Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Мамопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=29)
-   -   дабъл бабъл?????що е то? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=5802)

merilin13 19th February 2013 09:45

Цитирай:

Първоначално написано от simona_80 (Публикация 782822)
Ще настояваш да ти смени имплантите ли ? С какви ? Дали ще помогне това в случая ?

От всичко, което прочетох предпочитам този вариант, а не да ме "кърпи и наставя" спрямо зле направените от него джобове! Кофти ми е, че му се доверих изцяло за импланта и начина на поставяне, за да нямам проблеми, а то какво стана.... :(

merilin13 19th February 2013 09:52

Нарочно поставих информацията за дабъл бабъл в различни цветове, както и първоначалното отричане на липофилинг от Тонев и вредите от това! Интересно как може да е против това, а да го прилага?!?!?

simona_80 19th February 2013 09:57

merilin13, пиши какво е станало след като говориш с Тонев.
Операцията за твоя сметки ли ще бъде, след като явно не си е свършил работата ?

merilin13 19th February 2013 10:23

Цитирай:

Първоначално написано от simona_80 (Публикация 782839)
merilin13, пиши какво е станало след като говориш с Тонев.
Операцията за твоя сметки ли ще бъде, след като явно не си е свършил работата ?

Защо да е за моя сметка??? 1ст повече няма да дам, нямам никаква вина, че той не си е свършил добре работата!

simona_80 19th February 2013 11:57

Не би трябвало да е за твоя сметка !

hera 19th February 2013 12:04

Посъветвай се с поне още един д-р

merilin13 19th February 2013 17:43

Тонев каза, че поради малкият ми начален старт се е получил дабъл бабъл, че джобовете ми са перфектно направени и дори и друг лекар да ми беше сложил импланти пак щяло да е така. Ядоса се като му казах, че съм прочела, че дабъл бабъл е вследствие на лекарска грешка - не добре направен джоб или неправилно подбран имплант и ми каза да отида на консултация при Тепавичарова, за да се убедя в това. Моля ако някой е имал същия проблем или е запознат с темата да ми пише! :-(

simona_80 19th February 2013 18:16

Цитирай:

Първоначално написано от merilin13 (Публикация 782867)
Тонев каза, че поради малкият ми начален старт се е получил дабъл бабъл, че джобовете ми са перфектно направени и дори и друг лекар да ми беше сложил импланти пак щяло да е така. :-(

А предложи ли ти някакво решение изобщо ?
И според мен е добре да се консултираш и с друг доктор.

merilin13 19th February 2013 18:27

Цитирай:

Първоначално написано от simona_80 (Публикация 782870)
А предложи ли ти някакво решение изобщо ?
И според мен е добре да се консултираш и с друг доктор.

Да, липофилинг ми предложи или повдигане на кожата, ама кво да ми повдига като бях с 2см кожа под ареолата и по начина, по който ми говори си е за моя сметка!

ina.ina 19th February 2013 20:01

Мерилин, когато докторът не си признава грешката е много кофти (ама това говори лошо и за него). И все пак кога ти е била направена операцията - колко скоро? Иначе не съм чела много за тоз проблем, но не ми се връзва (при положение, че почти си нямала жлеза) това да е очакващ се резултат при операцията. Пък и ако е бил почти сигурен, че ще се получи тоз проблем, би трябвало да ти го каже предварително, за да го знаеш този риск.

merilin13 19th February 2013 20:19

Цитирай:

Първоначално написано от ina.ina (Публикация 782878)
Мерилин, когато докторът не си признава грешката е много кофти (ама това говори лошо и за него). И все пак кога ти е била направена операцията - колко скоро? Иначе не съм чела много за тоз проблем, но не ми се връзва (при положение, че почти си нямала жлеза) това да е очакващ се резултат при операцията. Пък и ако е бил почти сигурен, че ще се получи тоз проблем, би трябвало да ти го каже предварително, за да го знаеш този риск.

