Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Въпроси към оперираните (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9215)

etaniel 13th December 2011 21:52

Поздравление и от мен (щом е толкова важно за теб)....дано да имаш бъдещи успехи!
Аз пак да си питам за алкохола...подувате ли се като пийнете някое питие? Мерси

Rabiosa 13th December 2011 22:42

Etaniel, подува се и още как. От две капки алкохол ми става червен и подут.....като типичен алкохолик!

svoboda 13th December 2011 23:35

Цитирай:

Първоначално написано от susan_88 (Публикация 763945)
Etaniel, подува се и още как. От две капки алкохол ми става червен и подут.....като типичен алкохолик!

Ужас! Изобщо има ли надежда да спадне за постоянно незнам :)

Rabiosa 13th December 2011 23:43

Абе лека полека спада, ама трябва време. Вие пак добре,че сте се оперирали през зимата. Аз се оперирах в най-голямата жега- докато стигна от нас до центъра и ми идваше да се прибирам обратно- носа ми заприличваше на патладжан, чак страх ме хващаше. Сега(след почти 6 месеца) още ми се подува като плача например или след баня или като се напия, но пак е по-малко. Казват, че до една година се влияе от външни фактори. После е почти незабележимо. Ще видим...

etaniel 14th December 2011 09:47

еехее...аз къде съм се разбързала тогава...явно и лятото ще си ми се подува... :) нищо ще чакаме ...то изглежда ма тая операция е най-травматичната и на-дълго се възстановява човек...аз четох, че отоците спадат бавно, щото на лицето има само 2 лимфни възела за лимфен дренаж и това затруднява оправянето...под мишницата например има около 20 лимфни възела и отоците се дренират много по-бързо...гадост

etaniel 14th December 2011 18:36

Абе мацки, още нещо се сещам...за зарастването на костите (имам пред вид правилното зарастване без криви неща и ръбове) трябва ли се носи нещо на носа през нощта? Чета, че някои от вас носят нещо през нощта...
Питам щото напипвам от едната страна на костта при очите някакъв ръб (аз и преди има един ръб, който беше стърчащ, а сега е вдлъбнат) и кожата ми е малко червена там (по-различен цвят е)....някой да е имал подобен проблем?
Ще се обадя и на док да го питам де, то е ясно....

anetonkl 14th December 2011 20:42

и при мен горе долу е така.докторът ми каза,че това е пресован хрущял който се резорбира.най-добре го попитай,той най-добре знае какво е правено.

etaniel 15th December 2011 21:21

Мацки, да ви питам нещо по-шантаво....махате ли си космите в носа и ако да, с какво? Тримери за нос ли? Ама мога ли 37 дни след ОП да си пъхам такова нещо в носа? Мерси

shani 17th December 2011 20:58

Цитирай:

Първоначално написано от DimchevaD (Публикация 763888)
При мен(2 месеца и 13 дни от операцията)все още ми е изтръпнал леко,като се прозявам ми опъва и има болка,но се търпи.В горната си част носа ми е кажи речи наред,само понякога се лющи кожата там.По- надолу е твърд като камък,най-вече отстрани,връхчето и ноздрите най-нормално си ги усещам.Там където ми беше гърбицата,но малко по надолу,боли от време на време-подува се понякога и после пак си спада.Голям трансформърс;)Имам много секрети,и постоянно си слагам подсолена вода с капкомер,духам,пак се запушва и така,дано това да отмине!И конци все още ми падат.За върха не съм забелязала да ми е паднал.Обобщено казано твърд и изтръпнал ми е в средната си част от всички страни.Както каза-при всички е индивидуално...

Аз тези дни съм много болна и носа не спира и за миг да тече. От хремата целият нос ме боли,включително и костта . Дил и аз пръскам със Стеримара и после си издухвам носа, но не съм питала Димитров дали може, минаха 2 мес. от риното, дали може да се издухва вече?

sibi 17th December 2011 22:29

Цитирай:

Първоначално написано от shani (Публикация 764030)
дали може да се издухва вече?

Разбира се, че може.

etaniel 18th December 2011 00:10

и аз знам, че може да се издухва носа след 2-ри месец, но без да се дърпа надолу....пожелавам ви скорошно оздравяване! ( аз мисля, че може Олинт да се пръска при запушен нос)...за хрема, запушен нос и отекла лигавица на носа можете да взимате Цинабсин таблетки (при остро състояние 6-8 таблетки на ден, след като мине острото с-е - по 3 таблетки на ден, може и цял месец да се взима без проблем), мисля, че много ще ви помогне при положение, че локално не можем да третираме носа много агресивно...опитайте, аз имам много добри резултати с Цинабсина и при малкия и при мен (но ефектът идва след 2-ри ден на приема, не веднага, така че не се отказвайте, ако не ви подейства първи ден)...

shani 18th December 2011 14:15

Мерси за съвета :) , купих си го и се надявам да помогне.

suonsan 19th December 2011 12:40

минаха 2 мес. от риното, дали може да се издухва вече?[/QUOTE]

