Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Мамопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Доц. Тепавичарова, "Александровска" (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=1258)

magimei 10th July 2012 12:21

Цитирай:

Първоначално написано от swing (Публикация 776565)
Успех на операцията.

Благодаря ти :lol:

hausi 10th July 2012 17:35

За моята операция ме извика ден по-рано, за да направим изследвания на бял дроб, сърце, и т.н Имало и някакъв компрес, който ще ми направят и ще остане до операцията. Ще спя вкъщи и на сутринта в деня на операцията ме вика в 7.00ч - 7.30ч, предполагам за настаняване, доуформяне на документи, разчертаване и т.н, като би трябвало операцията да е в 8.00. Това е за мамопластика, но предполагам, че процедурата е подобна :)

hausi 16th July 2012 11:33

Милии момичета,

В четвъртък мина и моята операция при доц. Тепавичарова. От днес съм вкъщи, но нямам много време да напиша подробности, така че ще се включа по-къвно отново.

Благодаря още веднъж на всички за помоща и отзивчивостта! :girl_in_love:

lily.ana 16th July 2012 11:58

Честито Хауси!

Лина 16th July 2012 13:52

Ееее, айде, честито Хауси, чакаме повече подробности! Леко и бързо възстановяване ти желая и много щастие и радост да ти носят новите другарчета!

ina.ina 17th July 2012 08:14

Честито и от мен, Хауси! Ще чакаме да разказваш и за снимки също, де. :)

magimei 17th July 2012 09:07

Честито и от мен Хауси, разкажи после как мина доволна ли си от лекарката от болницата и персонала.Аз съм септември и събирам мнения за да съм спокойна.

hausi 18th July 2012 13:53

Повечето неща са казани, но ще изложа детайлите и през моята призма :)
Вечерта преди операцията отидох за компрес, а на сутринта (в 7.00) постъпих с багажа за операцията. В 8.15ч ме качиха в операционна, "Почерпиха" ме и после се събудих в стаята. Усещах дискомфорт, но в никакъв случай някакви силни болки. Най-големия дискомфорт идваше от лежането по гръб и канската жега (през целия ми престой там). Все пак беше в най-топлите дни, а нямаше климатизация. Към обяд ми дадоха глътка вода, а към 15ч изстрелях мъжът ми да купува вентилатор, защото бях потънала в собствен сос... Към 17.00 ме раздвижиха и ми дадоха още малко вода. После ми препекоха филийка и после започнах да си ставам сама с помощ на въженцата от преплетени марли, който са закачени за всяко легло. Понеже, не понасям да спя по гръб (май както повечето мацки тук :)) ставах на всеки 30мин за по 40-тина мин обиколки в стаята и по коридора :). Това идва да значи, че болката е била съвсем търпима. След операцията не съм обезболявана изобщо, не съм пила Аулин или други болкоуспокояващи, а прагът ми на търпимост на болка е с отрицатаелен знак. Първата нощ почти не спах от болки в областта на плешките. Втората нощ през гърдите ми май премина стадо бизони, но пак беше поносимо. Усещането е като много силно схващане и мускулна треска в гърдите до към шията и на гърба от плешките до шията. Дренажите ми ги свалиха на 5-ти ден (това беше най-неприятното според мен, но поне минава бързо :)) Храната е повече от вкусна ( за болнична храна) :) За всички, на които им предстои постъпване там, да си подготвят монети от по 1лв и 50ст за телевизорите (3.50лв е за 24ч). Аз бях сама и ако нямаше ТВ щях да полудея :) Относно персонала: Сестрите, които се грижеха за мен бяха Светла, Албена и Ева. ВНИМАТЕЛНИ, УНИКАЛНИ, НЕВЕРОЯТНИ, ЛЪЧЕЗАРНИ, ПРЕКРАСНИ! Изкрено им се възхищавам и им благодаря за всичко! Доц. Тепавичарова - изключително мила, усмихната и отзивчива. Надявам се крайния резултат да е удовлетворителен, за който, живот и здраве ще може да се каже след 6 и повече месеца. Анестезиоложката (извинявам се, но толкова се бях паникьосала от операцията, че не видях името, да не говорим, че май и моето си бях забравила ::))))) Тя беше много сладка и мила, успя да ме успокои и като цяло нямах проблем с упойката, нито дискомфорт от интубацията. Само да вметна, че си доплатих за по-пречистената упойка.Това е с няколко думи, ако някой има въпроси, с радост ще отговоря тук или на лични. Снимки, незнам кога ще мога да направя. Успех на всички!

Лина 18th July 2012 20:06

Браво, hausi, наистина обобщи казаното в цели теми. Обнадежди много хора с това, което казваш за болката. Искрено ти се радваме.

magimei 8th September 2012 17:00

Добре дами остават още няколко дни до 13.09 и имам няколко въпроса.Доцентката ме предупреди да не съм пушила поне 15 дни преди операцията обаче мисията е невъзможна ,а и вече почвам да се панирам допълнително просто няма да мога да ги спра.Проблем ли е нито един от другите лекари не ми е казвал това.Аз не съм за операция на гърди поне не сега:lol: ще правя ръце и сигурно и там ще има дренажи по това което успях да разбера.Мисълта ми е дали ще мога да си тръгна на другият ден пък дори и с дренажите много ми е притеснено за малкото ми дете.Ако трябва ще ходя всеки ден до там .Ама колко объркващо го обясних ,яко ме тресе нервата.В 7ч ме искат там в колко вкарват горе долу в операционна?Предният ден искат да отида да направят ЕКГ и някакво друго изследване освен кръвните които трябва да нося там на етажа ли ги правят или ще ме разхождат на друго място?Трябва да говоря с анестезиоложката.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:34.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.