Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Мамопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=29)
-   -   дабъл бабъл?????що е то? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=5802)

bojana 31st January 2008 11:22

дабъл бабъл?????що е то?
 
:shock: момичета, кажете ми моля ви, какво е дабъл бабъл и то какво се получава?
благодаря

junglegirl 31st January 2008 11:39

Доктора ти го причинява :D От неправилно позициониране на импланта при подмускулно поставени импланти.Просто импланта се намира по-високо,от колкото трябва.

bojana 31st January 2008 11:53

фиуууу ох месри за отговора :D

blanco y negro 31st January 2008 15:54

Нещо като двойна гърда.

bojana 31st January 2008 15:56

ужас, как се поправя това?често ли се случва? :shock:

junglegirl 31st January 2008 16:11

Оперативно се коригира,но не се случва често.Това представлява:
http://www.implantinfo.com/plastic_s...ct3/index.html

bojana 31st January 2008 16:33

:shock:

blanco y negro 31st January 2008 17:17

Получава се, ако преди това си имал силна птоза /увисване/, при подмускулно поставяне. Отгоре се вижда собствената ти гърда, а отдолу импланта.

diastemma 31st January 2008 20:12

Всъщност имплантът е по-високо, защото е под мускула, а собствената гърда е паднала надолу и е ниско. "Двуетажни гърди".
:)

лилия 3rd February 2008 15:21

Цитирай:

Първоначално написано от natalia1
Получава се, ако преди това си имал силна птоза /увисване/, при подмускулно поставяне. Отгоре се вижда собствената ти гърда, а отдолу импланта.

Не е ли обратно? Това отдолу не е ли собствената гърда?

monti 22nd February 2008 15:40

Здравейте мацки.Дабъл бабъл се получава тогава когато джоба е по дълбок в случай че се влиза от подмешницата както е при мен -инпланта пада по ниско от мамиларната гънка.Аз вече си насрочих дата за реоперация но не мога да обясна как точно се поправя проблема аз също бих искала да знам.....ТОНЕВ МИ ОБЯСНИ ЧЕ ЩЕ СЕ ОТВОРИ ГЪРДАТА ОТДОЛУ И ЩЕ СЕ ЗАШИЕ КАПЛУЛАТА ОКОЛО ИНПЛАНТА ПО СПЕЦИАЛНА СХЕМА и проблема ще се оправи но въпроса е дали ще се затвори по дълбокия джоб.Знам за два случая описани във форума за този проблем но и при двете мацки е имало корекция от подмускулни към над а на мен Тонев категорично ми отказа за този вариант.Ако някой знае нещо повече моля да ми пише :1246:

junglegirl 22nd February 2008 16:27

Това не е дабъл бабъл,а е ботъминг аут.Точно така се 'поправя'-капсулата около импланта се навива и повдига самия имплант.Това всъщност е намаляването на джоба.

monti 22nd February 2008 16:46

Цитирай:

Това не е дабъл бабъл,а е ботъминг аут.Точно така се 'поправя'-капсулата около импланта се навива и повдига самия имплант.Това всъщност е намаляването на джоба.
Благодаря за поправката навярно аз грешно съм била информирана до сега .Но пак не ми е ясно как ще се затвори джоба отдолу .И тази реоперация ще оправи ли проблема .Вече съжалявам че се реших на метода с подмешницата сега ще имам нов белег ....и още страхове дали всичко ще е наред този път...

junglegirl 22nd February 2008 16:58

Не се притеснявай толкова-поправимо е,а и се случва често.
Ще се опитам да ти обясня,до колкото и аз съм запозната. :)
Джобът ти е бил направен по-дълбок,или отворен по-ниско,затова импланта 'провисва'.Около него се образува обвивка от съединителна тъкан/капсула/,която се навива в долната част на руло и така се зашива.Тоест това намалява джоба в долната част и повдига импланта,така че да не изпада под мамарната гънка.
Дано е горе долу ясно :)

junglegirl 22nd February 2008 17:02

Забравих да ти кажа да внимаваш след това,да се пазиш,и да изпълняваш точно каквото ти е казал доктора.За да зарасне всичко ОК :wink: Между другото доспъпа ти/под мишницата/няма пряка връзка с проблема.Единствено в това,че по-трудно се позиционират джобовете,защото няма пряка видимост.
Успех! :D

monti 22nd February 2008 17:28

Благодаря junglegirl за инфото и аз горе долу така си го представях но все пак когато и друг ти го каже е по добре.Аз и друго да те питам -доктора знаеше за това веднага след операцията което значи че е негова грешка ако правилно мисля .

Ava-ava 22nd February 2008 18:57

Е, като е знаел веднага след операцията, това не значи ли, че е знаел за проблема и ПО ВРЕМЕ на операцията? :roll:

Мен малко ме плаши това, да не би Тонев да бяга от отговорност :?

Той какво ти каза на консултацията след това? И безплатно ли ще те оперира?
Това е важно за всички, които биха се оперирали при него. Защото не само уменията на хирурга са важни, но и отношението му след това, ако не дай с Боже се появи проблем :roll:

Монти, ти кога реши да си правиш реоперация?Защото по едно време се беше отказала?

