Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

rimi 23rd May 2013 13:06

Да Нелка оперира ме точно година след първата операция и нищо не спомена за изчакване каза че няма проблем

keery 23rd May 2013 20:23

Раби, незнам как ти е било нослето преди , но сега изглежда найстина много добре . Даже ми харесва сега с отоците без да ти е спаднал . Много поздрави и от мен !!!

diliana_mihaylov 25th May 2013 09:41

Здравейте,
притеснена съм. От вчера усещам връхчето по-паднало, а аз го харесвах чипо. Минали са около 20 дни от операцията. Вчера имах вного натоварен ден и физически и психически. Вечерта започнах да усещам нещо като пулсиране в костта. В смисъл, просто усещах, сякаш ми се върна чувствителността. Върха ми е още като от камък, но сутрин си е подут. Сега като не е вирнат и с отока сутрин носът ми изглежда голям и полудявам. Имате ли представа дали е нормално да се усеща това леко напрежение в костта?
Колко време след първа рино мога да направя втора според вас? Искам перфектен нос, а не по-добър от стария.

кукумицинка 25th May 2013 10:44

Цитирай:

Първоначално написано от diliana_mihaylov (Публикация 787906)
Здравейте,
притеснена съм. От вчера усещам връхчето по-паднало, а аз го харесвах чипо. Минали са около 20 дни от операцията. Вчера имах вного натоварен ден и физически и психически. Вечерта започнах да усещам нещо като пулсиране в костта. В смисъл, просто усещах, сякаш ми се върна чувствителността. Върха ми е още като от камък, но сутрин си е подут. Сега като не е вирнат и с отока сутрин носът ми изглежда голям и полудявам. Имате ли представа дали е нормално да се усеща това леко напрежение в костта?
Колко време след първа рино мога да направя втора според вас? Искам перфектен нос, а не по-добър от стария.

На 20-ия ден е абсурд да си вадиш изводи. Минала ли ти е следоперативната консултация при хирурга? Ако не е, го разпитай спокойно, когато отидеш. Иначе чрез телефон или имейл се свържи и му прати снимки, за да видиш той какво ще каже. Напълно нормално е да си се подува носът толкова скоро след операцията. Аз лично си го чувствах като чуждо тяло носът поне 4-5 месеца след операцията, въпреки че чувствителността се възвръща постепенно с течение на времето.
За реоперацииите - най-добре да се правят, когато всички тъкани в носа са се възстановили напълно. Много си зависи от индивидуалните особености за възстановяване на организма, от това колко е работен носът, дали са 1 или повече предишни ринопластики. С нарастване броя на корекциите възстановяването става по-бавно. Може би турските хирурзи оперират по-щадящо, но като цяло до 6-ия месец след операцията носът се променя забележимо, а след това до края на първата година текат не толкова забележими промени. Едва след като тези промени приключат, може да се мисли за реоперация.

Нелка 25th May 2013 11:26

И моето връхче си падна. Няма начин да не падне следоператовно. Поне аз не знам случай, в който върха си остава толкова повдигнат, колкото е бил след излизане от упойка.
Ревизия на първа операция минимум година. Обаче съм убедена, че при теб не се налага. Просто всички изпадаме в такива настроения след рино - "харесвам се", "не се харесвам", "харесвам се"... Дай си поне 6 месеца да прецениш.

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.n...97772570_n.jpg
Моя връх също е паднал. Определено не е чип както беше непосредствено след оп. Нормалното е ъгъла между устната и носа да прави 120 градуса. Или поне да е тъп.

Oompa Loompa 25th May 2013 19:04

Moв връх пък не падна нито след първата операция, нито след втората :)
Раби и Нелка, изглеждате много добре :)

rimi 27th May 2013 15:12

Здравейте, аз вчера се върнах от контролния в Истанбул наистина имаше лек проблем, защото аз си мислих че си въобразявам. От едната страна имаше нещо като вдлъбване, доктора ме хвана отзад и натисна с пръст там отстрани чу се нещо като изпукване и каза че сега било добре и дано да е така, че честно ви казвам вече ми писна непрекъснато да има някакви проблеми с моя нос.Хората отиват правят си една операция и забравят а моето вече е направо кошмар. След 2 месеца пак трябва да ходя незнам защо не ми обясни. Дилиана и аз почнах вече да не си харесвам носа в сравнение с преди е на светлинни години но и аз гоня някакъв перфекционизъм, непрекъснато намирам някакви кусури незнам къде ще му излезе края на това.

rimi 27th May 2013 15:31

А да не ви разправям на връщане в София явно имаше вятър и самолета така се клатеше имах чувството че всеки момент ще се преобърне, такъв ужас не бях преживявала направо се разревах в самолета. В къщи се прибрах парцал след тази емоция във въздуха а става въпрос за 1 час път. Честно ви казвам ми писнаха тези воаяжи насам натам ако ще става този нос нещо да става следващия път съм с автобус. Може ли някой да ми каже горе долу колко часа е пътя до Истанбул от Бургас че от там ще пътувам другия път.

Elly Stefanov 27th May 2013 16:04

Рими, от Варна до Истанбул е 9 часа, от Бургас би трябвало да е 7 часа. Дано всичко да е наред с носа ти. Какво точно хлътване, там където Енчев ти беше слагал някакви филъри ли?

Pufpaf 27th May 2013 17:13

Защо ми беше изтрито мнението ? Сега искам да чуя нещо наистина обосновано и смислено, защото не мога да повярвам, че това се е случило ! Направо съм в шок не мога да повярвам, че някой ми е изтрил това мнение, едно смислено обяснение ако мога да чуя само, което ще е малко трудно. Върнете ми написаното, защото аз съм отделил време да го напиша това, което смятам, че е важно !


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:40.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.