Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Мамопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=29)
-   -   дабъл бабъл?????що е то? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=5802)

Dessislava 22nd February 2013 22:51

merilin13,може ли снимки на ЛС,че ги изпуснах?!:chating:

merilin13 23rd February 2013 02:27

Момичета, далеч съм от мисълта да ме съжалявате, за себе си мога да го разреша проблема и да отида при друг /пиша го за тези, които ми писаха на лични/! А тези, които са теглили кредити какво да направят??? Да се оставим да сме парче месо??? Не се мисля за богопомазана, а и не се знае утре близките ни дали няма да имат същия проблем! Мисля, че за парите, които сме дали поне заслужаваме нужното успокоение и разрешаване на проблема! Мъжът ми не ме е виждал да плача 20години и като го каза, Тонев му отговори: Ами като си луд да я търпиш! Това нормално ли е? Или е лиготия от моя страна след като видяхте снимките? Докога да се оставяме да ни тъпчат???

Silikonka1980 23rd February 2013 11:00

Не познавам този "доктор", но според мен е направо циничен! За ъжаление некадърници в медицината дал Господ!

hera 23rd February 2013 12:24

merilin13,може ли снимки на ЛС

lidiya 23rd February 2013 12:40

Тук не говорим за некадърност! И най-добрите пластични хирурзи имат лоши дни. Гаранция няма, че някоя от нас няма да уцели един такъв ден, НО, признат грях е половин грях! Реакцията, думите и действията на Тонев са меко казано отвратителни! Така ще загуби много повече пациентки, отколкото, ако си беше признал за грешката!

simona_80 26th February 2013 16:51

Цитирай:

Първоначално написано от lidiya (Публикация 783042)
Тук не говорим за некадърност! И най-добрите пластични хирурзи имат лоши дни. Гаранция няма, че някоя от нас няма да уцели един такъв ден, НО, признат грях е половин грях! Реакцията, думите и действията на Тонев са меко казано отвратителни! Така ще загуби много повече пациентки, отколкото, ако си беше признал за грешката!

Да! Точно така е. Първата, която окончателно се отказа да се оперира при него, след като чу разказа на мерилин, бях аз !

Шоки 26th February 2013 16:59

Уффф много неприятно. Мерилин като направиш консултация с друг хирург пиши какво ти е казал. Хубаво е да се появяват и оплакващи се от хирурзите, за да може човек да си направи преценката добре. Аз също се бях насочила към друг хирург в началото. Малко преди консултацията ми при него се появиха няколко оплакали се, не една а няколко. И аз се отказах от него и отидох при Стоянов. Все още съм много благодарна на тези момичета. Дано и при тях вече всичко да е наред.

merilin13 27th February 2013 02:10

Няма много информация за дабъл бабъл, но от това, което намерих си е лекарска грешка. Някой да знае дали винаги е лекарска грешка? Определено поведението му ме кара да си търся правата! Въпреки, че осъден лекар няма....... :( Писах с друг известен хирург, но все ми отклонява въпроса за това дали дабъл бабъл е лекарска грешка!!! Всички хирурзи са уникални, когато няма проблем, появи ли се - вече си просто "парче месо"! Скоро ще си направя консултация.

lidiya 27th February 2013 02:21

Не съм особено компетентна по въпроса, но, ако си спазвала стрикно всички препоръки, които ти е казал доктора след операцията, не виждам на кого другиго би била грешката, освен на хирурга...

merilin13 27th February 2013 02:28

Цитирай:

Първоначално написано от Шоки (Публикация 783133)
Уффф много неприятно. Мерилин като направиш консултация с друг хирург пиши какво ти е казал. Хубаво е да се появяват и оплакващи се от хирурзите, за да може човек да си направи преценката добре. Аз също се бях насочила към друг хирург в началото. Малко преди консултацията ми при него се появиха няколко оплакали се, не една а няколко. И аз се отказах от него и отидох при Стоянов. Все още съм много благодарна на тези момичета. Дано и при тях вече всичко да е наред.

Хубаво е да не се прикриват проблемите, за да се намали броя на пострадалите! А също и ние трябва да сме половин доктори, а не да ни омайват! Аз също бях много доволна веднага след операцията, като не знаех за този проблем - сама си го видях преди първата превръзка и го попитах!!! Прекалено добра и наивна съм и за пореден път това ми изигра лоша шега :(
Още като отидох в болницата в неделя, за да преспя нямаше кой да ме посрещне и си обикалях 1 час да търся на кой етаж и в коя стая ще съм! Нямаше никой! Звъннах на сестрата да попитам, тя ми каза охраната ще те опъти/един доста възрастен човек, който си нямаше и идея за какво му говоря/. Случайно докато обикалях етажите се появи една сестра, но от УНГ и се опита да ми помогне. На втория етаж имаше бележка на вратата на една от стаите - " Пациентка на д-р Тонев". Само аз си знам как си преспах с парите под възглавницата, защото както аз си обикалях, така всеки може да влезне!

merilin13 27th February 2013 02:32

Цитирай:

Първоначално написано от lidiya (Публикация 783187)
Не съм особено компетентна по въпроса, но, ако си спазвала стрикно всички препоръки, които ти е казал доктора след операцията, не виждам на кого другиго би била грешката, освен на хирурга...