Стискам ти палци, да знаеш!

monti 22nd February 2008 20:37

Ами Авче надявах се да се изглади проблема ако мога така да се изразя но той се задълбочи и така след третата консултация се разбрахме с Тонев за реоперация която каза че ще е изцяло за негова сметка но не ми е обяснявал защо и как се е получил проблема.Досега винаги ми е обръщал доста внимание и ме успокоява че ще го оправи само трябваше време инпланта да образува въпросната капсула чрез която да се направи корекцията.

aniK 22nd February 2008 21:50

monti, аз имах притеснение за ботъминг. Можеш ли да ми пуснеш снимки на ЛС или на мейл?

junglegirl 23rd February 2008 21:41

Цитирай:

Първоначално написано от monti
... само трябваше време инпланта да образува въпросната капсула чрез която да се направи корекцията.

Точно така!
Затова не е можел да направи нищо,докато си била на операционната.Още не е имало капсула,която да зашие,нали разбираш?
Негова грешка е,да. :)

gwendoline 25th February 2008 11:07

Има и още един начин - ако са минали три месеца и има оформена капсула - тя се отстранява и разрезът се зашива директно под импланта. Първоначално гърдата изглежда не кръгла, а права отдолу, но след месец - месец и малко - започва да се отпуска. Започва да се формира нова капсула. Та това е другия метод, който се практикува тук.

monti 25th February 2008 11:45

Цитирай:

Първоначално написано от gwendoline
Има и още един начин - ако са минали три месеца и има оформена капсула - тя се отстранява и разрезът се зашива директно под импланта. Първоначално гърдата изглежда не кръгла, а права отдолу, но след месец - месец и малко - започва да се отпуска. Започва да се формира нова капсула. Та това е другия метод, който се практикува тук.

Гуени с ей това вече съвсем ме обърка. :2014: Но както и да е ....

gwendoline 25th February 2008 11:52

Ами, Монти, много по-"чист" и лесен начин е да поправиш и повдигнеш гърдата, отколкото да режеш капсулата и да я "повдигаш"... Знам, че това се практикува повече в чужбина...

junglegirl 25th February 2008 13:22

Ако повдигнеш самата гърда,имплантът си оставя 'изпаднал' или ниско разположен,а това още повече би трябвало да влоши положението.Това нещо не го разбирам :roll:

gwendoline 25th February 2008 15:24

Цитирай:

Първоначално написано от junglegirl
Ако повдигнеш самата гърда,имплантът си оставя 'изпаднал' или ниско разположен,а това още повече би трябвало да влоши положението.Това нещо не го разбирам :roll:

Всъщност имах предвид, че се повдига импланта, а не гърдата, сори :oops:, изрязва се цялата капсула и се зашива директно под нея. И около него се образува нова капсула.

Кари Брадшоу 23rd October 2008 13:39

Вчера про прегледа на гърдите и при уточняването на размера,лекаря ми каза, че лявата гърда долната гънка трябва да се измести леко надолу, сега като виидях тази тема се притесних дали няма да се получи точно това :( иначе моите гърди са форма лисичи муцунки и сега ще им сложат кръгла форма имплантат, доктора избра с по меката консистенция, но аз нещо се притуснявам за нея :?

Beauty 24th October 2008 14:48

Кари, това, което описваш няма да доведе до дабъл бабъл, а точно обратното!
Ако не се направи както трябва изкуственото смъкване на естествената гънка, чрез по-ниско поставяне на импланта , се получава ботъминг.
Има разлика!
Както и има разлика в корективните операции на двете усложнения при несполучливи операции...
Ако не греша, ти каза, че ще се наложи изравняването на гънките ти с половин см само.
Това не е много и ако лекаря знае какво прави, няма от какво да се притесняваш. :D

Кари Брадшоу 24th October 2008 15:11

ето снимка на гърдите сега
http://prikachi.com/files/415005l.jpg, мисля че се вижда за какво говоря на лявата гърда отдолу :cry:

Кари Брадшоу 24th October 2008 15:17

нещо не може таз да се качват голи снимки, за това ето отново
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=300328
парола 1234

става въпрос за лявата гърда долната гънка

Beauty 24th October 2008 15:25

На едната от снимките лявата ти дори стои по-ниско... :roll:
Не мога да ти дам конкретен отговор по тези снимки...доста различна изглежда ситуацията на всяка от тях..

samodiva 1st November 2008 09:56

момичета, ето го моя дабъл бабъл, нагледна информация, това се получи след първата операция

http://www.x-equip.com/breast3.htm

Divinemouse 1st November 2008 19:15

От какво се получава това :roll:

Excel 1st November 2008 19:37

Несъответствие на вида на импланта към първоначалната форма на бюста .

lady85 1st November 2008 20:30

Дабъл бабъл веднага след операциятя се получава или след време...... :?

gwendoline 1st November 2008 20:35

Цитирай:

Първоначално написано от дива
Несъответствие на вида на импланта към първоначалната форма на бюста .

