Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

mitkui 5th July 2016 10:31

Даа , там се стои или се мотаеш в района . По принцип освен за консултации се
Появяват и хора за интервенции след операцията , те обикновенно са с предимство .
Вчера мина и втората консултация , финално доуточняване на това което ще прави
Илхан . Прави снимки и обработка , така че да можеш да видиш какъв ще е резултатът .
На първата консултация са само разговори за това което искаш да стане и съответно
до колко е възможно да стане .

jenny12345 5th July 2016 13:25

Здравейте, чета ви от известно време, надявам се и аз скоро да съм с нормално изглеждащо носле :) Понеже вече се пообърках къде какво чета.. беше ми попаднало, че освен Илхан и Дилбер ще прави консултации в София, имаше ли такава консултация на Дилбер и ако да - може ли някой да разкаже какво се случи на нея?

Също, някой беше постнал линк към една девойка, която се снима сравнително често на всеки етап от възстановяването и тя имаше резнато отдолу на носа (от където явно се е случила ринопластиката), това ли е стандартния метод за операция (не помня при кой лекар беше).

Благодаря на всички, които пишат във форума, много полезна информация!

veronika.stoqnova.33 5th July 2016 15:44

Здравейте, момичета! Радвам се че сте започнали тази тема. Нова съм в сайта и бих искала да споделя и моят проблем и да получа полезна информация. През 2010 година си направих първата ринопластика в Токуда болница при Доц. Евстатиев. Както повечето от вас четох мнения в интернет преди да избера хирурга, и за този който избрах нямаше почти никаква информация нито хубава нито лоша. За всички други имаше колкото хубави толкова и лоши коментари и за това избрах него, след като четох че е едва ли не учител на другите по младите... Както и да е, не си харесвах носът, беше просто малко по дълъг, исках само скъсяване. На кратко казано, той решил и малката гърбичка да ми оправя, взел повече от хрущяла и носът ми хлътна. Няма да описвам ужаса след като се видях първият път. Знам че по принцип има оттоци и т.н. виждала съм мн снимки на хора след операции но аз не бях като тях. Буквално носът ми беше разложен на цялото ми лице, като зурла на прасе. Той ме изпрати по живо по здраво, без да ми даде огледало и след като се видях в тоалетните на болницата припаднах... Решихме да правим втора операция уж да вземе само хрущял от ухото ми, и всичко щеше да е наред.
Да ама не. И втората операция неуспешна носът ми пак хлътна по средата отгоре. Заплашвах го едва ли не, но знаете че нищо не можем да направим, той само говореше да направим още една операция.След още 2 години, си направим във военна болница, операция, доволна бях, но по принцип те оправиха проблема ми с дишането който имах още след първата. Там ме приеха с отворени обятия след като видяха какво е сторил с мен Евстатиев, дори ме оперираха за тяхна сметка, по скоро с научна цел даже. За да се оправи формата ми трябва за жалост четвърта. Този път си мисля за Турция и с интерес следя какво пишете и вашият опит.

Alena5 5th July 2016 16:00

Вертой?

Alena5 5th July 2016 16:37

Една позната на

gabura7 5th July 2016 20:22

Аха, сега разбирам защо това чакане...Няма ли и трета консултация или направо операцията ще следва? Сама ли влизаш на консултациите или си с придружител, ако си дошла от България с такъв?
Успешна операция и възстановяване после!

gabura7 5th July 2016 20:26

Можеш да се свържеш с Chocolate9 от форума или да й пишеш във фейсбук страницата на Емре Илхан- българската и да я попиташ тези въпроси за запазване на час, цена и т.н.

veronika.stoqnova.33 5th July 2016 21:43

Цитирай:

Първоначално написано от lustrelux (Публикация 809315)
Вероника, много съжалявам, за служилото се. Май наистина е по - добре да идеш в Турция. Там едно лошо мнение няма. Търсила съм в нета но няма. Аз дори си мисля.. Илхан и другите.. едва ли са всемогъщи и могат да правят толкова операции... дали нямат екип, който прави операциите вместо тях?
Аз имам само един въпрос - след операцията чувстваше ли си носа като преди, различно ли е? Моля те опиши ми какво е, в смисъл след като се възстановиш? Има ли разлика?

Как мога да запазя час при Илхан? Според вас около 7500 лева макс 8000 ще ме оправят ли за всичко операция и престой?

По Принцип аз може би не съм точният пример за да опиша възстановяването, но като цяло в началото освен проблема с дишането, събуждах се като направо се задушавах, защото не бях свикнала да дишам през устата. Иначе самият нос , като започна да спада оттокът, малко го усещах все едно кожата и е тясна на носа, но после скоро всичко минава, усещаш си го като свой нормален. Като цяло операцията не е толкова сложна, ако имате достатъчно обезболяващо не се усеща нищо само малко дискомфорт. Не съжалявам че започнах да си правя операциите, защото все пак това беше нещото което исках най-много. Който и да ме разубеждава, всичко е до късмет. МАлко е неприятно усещането като си мажеш вътре носът след операцията, с кремчето което ти дават с клечки за уши, но и това минава.

Мечта 6th July 2016 07:52

lustrelux, ще си позволя да ти отговоря и аз, защото съм оперирана в Турция.
Още преди да отворя очи от упойката дишах абсолютно добре през двете ноздри - това е първото, което усетих. По принцип обаче, не бях имала никакви функционални проблеми за оправяне.
През първите дни след оп. не усещах болка, дори не усещах дискомфорт. Първия ден имаш едни секрети, които трябва да подсушаваш и синините и отоците в огледалото, които са леко стряскащи, но не болят! Формата на носа, ориентировъчно, можеш да я прецениш още с лонгета. Аз моята още тогава я харесах. Изобщо, ако нещата са наред, това личи още във възстановителния период.

Момичета и момчета с неуспишни ринопластики в България, много съжалявам за горчивия ви опит тук и искрено се надявам да получите това, което заслужавате от турските хирурзи.
Истина е, че прекрасно изваяният нос не може да дари красота на човека, ако не е роден с нея, но е истина също, че животът е по-пълноценен, когато вървиш с изправена глава, без да има какво да криеш.

Колкото до моя нос - до сега съм чула две-три "добре е направен", и то от хирурзи, което си е направо комплимент към оператора, в предвид на това, че според мен, сред лекарите трудно се признават чуждите успехи.

mitkui 6th July 2016 12:16

gabura7 , няма трета консултация . Можеш да влезеш с придружител или сама , както си решиш .
Благодаря за пожеланията . Бай дъ уей , аз съм мъж . :)


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:54.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.