Аз си издухавам носа от 2-та седмица до сега (1м и 9 дена). Съвсем леко, разбира се. Все едно издишам повечко, без да напъвам. Ако не го правя, носа да ми се е затлачил. Дишам мноого добре. Понякога падат парчета засъхнал секрет, след което дишам още по-добре. Тази сутрин например се събудих с неприятно напрежение в носа. След като го издухах, паднаха разни секрети и засъхнали и незасъхнали :D Веднаха след това започнах да вдишвам чудесно и да не усещам напрежение. Духам съвсем леко, но излиза доста. Иначе няма как... Спомням си, че д-р Димитров ме накара да издухам добре след като ми махна плаките, т.е. няма страшно. Аз гледам само да не човъркам навътре. С клечка за уши махам неприятните работи, които се показват

jarra 20th December 2011 10:19

при някой от вас случвало ли се е да има вътре в носа някакво топче все едно месо в края на ноздрата, днес ми е 12 ден и ме плаши, ще се прибере ли

DimchevaD 20th December 2011 12:40

При мен го имаше в дясната ноздра в началото,после и в лявата,но в по-малък размер,даже още си имам,но в малки количества.Явно конче се е навъртяло в тази част на ноздрата с добавка от засъхнали секрети и на допир се усеща като топче.Ще пада и намалява с времето,не дърпай,обаче.Като ходиш да ти махат лонгетата може Д-р Димитров да го поодреже малко,ако види,че има нужда,както стана при мен в първите дни след операцията.:)По навик изсрелях името на док.,но няма значение къде си оперирана,би трябвало да направят нещо по въпроса като идеш на консултация.

jarra 20th December 2011 13:04

при джамбазов, но реших да не ходя толкова километри на 14 ден, защото нямам плаки

DimchevaD 20th December 2011 13:25

Както прецениш,ако мислиш,че няма нужда,не ходи :)

etaniel 20th December 2011 21:24

и аз имам такива топчета и в двете ноздри...нещо като тъкан си е, може би просто си заздравява лигавицата...

svoboda 20th December 2011 23:30

Оф, аз имам някакво топче (подутина) отвън на меката част на носа ( там където обикновено си слагат обеци). Като го натисна и усещам как вътре подпира нещо и леко наболява. Какво ще е това?! Някакъв възел, конци ли...? Утре ще се обаждам на Димитров. Дали изобщо ще мога да отида да го погледнат? :(

etaniel 21st December 2011 20:16

svoboda, разбира се, че ако ще ти е по-спокойно можеш да отидеш да те погледнат...е и моите са подобни "бабунки", но са по-към върха на носа....абе пак добре нямаме други израстъци...тия ще си минат, това според мен са си подутини на лигавицата, тя, така се възстановява...при мен не минава гадната температура и ще откача....правих някакви изследвания за стафилококи, оказа се, че имам повишени антитела, което значело, е имам някъде инфекция (ама къде е никой не знае)...но не е ясно дали от това е Т....

svoboda 21st December 2011 22:07

etaniel, едва ли е стафилококи, освен ако антителата не са много...Може да имаш в носа, гърлото, по кожата, влагалището....къде ли не...А тази температура мъчи ли те?

Oompa Loompa 21st December 2011 22:12

хахахаха какво става тук ?? май всичко живо е психясало с разни подутини, температуви и не знам си още кво .
Я дайте малко по ведро ! Коледа е все пак ! ;)

Krissstin4enceto 22nd December 2011 13:40

Цитирай:

Първоначално написано от Susan (Публикация 764104)
хахахаха какво става тук ?? май всичко живо е психясало с разни подутини, температуви и не знам си още кво .
Я дайте малко по ведро ! Коледа е все пак ! ;)

хаххахха Сю... :girl_haha: :1257::santa: Весели празници!

Qgodka 22nd December 2011 18:49

Сю, Честито и от мен! Много хубава новина, не знаех, че учиш медицина в Лондон-това е страхотно.Пък и още по-хубавото е, че ще видиш доста неща от кухнята и после ще ни даваш съвети, освен, че правиш най-якия фотошоп на света!:)
Бравооооооо

Весели празници момичета!

etaniel 22nd December 2011 20:20

Ехо, весело посрещане на празниците на всички!!! С нови нослета и друг и тунинги :)
Сю, не сме психясали, просто споделяме тук, щото най-добре се разбираме, нали всички сме минали по един и същи път....svoboda, малко ми е кофти от Т, отпаднало ми е, но съм си във форма като цяло, ще му хвана цаката...айде ВЕСЕЛА КОЛЕДА!

