Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Мамопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Въпроси към оперираните 3 (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13010)

Svett 17th December 2018 20:22

Здравейте,
бихте ли споделили как избрахте лекаря, на който да се доверите? Аз бях се спряла на Живко Кънев, но прочетох няколко негативни случая и сега не съм сигурна. Искам анатомични не много големи и естествено изглеждащи гърди, дайте препоръка за лекар. Живея извън България и не мога да обикалям по всички възможни лекари най-много да се спра на двама.
Имам и няколко може би тъпи въпроса, но важни за мен с оглед на пътуването от чужбина:
1. Някой летял ли е в деня на изписването, възможно ли е или не?
2. Трябва ли някой да ме придружава по време на операцията и престоя в болницата(има ли значение под или над мускулно) ще мога ли да се оправя сама?

Предварително благодаря!

Шоки 18th December 2018 10:41

Цитирай:

Първоначално написано от Svett (Публикация 814360)
Здравейте,
бихте ли споделили как избрахте лекаря, на който да се доверите? Аз бях се спряла на Живко Кънев, но прочетох няколко негативни случая и сега не съм сигурна. Искам анатомични не много големи и естествено изглеждащи гърди, дайте препоръка за лекар. Живея извън България и не мога да обикалям по всички възможни лекари най-много да се спра на двама.
Имам и няколко може би тъпи въпроса, но важни за мен с оглед на пътуването от чужбина:
1. Някой летял ли е в деня на изписването, възможно ли е или не?
2. Трябва ли някой да ме придружава по време на операцията и престоя в болницата(има ли значение под или над мускулно) ще мога ли да се оправя сама?
Предварително благодаря!

Преди време този форум беше много активен. Избора си на хирург направих тук от мненията на вече опериралите се. Изчетох всички теми и коментари тук, имах цяла колекция от снимки на оперирани момичета. Аз твърдо бях против това да правя консултация с няколко хирурга, защото за мен това само би ме объркало. За това избрах един - Ильо Стоянов и отидох само при него. За него отзивите бяха най-положителни и снимките на неговите гърди най-много ми харесваха. Първоначално се бях спряла и аз на Кънев, най-вече от финансова гледна точка, но започнаха оплаквания на момичета от него и видях ужасни резултати от оперирани от него момичета и се отказах. Много съм доволна от Стоянов и съм с две ръце за него. Престоя в болницата ми беше само една вечер. На следващия ден след операцията ме изписаха. Нямаше никой с мен в деня на операцията, дойдоха да ме вземат на изписването. Трудно ми беше да ставам от леглото заради напрягане в гръдните мускули и едно известно време (около 10-тина дена) майка ми спеше при мен, за да ми помага специално с това.
Ако имаш други въпроси-питай.

Svett 18th December 2018 13:18

Благодаря Шоки, и аз изчетох каквото можах и снощи и аз реших Ильо Стоянов, дано с годините минали от последните коментари да не се е влошило качеството. Запазих час за преглед чак за средата на април, толкова много записани, а никой не споделя нищо :)
Обаче имам едно друго голямо притеснение :D искам някак си да не се забележи рязко промяната, мисля да сложа не твърде много кубици, просто да изглеждат нормално и естествено. Но тук където живея подобни процедури не се приемт много добре. При вас колегите и приятелите видяха ли веднага разликата, как реагираха?

Шоки 19th December 2018 09:29

Цитирай:

Първоначално написано от Svett (Публикация 814365)
Благодаря Шоки, и аз изчетох каквото можах и снощи и аз реших Ильо Стоянов, дано с годините минали от последните коментари да не се е влошило качеството. Запазих час за преглед чак за средата на април, толкова много записани, а никой не споделя нищо :)
Обаче имам едно друго голямо притеснение :D искам някак си да не се забележи рязко промяната, мисля да сложа не твърде много кубици, просто да изглеждат нормално и естествено. Но тук където живея подобни процедури не се приемт много добре. При вас колегите и приятелите видяха ли веднага разликата, как реагираха?