Или ненапасване на импланта към твоята жлеза....обикновено се получава при жени дето имат своя жлеза преди имплантирането...

samodiva 2nd November 2008 15:39

Цитирай:

Първоначално написано от Thomi
От какво се получава това :roll:

от некъдрни хирурзи мила, от допускане на елементарни грешки

merilin13 18th February 2013 15:25

Цитирай:

Първоначално написано от gwendoline (Публикация 228159)
Всъщност имах предвид, че се повдига импланта, а не гърдата, сори :oops:, изрязва се цялата капсула и се зашива директно под нея. И около него се образува нова капсула.

А не е ли по-добре да се смени импланта с подходящ вместо да се реже и шие допълнително? Все пак е лекарска грешка и пациентите не сме "опитни зайчета"!
Аз сам с този проблем и утре ще видя какво ще ми каже Тонев. Иска да ми направи липофилинг, за да запълни празнотата, но след всичко, което прочетох категорично отказвам това, а и при положение, че лично той преди това го е отричал!

кореспонденция в периода, когато се интересувах от липофилинг. Бях му задала тъпия въпрос, възможно ли е да се инжектира в гърдите определено колическтво и той ме увери, че няма проблеми и незабавно мога да го строя.
След това получих отговор от Тонев, който съвсем искрено ми беше отговорил, че количеството може да се резорбира и ефекта може да е неудовлетворителен.


лекарка практикуваща във Франция, която категорично отхвърляше липофилинг на гърди, защото според нея колкото по- малко се рови из гърдите

Освен това липофилинга в млечните жлези може и да доведе и до проблеми- асиметрии, фиброзни образувания...

Трябва да кажем, че нашето мнение и мнението на водещи хирурзи в света е че този метод не оправда очакванията като цяло. От 1997 до 2000 г. ние работехме по този метод, но се оказа че рисковете и усложненията са много повече от успехите. Най-честото усложнение е получаването на олеоми - може да се каже че това е мастна тъкан в течно състояние. Тези олеоми пораждат сериозен проблем. Също така нерядко се получават и неравности, а след определен период голяма част от мастната тъкан инжектирана в областта на гърдите се резорбира.


Дабъл бабъл(Double bubble) - Състояние на бюста в следствие усложнение от неговото увеличаване с импланти, когато единият или и двата импалнта изпадат под жлезата вследствие на слабата тъкан на гърдата на това място и по форма прилича на двоен, слепен сапунен мехур. Друга причина за дабъл бабъл може да е неправилно напасване на импланта спрямо собствената жлеза, при което те се разминават и жлезата увисва над импланта, което причинява двойна гънка. Причина за дабъл бабъл може да е и ниско направен джоб, вследтвие на което гърдата отново надвисва над импланта. При лек дабъл бабъл може да се приложи и неоперативен метод чрез серия от инжектиране на собствена мастна тъкан или филъри на основата на хиалуронова киселина. При по-изразен случай надабъл бабъл се прави ре-операция и в повечето случаи се налага подмяна на имплантите с по-подходяща основа.

Отидох при него без никакви претенции и лиготии - поисках бюст, който да отговаря на тялото ми, а какво получих - огромен дабъл бабъл на едната гърда и лек на другата! Ще си настоявам за смяна на импланта с подходящ за съответно оризилените от него джобове, а не да ме "кърпи и наставя" спрямо негова грешка.

simona_80 18th February 2013 21:16

Цитирай:

Първоначално написано от merilin13 (Публикация 782816)
Ще си настоявам за смяна на импланта с подходящ за съответно оризилените от него джобове, а не да ме "кърпи и наставя" спрямо негова грешка.

Ще настояваш да ти смени имплантите ли ? С какви ? Дали ще помогне това в случая ?

Нелка 19th February 2013 00:50

Мерилин, малко ми е объркан поста ти...

Като цяло наистина НЕ прави липофилинг на бюст - получват се микрокистички, които пречат за евентуално (да не дава Господ) диагностициране на туморни образования. Освен това е нетраен. Абе отвсяъде издиша..

Виж, не искам да те обезкуражавам, но аз съм на мнение, че щом един хирург ме е орезилил веднъж, най-веротно пак ще го направи. Имам плачевен опит с ринопластики.
Поне се консултирай с друг хирург - най-малкото да ти каже дали предлаганото от Тонев като вариант за корекция е ок.

merilin13 19th February 2013 09:31

Цитирай:

Първоначално написано от Nells (Публикация 782832)
Мерилин, малко ми е объркан поста ти...

Като цяло наистина НЕ прави липофилинг на бюст - получват се микрокистички, които пречат за евентуално (да не дава Господ) диагностициране на туморни образования. Освен това е нетраен. Абе отвсяъде издиша..

Виж, не искам да те обезкуражавам, но аз съм на мнение, че щом един хирург ме е орезилил веднъж, най-веротно пак ще го направи. Имам плачевен опит с ринопластики.
Поне се консултирай с друг хирург - най-малкото да ти каже дали предлаганото от Тонев като вариант за корекция е ок.

Не бих си направила липофилинг и определено ме е страх наистина пак да му се доверя за корекция. Днес съм на консултация и ще видя какво ще ми каже и след това ще направя консултация и с други лекари. :(


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:41.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.