Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

Pufpaf 18th May 2013 17:23

Видях по надолу една тема за калцирането и я прочетох, извадих най стойностните мнения и ще ги споделя тук, надявам се това не проблем, все пак доста хора ще са заинтересовани !

"Лично аз не съм виждала след ринопластика да се образува допълнително кост като ръбче в областта на счупването, но това е просто лично мнение. На какво могат да се дължат ръбчетата след ринопластика? Може би на костен ръб в линията на счупване, или на реакция на периоста, за което вече споменах. Тук ще добавя малко обяснения. Всяка кост е обвита от плътна ципа, наречена периост (както бананът е обвит в кора). Дълбокият слой на периоста е богат на клетки, които при счупване на костта се активират и произвеждат костно вещество, за да споят счупеното. При активиране клетките на периоста се размножават, увеличава се броят на съдовете в това място, което води до това, че периостът се удебелява. Може би това е нещото, което се напипва. Ако е така, след окончателното моделиране на костта подуването трябва да спадне (а това става за около 1 година). "

"Само да допълня: според Тепавичарова моята "бабунка" се дължи на реакция на периоста (нещо, което и Диастема споменава някъде в темата). Три месеца и не е спаднала. Каза, че понякога такива подутини се превръщат в кост, друг път - не; не каза кое от двете колко често става. Ако се образува нова гърбица от кост, се пиляло, преценявало се след 6-я месец."

"Аз да кажа за калцирането, че на мен доктор ми каза, че при всеки 1 от 5 случая се образува нови гърбици в следствие на калциране, но се оправят лесно с малка корекция, която нямала този травматичен ефект на ОП"
__________________________________________________ ________________

А това последното го поствам, за да кажа, че виждам още една причина да не искам да се оперирам в България, знам, че не всички са на едно ниво, но пък аз винаги съм искал най доброто за мен !

"Надявах се, че ще изчезне, ама не изчезва. Преди месец ходих при доктора, дето ме оперира. Той едва ли не ми се развика, че съм си въобразявала, после каза, че не знае какво може да е, можело да е калциране, после пак ми се развика, че въобще не се виждало. А това не е така. Вижда си се и още как. И в профил и във фас"
__________________________________________________ ________________

По въпроса с това, как ви възприемат околните, бих искал да си кажа мнението.
Само ще ви задам един въпрос, кое е по важното мнение, на някои познат, при които в доста от тях има завист, предубеденост, някои смятат, че такива, като нас, които искаме да си направим някаква корекция към по добро, те смятат, че по скоро ни трябва психолог, защото не се харесваме такива, каквито сме. Тяхното мнение ли е по важно или това на някой непознат, както съм аз в случая и със сигурност имам добър усет за красота.

Аз когато видях как е бил носът на Нели, преди последната пластика и бях леко шокиран от това, което тя каза, как я гледали близките странно, при положение, че промяната е огромна и положителна. Снимката е от януари 2011г. не знам това след коя от поредните ринопластики е, но сега се е получило идеално и повярвай странните погледи от познатите, не са заради тази реакция на психика, за която спомена, а по скоро на това, че повечето от хората гледат по дефоут така, хората които си правят разни интервенции за разкрасяване.

Това е истина повечето хора гледат недоумение тези, които си правят някаква по сериозна промяна, за да са по хубави, като ги смятат за странни, защото не се харесват такива, каквито са !

klarisina 18th May 2013 21:34

Аз също не доумявам, как близки хора не откриват очевадната разлика в положителна посока, каквато е при Нелс...какъв шок, какъв стрес, та то очички вади, че е впъти по-красива?!

diliana_mihaylov 18th May 2013 22:46

На мен ми казаха, че съм всичко друго, но не и по-хубава. По-млада, по-странна и тн :longhair:

Хората наистина не го разбират. Да живееш с комплекс на лицето си не е много приятно, но и за много хора недостатъците не са им проблем. Аз самата също още свиквам с новото си изражение и понеже никой не ми казва колко си е заслужавала операцията започвам да си мисля, че съм станала по-зле /евентуално/.
Очите ми... много се измениха. А аз си ги харесвах. Бяха ми отличителна черта /като на всеки човек всъщност/...

Нелка 18th May 2013 23:16

И аз взех да се питам дали за по-добро е била промяната. Никой не ми е казал категорично, че е. Даже в погледите им не намирам одобрение, а леко объркване. Което ме притеснява. Аз със сигурност в огледалото виждам по-добре хармонизирано лице, но явно близките ми са свикнали със старото и си го искат. Знам ли...
Не бих казала, че става въпос за завист - не държа такива хора около себе си! Категорично! По-скоро за психологичен момент.
..............