Oompa Loompa 22nd December 2011 20:49

Скай 05 малко съм далеч от истинската медицина , но все пак ще имам някакво понятие от нея :)
етаниел, не знам дали сте психясали , но е факт че на времето нямаше такова масово психясване :)
Стига сте си гледали носовете под лупа и спрете да звъните на доктора за щяло и нещяло ;) Джамбазов явно има голямо търпение , иначе не знам как би ви изтраял :)

Tytik 2 24th December 2011 23:24

Цитирай:

Първоначално написано от Susan (Публикация 764131)
Скай 05 малко съм далеч от истинската медицина , но все пак ще имам някакво понятие от нея :)
етаниел, не знам дали сте психясали , но е факт че на времето нямаше такова масово психясване :)
Стига сте си гледали носовете под лупа и спрете да звъните на доктора за щяло и нещяло ;) Джамбазов явно има голямо търпение , иначе не знам как би ви изтраял :)

Сю,весела Коледа!Целувки!:))

Oompa Loompa 24th December 2011 23:26

Тутик весела Коледа :) Желая на всички момичета , успешни ринопластики и по малко психясване :)

diavol 3rd January 2012 15:48

Здравейте момичета
Аз имам ринопластика ( неуспешна) при ем.георгиев и сега ще правя ре операция,но толкова ме е страх да не стане още по- зле.Всъщност изкривен ми е върха, и сега повторната пак ще е при същия доктор....дали не правя грешка? Моля за съвети....какво да питам и да изисквам.....и как да съм сигурна от положителен резултат.честно фа си призная от първата операция бях ужасена...т.е никакви изследвания,както си дошъл на преглада със същите дрехи лягаш на операционната ,събудих се обезобразена( все едно след боксов мач)което май е нормално,въпреки че мои познати не са били така....и след час два аут....Сега се надявам след като само трябва да се изпили връхчето да не е так...всъщност пак ли кошмара е такъв?

sibi 3rd January 2012 19:53

Аз ти писах и в другите теми, ама явно ще трябва и тук. Вземи си парите от Е. Георгиев и в никакъв случай не се реоперирай пак при него. Защо си мислиш, че доктор, който ти е изкривил носа при първата операция, която по правило е по-лесна, ще се справи с една реоперация, която е далеч по-сложно нещо!!!

Oompa Loompa 3rd January 2012 22:40

Ako ти е бил чупен носа , трябва да мине година и половина за втората операция и всеки който ти каж че може и по рано просто иска да ти вземе парите !
По добре не си прави втора операция при емил а потърси друг хирург !
И много ме е яд като почнете да ревете от него, а кога ви кажем че емилчо е касапин и некадърник никой не слуша ! Лично аз съм предупреждала милиони пъти !

Rabiosa 4th January 2012 17:13

Аз искам да попитам стесняването на носа от къде може да започва? Мисълта ми е тази част, която е между очите може ли да се чупи и стеснява?

diavol 5th January 2012 10:02

И аз едно въпросче имам - дали след няколко ринопластики може да се загуби обаянието

sibi 5th January 2012 11:30

Обаянието или обонянието? ;)

keery 5th January 2012 13:15

Цитирай:

Първоначално написано от susan_88 (Публикация 764344)
Аз искам да попитам стесняването на носа от къде може да започва? Мисълта ми е тази част, която е между очите може ли да се чупи и стеснява?

м/у очите са костите на носа. С чупене на костите би трябвало да може да се стесни, но май рядко се случва, по-често речултата е по-широк в тази част.

etaniel 5th January 2012 15:01

diavol, ти преди колко време си се оперирала при Георгиев? Какво не ти харесва? Аз преди 2 месеца имам ОП при него...все още чакам оздравителния процес преди да се изкажа финално (тъй като имам още отоци по върха на носа и тук там на други места), но като цяло и аз не съм много доволна...не е много зле, но със сигурност можеше да е по-добре (а аз не съм от претенциозните)....за стесняване на ноздрите след колко време от първа ОП може да се говори (при мен ноздрите са станали много големи, както са писали момичетата тук, че се случва)...? 10х (Thanks)

diavol 5th January 2012 20:45

Оперирана съм преди 3години,но за съжаление носът ми е ужасно крив,ноздите са големи.....ох кажете как да кача снимки ,за да видите най-добре и ако има момичета решили да си правят операция да знает какво може да ги сполети....Ти какво си прави на носа...

etaniel 5th January 2012 22:03

diavol, какво да ти кажа мила и аз за сега не съм доволна, може би още ще се попромени, но едва ли ще е много....доста голяма корекцията беше при мен...големите ноздри ме притесняват, но мисля, че това лесно се коригира, лошото е че ще трябва да е минимум след година....и че пак трябва да минем през травми (да не говорим за разходите)...те момичетата говореха, ама няма кой да чуе...ти защо пак при същия ще се оперираш след като не си доволна?

diavol 6th January 2012 11:42

Не съм решила ,че ще е там,но ако е там ще е заради парите(на другите места ми искат твърде много пари за ре операцията) Незнам какво да кажа,но пределено апелирам не в Нефертити

Лудите клавиши 6th January 2012 16:46

Не знам колко безкрайно оптимистичен трябва да си, за да напишеш подобен пост, diavol.
Парите в случая са последното оправдание, което трябва да те касае. А ако наистина парите са най-важното за теб, то помисли дали ще намериш лесно 5 цифрени суми за трета ринопластика например и за реоперация след реоперация.

Аз не съм от оперираните, но от всичко, което съм чела в темите, мисля, че да НЕ СЕ реоперираш при същия хирург е най-правилното решение.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:02.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.