Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

katia13 17th April 2013 11:51

Забравих, понеже това си е разход да звъниш в чужбина , ще ви пратя превод /пощенски или друг..както искате/ да компенсирам разходите и загубеното време.
Дано се навие някой :( да ми съдейства..

katia13 17th April 2013 12:29

Здравейте, свързали са се с Дилбер.
Отчет сега д адам:
1- за април няма никакво свободно място нито за консултация, нито за операция..нищо
2-записали са ми час за 13.05 преглед и на 14.05 операция
3- иска на имейла да му пратя снимки на носа и след това ще каже цената на операцията /странно и с вас ли беше така.. ? не е ли фиксирана цена, аз съм се приготвила за 6000тл сега ако се окаже повече ще я отложа :(/
4-искал телефонен номер на преводача /неразбрах обаче може ли да е с английски език/ , ако трябва да е задължително турски, го закъсах..
5-мисля да питам дали може след операцията да си тръгна и да се върна след 5 дни да ми махат каквото там е нужно ? че държа да ида ,не ми се отлага..но пък се чудя как да го обясня в новата работа отсъствието ми втората семица.. та ако мога събота неделя конс+операция..да си се прибера в понеделник до петък да съм си на работа..и да се върна за следващата събота.. оф някаква невъзможна схема се получи..май няма да стане.. :(

Elly Stefanov 17th April 2013 12:49

Катя, и на мен ми искаше такива снимки, но преди това ми каза цена 6000 ТЛ, защото му писах във Фейсбук и ми беше гледал там вече снимките.. За преводач - на мен ми превеждаше най-добрата ми приятелка и той като се обади на мобилния ми бяхме двете.. Мога да я попитам дали иска да ти преведе мейл примерно (аз така направих), в който си пратих снимките, описах всичките си проблеми (моя нос е счупен в детството и зарасна крив и с гърбица и имам проблеми с дишането) и му зададох въпросите които ме интересуваха. Попитах го дали иска да му се обадим и той каза да и му казах, че еди си кой ден, след еди си колко часа ще се обадим. Така и стана, като се обадихме страта каза, че има пациент и ще се обади след час и той сам се обади в уреченето време. Не знам обаче дали може да стане така с моята приятелка, понеже ние сме във Варна! Ако нямаш никакъв турско говорящ приятел, не можеш ли да провериш в преводаческа агенция колко ще ти излезе телефонен разговор, а отделно да си пратиш само снимките и в телефония разговор да обсъдите всичко?

katia13 17th April 2013 13:36

Elena, това е добра идея за преводаческата агенция..но вече телефонен разговор е имало, има час записан..само ми трябва един имейл от мен към доктора да се преведе и един от него към мен и съм готова.
Може ли на лични да те питам нещо, Ели?

Май на 13 ще ида само за консултация пък час за операцията ще насрочим друг..защото колкото повече мисля, не вярвам д ами дадат да си тръгна в неделя прясно оперирана..и вероятно е по-добре д аотложа операцията с няколко месеца, когато ще мога да отсъствам от работа..

Elly Stefanov 17th April 2013 13:41

Разбира се, че можеш да ме питаш, моята приятелка се съгласи да ти преведе мейла. Доктор Дилбер и се обади преди малко, от първи юни болницата си променя тарифите и моята операция ще е 6500 ТЛ, което е 5800 лева - доста голяма разлика и се чудя дали да не отида в края на май!!! Доктора се е извинил и казал, че ще ми пусне някакви минимални кръвни изследвания и няма да ми излезе повече от предварително уговорените 100$. Също доктора е заинтересуван да има човек тука, който да помага на желаещите да се оперират с превода и говори с моята приятелка за това, ако има развитие ще пусна тука контаките и, за да могат желаещите за др. Дилбер да се свързват с нея.

Катя, пиши ми на лични какво те интересува :)

katia13 17th April 2013 13:45

Ели, ти си ми надеждата.

_strawberry 17th April 2013 15:26

Мелфи, Рими моля ви пишете ми на лично за да знам, че всичко е Ок. И с двете не мога да се свържа по телефона... Пишете или се обадете, когато можете.

katia13 18th April 2013 17:18

Здравейте :)
Имам отговор от д-р Дилбер :)
Чакам помощ за превода, въпреки ч епробвах с гугъл преводача и отчасти схванах..но не всичко.

