Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Устни (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Хиалуронова киселина-опасно или не? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=6536)

eliniko 17th May 2008 15:36

Хиалуронова киселина-опасно или не?
 
Здравейте,
просто искам съвсем леко да си подплатя горната устна.Споделих с приятели за тази киселина и те започнаха да ме разубеждават.
А аз не искам постоянен ефект,защото може и да не ми хареса ефекта.
Та бихте ли ме насочили към някакъв вариант?

Mena 19th May 2008 14:46

Хиалуроновата киселина е един от най-разпространените мукополизахариди, синтезиран от организма. Тя е главен компонент на съединителната тъкан и заедно със свързаните с нея белтъци изгражда основата на междуклетъчното вещество.
С напредване на възрастта нейното съдържание обаче спада.
Хиалуроновата киселина е способна да задържи огромно количество влага, което представлява от 1000- до 4000-кратна стойност на собственото й тегло. Това е много повече, отколкото могат да свържат другите природни или синтетични вещества, и по този начин хидратира отлично кожата.
Продукти, които съдържат хиалуронова киселина, повишават съдържанието на влага в горните клетъчни слоеве на кожата. Те снабдяват зрялата и суха кожа трайно с вода, водят до изглаждане на кожната повърхност и укрепват съпротивителните сили на кожата.

Mena 19th May 2008 15:16

За съжаление естествената хиалуронова киселина (ХК) се разгражда много бързо в организма- за няколко часа, максимум до седмица.
Поради това е необходимо тя да бъде преработена така, че да може да бъде използвана за естетични корекции в естетичната медицина.
Това "преработване" всеки производител осъществява по различен начин, за да получи крайния продукт.
Някои производители комбинират естествената ХК с различни изкуствени компоненти, което често води до различни неблагоприятни странични реакции и възпаления в мястото на инжектиране, това е напълно естествена реакция на нашия организъм срещу инжектираното му чуждо тяло.
Други, чрез метода кръстосано свързване, произвеждат продукт базиран на кръстосано свързана ХК, като обикновено това свързване е около 20%, т.е всяка 5-та дизахаридна единица в ХК е модифицирана, като протеините могат да са интегрална част в тези кръстосани връзки. Най-образно казано при кръстосаното свързване в резултат се получава една изключително променена, модифицирана ХК, която е много различна от нашата естествена ХК, и организмът естествено реагира срещу нея като към чуждо тяло, още повече натоварено с протеини, които могат да доведат до нежелани реакции на имунната система.
Трети производител използва метода на стабилизиране на ХК, което означава, че за да се получи желаната стабилна молекулна мрежа молекулата ХК е минимално модифицирана (по-малко от 1%!) в сравнение с първичната хиалуронова киселина, освен това тя има способността да поддържа обема си чрез задържане на повече вода от заобикалящите тъкани докато се биоразгражда в тялото.
Полученият от стабилизираната ХК продукт е високо биосъвместим и рискът от възпалителни или други странични реакции е изключително нисък.
Затова не трябва да бъдат слагани под един знаменател всички филъри с хиалуронова киселина!
Само филър, който съдържа минимално модифицирана хиалуронова киселина, защото тя е безопасна, може да гарантира дълготраен и естетичен резултат.

dedektiv_p 19th May 2008 16:14

Мена би ли ни насочила в такъв случай какъв продукт точно да търсим да ни поставят?

Mena 20th May 2008 10:22

- Към първата група- филъри произведени от комбинация хиалуронова киселина и изкуствени компоненти, спада:
Reviderm, който съдържа Dextranomer
- Към втората група- филъри базирани на кръстосано свързана хиалуронова киселина спадат:
Esthelis, Juvederm, Puragen, Rofilan, Surgiderm, Teosyal- хиалуроновата киселина в тях е от неживотински произход
Hylaform- кръстосано свързана хиалуронова киселина от животински произход, т.е. много по-голям риск от алергични реакции
- Към третата група- филъри произведени от стабилизирана, минимално модифицирана (под 1%) хиалуронова киселина спада:
Restylane

Цитирай:

Първоначално написано от dedektiv_p
Мена би ли ни насочила в такъв случай какъв продукт точно да търсим да ни поставят?

