Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Мамопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Доц. Тепавичарова, "Александровска" (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=1258)

Colour Parrot 25th March 2012 12:11

Здравейте! Може ли някой с повдигане без импланти и разрез около ареолата и вертикален при доц. Тепавичарова, да ми изпрати снимки на colour.parrot@yahoo.com. Ще съм ви много благодарна и ако споделите опит и подробности свързани с този вид операция. Ще ми се да знам колкото се може повече предварително, особено за болката след операцията и обезболяването.

Colour Parrot 25th March 2012 12:13

И да ви попитам, ако операцията е насрочена за ден понеделник, кога ви приемат в неделя или в деня на операцията.
Нямам други операции и затова да попитам:
Какво не трябва да се яде и пие преди операция? Лекарства?
Какво носите преди приемане (нощница, халат, джапанки…), носите ли си сутиен за след операцията или той е за по-късен етап.
Кога се плаща – при приема или при изписването?
Предварително благодаря за инфото!

Шоки 25th March 2012 14:06

Цитирай:

Първоначално написано от Colour Parrot (Публикация 770351)
И да ви попитам, ако операцията е насрочена за ден понеделник, кога ви приемат в неделя или в деня на операцията.
Нямам други операции и затова да попитам:
Какво не трябва да се яде и пие преди операция? Лекарства?
Какво носите преди приемане (нощница, халат, джапанки…), носите ли си сутиен за след операцията или той е за по-късен етап.
Кога се плаща – при приема или при изписването?
Предварително благодаря за инфото!

Аз съм при Стоянов , но все пак мисля че ще ти помогна. Приемат те в деня на самата операция, изписват те на другия ден. Вечерта си хапваш и пийваш до 21.00 часа, след това абсолютно нищо до операцията, нито храна нито кафе. Никакъв аналгин или аспирин, въобще всякакви аналгитици 24 часа преди операцията. Носиш си пижама, с къси ръкави, за да са ти свободни ръцете за системите и чехли. Сутиена си го носиш с теб, специален спортен, Стоянов изписва на триумф - енерджи. Веднага след като те оперират ще ти го сложат. Плащането, аз си платих един ден предварително, защото така си прецених, заедно с изследванията. Може и в самия ден.

ina.ina 25th March 2012 15:16

Цитирай:

Първоначално написано от Colour Parrot (Публикация 770350)
Здравейте! Може ли някой с повдигане без импланти и разрез около ареолата и вертикален при доц. Тепавичарова, да ми изпрати снимки на colour.parrot@yahoo.com. Ще съм ви много благодарна и ако споделите опит и подробности свързани с този вид операция. Ще ми се да знам колкото се може повече предварително, особено за болката след операцията и обезболяването.

С повдигане и без импланти и Пини (виж темата със снимките), но тя го прави в Германия.
Болката е строго индивидуална, а ако не слагаш импланти мисля, че няма да е нещо особено.
Колкото до операцията - някъде искат анестезиолога да те види предишната вечер; храна и ВОДА (мен това ми беше много трудно) не се позволяват - около 7-8-10 часа преди операцията; от лек-вата - нестероидните противовъзпалителни, вит. Е и водорасли не се позволяват 2 седмици преди операцията. Към нестероидните противовъзпалителни спадат - аспирин, аулин, нимезил, енетра, фелоран, диклак, диклофенак дуо, ибупрофен (него го има в много продукти - нурофен, ибудолор, ибупром, кафетин менструал и др.), фламексин, афламил, мовалис и др.

ЛИСКУ 25th March 2012 16:34

Colour Parrot,
Тепавичарова в никакъв случай няма да те изпише на другия ден ;-)
Поставят се дренажи и се следи всеки ден нивото на кръвта. Когато достигне около 30-40 мл, тогава се махат дренажите, но това става не по-рано от 3-4 ден...може и повече.
За преди операция - на мен ми беше казала да не ям червени плодове и зеленчуци, алкохолът също се изключва. Спортният сутиен е на Триумф - с един номер по-малък от очакваната бъдеща обиколка. Най-често се взема С размер :-)
Каквото друго те интересува - насреща съм :-)

Нелка 25th March 2012 19:38

Лъке, липсваше!!!
:2046:
Къде се изгуби??


За повдигане само пак ли се слагат дренажи? Аз забравих да питам в клиниката.

Colour Parrot 25th March 2012 20:49

Благодаря ви за инфото. Изчетох цялата тема - наистина е много полезно да знаем някои подробности предварително. Лъки, мерси че ми каза за дрехите с откопчаване отпред, че аз нямам такива и щеше да падне майтап, сигурно щях да ги режа :-) И за храна също нямаше да се сетя - в болницата не дават ли, че ядене за една седмица как да нося...?

Colour Parrot 25th March 2012 21:13

Цитирай:

Първоначално написано от Nells (Публикация 770389)
Лъке, липсваше!!!
:2046:
Къде се изгуби??


За повдигане само пак ли се слагат дренажи? Аз забравих да питам в клиниката.

Ще има дренажи.

ЛИСКУ 25th March 2012 21:44

Nelka, мерси за топлото посрещане :2046:
Засега съм със статус "Away" :-)
Беше някаква голяма случайност, че се регнах и видях че имам запитване на ЛС ;-)
А и Тепавичарова ми е тема-фаворит :-) Почувствах се длъжна да се включа :-D:-D

Parrot, да,- дрешки с предно закопчаване. Храна може и да не си носиш, но поне някакви дреболийки..защото има вероятност да не ти хареса. Има във факултета на долния етаж едно ресторантче-столова с топла храна за деня - там е по-сносна храната...и...освен това се посещава от студенти и млади докторчета ;-)
Абе..няма да скучаеш :-)

Нелка 25th March 2012 21:56

Цитирай:

Първоначално написано от LUCKY* (Публикация 770397)
Nelka, мерси за топлото посрещане :2046:
Засега съм със статус "Away" :-)

Ееее, скучно е без теб! Кога се завръщаш със статус "Онлайн"?

Цитирай:

Ще има дренажи.
Това Тепавичарова ли ти го каза??
Аман от тея дренажи! :2040:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:26.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.