Искам да питам нещо..помня , че някой спомена че има вариант да се отседне в клиниката, но беше доста пари на вечер..имате ли спомен колко? или кой го беше писал да не ровя назад..защото в близките страници го няма, а 20 и кусур нямам време да прегледам.. :( ..

И автобуси кои ползвате..аз гледах тези на "метро" но не намерих координати, а само разписания.. нещо аз не съм май в час.. http://www.bgrazpisanie.com/bg/автоб.../метро/10 само тук ги намирам

katia13 18th April 2013 17:23

намерих метро говорих с тях всичко с автобусите е ок
http://www.metrotourism.net/02/952-51-15/contact.html

останаха другите неща за изчистване

Elly Stefanov 18th April 2013 17:30

Аз питах за нощувки в болницата, но цените са 300 евро на нощувка и самия доктор каза, че е безмислено :) Какво ти е отговорил???

katia13 18th April 2013 18:08

много е да
аз гледах сега хотели
но незнам нито къде е кабинета , нито кои хотели с аблизо..
а се очртава да пътувам сама
:(

katia13 18th April 2013 19:22

отговори ми ч е епо добре на хотел и говори з аякакви 50 евро, но не разбирам какво има предвид.. з ахотел а ли..чакам превод з апомощ., че гугъл преводача този път хич не ми помогна..

Нелка 18th April 2013 19:34

Цитирай:

Първоначално написано от katia13 (Публикация 785936)
отговори ми ч е епо добре на хотел и говори з аякакви 50 евро, но не разбирам какво има предвид.. з ахотел а ли..чакам превод з апомощ., че гугъл преводача този път хич не ми помогна..

От английски или от турсски искаш превод?

кукумицинка 18th April 2013 20:03

Здравейте, аз имам един бивш колега - български турчин, превеждал ми е на мен, когато сме ходили в Турция. Няма да има нищо против да помогне с превода, но не разбира нищо от ринопластики. Ако смятате, че ще може да ви бъде полезен, ще ви дам координатите му.

klarisina 18th April 2013 22:54

Аз пък тръпна в очакване да видя обещаните снимки на нослетата-шедьоври дело на турските магьосници?!

Нелка 18th April 2013 23:43

Цитирай:

Първоначално написано от klarisina (Публикация 785944)
Аз пък тръпна в очакване да видя обещаните снимки на нослетата-шедьоври дело на турските магьосници?!

Сарказъм ли надушвам? ;)

klarisina 19th April 2013 07:09

Цитирай:

Първоначално написано от Нелка (Публикация 785945)
Сарказъм ли надушвам? ;)

Не, бре :)
Съвсем сериозно искам да ги видя. Племеницата ми септември ще преподава в истанбулския университет и понеже обсъждаме къде да си направи ринопластика, ако наистина ни харесат резултатите, може да го съчетае. Тя за щастие няма гамбата и др. "екстри", които аз имах преди и се нуждае само от корекция на гърбица и повдигане на връх.
(Изпитваме известни съмнения и по конкретно тя, защото по принцип преди да прави научна кариера, завърши фотография, и докато следваше това и работеше, та за снимките, които гледахме на различни турски хирурзи, а и не само на тях, казва, че има и фотошопирани)

katia13 19th April 2013 07:41

Цитирай:

Първоначално написано от кукумицинка (Публикация 785938)
Здравейте, аз имам един бивш колега - български турчин, превеждал ми е на мен, когато сме ходили в Турция. Няма да има нищо против да помогне с превода, но не разбира нищо от ринопластики. Ако смятате, че ще може да ви бъде полезен, ще ви дам координатите му.

Здравей, дай ги ако не ти е проблем :) . Аз лично съм склонна да пробвам всякакви варианти , стига да намеря някой да ми превежда..
Ако искаш може и на лично съобщение..

katia13 19th April 2013 07:43

Цитирай:

Първоначално написано от Нелка (Публикация 785937)
От английски или от турсски искаш превод?

Нелка за съжаление имейлите с ана турски..така започнаха и така остана..:(

katia13 19th April 2013 07:49

Може ли да ми дадете адресите на болницата , кабинета дето провежда консултациите и на автогарата ? Благодаря .. искам да пробвам да ги намеря на картата и да ги принтирам ..
Елена ти ли беше пускала за градския транспорт инфо ?Или беше друг.. да знам в чии публикации да търся следобяд?

Elly Stefanov 19th April 2013 07:59

Keery беше пуснал подробно описание на пътуването си от автогарата до кабинета на Илхан, а аз пуснах линк към апликации за смартфони за градския транспорт в Истанбул. Незнам адреса на автогарата, но ако напишеш в Google Maps Istanbul Buyuk Otogar ще ти я покаже, намира се сравнително в района на Ethica Hospital.

