Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Мъжки фитнес (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Силови\ кардио? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=4725)

Dafy_FcJz 26th July 2007 00:19

Силови\ кардио?
 
Здравейте! На 16 години съм и се занимавам с футбол. Значи залагам повече на кардиото. Висок съм 185см и съм около 75кг. Мисля, че горе-долу съм добре, но ще се опитам още малко да сваля. Краката са ми доста релефни, което е разбираемо. А нагоре също съм горе-долу добре, но все още имам какво да стягам. Коремът ми е плосък, но искам да го стегна още. Това се дължи на причината, че като по-малък бях бая едър, ама се осъзнах навреме и предприех мерки. Та-въпросът ми е да залагам ли на силовите упражнения или да продължа с кардиото и да наблегна на пресите? Имайте предвид, че не пия нищо, пробвах с аминокиселини, обаче стомахът ми не ги понася! Да си купя ли L-Carnitine сега за лятото, за да свалям още? Благодаря предварително! :)

Тео 26th July 2007 00:29

купи си го л-карнитина вземи на юнивърсал таблетки по 500мг. пий 2 преди тренировка и 2 преди лягане.Нищо не ти пречи да комбинираш силовите тренировки с кардиото,даже ефекта ще е много по-добър така.Прави си кардиото,но добави поне 2 силови тренировки в седмицата,крака може да не тренираш,разбираемо защо :wink: ,а горната част може да е примерно: гърди,трицепс,корем,предно рамо,средно рамо ; гръб,бицепс,корем,задно рамо,трапец. УСПЕХ :idea:

Dafy_FcJz 26th July 2007 12:08

Да, благодаря ти много! Аз така се опитвам да правя, но все пак да питам! :) А някои казват да не се прави гърди+трицепс да не се получи пренатоварване, според мен не е така... :) Мерси пак за съвета! :)

Street 26th July 2007 12:49

и аз знам да не се правило гърди и трицепс и сега тренирам гърди и бицепс, гръб и трицепс... грешно ли е в крайна сметка ? и въобще има ли голямо значение... понеже съм чувал и за двете мнения различни тези... :roll:

liophy 26th July 2007 12:55

Няма правилно и грешно. И двата принципи се прилагат по равно. Половината хора тренират синергетиците заедно, другите антагонистите.

Според зависимост как се чувстваш. На едните тезата им е, че така мускула се загрява с основното упражнение и се донапомпва вече със специалното за бицепс/трицепс. Освен това имаш повече време за почивка между тренировките - например трицепса ще се товари само 1 седмично.

Другите пък (като мен), като направят тежкото основно упражнение спомагателния мускул (бицепс за гърба и трицепс за гърдите) им е изморен и не може да вдига толкова тежко, колкото като е свеж. Тогава мускула се натоварва 2 пъти седмично - веднъж когато се правят гърдите и втори път в отделния ден, когато се прави трицепса.

След като опиташ и двата варианта сам избираш кой от двата метода да ползваш. Повтарям, няма правилно и грешно. Във фитнеса (културизма) разнообразието винаги е плюс, различните варианти, смяната на програмите, смяната на упражнения е полезна.

Тео 26th July 2007 13:11

Много точно,всичко е инивидуално и няма един типаж,по който да се водят всички.На мен лично не ми допадат и двата варианта не и във основен период,сега см разделил МГ всеки ден от седмицата и по-лесно се възтановявам :wink:

Street 26th July 2007 13:21

Цитирай:

Първоначално написано от Тео
Много точно,всичко е инивидуално и няма един типаж,по който да се водят всички.На мен лично не ми допадат и двата варианта не и във основен период,сега см разделил МГ всеки ден от седмицата и по-лесно се възтановявам :wink:

този вариант за мен лично до колкото се познавам сам, като резултати от тренировки и силата която ми остава като тренирам по няколко мускулни групи ще ми подхожда най-добре... трябва ли да имаш голям стаж за него понеже бях прекъснал 6 месеца заради изпитите и съм малко назад сега.. дали ще е проблем да мина по този начин? или най-добре да пробвам и да преценя ... :roll:

Dafy_FcJz 26th July 2007 23:47

Според мен за всеки и различно... когато почувствашщ, че имаш енергия и сила за отделно упражнение на засегнатата група, прави го! :) Пак искам да питам-мускулите с тичане се горят вече след около 20мин, мисля че беше така? След въглехидратите и белтъците идва ред на мускулите, нали? А и кое е по-добре кардио преди силовите или обратното? Мерси! :P

liophy 27th July 2007 10:10

Дали след 20 минута не мога да кажа, но да, принципно трябва малко време докато започне аеробния процес.

Относно това кое да е първо - не мисля, че тук може да има две мнения по въпроса - винаги първо силовата тренировка, а след нея аеробната.

Тео 27th July 2007 13:09

да,все пак правиш аеробика за да гориш мазнини за да бъде пълноценен този процес,гликогена в мускулите и черния дроб трябва да е на изчерпване,а след тежка тренировка,и ако си на диета си много близо до този процес,и горенето на мзнини започва със светкавично темпо.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:20.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.