С годините и с толкова много практика според мен качеството не само че не е паднало, а напротив, покачило се е.
Иначе и аз не исках големи гърди и моите са от по-малките. Също държах да стоят колкото може по-естествено. На консултацията при доктора отидох със сутиена с подплънки, който носех до момента и му казах, че това е размера който искам. От гледанията на хиляди снимки най-ми допаднаха гърдите на една мацка правена при Стоянов - кръгли, нисък профил. Казах му, че са ми харесали те, той ме измери и каза, че ще станат и на мен. Направи гърдите ми точно както си ги представях. Въобще не личи когато се съблека и гола, че гърдите ми не са естествени. Никой не разбра, че съм слагала импланти. Баща ми и до ден днешен не подозира, а операцията ми беше 2011г. Споделих само с две уж приятелки и от там вече се разбра от целия град. Аз живея в малък град. Е, всяко чудо за три дни. Като цяло и тук не се приемат силиконите добре, но хич да не ти пука. Важното е ти да се чувстваш добре, защото съм абсолютно убедена, че ако естетичните процедури бяха евтини абсолютно всяка жена би се подложила на такава нищо, че ги плюят.
Пожелавам ти успех.

MartaSanchez 31st December 2018 17:48

аз го реших просто ей така на късмет кой ще е моя лекар,даже не ходих другаде на консултация и сега осъзнавам колко глупаво съм постъпила!Трябва по-сериозно да се избира лекаря.Иначе съм доволна от резулата слава богу попаднах на добър хирург почти три години след операцията резултата е страхотен.

petq.taneva 8th January 2019 13:51

Тъй като явно рядко тук се пише за последствия и опит, искам да споделя моите преживявания по поставяне на импланти. Операцията ми беше на 13.11.2018 г. в Истанбул в голяма частна американска болница, оперирана съм от професор. Да споделя първо разликите от тук и какво се прави там. Поне моя доктор няма реална преценка както тук да те види и почти веднага да каже колко кубика. Поставянето там масово е надмускулно. Интересен ми е и факта, че на единия ден ти е прегледа и изследвания и на другия операцията. Имплантите явно са налични в болницата. На мен до преди операцията размер категоричен не ми беше изяснен - само, че уточнихме 310, но доктора ще пробва. Е поставени ми бяха по негова преценка 350, другите не ми седяли добре. И по-добре за мен. Все пак аз му определих лимит на кубиците. Болничният престой няма забележка. До тук добре. Прибирайки се след 5 дни в България, температурата ми почва да се покачва. Първата седмица на 37-38. Започват съмнения за настинка, грип, снимка на бял дроб. Втората седмица температурата е 37-40 с трески. Не можеш да станеш от леглото. Консултация с хирург, мамолог и инфекционист. Изпити 4 антибиотика. Престой в болница за инфекциозни болести, от която ме изписаха без диагноза. Препоръчаха ми ядреномагнитен резонанс на гърдите и консултация с имунолог. След всичко направо и буквално левове в хиляди за изследвания, откриха имунологичен проблем без изяснение какъв е точно, просто процес в организма. По мое мнение след всичко и без да бъде назовано в прав текст от никой лекар, имам съпротивление на организма с импланта. Слава богу, няма тотално отхвърляне като гной от раните и буквално изтичане на импланта от там. Всичко е наред в това отношение, но за този риск никъде във форума не прочетох и не срещнах подобни случай. Виждам, че форума не е толкова активен, може би по-малко хора се осмеляват да пишат, а и все пак има доста вече изписано по темата.

Svett 14th January 2019 16:31

Като стана въпрос за проблемите, много хора в щатите се оплакват от автоимунни заболявания ПОЯВИЛИ СЕ ПО-КЪСНО СЛЕД ГОДИНИ (2-7г), ето тук https://www.breastimplantillness.com...ygel-silicone/
Хората пишат за най-различни автоимунни заболявания и какви ли не оплаквания, някои от тях изчезнали с премахване на силикона.
Най-честия проблем е с концетрацията, паметта , дезориентация, загуба на памет, черни петна, параноя.
Вторият също много често срещан проблем е болки в мускулите, ставите и костите.
След това хронично често главоболие.
И доста други:
- пишене в ушите
- обща хронична умора
- проблеми със сърцето
- вертиго
- хашимото
- депресия
- кожни проблеми

Един преведен на български пример https://m.fakti.bg/life/351113-ta-si...ovi-gardi-i-a- … le_full_version=1 някой да е имал подобни оплаквания и някой да си е махнал изцяло силикона заради такива?

НЕ СТАВА ДУМА ЗА СЛЕДОПЕРАТИВНИЯ ВЪЗСТАНОВИТЕЛЕН ПЕРИОД!!!