На кои лекари са били фотошопнати снимките? Аз гледах във Фейсбук на трима лекари нещата и не ми направи впечатление нещо да е пипано..

katia13 19th April 2013 08:06

Елена, точно преглеждах твоите публикации, но намерих само скрийншота н апътя който си ми пуснала и на лично.. явно трябва да ги отворя една по една, защото не се изписват целите..

На Кeery сега ще ги потърся..

Обаче болницата ок, но нали трябва първо в кабинета за консултация да ида.. неговия адрес къде е .. Нелка ти нямаш ли адресите ..улиците да ми дадеш и номерата , аз ще намеря другото ..

Хора , няма ли кой с турски да ми дадете да се свържа по телефона, д а платя и да уредим нещата по телефона..ще стане в пъти по-бързо.. Ели твоята приятелка не е ли съгласна..?Имам няколко въпроса още само към док..и да се звънне в хотела.. ако трябва и до Варна ще дойда .

Elly Stefanov 19th April 2013 08:14

Катя, ще я питам днес и ще ти пиша на лични. Бтв картата, която съм пуснала в първите си постове е от летището до болницата, а ако пътувате с автобус от България се оказа, че автогарата се намира на друго място, един вид "над" болницата от картата ми. За кабинета - не знам къде е :(

katia13 19th April 2013 08:52

Eli, намерих линк който си пуснала да се свали на айфон инфо за транспорт и т.н. в Истанбул..аз обаче имам обикновен телефон..и незнам мога ли да сваля такова нещо..както и да е на автогарата там, все някъде се продават карти,просто ще купя една хартиена.. все ще се справя..

Намерих описанието на Keery , НО то касае пътя до Илхан.. и нито пише адрес на кабинета на Дилбер, нито ще ми помогне как да стигна до там.. така че пак съм в изходна позиция..

Веднага щом се появи някой на линия с желание да ми помогне да преведе, ще пусна последен имейл до доктора да ми дадат адресите на кабинета и на болницата която ще ме оперират..да препоръчат място за нощувки на близо.. и всичко това ще си го запиша и готово..иначе има вариант една приятелка да пътува с мен..

Трябва да ида и до работата, да говоря..стискайте палци, да ме разберат..искам или да ме пуснат за седмица или да започна две седмици по-късно . Днес трябва да ми е готов и задграничния, бърза поръчка .. и него ще ида да взема.. а другата седмица ще ида да купя билети от автогарата и ще остане само да минат празниците..

п.п. сега видях че нещо яко съм се объркала..13 и 14 май са понеделник и вторник..какви събота и неделя съм бълнувала ..незнам..гледам си упорито май в календара април.. :girl_haha:

Elly Stefanov 19th April 2013 08:58

Катя, не е само за айфон, има и за Андроид - горе имаш таб да избереш операционна система и типоказва наличните приложения. От описанието на Кийри останах с впечатлние, че знаеш ли английски ще се справиш.. Незнам дали видя къде е автогарата, но знам от приятелка, че метрото свързва автогарата с аерогарата, а болницата е една от междинните спирки по този маршрут (Kadikoy ако не се лъжа)

zara_6666 19th April 2013 09:54

Цитирай:

Първоначално написано от katia13 (Публикация 785955)
Eli, намерих линк който си пуснала да се свали на айфон инфо за транспорт и т.н. в Истанбул..аз обаче имам обикновен телефон..и незнам мога ли да сваля такова нещо..както и да е на автогарата там, все някъде се продават карти,просто ще купя една хартиена.. все ще се справя..

Намерих описанието на Keery , НО то касае пътя до Илхан.. и нито пише адрес на кабинета на Дилбер, нито ще ми помогне как да стигна до там.. така че пак съм в изходна позиция..

Веднага щом се появи някой на линия с желание да ми помогне да преведе, ще пусна последен имейл до доктора да ми дадат адресите на кабинета и на болницата която ще ме оперират..да препоръчат място за нощувки на близо.. и всичко това ще си го запиша и готово..иначе има вариант една приятелка да пътува с мен..

Трябва да ида и до работата, да говоря..стискайте палци, да ме разберат..искам или да ме пуснат за седмица или да започна две седмици по-късно . Днес трябва да ми е готов и задграничния, бърза поръчка .. и него ще ида да взема.. а другата седмица ще ида да купя билети от автогарата и ще остане само да минат празниците..