Пробемът ми е веднага след операцията. Имам снимки.

lidiya 27th February 2013 02:48

Тук има много мнения на пластични хирурзи по въпроса.
http://www.realself.com/question/avoid-double-bubble-breast-implants

Общо взето, главните причини за получаване на дабъл бабъл е неправилно позициониране на импланта, както и неправилен избор на такъв. В твоя случай и двете неща ги е избрал доктора, та вината си е изцяло негова.

simona_80 27th February 2013 09:04

merilin13, масажите помагат ли изобщо ?
Нали това беше препоръчал Тонев ?
Виждаш ли някаква разлика вече, към по-добро или към по-лошо ?

merilin13 27th February 2013 22:09

Цитирай:

Първоначално написано от lidiya (Публикация 783190)
Тук има много мнения на пластични хирурзи по въпроса.
http://www.realself.com/question/avoid-double-bubble-breast-implants

Общо взето, главните причини за получаване на дабъл бабъл е неправилно позициониране на импланта, както и неправилен избор на такъв. В твоя случай и двете неща ги е избрал доктора, та вината си е изцяло негова.

Да, благодаря ти :2024: Всичко ми избра той, аз само държах да са Макган.

merilin13 27th February 2013 22:09

Цитирай:

Първоначално написано от simona_80 (Публикация 783192)
merilin13, масажите помагат ли изобщо ?
Нали това беше препоръчал Тонев ?
Виждаш ли някаква разлика вече, към по-добро или към по-лошо ?

Никаква разлика :(

Шоки 27th February 2013 22:14

Според мен не чакай, а отиди при друг доктор на консултация. За реоперация цените са по-евтини. Поне при Стоянов е така. Но нека те видят и да ти кажат направо дали има смисъл да чакаш да се оправят нещата или да знаеш, че трябва хирургическа намеса.

merilin13 27th February 2013 23:55

Цитирай:

Първоначално написано от Шоки (Публикация 783256)
Според мен не чакай, а отиди при друг доктор на консултация. За реоперация цените са по-евтини. Поне при Стоянов е така. Но нека те видят и да ти кажат направо дали има смисъл да чакаш да се оправят нещата или да знаеш, че трябва хирургическа намеса.

Да, но не съм в БГ сега, след седмица се прибирам и ще си направя.

lidiya 28th February 2013 02:24

Дръж ни в течение със случващото се! Стискаме палци!

Nikol_1408 28th February 2013 20:00

Цитирай:

Първоначално написано от Шоки (Публикация 783256)
. За реоперация цените са по-евтини. Поне при Стоянов е така.

Точно обратното- по-високи са цените именно за реоперации, с изключение на подмяна на ПИП импланти- за подмяната на тези импланти има преференциални цени.

Dessislava 28th February 2013 20:11

Всеки доктор прави преференции при реоперации на свои пациентки.Доколкото разбрах merilin няма да си прави втората операция при същия доктор,така че отстъпката в цената е последното,което я вълнува.По-важното е да бъде отстранен проблема,т.е. доктора да си свърши работата.

simona_80 7th March 2013 16:27

merilin13, някакво развитие при теб има ли ?

merilin13 11th March 2013 23:09

Момичета, благодаря ви за подкрепата! Утре на обяд съм на преглед при Стоянов и ще ви пиша като се прибера. Въпреки, че няма свободни часове сам ми предложи да ме види и то в удобно за мен време, за което съм му много благодарна :2015:

lidiya 12th March 2013 13:12

Браво на Стоянов!
Чакаме те да разказваш!
:2008:

Dessislava 12th March 2013 23:09

merilin13,какво каза Стоянов???Разказвай,че сме любопитни какво се случва с теб???

