Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Бременност и майчинство (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   ЗА И ПРОТИВ КЪРМЕНЕТО!!? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=4426)

ANTIGONA 14th June 2007 11:21

ЗА И ПРОТИВ КЪРМЕНЕТО!!?
 
Не ми е ясно как има жени, които от страх да не си развалят бюста отказват да дадат най-ценното нещо от което се нуждае едно новородено бебче поне до 6тия месец???!А именно кърмата.е това вече е висша форма на ЕГОИЗЪМ!И това ми били майки...

ANTIGONA 14th June 2007 11:23

аз лично успях да кърмя до 8 мия месец,след това вече не издържах заради 2те зъбчета на сина ми и постепенно го отбих по мое желание :oops:

bimbi 14th June 2007 11:26

чак пък най-ценното... :roll: все още не съм чула дете да е умряло щото не е кърмено. и тва за имунитета са глупости, примери около мен колкото искаш.
в крайна сметка всеки да си отглежда детето както си реши, а не да дава оценки на останалите дали са добри/лоши родители.

curka94 14th June 2007 11:28

Ами брат ми и аз сме кърмени до 1год. и нещо и ищо друго не сме яли само кърма и мама ни е разправяла как сме наддавали по 1кг на месец :girl_haha: Кърмата не мисля че има с какво да се замести,а и тва че некви не щяли да си развалят бюста а предпочитат да им боледуват после децата за мен не са прави хич, тва е мн глупаво според мен е като са толко куконки да земат после да си направят една операция и ще си го повдигнат щом токо им пука за тоя бюст. :x

curka94 14th June 2007 11:30

Цитирай:

Първоначално написано от bimbi
в крайна сметка всеки да си отглежда детето както си реши, а не да дава оценки на останалите дали са добри/лоши родители.

Така е но ако имам възможност бих си кърмила детето докато мога определено :wink:

lori 14th June 2007 11:35

Всеки си решава! И не мисля, че факторът за некърмене е само запазването на бюста. :wink: Аз лично за себе си съм взела решение по този въпрос (но да видим де).

bimbi 14th June 2007 11:40

Цитирай:

Първоначално написано от curka94
Цитирай:

Първоначално написано от bimbi
в крайна сметка всеки да си отглежда детето както си реши, а не да дава оценки на останалите дали са добри/лоши родители.

Така е но ако имам възможност бих си кърмила детето докато мога определено :wink:

еми ок, но това не те прави по-добра майка от останалите!

Devil_wears_Prada 14th June 2007 11:42

Цурка, на колко години си, ако не е тайна?

bimbi 14th June 2007 11:58

на 13, на колко :roll: българите нали знаеш че са компетентни по всички въпроси

ANTIGONA 14th June 2007 12:07

[quote="bimbi"]чак пък най-ценното... :roll: все още не съм чула дете да е умряло щото не е кърмено. и тва за имунитета са глупости, примери около мен колкото искаш.
в крайна сметка всеки да си отглежда детето както си реши, а не да дава оценки на останалите дали са добри/лоши родители.[/quo


бимби нещо бъркаш ми се струва :shock: относно имунитета че било пълна глупост :?: тва е научно доказано (абе изобщо е излишно да го коментирам) като факт,достатъчно че природата си знае работата и не случайно ни е създала така.То в случая твърдиш че няма разлика между изкуственото адаптирано мляко и естественото кърмене??!!не искам да кажа че ще умре ако не е кърмено детето,има много случаи на възпрепятствани майки,които за съжаление нямят възможността,било заради ранен мастит,липса на мляко и т.н...да кърмят,въпросът е друг:ДАЛИ ЗАРАДИ СУЕТАТА СИ ЩЕ ОТКАЖЕШ ДА КЪРМЕШ ДЕТЕТО СИ.А не дали изобщо си можел ил ине можел да го кърмеш...Бюстът или здравословното захранване,тва е дилемата която излагам.Не искам да оставам неразбрана. :wink:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:54.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.