Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Общи приказки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Пушите ли? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=4876)

Мария Василева 30th August 2007 09:43

Цитирай:

Първоначално написано от bimbi
абе винаги съм се чудила на тия, дето пушат по 2-3-5 цигари на ден..:roll:

и аз така.
въпреки това и за тях има отделено място в прословутата книга на Алън Кар. а вижте и на какво попаднах форум за отказване на цигарите, ето тук пише за книгата. Аз съм много благадарна, че ги спрях- от 2001г., а пушех над кутия на ден и беше ми много трудно, но ги спирах за бременностите.... и после пак ги почвах !

Найй-мноого ми харесва това в книгата, че автора ти казва- "пушете си спокойно, не ги спирайте сега" :wink: много успокояващо действа! няколко месеца след като я прочетох, спрях.
Определено е вярно, че не е трудно да ги спреш, трудно е да не ги започнеш пак!!

п.п. мой близък, много умен мъж казваше : "Ако искаш да направиш лошо на човек, научи го да пуши-друго не му трябва"... той си отиде от сърдечни проблеми, без да успее да ги спре.

Една приятелка казва следното по друг повод:
Цитирай:

Първоначално написано от никой
Знаете, че премахването на един лош навик (преяждане, повръщане или друго) е безплодна дейност и само заменянето му с нов, позитивен, води до някакви резултати... На мен напоследък ми е доста напрегнато, а като че ли не съм си изработила нова стратегия за справяне, така че бих искала да си открадна идеи от вас.

Какво правите, за да намалите напрежението в тежки моменти? Как избивате всичко? Когато ви е много, ама много криво, какво правите, за да се успокоите? Хайде, помагайте!

Има една програма "дванадесет стъпки" която е за алкохолно зависими, но е пригодена и към други зависимости.

и разни книжки, които обещават :
"-как да преодолеем зависимостите и страховете си
-как веднъж завинаги да разрешим проблемите с теглото си"
или просто книги за самопомощ :wink:
:2003:

petyaaaa 30th August 2007 10:23

Цитирай:

Първоначално написано от bimbi
абе винаги съм се чудила на тия, дето пушат по 2-3-5 цигари на ден...що го правите въобще, вие не сте нито пушачи в истинския смисъл на думата, нито пък сте непушачи... :roll:

Аз си задавам същия въпрос всеки път, когато приятелят ми си запали цигара... Досега не съм стигнала до друго заключение, освен, че това зависи от човека и от това доколко той знае какво иска.

Мария Василева 30th August 2007 10:35

Натуралистични снимки по кутиите с цигари ще отказват британците от пушенето

samsara_k 30th August 2007 10:44

не! :1201:

Nelina_02 30th August 2007 12:39

Аз пуших 11 години и един хубав ден на 8 март през 2001 скъсах кутията с цигари и от тогава не искам и да чуя, даже ме дразни, когато се пуши около мен.

Lubaka17 30th August 2007 14:05

Аз не пуша и не мисля да си съсипвам здравето със тези буклуци ! :wink:

petyaaaa 30th August 2007 14:20

Цитирай:

Първоначално написано от Nelina_02
Аз пуших 11 години и един хубав ден на 8 март през 2001 скъсах кутията с цигари и от тогава не искам и да чуя, даже ме дразни, когато се пуши около мен.

:1223: Сигурно се гордееш със себе си - това, което си направила, е много трудно! Поздравявам те! :2020:

Street 30th August 2007 14:22

Цитирай:

Първоначално написано от Lubaka17
Аз не пуша и не мисля да си сасипвам здравето със тези буклуци ! :wink:

по цигарка на 2 седмици е полезно ;) димът убива някакви специфично вредни мисля че микроби които се намират по дихателните ти пътища ;)

petyaaaa 30th August 2007 14:42

Ебаси!!! :shock:
Дано по-скоро ги пуснат тези снимки по цигарените кутии! И повече клипчета по телевизията!

eliie 30th August 2007 14:54

много рядко


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:39.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.