Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Мамопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Въпроси към оперираните 3 (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13010)

ina.ina 14th March 2013 19:48

Цитирай:

Първоначално написано от lily.ana (Публикация 783985)
Вили, ако операцията ти е на 18/3 и си все още болна може да я отложат, но подозирам ще те вмъкнат някакси в графика за следващите дни. Най-добре попитай доктора какво и как да пиеш. В никакъв случай не приемай лекарства, които съдържат аспирин или други медикаменти, които разреждат кръвта.

Нурофен-а е точно нестероидно противовъзпалително (както и аспирина) - не трябва да се приема преди операция. Трябва да питате в аптеката, бре хора. Дано го прочетеш това по-скоро, Вили, спираш да го пиеш и мисля, че няма да ти отложат операцията заради няколко таблетки Нурофен. Пий парацетамол или аналгин, ако имаш температура или те боли нещо. А иначе наблегни на таблетките за гърло, и да знаеш няма как гърлото да ти мине за 1 ден, но това също не е достатъчна причина за да ти отлагат операцията. Успокой се, най-важното. :2003:

Villi777 14th March 2013 20:41

Цитирай:

Първоначално написано от nesli (Публикация 783978)
И аз съм като теб,наближава операцията и едни страхове,постоянно гушкам децата като чели няма да ги видя повече.
Ако е нов грип отлагат операцията.Аз имам задна хрема от 1 месец,док каза че не е проблем освен ако не е нов грип.


Оф, и аз ги имам тези страхове, чак изпитвам някаква вина заради децата, но сигурно е нормално.

Момичета, много ви благодаря за отговорите, за Нурофена изобщо не съм и предполагала, на листа от клиниката пише изрично да не се пие аспирин. Ужас, утре ще звънна до клиниката, дано не е проблем. После ще пиша.
Иначе да, имах предвид ,че операцията е на 18.03 , сега в понеделник.
babyface79, честито, бързо възстановяване и дано нямаш никакви болки.

simona_80 14th March 2013 22:11

babyface79, честито :)
Villi777, и на теб ! Аз съм 2 дни след теб при Стоянов! На 20.03 И мен ме хвана шубето....
Май и на мен утре ще ми наложи да звъня в клиниката.
Минах прегледа при мамолог. В кабинета каза само, че всичко е наред- След като се прибрах вкъщи обаче, забелязах, че в документа, който ми е дал пише "Двустранна нискостепенна фибропластична и кистозна мастопатия".
Тъй като тези термини не ми говорят нищо, предполагам, че всичко е наред и нямам причина за безпокойство, но все пак ако някоя от вас е наясно, нека ми обясни

eliii 14th March 2013 22:22

и аз имам подобно описание на листа,от мамото преди операцията.Ако имаше нещо обезпокоително щяха да ти кажат!

Villi777 14th March 2013 22:48

Цитирай:

Първоначално написано от simona_80 (Публикация 783992)
babyface79, честито :)
Villi777, и на теб ! Аз съм 2 дни след теб при Стоянов! На 20.03 И мен ме хвана шубето....
Май и на мен утре ще ми наложи да звъня в клиниката.
Минах прегледа при мамолог. В кабинета каза само, че всичко е наред- След като се прибрах вкъщи обаче, забелязах, че в документа, който ми е дал пише "Двустранна нискостепенна фибропластична и кистозна мастопатия".
Тъй като тези термини не ми говорят нищо, предполагам, че всичко е наред и нямам причина за безпокойство, но все пак ако някоя от вас е наясно, нека ми обясни

И аз имам същото заключение.Мамоложката каза,че това се среща много често и не вижда причина да не направя операцията.

Fornarina 15th March 2013 00:12

Това с болките в гърба - вече го усетих. И се чудех операцията отпред, а ме боли гърба. Мислех, че е защото мразя да спя по гръб.

На бейбифейс и симона - от две седмици съм с цици, оцелях, не е чак толкова страшно. Отдавна са измислени болкоуспокояващите. Все още ми е дискомфортно, но пък така им се радвам...

lily.ana 15th March 2013 08:03

Цитирай:

Първоначално написано от simona_80 (Публикация 783992)
"Двустранна нискостепенна фибропластична и кистозна мастопатия".

Това са кистички, които са пълни с течност. Срещат се при 2/3 от жените и не са опасни. При евентуално уголемяване на кистичките може и да се напипват и да са болезнени, но не са опасни. Ако си била пред или по време на цикъл гърдите са напрегнати и мастопатията е по-изразена в този период от месеца.

Допускам, че щом е написано "нискостепенна" са много мънички :1231:

nesli 15th March 2013 08:21

Тези кистички ги има почти всяка жена,няма нищо обезпокоително.
Кръвните изследвания,се правят от вена,нали?.Последният път като давах кръв от вена почти припаднах,добре че бях легнала,а какво ще стане на операцията незнам,дано да има силни успокоителни.
При Стоянов хубавото е че упойката е само венозна и се понася много лесно.Няма от какво да се плашите.Аз доколкото разбрах ще бъда интубирана,защото операцията за повдигане трае дълго.И това ме притеснява много,тежко събуждане ще бъде и подозирам,че ще е първата и последна операция в живота ми

lily.ana 15th March 2013 09:16

Не е задължително да е тежко събуждането след интубиране. Не тръбата е проблем за понасяне на упойката, а самите медикаменти, с които те седират. Много е важно анестезиологът да е пеКан.

Аз се паднах при една баба и ми е*а мамътъ :lol: .... в последствие разбрах, че има и друг анестезиолог, който те събужда с цветя и рози и няма странични действия от упойката (такъв ми бил късметът)


п.п. Не съм оперирана при Стоянов .... да не вземете сега да се юрнете да питате за друг анестезиолог :girl_haha:

simona_80 15th March 2013 09:57

Момичета, благодаря за отговорите. Успокоих се, че всичко е наред с мамолога :)
Сутринта ходих за снимка на бял дроб и кръвните изследвания. Сега ръката ми се поду, там където са ме дупнали, стана топче, май ще посинее, явно не съм притискала силно след това.
Остана ми само кардиолога и да чакам да дойде 20ти :)

nesli, и аз съм същата като теб, и аз се надявам да дават някакви успокоителни преди това в клиниката, че съм доста страхлива. Как се навих изобщо незнам ...


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:50.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.