Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Въпроси към оперираните (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9215)

synthia 6th January 2013 22:30

Аз също искам да видя снимките.. :))

Ilianka93 13th January 2013 12:45

Понеже операцията ми наближава имам въпроси за възстановителния период.
След колко време може да се тренира ?По-конкретно бягане,за упражненията сигурно почти веднага...

Кога може да се ходи на сауна ,солариум и други топли места или веднага ще се появяват оттоци от топлината..

Благодаря предварително! :-)

А и дали трябва и на краката да нямаш лак на ноктите по време на операцията или важи само за ръцете ...

Нелка 13th January 2013 13:14

Цитирай:

Първоначално написано от semele (Публикация 781308)
Понеже операцията ми наближава имам въпроси за възстановителния период.
След колко време може да се тренира ?По-конкретно бягане,за упражненията сигурно почти веднага...

Кога може да се ходи на сауна ,солариум и други топли места или веднага ще се появяват оттоци от топлината..

Благодаря предварително! :-)

А и дали трябва и на краката да нямаш лак на ноктите по време на операцията или важи само за ръцете ...��

Поне месец изчакай със спорта! При физически усилия неволно правим гримаси, и е опсано да се размести нещо, преди да е зараснало. Също така не е добре за отока. Сауната поне 2 месеца, солариума поне 6!!!

Ilianka93 13th January 2013 15:13

Ясно,значи тен чак лятото(или и за слънце важи 6 месеца?),сауна направо догодина ...

Dii 18th January 2013 14:35

Здравейте, 4-ти ден ми е след операцията и искам да питам тези на които им е правена и септопластика, дали са виждали пластините си, защото аз в едната ноздра, тази, която беше стеснена от кривия септум виждам нещо бяло, прилича на пластмаса и самия отвор е все още стеснен, все едно както си беше преди операцията, и също, когато се слагат такива плаки за застопоряване на септума и в двете ноздри ли се слагат?

rimi 11th February 2013 15:27

Момичета и аз искам да попитам нещо ако някой може да ми помогне със съвет Преди една година се оперирах при Енчев когато ми свали лонгетата щях да умра на върха на носа имах огромна дълбока рана. Отгоре между очите на гърба на носа ми беше направил дупка без да ми затвори страничните кости и там където е вдлъбнатината кожата потъмня и стана като лилаво петно.Отидох при него и му показах дупката и той ми инжектира хилуронова киселина изкарах лятото криво ляво но това петно почна пак да потъмнява възможно ли е да се увреди кожата на това място имам записан час за консултация в Истанбул за началото на март и ме е страх да не се случи нещо и да ми се налага по спешност да правя нещо тук в София. А за белега да не ви говоря преставете си картата на България точно такава форма има белега върху почти целия връх на носа ми.Дори не съм сигурна че който и свестен доктор ще се наеме с моя случай но поне има в какво да се надявам защото последната 1 година направо ми се разби живота

rimi 11th February 2013 15:33

май в тази тема не се е писало скоро някой може ли да ми каже коя е по посещавана

el1nor 12th February 2013 10:05

http://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26 Тук можете да видите всички теми и датата на последното мнение.

Dii 14th February 2013 08:42

Някъде по темите бях чела от кога може да се ползват лепенките за черни точки на носа, но не си спомням в коя тема точно и не ми се търси сега...та...от кога започнахте да ги ползвате?

vvvasilev 16th February 2013 21:46

Привет на всички,
намислил съм да си оперирам носа - нямам проблеми, просто да махнат гърбицата. Чупил съм го преди 4 години но се възстанови бързо. Въпросите са ми:
- живея и работя в Белгия. Противопоказателно ли е летенето (по-ниско атм. налягане например) след операцията и ако да - след колко време мога да се прибера? Мога да си отложа срещите и да работя отвкъщи не повече от 2 седмици..
- Колко време след операцията човек е страшен за гледане? Все пак дори и да успея с пътуването - срещите ми понякога са отразявани по ТВ.
- Гледам че пише да не се ползва солариум. През Юни съм наел вече яхта и имам организирани активности. Освен това обикновено като плавам се гмуркаме. Та - ако направя операцията през Март, мислите ли че през Юни ще мога да плавам (показвам на слънце) и да се гмуркам (не големи дълбочини)?
- Чета много мнения за втори и трети операции... На всички ли се налага втора?? Какъв е процента успеваемост при първа още?
Предварително ви благодаря


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:21.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.