Шоки 19th January 2019 09:49

Цитирай:

Първоначално написано от Svett (Публикация 814423)
Като стана въпрос за проблемите, много хора в щатите се оплакват от автоимунни заболявания ПОЯВИЛИ СЕ ПО-КЪСНО СЛЕД ГОДИНИ (2-7г), ето тук https://www.breastimplantillness.com...ygel-silicone/
Хората пишат за най-различни автоимунни заболявания и какви ли не оплаквания, някои от тях изчезнали с премахване на силикона.
Най-честия проблем е с концетрацията, паметта , дезориентация, загуба на памет, черни петна, параноя.
Вторият също много често срещан проблем е болки в мускулите, ставите и костите.
След това хронично често главоболие.
И доста други:
- пишене в ушите
- обща хронична умора
- проблеми със сърцето
- вертиго
- хашимото
- депресия
- кожни проблеми

Един преведен на български пример https://m.fakti.bg/life/351113-ta-si...ovi-gardi-i-a- … le_full_version=1 някой да е имал подобни оплаквания и някой да си е махнал изцяло силикона заради такива?

НЕ СТАВА ДУМА ЗА СЛЕДОПЕРАТИВНИЯ ВЪЗСТАНОВИТЕЛЕН ПЕРИОД!!!

Значииии, тези симптоми са много общи и се получават поради много причини. Аз си имах повечето и преди силикона, имам си ги и сега от време на време. Ноо дори и в един момент да ми кажат от силикона ти е, трябва да го махнем, казвам ви - Не си давам новите цици за нищо на света!!!

PlasticLady 22nd January 2019 20:00

Цитирай:

Първоначално написано от Шоки (Публикация 814456)
Значииии, тези симптоми са много общи и се получават поради много причини. Аз си имах повечето и преди силикона, имам си ги и сега от време на време. Ноо дори и в един момент да ми кажат от силикона ти е, трябва да го махнем, казвам ви - Не си давам новите цици за нищо на света!!!

Напълно подкрепям Шоки! Със статии от този тип трябва да проследим и вредата на тютюнопушенето, захарта, алкохола, замърсяването на въздуха и други. Циците не си ги давам за нищо!

petq.taneva 23rd January 2019 15:41

А някой може ли да ми даде координати за масажи на новите придобивки. Имам и проблем с едната нещо си седи стегната. Другата все едно си е моя дори и формата и на мачкане се разлива като "ИСТИНСКА", а тази не иска и не иска. Лекаря ми каза да си нося лентата още, а вече съм на втори месец и я носиш целия първи. Днес я сложих и отдолу на ръба на "подплънката" ме заболя и я махнах.

nnacheva 17th February 2019 17:37

Здравейте!
Моята операция беше през 2015 г., месец ноември. Оперира ме др Ильо Стоянов. 325 кубика,подмускулно, анатомични импланти Mc Ghan. Всичко мина добре, много съм доволна от др Стоянов и от целия му екип. Както след операция и при мен имаше болки и дискомфорт, но всичко в рамките на нормалното. След втория контролен преглед ми препоръчаха масажи, защото и двете гърди бяха доста твърди и неподвижни. Тогава др Стоянов ми препоръча мястото, където правеха масажи. Казваше се Медика естетика и се намираше в Студентски град срещу арката на НСА. Сега обаче мисля,че вече не работи.

nnacheva 17th February 2019 17:52

Друго, за което исках да пиша е появилата се информация за изтеглянето от пазара на гръдните импланти на фирма Алерган заради съмнения, че текстурираните импланти могат да предизвикат някои лоши болести. Дали някоя от вас знае нещо повече и какво мислите по въпроса?Аз май взех да се притеснявам, даже си мисля и за евентуална подмяна. Щях да се обаждам в клиниката да питам и видях, че в сайта им има качено официално становище, в което накратко се казва, че изтеглянето на имплантите, няма връзка с пациентки, на които вече са поставени такива и това не застрашава ро никакъв начин здравето и живота им.
Ще се радвам, ако се включите да го обсъдим.
Благодаря!

malinka21 5th March 2019 16:28

СЗО е излязло със становище, след редица изследвания, което стои на сайта на световната здравна организация, че силно текстурираните импланти предизвикват ряд вид рак. Поради тази причина, следва да се дава информирано съгласие от пациента за поставяне на такива . Не знам дали случаят с алерган е този. Знам, че ментор произвеждат такива.

Kuma Lisa 6th March 2019 09:45

Цитирай:

Първоначално написано от malinka21 (Публикация 814640)
СЗО е излязло със становище, след редица изследвания, което стои на сайта на световната здравна организация, че силно текстурираните импланти предизвикват ряд вид рак. Поради тази причина, следва да се дава информирано съгласие от пациента за поставяне на такива . Не знам дали случаят с алерган е този. Знам, че ментор произвеждат такива.