merilin13 13th March 2013 01:27

Всичко мина ок, въпреки, че имаше доста негови пациентки ме прие първа, за което евала му! От всякъде си е на Тонев грешка! При моя минимален старт и голям гръден кош е трябвало анатомични импланти и разрез под гърдите за по прецизен достъп, а и джобовете са ми направени ниско.....Но....лекарска грешка по нашия "български закон" е когато пациента остане инвалид или има загнояване или сериозни повреди! За реоперация трябва да платя 3500 евро, Стоянов прави отстъпка 800 евро за реоперация на пострадали при други лекари. Определено съм му много благодарна за всичко, но не искам да оставяме така да се подиграват с нас! Ако си мълчим и си плащаме до никъде няма да стигнем :( Ще се консултирам и с адвокат, въпреки че май е доста трудно. Реоперацията ми ще е след септември, даже според Стоянов и по-късно ако мога да изчакам. Не исках да ходя на консултация при Тонев, но Стоянов каза да отида и дано си вземе поука и спре да използва този метод и импланти при пациенти, при които се налага по-прецизна операция! Едва ли! Има още две момичета с дабъл бабъл при Тонев, писах им, но явно вече не влизат и нямам отговор. С липофилинг нищо няма да стане при мен, а другият ми предложен вариант да ми повдигне едната гърда е лудост на толкова малък бюст, а и другата какво да я правя, да си гледа надолу ли???? За съжаление една моя "приятелка" сега си призна, че не е била доволна и даже му е вдигнала скандал на Тонев, но за съжаление чак сега ми го каза, като споделих за проблема....... Не искам да съм като другите и да си мълча - "Аз да съм зле, но нека и някой друг"! Възмутена съм от това! От два месеца вместо да се радвам, че съм осъществила 20 годишна мечта, аз плача и чета! Това ли заслужаваме???

Dessislava 13th March 2013 09:45

merilil13,отиди и при Тонев.Дори и да не си признае грешката,нека му тежи на съвестта/ако има такава!/:2036:
Напълно си права да не искаш да те оперира той,но все пак направи консултация с адвокат.Не му прави чест на доктор Тонев!:sad:

simona_80 13th March 2013 15:50

Как може такива неща да се случват на такива готини хора? Днес се запознах лично с merilin13 и мога да кажа, че е супер усмихнат и позитивен човек !
Мила, стискам ти палци и се надявам да се намери най-доброто решение. Търси си правата докрай и не се оставяй!

Нелка 13th March 2013 18:41

Мерилин, от личен опит знам, че колкото повече искаш нещо, толкова по-трудно ти се получава...

Заслужаваш да имаш гърдите , които си искала, и вярвам, че ще ги имаш!
Консултирай се задължително с адвокат! Не му прави кефа на Тонев да мълчиш и мечешката услуга на другите жени след теб!

И аз мисля, че не трябва да се мълчи , а напротив! и на мен ми писна да нехаят за пациентите си!

Свържи се задължително с други негови недовони пациенти и пуснете колективен иск - на тях се гледа много по-сериозно в съда!
Аз знам за случай, в който недоволна пациентка си е взела парите обратно, но за ринопластика.

Ако се окаже, че не може да го осъдите , притесни го, че ще си отелиш иска само ако ти върне парите поне които е взел за "услугата", т,е, само за имплантите да си удържи.

В ярост изпадам от такива кретени!!! :evil:

Oompa Loompa 13th March 2013 20:13

Oooo не, на нейно място не бих му позволила да си удържи пари за имплантите! Хирурзите в Бг са вече повече от нагли !

lidiya 14th March 2013 19:30

Мерилин, станалото, станало! Не падай духом и си търси правата! Следващия път отиди при Тонев направо с адвокат, не сама! Да види, че не мислиш да го оставяш на мира! Грешката си е негова и е ДЛЪЖЕН, да те компенсира! Както се казва "На зло куче-зъл прът"!
За съжаление, не можем да ти помогнем по друг начин, освен с морална подкрепа, но да знаеш, че я имаш и сме насреща! :2017:

Шоки 14th March 2013 22:48

Мерилин, както каза Лидка, имаш нашата силна морална подкрепа. Аз те поздравявам за това, че сподели проблема си тук, защото е важно да се споделят и проблемите и лекарските грешки. Много момичета, когато имат проблем не споделят, за да не бъдат изкритикувани, може би. Такава информация е много важна за бъдещи опериращи се момичета. Дръж ни в течение какво се случва покрай теб от тук нататък .

merilin13 15th March 2013 16:08

Благодаря ви много, момичета! :2008: Писах на две момичета със същия проблем, но не ми отговарят. Не искам никой да се чувства така както аз в момента, затова споделих. Ще ви пиша като има развитие

Бижу 15th March 2013 16:09

Мерилин, тормозИ Тонев до дупка! Не може така! Безотговорност и отричане на очеизвадните си грешки. За които си платила съответната сума. Ебаси наглеца! Консултирай се с юрист, поеми нещата в свои ръце.
Надявам се всичко да се нареди при теб. :2008: Дръж ни в течение.

merilin13 15th March 2013 16:09

Цитирай:

Първоначално написано от simona_80 (Публикация 783937)
Как може такива неща да се случват на такива готини хора? Днес се запознах лично с merilin13 и мога да кажа, че е супер усмихнат и позитивен човек !
Мила, стискам ти палци и се надявам да се намери най-доброто решение. Търси си правата докрай и не се оставяй!