На 14.01 ми беше. На първата консултация ми каза - имаш много малък бюст и е лесно. Поисках втора консултация - пак ми каза същото, даже ми е написано в епикризата - малки по обем гърди! Сега ми каза, че ми го бил казал - да ама не, даже имейл му бях изпратила, в който съм си казала, че се съгласявам с неговия вариант, който изключва тези рискове! Поисках просто бюст, без претенции за кубици, профили и т.н...... и накрая не стига, че съм крива отвсякъде, ами даже едва ли не виновна за това! Поисках да ми види белезите как зарастват и той ми отговори какво да ги гледал, нямало начин да не са наред. Ще направя консултации и с други лекари. Всички ли лекари реагират така ако има проблем??? :2009:

simona_80 19th February 2013 21:06

Лелеее, това е направо ужас !
А иначе на консултациите е много мил. И аз скоро бях при него на консултация.
Мен още като ме видя и започна да ме убеждава как щяло да стане много лесно, защото съм имала собствена жлеза. Май репертоара му е един и същи при всички ...

ina.ina 20th February 2013 10:08

Цитирай:

Първоначално написано от merilin13 (Публикация 782881)
На 14.01 ми беше. На първата консултация ми каза - имаш много малък бюст и е лесно. Поисках втора консултация - пак ми каза същото, даже ми е написано в епикризата - малки по обем гърди! Сега ми каза, че ми го бил казал - да ама не, даже имейл му бях изпратила, в който съм си казала, че се съгласявам с неговия вариант, който изключва тези рискове! Поисках просто бюст, без претенции за кубици, профили и т.н...... и накрая не стига, че съм крива отвсякъде, ами даже едва ли не виновна за това! Поисках да ми види белезите как зарастват и той ми отговори какво да ги гледал, нямало начин да не са наред. Ще направя консултации и с други лекари. Всички ли лекари реагират така ако има проблем??? :2009:

Мила, гадна работа, но станалото станало. Някой ти беше писал за Тепавичарова, тя като че ли е най-добрият (по-скоро най-сигурният) избор при тази ситуация. За лекарските грешки ... зависи от човека (т.е. лекаря), но определено никой не обича да му се казва, че греши и особено ако казването е под формата на каране - много е деликатно в такива ситуации.

hera 21st February 2013 13:28

merilin,дръж ни в течение какво се случва с теб.

merilin13 21st February 2013 14:09

Не съм се карала, попитах го най-спокойно за проблема. Надявам се с масажите да се оправи проблема, не искам повече да ме режат :(

simona_80 21st February 2013 14:50

merilin13, най-искрено ти стискам палци да не се наложи да те режат пак.
Дано всичко се размине по-леко и да се реши бързо този проблем.

ina.ina 22nd February 2013 10:09

Цитирай:

Първоначално написано от merilin13 (Публикация 782974)
Надявам се с масажите да се оправи проблема, не искам повече да ме режат :(

Масажи ли ти препоръча Тонев, т.е. че с масажи може да се оправи положението?

hera 22nd February 2013 10:45

merilin,каквото и да ти казва Тонев ти непременно посети още един д-р-не отлагай

lidiya 22nd February 2013 11:25

Тъжно ми става, като чета такива постове. :sad:
Всички лягаме на масата в операционната с ясното съзнание, че не всичко може да е наред след това, но някак си вярваме, че докторът, на който сме гласували такова доверие, ще даде най-доброто от себе си. И когато такъв "сакътлък" се случи по вина на доктора, нормалното следствие би било, той да признае глешката си и да я поправи. Ако нещата са такива, каквито ги описва Мерилин, то не му прави чест на Тонев, че отрича вина и се опитва да и замаже очите с масажчета. То, ако това се оправяше с масажи, кой би се подлагал на повторни операции!!! Мерилин, не искам да вгорчавам надеждите ти, но..... не мисля, че от масажи ще се оправи положението. Търси си правата и най-вече се консултирай с друг хирург, след което, представи неоспорими факти пред Тонев и не му позволявай да ти говори глупости!

Nikol_1408 22nd February 2013 13:28

Ако това наистина е дабъл бабъл - няма да се оправи с масажи. След първия месец гърдите продължават да се променят в продължение на почти 1 година, но колкото и да се променят, ако имаш наистина дабъл бабъл, няма как да изчезне от самосебе си. Дано да не е това, а да е нещо временно.

lily.ana 22nd February 2013 14:13

Мерилин, я дай снимки моля. Възможно е все още да имаш отоци, които да ти приличат на дабъл бабъл. :1231:

merilin13 22nd February 2013 15:23

Благодаря ви за подкрепата, момичета! :2024:
А изобщо имаме ли някакви права????

lily.ana 22nd February 2013 15:36

Да, на едната много си личи. Имай предвид, че в началото докато си още пресна мускула притиска импланта и жлезата седи отгоре неестествено (като желе), защото тъканите не са се отпуснали. Според мен може би има проблем, но е много рано да се каже дали наистина е проблем или ще се заличи.