Детективче, всеки сам може да направи своя избор, когато има информация!
За себе си предпочитам Restylane, защото е ефективен, безопасен и има много добра лифтинг способност, тъй като е по-плътен от останалите филъри с ХК.

dedektiv_p 20th May 2008 10:26

Много ти благодаря мила за инфото аз бих се насочила винаги към по безопасния вариянт за организма!

Mena 20th May 2008 10:36

Изцяло подкрепям мнението ти! :2043:

dedektiv_p 7th June 2008 19:37

Мена би ли ми казала къде в София могат да ми поставят Restylane или от къде да си го закупя и пак кой да търся да ми го постави?
Благодаря предварително!

Mishelin 7th June 2008 20:42

Само да добавия още един въпрос, вярно ли е, че Restylane, се поставя по различен начин от останалите и само определени специялисти имат разрешение за това:?:

Patetu 7th June 2008 21:00

На мен пък искаха да ми бият хиалуронова киселина в колянната става, но като изчетох малко се отказах. :?

dedektiv_p 7th June 2008 21:10

Това за ставите и аз го чух но още незнам как се казва препарата. Ще трябва да се поровя малко и в други форуми. Препоръчва се при коксартроза. Майка ми има такава на едната тазобедрена става 2-ра степен. Честно казано ми се ще да помогне че тя е много зле и без това едва се движи и ако трябва и става да и слагат нова....ох не ми се мисли направо :(

Excel 8th June 2008 05:36

Хиалуроновата киселина изцяло ли се разпада ? Могат ли да се получат от нея остатъчни подутини или да търся другаде причината ?

diastemma 8th June 2008 06:48

Цитирай:

Първоначално написано от Patetu
На мен пък искаха да ми бият хиалуронова киселина в колянната става, но като изчетох малко се отказах. :?

Напротив, нямаш основания. Познавам ревматолог, който от години слага хиалуронова киселина в ставите на пациентите си, ефектът е добър - макар и временен. Има разлика от това да го инжектираш в меките тъкани.
А каква е причината (диагнозата ти)?

Mena 8th June 2008 18:05

Цитирай:

Първоначално написано от Patetu
На мен пък искаха да ми бият хиалуронова киселина в колянната става, но като изчетох малко се отказах. :?

Durolane ли са ти предлагали?
Той се използва в лечението на остеоартит, инжектира се в коляното или бедрената става.
Облекчава болката и повишава подвижността на ставите.
Производителят му е лидер в областта на медицинските изделия (medical devices) с хиалуронова киселина.

Mena 8th June 2008 18:29

Цитирай:

Първоначално написано от Mishelin
Само да добавия още един въпрос, вярно ли е, че Restylane, се поставя по различен начин от останалите и само определени специялисти имат разрешение за това:?:

Техниките за инжектиране на Restylane не се отличават съществено от начините за инжектиране на други хиалуронови филъри, но все пак има и тънкости, които е хубаво да се познават, за да бъдат резултатите наистина добри!
Няма "разрешения", които се дават само на определени специалисти :D , но е препоръчително да са доктори, които имат някакъв опит в работата с различните видове Restylane.

dedektiv_p 8th June 2008 23:21

Различни видове? Извиняваймила че пак те затрупвам с въпроси, но какво се има предвид под различни видове. За различни цели се използват или като филъри имат няколко вида?

