Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Мамопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Въпроси към оперираните 3 (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13010)

Dessislava 20th April 2013 10:13

Цитирай:

Първоначално написано от Бижу (Публикация 786010)
Не съм ползвала специални мазила, пробвах известно време с арган, но си ме домързя и зарязах мазането. :) Мисля, че си е до кожа. Мажеш - немажеш...все тая, ако си предразположен към кофти белези. :2035:

И аз съм много непостоянна в мазането.То си е така.Каквото и да мажеш ,ако кожата е тип,който прави кофти белези спасение НЯМА.

ina.ina 23rd April 2013 17:18

Цитирай:

Първоначално написано от eliii (Публикация 785940)
Инче, да попитам,че винаги ми е било интересно.Като разрезите са ти през ареолите,какво се случва с белезите после,заличават ли се напълно?

Е, няма как да се заличат, Ели. Ще взема да добавя нови снимки в по-близък план (за ареолите), но в темата със снимките. Дано да е утре, ама не обещавам. ;)

eliii 23rd April 2013 18:02

Давай Инче!!!Но предполагам са супер тънки и бледи...от снимките които съм ти виждала,не ми е направило впечатление,че се виждат..

Villi777 24th April 2013 18:16

Момичета , има ли някоя от вас на която да са препоръчали масажи? Днес бях на контролен при Стоянов и сега ми е доста притеснено. Каза ми задължително да почвам с масажи , защото още са доста статични и твърди, а трябва вече да се местят. Освен това все още са по- високо. Показа ми как се прави масажа и каза, че е добре да ми го прави масажист, но и аз да се опитвам. Трябва да се отпуснат , в противен случай каза , че ще се наложи той да го направи/ притесних се и не питах какво точно значи това/. Не знам дали ще намеря кой да ми го прави, живея в малък град и има всичко на всичко 2 масажистки, които не знам дали ще могат.
На някой случвало ли се е ? А тези които сте си правили масажи кой ви ги е правил?
Ох , дано се отпуснат до шестия месец и като отида на контролен тогава всичко да е ОК.

Иначе питах и вече мога да лягам по корем за масаж като си подлагам кърпа под и над гърдите. Направо копнея за масаж на гърба. Този уикенд ще прескочим да Хисаря и мисля да се възползвам.

lily.ana 24th April 2013 18:50

Вили, масажите помагат за по-бързото отпускане на тъканите. Ще видиш, че следа като започнеш да ги правиш всяка следваща седмица ще има промяна в посока раздвижване. Всеки хирург предлага различни техники за масаж и не знам на теб И.С. какво ти е казал да правиш. Мислиш ли, че няма да можеш да се справиш сама?


И начи много ме е яд като не питате. Щом си се притеснила... седиш му на главата и задаваш въпроси докато не ти отговори, така че да разбереш точно какво се случва. Може би си се притеснила излишно, но трябваше да го приклещиш и да го разпиташ за всичко, което те тревожи сега!

simona_80 24th April 2013 20:16

Vili777, а как точно се правят масажите ?
А за лягането по корем какво ти каза?

Villi777 24th April 2013 22:02

lily.ana, дано! Много се надявам да омекнат както трябва. Притесних се, може би очаквах да чуя , че всичко върви супер. Не знам дали ще се справя сама, ще опитам. Той каза ,че е хубаво да се правят от масажист, не знам аз дали ще ги правя правилно. Иначе мъжът ми изяви желание да ги прави той, само да му покажа как. Ще пробвам утре сутринта .

Симона, това което ми показа Стоянов е да легна по гръб, след това се повдига нагоре гърдата и хубаво се напипва и хваща импланта. След това се масажира като се мести с кръгови движения без значение по посока на часовниковата стрелка или обратно. Обясни ми, че трябва да се усеща напрежение в областа под гърдата. Няма болка, но не е много приятно усещане. Незнам дали успя да си го представиш от моето обяснение.
За лягането по корем ми каза , че мога като си слагам навита на руло кърпа под гърдите и една над тях. Така като легна да не пада цялата тежест на тях. Мисля да пробвам уикенда.
Иначе мислих да го питам дали мога да мажа вече белезите с Дерматикс, дали мога да влизам в басейн, сауна и т.н./ т.е. дали ставам за спа вече/ и такива други неща които ме вълнуват, но от притеснение забравих, после на път за вкъщи се сетих.

eliii 24th April 2013 22:14

Вили,най вероятно Стоянов е имал предвид,че ако не помогнат масажите ще помогне той,в смисъл оперативно сваляне на имплантите.Понякога се случва,и по негови думи е за 20мин.работа.Аз съм правила масажи с първите цици(мъжа ми т.е)така,че мисля че не пречи да опитате,Късмет и дано да се получи!;-)

Villi777 24th April 2013 22:33

Цитирай:

Първоначално написано от eliii (Публикация 786292)
Вили,най вероятно Стоянов е имал предвид,че ако не помогнат масажите ще помогне той,в смисъл оперативно сваляне на имплантите.Понякога се случва,и по негови думи е за 20мин.работа.Аз съм правила масажи с първите цици(мъжа ми т.е)така,че мисля че не пречи да опитате,Късмет и дано да се получи!;-)

Ели, и аз така си помислих, че има предвид оперативно, но дано не се стига до там.От утре сутринта започвам .

Бижу 25th April 2013 07:27

Вили, на всеки се случва да забрави да попита за нещо (в повечето случаи 100 неща), не се тревожи. И аз бях така, с тази разлика, че си позволявах да му звъня по телефона и да го питам, колкото е възможно по-скоро, докато не е забравил точно моят случай. :wink:

Колкото до масажите - той наистина не препоръчва такива по дифолт. Или поне преди не го правеше. Лично съм го питала дали да си правя и той ми каза, че няма нужда и смисъл. Явно в моя случай. :wink:
Не се тревожи предварително, не мисли негативно. Пробвай сама да правиш масажите, мисля, че така най-добре ще усетиш къде точно да пипнеш, какъв да е натиска и пр.
Успех!


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:03.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.