Масажи биха помогнали за по-бързото отпускане на тъканите. Имаш отоци и в горната част на гърдите, отиващи към мишниците. Това ще се промени с времето.


Отиди и на консултация при друг хирург за твое спокойствие, но според мен е много рано да се каже точно какъв е реалния проблем при теб.

merilin13 22nd February 2013 15:43

Цитирай:

Първоначално написано от lily.ana (Публикация 783006)
Да, на едната много си личи. Имай предвид, че в началото докато си още пресна мускула притиска импланта и жлезата седи отгоре неестествено (като желе), защото тъканите не са се отпуснали. Според мен може би има проблем, но е много рано да се каже дали наистина е проблем или ще се заличи.


Масажи биха помогнали за по-бързото отпускане на тъканите. Имаш отоци и в горната част на гърдите, отиващи към мишниците. Това ще се промени с времето.


Отиди и на консултация при друг хирург за твое спокойствие, но според мен е много рано да се каже точно какъв е реалния проблем при теб.

Благодаря ти, мила! Дано, но Тонев след като разбра, че съм наясно какво е дабъл бабъл ми каза да не чета повече и си каза, че наистина е дабъл бабъл :(

lily.ana 22nd February 2013 15:47

Добре де. В такъв случай би трябвало по-висок профил ли? За да изпъне жлезата...

merilin13 22nd February 2013 15:55

Цитирай:

Първоначално написано от lily.ana (Публикация 783008)
Добре де. В такъв случай би трябвало по-висок профил ли? За да изпъне жлезата...

Това му казах и аз и той ми се ядоса, че много чета и не му вярвам.
С Inspira Allergan TSM405 405 13.25 4.4 съм

simona_80 22nd February 2013 16:07

Allergan TSM405 405 13.25 4.4 ?
Нисък профил ли е това ? Че не ми се търси сега таблицата ?

lily.ana 22nd February 2013 16:10

Аз така или иначе не си падам по този метод за поставяне през мишниците. Хирургът няма добра видимост за направа на джоба. При теб е много странно, защото като позициониране на импланта поне ми се струва, че е симетрично на зърната, но най-добре е да отидеш на консултация и при друг (че ние и без тва тук сме едни разбирачки всички)

lily.ana 22nd February 2013 16:10

Цитирай:

Първоначално написано от simona_80 (Публикация 783011)
Allergan TSM405 405 13.25 4.4 ?
Нисък профил ли е това ? Че не ми се търси сега таблицата ?

среден би трябвало да е

lidiya 22nd February 2013 16:22

Цитирай:

Първоначално написано от lily.ana (Публикация 783012)
Аз така или иначе не си падам по този метод за поставяне през мишниците. Хирургът няма добра видимост за направа на джоба. При теб е много странно, защото като позициониране на импланта поне ми се струва, че е симетрично на зърната, но най-добре е да отидеш на консултация и при друг (че ние и без тва тук сме едни разбирачки всички)

Лилян си е разбирач, нищо, че скромничи! :wink:
За мен си е дабъл бабъл. Даже като спаднат отоците ще стане още по-изразен според мен...
Отиди на друго място, да видиш, какво ще ти кажат. Аз на твое място отдавна да съм го сторила.

merilin13 22nd February 2013 16:28

Цитирай:

Първоначално написано от lidiya (Публикация 783014)
Лилян си е разбирач, нищо, че скромничи! :wink:
За мен си е дабъл бабъл. Даже като спаднат отоците ще стане още по-изразен според мен...
Отиди на друго място, да видиш, какво ще ти кажат. Аз на твое място отдавна да съм го сторила.

Да, среден е профила. Ще отида при Тепавичарова и Стоянов. Въпреки, че като чета едва ли има смисъл........Даже и да се докаже, че е лекарска грешка пак ние си плащаме за всичко!

lily.ana 22nd February 2013 16:44

Ако е дабъл бабъл ще трябва да си го оправи без пари. Друг е въпросът дали ще му се довериш.

lidiya 22nd February 2013 16:44

Цитирай:

Първоначално написано от merilin13 (Публикация 783015)
Да, среден е профила. Ще отида при Тепавичарова и Стоянов. Въпреки, че като чета едва ли има смисъл........Даже и да се докаже, че е лекарска грешка пак ние си плащаме за всичко!

