Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Мамопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Доц. Тепавичарова, "Александровска" (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=1258)

kasandra03 6th February 2012 14:17

Здравейте момичета, всички тук сте много готини, поздравявам ви за смелостта и дано всичко да е наред с новите гърди на всяка една от вас! Изчетох цялата тема, защото и аз съм се насочила към Доц. Тепавичарова и след две седмици ще ходя на консултация. На 32 год. съм и имам едно дете на почти 5 год. Висока съм 172 см, 60 кг и съм с подгръдна обиколка 78 см, нулев старт-направо плачевен, като отслабна имам само кожа и две пъпки на ребрата си...:((
Още преди 2 години се бях навила да се оперирам, но явно не бях достатъчно смела и убедена и така парите ми заминаха за други семейни разходи. Сега имам почти цялата сума, но при мен колебанието идва от това, че имам сърдечен проблем. Бях писала преди в друга тема и Теда ми беше отговорила много подробно и компетентно, благодаря й!
Имам пролапс на митрална клапа и отвреме на време получавам силни екстрасистли и пристъпни тахикардии. Овладявам ги с хапчета Ритмонорм. Кардиолозите казват, че сърцето ми е здраво и това е козметичен дефект, който е по рождение или се появява в пубертета при рязкото израстване на организма...но не зная дали Доцентката ще се съгласи да ме оперира. Дали за мен риска от една пълна анестезия е по-голям от жените без проблеми. Знаете ли дали е имала такива случаи или подобни и колко време протича операцията само за увеличаване? А упойката само венозна ли е или те интубират? Слагали са ми пълна упойка за половин час само венозна при един аборт, така, че това донякъде ме успокоява. Много се радвам, че го има този форум и вас, възможност да получиш информация по много въпроси!

kasandra03 6th February 2012 14:32

А може ли да помоля тези от вас, които са били с много малки гърди да ми изпратите малко снимки на лични, за да видя направени от Доцентката гърди. Може и на мейла ми hrisi1303@abv.bg. Благодаря предварително!

миссссс 335 6th February 2012 14:39

Цитирай:

Първоначално написано от kasandra03 (Публикация 766636)
...но не зная дали Доцентката ще се съгласи да ме оперира. Дали за мен риска от една пълна анестезия е по-голям от жените без проблеми. Знаете ли дали е имала такива случаи или подобни и колко време протича операцията само за увеличаване? А упойката само венозна ли е или те интубират? Слагали са ми пълна упойка за половин час само венозна при един аборт, така, че това донякъде ме успокоява. Много се радвам, че го има този форум и вас, възможност да получиш информация по много въпроси!

Аз нищо не разбирам от такива неща и не бих могла да ти кажа дали ще има по-голям риск за теб.

Не съм чувала доцентката да има такива случаи, но според мен, си направила добър избор.
Тя е много предпазлива, ама много ! Ако има и малък риск от някакъв проблем, ще ти го каже.
Операцията е около два часа, ако няма повдигане, оправяне на асиметрии и т.н.

Упойката, честно да си призная не ми е ясна. :oops:
Плащах за някаква специална от която после да нямам проблеми и наистина бях ОК.

Нелка 6th February 2012 20:13

Цитирай:

Първоначално написано от kasandra03 (Публикация 766636)
Имам пролапс на митрална клапа и отвреме на време получавам силни екстрасистли и пристъпни тахикардии. Овладявам ги с хапчета Ритмонорм. Кардиолозите казват, че сърцето ми е здраво и това е козметичен дефект, който е по рождение или се появява в пубертета при рязкото израстване на организма...

И аз имам пролапс на митралната клапа. И на мен ми казаха, че е козметичен дефект, не се умира. ;) Имам 2 обши упойки с интубация и една обща без.
Никога не ме е притеснявал този проблем при операции, защото задължително преди това се минава на кардиограма. И винаги ми е била изрядна. Пролапсът не вижда на кардиограми, само на ехограф. А щом кардиолог е заключил, че си годен за операция, не би трябвало да имаш притеснения. А ти така или иначе, ще минеш. Може още от сега да се консултираш да ти е спокойно.
Но почти съм убедена, че пролапса няма отношение към операцията.

SvetaDqvoliq 21st February 2012 20:30

Момичета, някой има ли снимки на повдигане при доцент Тепавичарова? Ще съм много благодарна,ако ми прати на лични, защото мисля да се подложа на такава операция. И също, може ли някой с повдигане да ми каже дали си е загубил чувствителността на зърната след операцията?

миссссс 335 21st February 2012 23:01

Цитирай:

Първоначално написано от SvetaDqvoliq (Публикация 768287)
И също, може ли някой с повдигане да ми каже дали си е загубил чувствителността на зърната след операцията?

Аз имам повдигане на едната ареола при Тепавичарова. Изцяло е изрязана и преместена заради асиметрия. Не само, че не ми се загуби чувствителността, но и ми се възвърна по-бързо отколкото на другата, която изобщо не е пипана.

Тепавичарова те наплаши, нали ?

Тя си е такава, набляга на рисковете, даже основно в/у тях акцентира и според мен дори доста преувеличава. Вероятно за да се презастрахова, защото все пак съществуват.
Ако мислиш да се оперираш при нея, трябва да се подготвиш, че е доста особен характер ;),
П.П. Момичета, в момента унас е погром. Къртим бани, разни ремонти правим и нямам никакво време за снимки и за скайп. Надявам се да се оправим бързо и да съм на линия скоро ;)

ina.ina 22nd February 2012 09:44

Цитирай:

Първоначално написано от миссссс 335 (Публикация 768301)
П.П. Момичета, в момента унас е погром. Къртим бани, разни ремонти правим и нямам никакво време за снимки и за скайп. Надявам се да се оправим бързо и да съм на линия скоро ;)

Леле, Мис, направо ти съчувствам. За мен да имаш майстори в къщата си е чисто проклятие ... ама не може без тях. При мен предстои същата история пролетта, или когато там се стопли. Тъкмо се чудех, че липсваш нещо. ;)

SvetaDqvoliq 22nd February 2012 12:24

Да, така е. Направо ми каза "И нали знаете,че ще си загубите чувствителността?" Не остави и място за съмнение. Но се надявам и аз, че е презастраховка от нейна страна и ще се възвърне. При мен ще се наложи да е разрезът тип котва и сега белезите са ми голям страх, а също и че не съм раждала дете и се притеснявам няма ли пак да се наложи повдигане след едно раждане?

max_mara 28th February 2012 15:12

Доц Тепавичарова "Александровска"
 
Има ли някоя която си е правила смяна на PIP с MG Ghan или Mentor анатомични или кръгли при Тепавичарова? Тя дава ли отстъпка от цената или не заради PIP? Моля който знае каква е цената и е ходила скоро да сподели

SvetaDqvoliq 28th February 2012 15:25

Max_mara, бях на консултация и не дава преференциална цена за ПИП. 2000евро са кръглите импланти макган, отделно операцията струва около 2600 лева.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:52.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.