Между другото това, което Пуфпаф постна ми беше доста интересно. И ако наистина не се махне калцирането съм готова да легна за пети път за леко пилване. Ако наистина е по-леко възстановяването. Просто си искам извивчицата!!

Rabiosa 18th May 2013 23:34

Цитирай:

Първоначално написано от Нелка (Публикация 787585)
И аз взех да се питам дали за по-добро е била промяната. Никой не ми е казал категорично, че е.

Моля?!?! Аз лично присъствах на два положителни коментара. Ако питаме 10 човека как си по-добре и покажем снимка преди и след, ха на бас, че и 10-мата ще са единодушни- РАЗЛИКАТА Е ОГРОМНА И ТО ПОЛОЖИТЕЛНА!!! Оттук нататък трябва да е ясно, че всичко е плод на извратената ни психика. А педантичността ни освен да ни съсипе живота, друго няма да стане :1241:

Rabiosa 18th May 2013 23:43

Цитирай:

Първоначално написано от diliana_mihaylov (Публикация 787584)
Очите ми... много се измениха. А аз си ги харесвах. Бяха ми отличителна черта /като на всеки човек всъщност/...

Този момент с очите го има и при мен....друго ми е излъчването и друг ми е погледа. Не знам ти как си била преди, но аз го отдавам на факта, че когато имаш гърбица, самия ти мост е доста висок и съответно погледа ти е по-изразен. Но в същия момент си задавам въпроса "Е какво...с гърбица ли трябва да си седя?!". И при мен имаше такива коментари от сорта, че съм се променила, но пък и никой не е казвал, че изглеждам зле или някакъв лош коментар. Може и самите отоци, макар и малки, да придават един по-странен поглед...

Нелка 18th May 2013 23:45

Да, ама това са хора, които не са ми близки, не са ме виждали всеки ден и не са ми били свикнали.. Както и да е!

КАЖИ ТИ КОГА ЩЕ ПОСТНЕШ СНИКИ!?!
Аз съм влюбена в носа ти, искам го на файл да си принтна постер! :1242:

Нелка 18th May 2013 23:53

Цитирай:

Първоначално написано от Rabiosa (Публикация 787588)
И при мен имаше такива коментари от сорта, че съм се променила, но пък и никой не е казвал, че изглеждам зле или някакъв лош коментар. Може и самите отоци, макар и малки, да придават един по-странен поглед...

Бе човек, кой нормален ще каже, че изглеждаш по-зле? Става въпрос, че никой не е припаднал от възторг колко невероятно красиви сме станали изведнъж... :lol:
Мен лично супер странно ме гледаха , питаха ме какво ми е на лицето.. Като им кажех рино, всички до един!!! ме питаха "И как е? Доволна ли си?" В смисъл изобщо не могат да преценят дали е успешна операцията и ги е страх да дадат мнение.. Това съвсем сериозно го казвам! Предполагам и при останалите момичета се е случило, което ме радва - спокойна съм, че не само моите близки нещо не са в ред...

Rabiosa 19th May 2013 00:03

Утре или най-късно в понеделник ще кача, обещавам. Само да предупредя, че съм си свалила лепенките много, много скоро и имам още едно синьо петно. Като цяло да кажа, че съм доволна и се харесвам...имам едно лека притеснение и то е, че моста на носа ми още ми седи не достатъчно изразен, но като се има предвид, че е присаждано, изправяно, пилено и какво ли още не може и да е оток. Като цяло Илхан е поправил точно това, което ми беше най-голям проблем и което най ме притесняваше, а именно върха, ноздрите ми бяха повдигнати повече от необходимото, а колумелата ми висеше и ми придаваше един вид на ръмжене. Сега е точно така както го исках. Основата ми беше доста вдлъбната, а сега е изградена на височина. Искаше ми се още малко да бъде по-висока, но като се има предвид, че не харесвам носове, почващи от челото, смятам да се задоволя с това. Ама като постна снимки ще ви обяснявам, че сега не знам дали ще ме разберете. Общо взето БРАВО НА ИЛХАН :D А дали не съм в час и само аз си виждам недостатъците или наистина има такива ,се надявам вие да ми кажете :P

Нелка 19th May 2013 00:07

Не си в час! Твоя е една от най-успешните ринопластики, които съм виждала на живо и със сигурност най-успешната ревизия!

Като постнеш снимките, моля те не обяснявай какво не му е наред според теб, а остави хората да му се насладят! :*


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:08.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.