Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Мамопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=29)
-   -   дабъл бабъл?????що е то? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=5802)

monti 22nd February 2008 15:40

Здравейте мацки.Дабъл бабъл се получава тогава когато джоба е по дълбок в случай че се влиза от подмешницата както е при мен -инпланта пада по ниско от мамиларната гънка.Аз вече си насрочих дата за реоперация но не мога да обясна как точно се поправя проблема аз също бих искала да знам.....ТОНЕВ МИ ОБЯСНИ ЧЕ ЩЕ СЕ ОТВОРИ ГЪРДАТА ОТДОЛУ И ЩЕ СЕ ЗАШИЕ КАПЛУЛАТА ОКОЛО ИНПЛАНТА ПО СПЕЦИАЛНА СХЕМА и проблема ще се оправи но въпроса е дали ще се затвори по дълбокия джоб.Знам за два случая описани във форума за този проблем но и при двете мацки е имало корекция от подмускулни към над а на мен Тонев категорично ми отказа за този вариант.Ако някой знае нещо повече моля да ми пише :1246:

junglegirl 22nd February 2008 16:27

Това не е дабъл бабъл,а е ботъминг аут.Точно така се 'поправя'-капсулата около импланта се навива и повдига самия имплант.Това всъщност е намаляването на джоба.

monti 22nd February 2008 16:46

Цитирай:

Това не е дабъл бабъл,а е ботъминг аут.Точно така се 'поправя'-капсулата около импланта се навива и повдига самия имплант.Това всъщност е намаляването на джоба.
Благодаря за поправката навярно аз грешно съм била информирана до сега .Но пак не ми е ясно как ще се затвори джоба отдолу .И тази реоперация ще оправи ли проблема .Вече съжалявам че се реших на метода с подмешницата сега ще имам нов белег ....и още страхове дали всичко ще е наред този път...

junglegirl 22nd February 2008 16:58

Не се притеснявай толкова-поправимо е,а и се случва често.
Ще се опитам да ти обясня,до колкото и аз съм запозната. :)
Джобът ти е бил направен по-дълбок,или отворен по-ниско,затова импланта 'провисва'.Около него се образува обвивка от съединителна тъкан/капсула/,която се навива в долната част на руло и така се зашива.Тоест това намалява джоба в долната част и повдига импланта,така че да не изпада под мамарната гънка.
Дано е горе долу ясно :)

junglegirl 22nd February 2008 17:02

Забравих да ти кажа да внимаваш след това,да се пазиш,и да изпълняваш точно каквото ти е казал доктора.За да зарасне всичко ОК :wink: Между другото доспъпа ти/под мишницата/няма пряка връзка с проблема.Единствено в това,че по-трудно се позиционират джобовете,защото няма пряка видимост.
Успех! :D

monti 22nd February 2008 17:28

Благодаря junglegirl за инфото и аз горе долу така си го представях но все пак когато и друг ти го каже е по добре.Аз и друго да те питам -доктора знаеше за това веднага след операцията което значи че е негова грешка ако правилно мисля .

Ava-ava 22nd February 2008 18:57

Е, като е знаел веднага след операцията, това не значи ли, че е знаел за проблема и ПО ВРЕМЕ на операцията? :roll:

Мен малко ме плаши това, да не би Тонев да бяга от отговорност :?

Той какво ти каза на консултацията след това? И безплатно ли ще те оперира?
Това е важно за всички, които биха се оперирали при него. Защото не само уменията на хирурга са важни, но и отношението му след това, ако не дай с Боже се появи проблем :roll:

Монти, ти кога реши да си правиш реоперация?Защото по едно време се беше отказала?

Стискам ти палци, да знаеш!

monti 22nd February 2008 20:37

Ами Авче надявах се да се изглади проблема ако мога така да се изразя но той се задълбочи и така след третата консултация се разбрахме с Тонев за реоперация която каза че ще е изцяло за негова сметка но не ми е обяснявал защо и как се е получил проблема.Досега винаги ми е обръщал доста внимание и ме успокоява че ще го оправи само трябваше време инпланта да образува въпросната капсула чрез която да се направи корекцията.

aniK 22nd February 2008 21:50

monti, аз имах притеснение за ботъминг. Можеш ли да ми пуснеш снимки на ЛС или на мейл?

junglegirl 23rd February 2008 21:41

Цитирай:

Първоначално написано от monti
... само трябваше време инпланта да образува въпросната капсула чрез която да се направи корекцията.

Точно така!
Затова не е можел да направи нищо,докато си била на операционната.Още не е имало капсула,която да зашие,нали разбираш?
Негова грешка е,да. :)


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:59.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.