Ако се докаже, че е лекарска грешка, въпросният лекар трябва да те компенсира по някакъв начин. Ако държи на името си де... Казвам по някакъв начин, защото аз не бих легнала под ножа на същия доктор втори път. Но следващото ми посещение при него ще бъде с адвокат.
Дано, дано да бъркаме и всичко да се намести, че болките и дискомфорта не могат да се компенсират по никакъв начин! За кога си планирала консултации с Тепавичарова и Стоянов?

merilin13 22nd February 2013 16:49

Цитирай:

Първоначално написано от lidiya (Публикация 783018)
Ако се докаже, че е лекарска грешка, въпросният лекар трябва да те компенсира по някакъв начин. Ако държи на името си де... Казвам по някакъв начин, защото аз не бих легнала под ножа на същия доктор втори път. Но следващото ми посещение при него ще бъде с адвокат.
Дано, дано да бъркаме и всичко да се намести, че болките и дискомфорта не могат да се компенсират по никакъв начин! За кога си планирала консултации с Тепавичарова и Стоянов?

Не съм звъняла, чувствам се ужасно в момента, но до 1-2 седмици ще го направя! Аз също не бих му се доверила! Човешко е да се греши, но да се бяга от отговорност си е направо престъпление! :sad:

simona_80 22nd February 2013 16:52

Цитирай:

Първоначално написано от merilin13 (Публикация 783019)
Не съм звъняла, чувствам се ужасно в момента, но до 1-2 седмици ще го направя! Аз също не бих му се доверила! Човешко е да се греши, но да се бяга от отговорност си е направо престъпление! :sad:

merilin13, аз за час при Стоянов чаках точно месец и половина. Графика в момента явно му е доста натоварен.
Предполагам, че и при Тепавичарова ще е същото ... По-добре се обади и си вземи час от сега.

lidiya 22nd February 2013 16:56

Цитирай:

Първоначално написано от merilin13 (Публикация 783019)
Човешко е да се греши, но да се бяга от отговорност си е направо престъпление! :sad:

Мен точно това ме ядоса! Бягането от отговорност! Успех ти желая и записвай час за консултация от сега, както те е посъветвала simona_80 .
:2008:

merilin13 22nd February 2013 17:07

Цитирай:

Първоначално написано от lidiya (Публикация 783021)
Мен точно това ме ядоса! Бягането от отговорност! Успех ти желая и записвай час за консултация от сега, както те е посъветвала simona_80 .
:2008:

Благодаря ви, момичета! Махам снимките, че като ги гледам и .......... :cry::cry::cry:
Ако някой друг иска ще му изпратя на лични

ina.ina 22nd February 2013 18:32

Мерилин, не ги видях, но точно за снимки щях да те питам и аз. Обаче имам доверие на момичетата и наистина не е лошо да си направиш още една консултация, пък то дотогава и време ще е минало и надявам се да се изясни ситуацията в твоя полза, т.е. да нямаш нужда от корекции. :good_luck:

Nikol_1408 22nd February 2013 18:45

Обади се за консултация при някой друг пластичен хирург по твой избор. Няма нужда да бързаш, ако искаш поизчакай малко, обмисли нещата. Без пари и да иска да го оправи, не мисля, че трябва да се доверяваш. Не една и две бяха тези, които, поблазнени от обещания за безплатни или евтини операции, с цел да спестят някой лев, си докараха по две-три реоперации. Започнат ли да отричат проблема и после, като видят, че си упорита- да обещават разни безплатни неща- забрави.Опитай се да си вземеш парите.
Съжалявам за всичко, което ти се случва.

merilin13 22nd February 2013 19:04

Цитирай:

Първоначално написано от Nikol_1408 (Публикация 783027)
Обади се за консултация при някой друг пластичен хирург по твой избор. Няма нужда да бързаш, ако искаш поизчакай малко, обмисли нещата. Без пари и да иска да го оправи, не мисля, че трябва да се доверяваш. Не една и две бяха тези, които, поблазнени от обещания за безплатни или евтини операции, с цел да спестят някой лев, си докараха по две-три реоперации. Започнат ли да отричат проблема и после, като видят, че си упорита- да обещават разни безплатни неща- забрави.Опитай се да си вземеш парите.
Съжалявам за всичко, което ти се случва.

Не съм гледала парите, избрах го защото от всичко прочетено ми се видя най-реален, но уви - САМО НА ДУМИ! Не бих му се доверила дори и без пари вече!


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:13.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.