И не само. Аз писах в друга тема за това, но има много становища че всякакви видове силиконови импланти заради отделянето на микрочастици в тялото и следователно в кръвта предизвикват виене на свят, слаба памет, умора и т.н. Няма точна диагноза за "Silicone Implant Ilness" но много жени ги изпитват и след премахването на имплантите това престава и се чувстват 100 пъти по-добре. Сега не знам дали това са единични случаи, дали е от лоши импланти или нетолерантност на тялото към тях, но аз малко се притесних, защото и аз искам да си слагам, а лекарка ми каза че това било безотговорно към бъдещото ми дете, защото съм щяла да го натровя....

Някой може ли да каже по-информирано мнение, защото не искам да звуча като някоя лелка на площада чула недочула... хахаха :shock:

petq.vandova 14th March 2019 11:53

Аз мисля, че щом вече си ги поставила и особено за Макган, които са на пазара най-дълго време, няма за какво да се подменят. Утре ще бъдат компрометирани другите видове и като цяло марки. Ясно е, че винаги може да има реакция на организма с чуждото тяло, няма значение нито марката, нито текстурата. А и като цяло спекулации много. Едни евросиликон са били толкова широко използвани преди 10 години, сега никои не ги слага. Сякаш този бизнес с ясното съзнание, че произвежда и продава нещо не напълно здравословно за организма, се появява и изчезва след няколко години. И все пак явно вече не можем без него, а мен самата това няма да сме спре.
Вече описах моя случай. Сега приемам кортикостероиди, поради автоимунна реакция на организма към силикона. След 3 месеца температура, безброй изследвания, лекари, болници - това е диагнозата. Повлиявам се добре и сега съм добре. Е да понадебелях, излязоха ми пъпки, пада ми силно косата, но имам гърди. Надявам се като ги спра да нямам симптоми, защото ще трябва да ги махна по думите на лекаря. Не бях чувала и чела никъде за такъв случай. И наистина тук активността е все по-малка, за да се появят други такива случаи, ако има такива. Все пак не съжалявам, а е свършено вече - сторено.

tania.georgieva83 1st April 2019 11:51

Здравейте,
Моля ако някоя от Вас е с импланти поставени по метода Dual plan” да ми сподели опита си.Докторат ми предложи това решение при мен, и съм малко притеснена защото не намирам достатъчно информация на български.(операция в Одрин)

petq.taneva 1st April 2019 13:52

Аз специално разглеждах по този въпрос. Има сайтове на английски, може да видиш. Но не съм за....

tania.georgieva83 8th April 2019 12:57

Здравейте момичета,
4-ти ден след операцията.Нормално ли е да има лек шум и нещо жвакане около имплантите.
На едната гърда напипвам нещо като балонче около 0,5 см сякаш при натискане издава и лек шум и все едно прилепя като вакум, а като го пусна пак се издува.Не е видимо но го усещам при допир.В паника съм, моля за помощ.На преглед ще ходя чак неделя

Andi89 8th April 2019 22:23

Да, мен ме предупредиха в болницата за такива усещания. Казаха, че е от отока.

tania.georgieva83 10th April 2019 17:45

Момичета,
Помагайте моля! 7-ми ден днес.Тази сутрин забелязах страхотни синини в гънката на едната гърда.За доктора всичко е нормално но аз се притеснявам.Едната гърда посиняла, а деугата боли и жвака Колко време ще ги усещам така-като чуждо тяло? Имам чувството че все така ще е

Liliannn 2nd May 2019 14:24

Цитирай:

Първоначално написано от nnacheva (Публикация 814550)
Друго, за което исках да пиша е появилата се информация за изтеглянето от пазара на гръдните импланти на фирма Алерган заради съмнения, че текстурираните импланти могат да предизвикат някои лоши болести. Дали някоя от вас знае нещо повече и какво мислите по въпроса?Аз май взех да се притеснявам, даже си мисля и за евентуална подмяна. Щях да се обаждам в клиниката да питам и видях, че в сайта им има качено официално становище, в което накратко се казва, че изтеглянето на имплантите, няма връзка с пациентки, на които вече са поставени такива и това не застрашава ро никакъв начин здравето и живота им.
Ще се радвам, ако се включите да го обсъдим.
Благодаря!