Mishelin 8th June 2008 23:34

[quote="Mena"]
Цитирай:

Първоначално написано от Mishelin
Само да добавия още един въпрос, вярно ли е, че Restylane, се поставя по различен начин от останалите и само определени специялисти имат разрешение за това:?:

Техниките за инжектиране на Restylane не се отличават съществено от начините за инжектиране на други хиалуронови филъри, но все пак има и тънкости, които е хубаво да се познават, за да бъдат резултатите наистина добри!
Няма "разрешения", които се дават само на определени специалисти :D , но е препоръчително да са доктори, които имат някакъв опит в работата с различните видове Restylane.[/quot

Благодаря ти Мена! :2020:

Patetu 9th June 2008 08:15

На мен ми правиха операция- и си мисля,че е безсмислено. Относно износването на ставите -dedektiv_p - на теб каквото са казали за майка ти- не помага! Само ще си дадете парите. Направете и операция за смяна на ставата. Бедрената не е кой знае колко подвижна, по - бързо ще се възстанови :) Отделно това, което прочетох за хиалуроновата киселина е, че се асимилира от организма. Принципно я слагат в ставата, защото има намаляла ставна течност и при движение се усеща лека болка. Това спомага за по-лесното задвижване в ставата. Но- има и голямо НО- същата киселина се асимилира в организма, така че облекчаването е временно, и още нещо което хич не е за подценяване - болката е ужасна- това знам поне за колянната става. На мен ми направиха операцията и след това ми беше малко терсене,болеше ме, та лекаря ми предложи това, но аз отказах.

dedektiv_p 9th June 2008 09:15

Цитирай:

Първоначално написано от Patetu
На мен ми правиха операция- и си мисля,че е безсмислено. Относно износването на ставите -dedektiv_p - на теб каквото са казали за майка ти- не помага! Само ще си дадете парите. Направете и операция за смяна на ставата. Бедрената не е кой знае колко подвижна, по - бързо ще се възстанови :) Отделно това, което прочетох за хиалуроновата киселина е, че се асимилира от организма. Принципно я слагат в ставата, защото има намаляла ставна течност и при движение се усеща лека болка. Това спомага за по-лесното задвижване в ставата. Но- има и голямо НО- същата киселина се асимилира в организма, така че облекчаването е временно, и още нещо което хич не е за подценяване - болката е ужасна- това знам поне за колянната става. На мен ми направиха операцията и след това ми беше малко терсене,болеше ме, та лекаря ми предложи това, но аз отказах.

Мила въобще не съм запозната с този род заболявания. Майка ми е много уплашена. Тя има вече 3 операци на гръбнака и въпреки това се срахува от всичко. ОЩе като и казаха диагнозата и евентуалното развитие тя каза че повече нямало да ходи и едва ли не се отказва от живота. Какво ще я правя незнам. Тя не е толкова силна като мен. За нови стави и подобни чудеса и дума не дава да се каже и още не сме ходили при специалист защото не си е избрала такъв. Благодаря за инфото мила! И много здраве ти желая!

Mena 9th June 2008 09:24

Цитирай:

Първоначално написано от dedektiv_p
Различни видове? Извиняваймила че пак те затрупвам с въпроси, но какво се има предвид под различни видове. За различни цели се използват или като филъри имат няколко вида?

Дедективче, конкретно относно видовете Restylane, те са следните:
RESTYLANE – за третиране на умерено дълбоки бръчки и увеличаване обема на устните
RESTYLANE Touch – за корекция на фини линии по челото, около очите и устата
RESTYLANE Perlane – за корекция на дълбоки гънки, за създаване на пълни устни и за оформяне контура на лицето, контури на брадичка и бузи
RESTYLANE Lipp – специално създаден за увеличаване обема на устните; той е динамичен, т.е. много добре се "намества" в структурата на устните и резултатите с него са по-дълготрайни
RESTYLANE SubQ – за естествено подобряване чертите на лицето, за увеличаване на скулите и брадичката
RESTYLANE Vital – специално създаден за подмладяване и дълбока хидратация, предотвратява стареенето на кожата и подобрява еластичността й и неравностите по нея

dedektiv_p 9th June 2008 09:30

Благодаря ти Мена информацията ти е много полезна!

