Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

Нелка 16th May 2013 10:50

Калцирането представлява част от задравителната "програма" на организма - натрупване на костно вещество там където е било механично отнето. За съжаление не може да се надхитри. Наблюдава се сравнително често. Аз имах такова и на предната ринопластика...

Най ме боли, че видях носът си на снимка от операционната с перфектна извивка.. а сега тялото ми ме саботира и ми я отне.. :( Тъпото е, че никой не ми гарантира, че отново се отнеме оперативно няма пак да се получи калциране.

Накъде из нета четох, че се инжектирало нещо, което разграждало натрупването на костно вещество, но ми е много съмнителна работа. Ще разпитам док подробно на контролния преглед.

Все се успокоявам, че трябва да има някакъв дефект - против уроки...

Elly Stefanov 16th May 2013 10:55

И аз ще питам на прегледа. Май трябва да си запиша всичко, което искам да попитам др. Диблер!

Dii 16th May 2013 10:56

Нели не съм сигурна дали не е калциране или е недоизпилено, доктора като го видя каза, че е от процеса на зарастване, каквото и да значи това. За мен обаче няма особено значение какво е защото така или иначе ме дразни и мислям да го оправям...И още нещо..какво ще е това калциране още на 5-я ден? Като ми сменя лонгетата пак си беше така...

Нелка 16th May 2013 10:56

Цитирай:

Първоначално написано от Elly Stefanov (Публикация 787415)
А мен ме интересува дали може да се избегне, защото ако ми махнат гърбицата и после ми се калцира там носа - кьор файда, както се казва ;)

Калцирането няма да голямо като гурбица. По-скоро е лека бабунка, която просто разваля пейзажа. Не е задъжително да е точно на мястото на гърбицата, понякога се образува отстрани и е причина за т.нар. хлътвания по носът.

Помолих познатата ми да пита Дилбер, той каза, че до година трябва да се разсорбират натрупванията. Повечето хирурзи са на това мнение. Но от предната ми ринопластика не се махна..

Дано има някаква вълшебна инжекция, да му се не види!!

Нелка 16th May 2013 11:06

1Прикачено(и)
Цитирай:

Първоначално написано от Dii (Публикация 787418)
Нели не съм сигурна дали не е калциране или е недоизпилено, доктора като го видя каза, че е от процеса на зарастване, каквото и да значи това. За мен обаче няма особено значение какво е защото така или иначе ме дразни и мислям да го оправям...И още нещо..какво ще е това калциране още на 5-я ден? Като ми сменя лонгетата пак си беше така...

Dii, със сигурност не е недоизпилено... Имам снимка от операционната, непосредствено преди носът ми безобразно да се подуе - никъде няма и след от бабунка, има идеална извивка. Прикачам.
Освен това аз не го набарвах веднага като махнахме лонгетата на петия ден. Махнахме лепенките , още беше гладко и изведнъж от нищото се появи. И го усещам като натрупване на материал, който не беше там преди.
Моето със сигурност е калциране.

А Асенов ти е дал обяснение точно на калциране - част от оздравителния процес. Не знам дали в твоя случай става върпрос за това, но разликата е голяма и лесна за усещане. Примерно моя роднина има остатъчна гърбичка и недобре събрани странични кости - нейното е съвсем различно на пипане от моето.

Знам, че не те грее. Обаче трябва да знаеш какво е, защото ако организма ти е склонен... никой не ти дава гаранция дали след ревизията няма пак да има неприятна изненада.

Ели, разпитай го добре Дилбер, дано има превенция или решение.

titi1 16th May 2013 12:52

На мен след ринопластика /на около 10-14 ден/ също ми се появи калциране, не където е гърбицата, а отстрани нея. Виждаше се при единия полупрофил, на пипане беше твърдо. Между 4-я и 6-я месец изчезна само.

rimi 16th May 2013 13:33

Нелка няма ли вероятност това просто да е отток и след време да си се прибере зящото на снимката е доста извит носа и едва ли за няма и един месец да се калцира

Dii 16th May 2013 19:03

Цитирай:

Първоначално написано от titi1 (Публикация 787422)
На мен след ринопластика /на около 10-14 ден/ също ми се появи калциране, не където е гърбицата, а отстрани нея. Виждаше се при единия полупрофил, на пипане беше твърдо. Между 4-я и 6-я месец изчезна само.

Тити може ли да ми пратиш снимки да видя, че и и при мене така....макар, е съм на 4 месеца и аз..мисля си, че няма да изчезне...

titi1 16th May 2013 19:48

Сега потърсих и намерих една снимка, на която си личи. Но дай ми електронна поща, че на лични незнам как да прикача снимката

Pufpaf 16th May 2013 20:00

Нека някой да обясни на лайк като мен, как ще се резорбира костното натрупване (калцирането), ако е някакъв локален оток е разбираемо, но калцирането възможно ли е да изчезне ? Нещо не ми се вярва на мен, но вие по знаете, щом сте говорили с лекарите !
На това обаче би трябвало да са му измислили някакво решения, то така повечето носове няма да се получат. Правят ти чип нос и вдлъбнатото после се запълва и става прав или пък някаква бабуна, трябва да има някакво решение, защото от доста време се правят такива операции и все трябва да са измислили нещо или поне така ми се иска :2016:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:02.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.