Здравейте,аз също съм с такива импланти,слагани са при Ильо Стоянов 2016г.същите кубици,същата марка.От половин година имам болки в гърдите,като на моменти са остри,все едно се разкъсва тъканта,пареща болка.Така или иначе исках да ги сменям,защото не съм особено доволна от резултата-малки гърди с голямо разстояние между тях,имам набирания във външната част на гърдите, а и с тези становища за марката не искам да рискувам да оставам с тях.Бях при няколко лекаря,включително и др.Стоянов,които каза,че болките са от срастването,което се получава от текстурата на точно този вид имплант,който е с доста агресивна обвивка.Каза,че може да се получи и при гладък имплант,но в доста по-рядък случай.Ако имате добри отзиви за конкретен лекар,при когото да отида,който работи добре и мога да му се доверя,бих била много благодарна.Впечатлена съм от консултацията ми с др.Михаил Скерлев,който много внимателно и вежливо прегледа цялата документация по операцията,изследвания,мам ограф и тн.Обясни ми доста неща,които да сега не знаех и визуализира как бих изглеждала приблизително.Моля за съвет към кого да се обърна,защото при този доктор познавам само една моя приятелка,която е доволна и други не са оперирани при него.

zozalina 3rd May 2019 08:42

Здравей Лилиан,пиши ми на anelka_a_d@abv.bg

Astarte 8th May 2019 08:04

Здравейте , и аз съм вече във вашата група на тунингованите мацки , на 20 дена съм , но толкова ме болеше в началото ,че не си и помисляй за форум :)) както и да е , сложих си 375 кубика , но едната ми гърда е малко по-високо от другата . Подмускулно съм . Смятате ли ,че ще слезе и как да й помогна ?

PlasticLady 8th May 2019 08:54

Цитирай:

Първоначално написано от Astarte (Публикация 814877)
Здравейте , и аз съм вече във вашата група на тунингованите мацки , на 20 дена съм , но толкова ме болеше в началото ,че не си и помисляй за форум :)) както и да е , сложих си 375 кубика , но едната ми гърда е малко по-високо от другата . Подмускулно съм . Смятате ли ,че ще слезе и как да й помогна ?

Здравей и добре дошла в клуба. При кого ти беше операцията? Каква е марката и модела на имплантите? Зависи от разликата, но според мен няма да се изравнят.

Astarte 8th May 2019 22:57

При живко Димитров ... уж ми го похвалиха обаче сега много се притесних като каза ,че няма да се смъкне :((( ще си ходя явно с различни гърди не искам пак да изживявам този ужас и да лишавам детенце от присъствието ми

Astarte 8th May 2019 22:58

Ментор съм анатомични

petq.taneva 9th May 2019 08:54

Според мен ще се посмъкне леко, особено ако е по стегната от другата. Все пак двете гърди се развиват по различен начин. Едната винаги е по-напред във възстановяването. Но и аз мисля, че пълно изравняване няма да има. При мен беше същата ситуация, сега са почти еднакви сигурно 0.5 см има разлика.

Astarte 10th May 2019 20:50

Цитирай:

Първоначално написано от petq.taneva (Публикация 814884)
Според мен ще се посмъкне леко, особено ако е по стегната от другата. Все пак двете гърди се развиват по различен начин. Едната винаги е по-напред във възстановяването. Но и аз мисля, че пълно изравняване няма да има. При мен беше същата ситуация, сега са почти еднакви сигурно 0.5 см има разлика.

След колко време се смъкна , направо рева като се погледна :((

petq.taneva 13th May 2019 10:49

Строго индивидуално е. Масажите много помагат. Мускула е стегнат още явно и седи по високо гърдата. Виж си основите при разрезите поне дали са еднакви. Лентата също помага. Аз я носих 1 месец, а за едната се наложи дори повече.

vihrena 25th May 2019 08:01

Здравейте, нова съм и не съм писала във форум от преди христа

Операцията ми беше на 18.5. Все още нещата не изглеждат особено човешки, но съм си дала време и се надявам след отоците и зарастването резултатът да е какъвто обещава да бъде.
Правих си повдигане с поставяне на импланти 325сс, ментор, кръгли в клиника в Истанбул. Нямам, мисля и че не съм имала болки. Доста бързо се възстановявам. Единственият дискомфорт е твърдостта и СПАНЕТО!
Мога да разкажа подробно, но не съм сигурна, че знам къде.

tanita 10th June 2019 17:17

Здравейте момичета,

две години по-късно рапортувам след сложени импланти при доц.Тепавичарова.