Patetu 9th June 2008 10:27

Опитай се да поговориш с майка си, ако ставата и е износена и се подмени- гаранцията е 30 години.Хич не е малко, аз като бях в болница една жена с мен си беше подменяла ставата и беше много доволна.

dedektiv_p 9th June 2008 10:34

Ще говорим избор няма все пак съществен. Ще изчакам да смели информацията до сега и тогава :(

i_ani 29th June 2008 20:37

Няма ли някакъв начин за по-бързото резорбиране на тази киселина ,
че аз моите устни определено преди си ги харесвах МНОГО ПОВЕЧЕ , отколкото сега :? :1202:

Mena 29th June 2008 21:15

i_ani, какъв филър са ти инжектирали, чиста хиалуронова киселина ли е?
Ако е чиста хиалуронова киселина процесът на абсорбирането й може да се ускори като ти се инжектира хиалуронидаза.
Това е ензим, който ускорява абсорбирането й.
А защо не ти харесва резултата, колко ml ти сложиха, само обем ли имаш или и контур?

i_ani 29th June 2008 21:36

Ами мисля , че се казваше SURGIDERM , но не съм много сигурна :roll:
Само една ампула си сложих , защото устните ми си бяха много хубави
и сега малко ме е яд :?
Не , че са гадни , но си искам моите :girl_cry2:

Mena 29th June 2008 22:26

А преди колко време сложи филъра?
Да не е тези дни и все още да имаш оток?

i_ani 29th June 2008 22:39

След 10 дни ще станат три месеца.

Mena 29th June 2008 22:47

Не се притеснявай, и нищо да не ти инжектират, за да ускорят абсорбирането, след 3-4 месеца ще са достатъчно спаднали и ще си върнеш предишната форма на устните. :D
Това е едно от предимствата на ХК, ако не се харесаш е толкова лесно да си върнеш предишните устнички :D
Но ако наистина бързаш използвай хиалоронидаза.

i_ani 29th June 2008 23:15

Дано да си права , че след 3-4 месеца всичко ще е ok :D.
Докторката ми каза , че трайността на този филър е 1 година :o

Mena 30th June 2008 10:05

i_ani, предполагам ти е сложен 30 XP, не се притеснявай, ефектът няма да бъде 1 година :D

sabidra 2nd July 2008 15:04

i_ani можеш ли да ми кажеш къде и при кой лекар във Варна си слага филъра и колко парички струваше

i_ani 2nd July 2008 15:43

При Заякова - 600 лв.

sabidra 7th July 2008 18:58

А цялата ампула ли ти сложиха в устните, защото на мен ми казаха че една ампула е много само за устни

i_ani 9th July 2008 00:10

Цитирай:

Първоначално написано от sabidra
А цялата ампула ли ти сложиха в устните, защото на мен ми казаха че една ампула е много само за устни

Ами да , цяла ми сложи .
Докторката ми каза , че на тънки устни слага дори по две ампули,
но аз нямам нужда :lips: .

Tiramisu 11th October 2008 14:28

Повечето казват че изобщо не е трайно. Има ли смисъл да го правим не е евтино никак.

Mena 11th October 2008 20:39

Моник, наистина непосредствено след инжектирането на хиалуронова киселина може да се появи оток, това е естествена реакция на устните към обожданията.
Но той не е толкова фрапиращ, че да се притесняваш да излизаш, и спада до 3-4 дни.
В интерес на истината съм свидетел как един френски доктор инжектираше с техника, която не позволява появата на оток, той инжектираше не в самата устна, а от отгоре, извън самата нея, естествено в случая се целеше единствено увеличаване на обема, а не контуриране.

Mena 11th October 2008 20:45

Имах предвид "убождания" :) , понякога е неприятно, че не могат да се променят мненията

Monique 11th October 2008 22:20

:2015:

i_ani 12th October 2008 13:30

Цитирай:

Първоначално написано от Tiramisu
Повечето казват че изобщо не е трайно. Има ли смисъл да го правим не е евтино никак.

Според мен е дооооооста трайно :1246:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:51.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.