Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Мамопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Въпроси към оперираните 2 (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=11193)

*DoloreS* 10th October 2010 15:26

Цитирай:

Първоначално написано от Roxane
6м, а аз на 10 ден си давам зор.... трябва, май повече търпение..

и на мен ми се искаше в края на първия месец усещането за чуждо тяло да го няма, но всъщност отшумя всичко към 6 месец. и все пак не ми е било дискомфортно до тогава.....Процеса може да се каже, че е бавен, но не те ангажира с неразположение или някакво кофти чевство.
Всъщност, ако питаш мен, момента в който като легнеш върху тях без да имаш усещане, че лежиш върху камъни или с ужас да трепериш, че ще гръмнат.... е този момент! :wink:

Roxane 11th October 2010 10:17

dolores, благодаря ти за успокоението :)
На мен докторът още не ми дава да спя настрани, а за по корем изобщо не мога да си представя :lol:
Странно ми е, но свиквам ...дано с времето става по-добре :)))
Важното е, че съм много доволна от резултата :P

catwoman 12th October 2010 19:39

Искам да попитам според вас дали е нормално 4 мес и половина след операцията едната ми гърда да продължава да отича понякога? Аз още първия месец имах проблем с нея, наложи се повторно слагане на дренаж...сега отича през няколко дни малко и понякога усещам една тъпа болка към ребрата, където свършва банела на сутиена. Ходих на преглед преди месец и док каза, че не вижда нещо притеснително, леко е по-уплътнена от другата...не знам какво да мисля вече...И друго- зърната ми са толковачувствителни, че чак болезнени...преди никога не са били така...сега особено на проблемната гърда е мноого...
П.П Не правя почти никакви масажи, но когато правя малко, ме облекчава определено оточната гърда. Четох, четох и съвсем се обърках- серозна течност ли е и до кога ще е така... :?

Мариса 12th October 2010 20:55

Аз също имах болки в лявата гърда доста дълги месеци.Стоянов ми каза,че болките са били от това,че георгиев направил малък джоб.та з атова лявата промени формата си и сочи по-навън.
Дано при теб не е нищо сериозно,успех:)

Nike_13 14th October 2010 14:32

Здравейте,
отдавна ми е мечта да си оправя бюста (дето го нямам) и ви чета редовно - доста се образовах благодарение на вас!
Накрая се реших на операция за увеличаване на бюста (ходих и на консултация), но имам някои въпроса, на които док не отговори много убедително и ми се искаше да попитам вас, които имате опит:

1. При подмускулно много ли се сплескват имплантите? (ще бъдат МакГан, анатомични, засега 295сс, доста меки ми се видяха)
2. След като се отпусне мускула и след време започна да го натоварвам отново това няма ли да повлияе на формата на гърдите? - да посплеска или поизбута имплантите.
3. Какво бихте ме посъветвали относно размера на имплантите? - док препоръча 295сс, по-големи нямало да стоят добре на тялото ми. Мерките са ми: 165см/43кг, подгръдна 68см, гръдна 75см, почти нищо нямах, а след кърменето хептен изчезна и поувисна...
Все ми се ще да са повече (335сс са следващите), защото докато кърмех сутиен чашка С ми беше малък - доста се наляха - и хич не изглеждаха зле на тялото ми.

Galina-kaka G 15th October 2010 09:46

...
 
От това, което си написала /защото е друго да се види снимка/ мисля, че 335 няма да е фрапантно голям, стига да има възможност за него. В смисъл дали структурата ти позволява. Това само доктора можа да ти го каже. Има известно сплескване /загуба на кубици/ защото МакГана е много мек. Не си споменала каква визия търсиш, но щом си се спряла на тази марка, очевидно е, че искаш естесвен бюст. Така и ще се получи вероятно.

Galina-kaka G 15th October 2010 09:51

...
 
За съпоставка - аз съм с Макган - 375, анатомични, софт тъч. Висока съм 168, 58 кг. Бях със сутиен 75 Б, сега съм 70 Д, 75 Д.Стоят ми съвсем симетрично на тялото, в зависимост от дрехите - понякога нормално, понякога изглеждат огромни. :lol: Но специално за мен, можеше да са 30-50 сс повече заради птозата /кожата да се изпълни по-добре/. Надявам се до някъде да се ориентираш.

Nike_13 15th October 2010 09:59

Kaka G,
аз съм много слаба в момента (гледам си сама детето, което тъкмо прохожда... :) ребрата ми се броят) и ме притеснява, че ако евентуално кача някое килце дали няма да малеят още повече.
А относно визията - да, искам да е макс есетствена и да стоят леко извън гръдния кош. Тези 295сс са с основа 12см и проекция 4.8см, а 335сс са с основа 12.5, което хич не е фатално много според мен.
Това, което доктора измери е 16см (мери се открай докрай жлезата през зърното, хоризонтално) и каза че с 12см основа има достатъчно собствена жлеза която да покрие импланта... знам ли какво да правя

i_ani 15th October 2010 09:59

Цитирай:

Първоначално написано от Nike_13
Все ми се ще да са повече (335сс са следващите), защото докато кърмех сутиен чашка С ми беше малък - доста се наляха - и хич не изглеждаха зле на тялото ми.

Настоявай за по-големите кубици , че да не ти малеят после и да съжаляваш !

Аз имах насрочена дата за операция и бях дала капаро и изведнъж избраната от мен докторка , се закучи и каза , че повече от 300сс няма да ми сложи , защото съм била слаба и с много тесен гръден кош и пр. (а 6 месеца преди това , ми каза , че максимумът който мога да поема е 375сс) .Мислеше , че няма да побера повече от това което тя предлагаше , а аз и обяснявах , че като кърмех бях като кравичка и носех сутиен чашка "Д" :lol: , а тя пак не и не ... Мии , отказах се , взех си парите и се оперирах при друг доктор и сега не съжалявам :D .
Ако въпросната докторка ми беше сложила малките кубици , задължително след това трябваше да ми обира кожа за да се получи приличен бюст . Е какъв е смисълът в това ? Хем щях да имам белези около ареолите , хем щях да съм и с един размер по-малък сутиен , най-вероятно :roll: :?

i_ani 15th October 2010 10:48

Re: ...
 
Цитирай:

Първоначално написано от Galina-kaka G
За съпоставка - аз съм с Макган - 375, анатомични...

Гледам че сме от един град , трябва някой ден да се видим :coffee: и да премерим на коя са по-големи :naked: :D


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:29.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.