Преживяването ми след операцията беше ужасно, Тепавичарова скоро след операцията замина и остави една докторка, която й беше асистентка по време на операцията, да ме проследява, но се държеше толкова грубиянски, че може да се каже, не получих никаква подкрепа и разбиране от нея.

Имах доооста силни болки, които при мен отшумяха чак след около 10 дена, а техниката на опериране на доцентката според мен удължи този период (после разбрах от нейни колеги, че прекъсвала някакъв нерв, поради което нейните пациентки не могат да си вдигат ръцете нагоре първия месец). Като звънях на доцентката, тя ми обясняваше, че нямало как да имам толкова време непоносими болки. Е, добре, щом казвате, коя съм аз да споря :)

Основния ми проблем беше, че скоро след операцията започнаха едни изтръпвания на крака, ръце, едни странни мускулни трески без причина, това чудо продължи повече от година и до ден днешен ми се случва чат-пат, дали от упойката или просто от стреса, който преживях в тази враждебна обстановка, не знам. Когато им обяснявах за болките си, не им се вярваше, в последствие като ходех на консултация и обяснявах за тези изтръпвания, пак не им се вярваше. Отделно няколко месеца след операцията покрай въпросните мускулни трески имах и някакви световъртежи, които овладяхме с отоневролога.

Отделно, няколко месеца след операцията започнаха някакви странни сърбежи в долен полюс на лява гърда (който за дълго време остана безчувствен и едва сега започна леко да възстановява чувствителност). Ходила съм на 3 мамографа оттогава, никакъв проблем не виждат, та си остава мистерия. Доцентката също ми каза, че нямало как да имам такива сърбежи (явно знае по-добре от мен :) )

Иначе - добре с имплантите, но като гледам ще трябва и повдигане и направо страх ме хваща къде и при кой да ходя да го прави...На моменти ми иде да махна и силикона и са направя лифтинг и да се приключва хаха. Особено с излезлите напоследък становища, че текстурираните импланти правели проблеми дългосрочно. За инфо - аз сложих 350 кубика висок профил кръгли текстурирани Ментор кохезия 1. Имате ли информация до каква птоза може да се прави обиране само през ареолата и кога се налага с котва?

Аз доста проучвах доцентката преди да ида при нея и лош отзив не бях чула, всичките й пациентки бяха доволни, явно при мен нещата бяха въпрос на лошо стечение на обстоятелствата и специфична реакция на моя организъм.

Та, за повдигане някой да препоръча? Притеснявам се да не преживея същите странни усещания по тялото и да не загубя чувствителност...

petq.taneva 12th June 2019 14:14

Съжалявам много. Случая наистина е доста странен. Надявам си си правила и други изследвания включително и автоимунни - АNA. Аз също имам странен проблем, та от опит споменавам. Лекарите отричат тези неща, тъй като това са редки отклонения на организма и не се знае дали не си е било в теб преди това, а операция и стрес не го отключва. За следваща операция не знам...Първо обстойно трябва да си видиш сегашния проблем. Иначе знам, че Ильо се справя добре с тези неща. За друг нямам си и на идея.

tanita 13th June 2019 09:33

Цитирай:

Първоначално написано от petq.taneva (Публикация 814959)
Съжалявам много. Случая наистина е доста странен. Надявам си си правила и други изследвания включително и автоимунни - АNA. Аз също имам странен проблем, та от опит споменавам. Лекарите отричат тези неща, тъй като това са редки отклонения на организма и не се знае дали не си е било в теб преди това, а операция и стрес не го отключва. За следваща операция не знам...Първо обстойно трябва да си видиш сегашния проблем. Иначе знам, че Ильо се справя добре с тези неща. За друг нямам си и на идея.


Благодаря за отговора. Ами правих всякакви изследвания, като специално за автоимунни влязох дори в болницата за обстойна проверка и нищо не излезе. Мистерия и половина, организмът на човека е необятна вселена.

АКо искаш сподели на лични какво има при теб, аз доста мислих и правих по въпроса, стигнахме до извод, че са нервно-вегетативни функционални нарушения, основно на база стрес.

petq.taneva 13th June 2019 14:54

Интересно, мен дори не ме приеха в Александровска и ме пуснаха да си ходя с температура и ме препратиха на ревматолог без дори изследванията да показват, че имам ревматоиден проблем. Бях много зле тепература 38 всекидневно и по цял ден. Но стреса си оказва влияние да.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:37.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.