п.п. сега видях че нещо яко съм се объркала..13 и 14 май са понеделник и вторник..какви събота и неделя съм бълнувала ..незнам..гледам си упорито май в календара април.. :girl_haha:

Кате,стига вече гледаѝ напред:)))))и аз 3 пъти гледах датата която беше написала за операцията:)За преводите аз съм на линия,пращаѝ каквото ти трябва

katia13 19th April 2013 09:55

Ели, технически съм много зле .. телефона ми е нокиа аша 200 нямам идея какви операционни системи има и дали мога да сваля нещо от този линк, ще питам някой тези дни..:)ако може да ми свали информация..
Аз говоря английски , но малко.. в Кушадасъ се оправих преди няколко години, но немисля че мога да сравнявам Истанбул с Кушадасъ .. но все ще се оправя.. може по-бавно да стане , но .. вярвам че ще успея.
Веднага щом имам точните адреси на кабинета и клиниката ще потърся карти да си принтирам и линиите на градски транспорт.. имам 1-2 седмици, така че имам време даже да наизустя маршрута..
Иначе на линка който си ми пратила на лично видях къде е автогарата, мисля да го принтирам и него :) и болницата , но искам док да дад еточните адреси, за да ако се налага д апитам с улици..

katia13 19th April 2013 12:57

Здравейте, най-накрая имам добра новина.
От работата се съгласиха да отсъствам не една , а две семици, за да се възстановя изцяло.. :) Взех си днес и задграничния паспорт..остана само последния имейл като го преведе помощничката ми :) /Зара Благодаря ти за всичко/ , да го пратя на док и да очаквам финалния отговор..и другата седмица като взема билетите, друго не остана..:)
п.п. Дилбер е писал , че носа ми ще стане много хубав..:) ще пиша веднага щом се видя и прибера в София.

keery 19th April 2013 12:59

Цитирай:

Първоначално написано от katia13 (Публикация 785958)
Ели, технически съм много зле .. телефона ми е нокиа аша 200 нямам идея какви операционни системи има и дали мога да сваля нещо от този линк, ще питам някой тези дни..:)ако може да ми свали информация..
Аз говоря английски , но малко.. в Кушадасъ се оправих преди няколко години, но немисля че мога да сравнявам Истанбул с Кушадасъ .. но все ще се оправя.. може по-бавно да стане , но .. вярвам че ще успея.
Веднага щом имам точните адреси на кабинета и клиниката ще потърся карти да си принтирам и линиите на градски транспорт.. имам 1-2 седмици, така че имам време даже да наизустя маршрута..
Иначе на линка който си ми пратила на лично видях къде е автогарата, мисля да го принтирам и него :) и болницата , но искам док да дад еточните адреси, за да ако се налага д апитам с улици..

Nokia Asha 200 не е с Android. Ползва Nokia S40 mobile operating system, така че най-вероятно няма да стане . Не ти трябва хартиена карта , аз си купих такава и въобще не я ползвах. Може един заобиколен начин да направиш. От сайта airbnb.com се свържи с хора от Истанбул и ги питай как да стигнеш до адреса , който търсиш с градски транспорт. Успех !

кукумицинка 19th April 2013 13:37

Цитирай:

Първоначално написано от katia13 (Публикация 785949)
Здравей, дай ги ако не ти е проблем :) . Аз лично съм склонна да пробвам всякакви варианти , стига да намеря някой да ми превежда..
Ако искаш може и на лично съобщение..

Здравей, ще ти пиша на лични.

keery 19th April 2013 16:17

На този линк може да се видят спирките на различните Метробус автобуси. Ако си разпознаете в някоя от спирките вашия район може и да Ви помогне :
http://www.istanbul.net.tr/istanbul-...us-Seferleri/2
За всички видове транспорт:
http://www.istanbul.net.tr/istanbul-Ulasim

katia13 19th April 2013 18:10

Кeery Благодаря, ако имам късмет май ще има кой да ме посрещне и да ми помогне от гарата до кабинета..само да стане превода на последния имейл, за да го изпратя на док, че да знам адресите все пак , на кабинета и на болницата.. а и искам да видя колко е нощувката в болницата , защото като ми преведоха имейла пише 12 евро, което е невъзможно..явно нещо са се объркали..та да попитам пак..
Лелеее добре че е този форум..толкова информация и помощ намерих тук, че незнам как да се отблагодаря на всички :1219: /не намерих емотикона прегръдка/.