Радвам се, че се запознахме, мила! :2008::2008::2008:

merilin13 15th March 2013 16:10

Ако някой знае имена на адвокати, които се занимават с такива дела, моля да ми пише

Dessislava 16th March 2013 00:11

Цитирай:

Първоначално написано от merilin13 (Публикация 784036)
Благодаря ви много, момичета! :2008: Писах на две момичета със същия проблем, но не ми отговарят. Не искам никой да се чувства така както аз в момента, затова споделих. Ще ви пиша като има развитие

Аз те поздравявам за куража да споделиш,това което ти се случва!!!Пожелавам ти всичко да се оправи и да нямаш повече никакви проблеми!!!Ще чакаме с нетърпение да ни кажеш,че всичко е наред!!!
Успех,мила!!!

iliana 81 30th March 2015 13:37

Здравейте,момичета!
Нова съм във форума и съжалявам, че по-рано не ви открих, защото щях може би да си спестя доста главоболия и безсънни нощи.
Ето и моята история: преди месец и половина претърпях операция за поставяне на импланти+повдигане на бюста и намаляне на ареолите.Разрези тип котва.Всичко се направи в една операция.На третата седмица от операцията установих с ужас, че като бонус съм получила дабъл-бабъл на лявата гърда.В нормално положение на гърдите нищо им няма.Гънката се вижда когато си вдигна ръцете. Освен това на мястото кожата е доста набрана, което допълнително засилва ефекта. Докторът, който ме оперира-за сега бих желала да се въздържа да споменавам името му-твърди, че след като в нормално положение на гърдите нищо им няма не трябвало да се пипат имплантите или джобовете(защото му казах,че съм попрочела това-онова), и "след като толкова ме притеснявало" може след 6 месеца да намали малко собствената ми жлеза в гънката, която се получава, като нямало да има разлика в големината на двете гърди.Не ми гарантира на 100%, че напълно ще се оправи, но със сигурност щяло да е по-добре.
Нямам представа какво да правя-нещо не ми звучи убедително такъв вид корекция от една страна, а от друга нямам пари за реоперации при други доктори.Решила съм просто да напрява консултация с друг д-р-най-вероятно със Стоянов-за да ми обясни какъв точно е проблема и дали това е решението на въпроса, но това ще стане най-рано другия месец. За това моля момичета, които са имали такъв проблем да ми пишат.Попаднах на няколко случая във форума, но момичетата са писали до момента, в който им предстои реоперация, а какво се случва след това и какво точно се е направило не ми става ясно.
Никога не съм имала хубави гърди, а след раждане и кърмене станаха още по-увиснали, изпразнени от съдъжание и целите в стрии.Мечтата ми беше не да имам съвършения бюст,защото съм се примирила с белезите от операцията и стриите ми, но поне един приличен и стегнат. Но с този дабъл-бабъл не мога да се примиря.
Съжалявам да дългия пост, дано не съм отегчила някой.

merilin13 30th March 2015 15:22

I
iliana81, здравей! Аз бях с ужасен дабъл бабъл от Тонев, след това реоперация при д-р Стоянов. За съжаление не успя и той да се справи, въпреки че сменихме имплантите от кръгли с анатомични. Тонев ми е обърнал гръдния мускул, Стоянов обеща, че ще го поправи, но не го направи. Тонев ми предложи да запълни празнотата с мазнина, Стоянов каза, че е опасно и това не се практикува вече, а сега и той ми предлага да ми постави мазнина. Ако не е толкова зле по-добре не прави нищо. Моят дабъл бабъл се вижда, но повече не бих се подложила защото изгубих доверие в лекарите, а и повече усложнения не искам.

iliana 81 30th March 2015 18:20

Здравей, Мерилин! Много се радвам, че толкова бързо си ми отговорила точно ти, защото бях проследила историята ти и благодаря за отзивчивостта. Съжалявам, че въпреки реоперацията пак не са се получили нещата . Искам да те попитам това, че Тонев ти е обърнал мускула кога се разбра-на операцията при Стоянов или още на прегледа? Ти консултира ли се с адвокат? Ходи ли пак при Тонев и как реагира, когато разбра, че знаеш, че ти е обърнал мускула?

iliana 81 30th March 2015 18:27

Питам, защото аз все още не знам защо са се получили така нещата при мен- дали е заради обърнат мускул като при теб или нещо друго. Докторът започна да мрънка, че съм имала голяма птоза, че ми била много трудна за работа кожата и т.н.Но аз не съм била предупредена , че има вероятност да получа дабъл-бабъл, нито пък, че ми е такъв типа на кожата-ако изобщо това е проблемът.Освен това той се биеше в гърдите, че импланти и повдигане може да го направи в една операция, а сега се оказва, че има неща, които трябва да се коригират.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:46.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.