rimi 19th April 2013 23:17

Всички в този форум са страхотни и аз благодаря защото за това да изглеждам сега толкова добре и да си върна отново самочувствието на жена го дължа изцяло на хората тук. Стралбери вярвай ми цял живот ще те споменавам за този прекрасен доктор Авшар който откри и който ми извая невероятен нос, как се справи този човек след обезобразяването на Енчев просто не знам. Е аз си получих моя оскар то и по благодарственото ми слово си личи чакам с нетърпение и всички останали които си пишем тук да бъдете наградени с оскар а и в крайна сметка го заслужаваме след тиквените медали с които бяхме наградени в България. Наистина обещавам да ви покажа и снимки но от както съм се върнала, близнаците така са ме обсебили че не ми остава никакво време Нелка да не е заминала вече защото не я виждам във форума. И малко информация относно възстановителния ми период днес е десети ден от операцията почти никакви отоци нямам носа ми е невероятно гладък няма дори ръбче а ако си спомняте имах дупка на коста, а от горе на върха вдлъбнат белег доста видима асиметрия на ноздрите заради увиснал хрущял от лявата страна

rimi 19th April 2013 23:24

Лепенките ми ги махнаха на 7 ден защото нямах нито лонгета нито тампони Сега освен гел в носа нищо друго не правя Вижте като ви минат операциите какви капки или гел ще ви изпишат защото на мен Авшар ми изписа Тонимер гел който разбира се не го внасят в България а аз пропуснах да си купя от там сега трябва да търся нещо подобно дано да не е проблем

Нелка 20th April 2013 00:07

Рими, тук съм още! :)

Издивявам вече. Страх ми е, че няма спосение замоя нос. Не вярвам да ке получи...

Rabiosa 20th April 2013 02:21

Цитирай:

Първоначално написано от Нелка (Публикация 786004)
Рими, тук съм още! :)

Издивявам вече. Страх ми е, че няма спосение замоя нос. Не вярвам да ке получи...

:buttslap:

keery 20th April 2013 05:09

Цитирай:

Първоначално написано от rimi (Публикация 786003)
Лепенките ми ги махнаха на 7 ден защото нямах нито лонгета нито тампони Сега освен гел в носа нищо друго не правя Вижте като ви минат операциите какви капки или гел ще ви изпишат защото на мен Авшар ми изписа Тонимер гел който разбира се не го внасят в България а аз пропуснах да си купя от там сега трябва да търся нещо подобно дано да не е проблем

Рими, вземи пусни тези снимки , че вече нямаме търпение. Ако трябва ще дойда аз да гледам близнаците :) А този гел който ползваш за какво е? Иначе е добра идея от там да се купят нужните мазила, че тук найстина сме друг свят и не е ясно дали ще ги намериш ПС Много се радвам , че се чувстваш в кожата си вече

katia13 20th April 2013 07:26

Рими, супер много се радвам че си доволна ..и аз чакам с нетърпение снимки..
Що се отнася до близнаците, знаеш че и аз имам така че спокойно можеш и на мен да ги повериш ;) ще ги гледаме, само да пуснеш снимки :)
Дано Дилбер е добър колкото Авшар!

Нелка, ти не трябва ли вече да заминаваш..нали след 25 е Байрам.. то остана само тази седмица за операция .. стискаме палци, сигурна съм че ще се справи док. :)

Нелка ти имаш ли адреса на кабинета където Дилбер провежда консултациите? И на клиниката, защото вчера говориха с него по телефона и им каза че болницата не е тази за която Елена беше пуснала линк..но била много близо..обаче адресите пак ги нямам ..

zara_6666 20th April 2013 08:05

Цитирай:

Първоначално написано от Rabiosa (Публикация 786006)
:buttslap:

Оооо....Rabi,ти се появи!:2035:Да знаеш,че и на мен ми трябва от същото,защото всичко ми се срува невъзможно и се отчаѝвам

Нелка 20th April 2013 08:50

Цитирай:

Първоначално написано от zara_6666 (Публикация 786012)
Оооо....Rabi,ти се появи!:2035:Да знаеш,че и на мен ми трябва от същото,защото всичко ми се срува невъзможно и се отчаѝвам

Раби и тя е на ръба на нервна криза, аз нарочно й рева на главата и тя така се стяга и почва да позитивира ситуацията... т.е. аз заради нея го правя! :wink:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:42.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.