Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Мамопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Въпроси към оперираните 3 (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13010)

Бижу 1st March 2013 11:02

Лиде, стига се плющя тук с тоя бански, че ще те издебна докато спиш и ще си го гепна от шкафа! Ааааа! :d015:

Dessislava 4th March 2013 06:13

Момичета,как махате банелите на сутиен без да го съсипете?На мен не ми се получава:2005:

Шоки 4th March 2013 10:09

Пробивам една малка дупчица във вътрешния край и го изтеглям.

Бижу 4th March 2013 11:30

Цитирай:

Първоначално написано от Шоки (Публикация 783466)
Пробивам една малка дупчица във вътрешния край и го изтеглям.

И аз така, НО във външните ъгли, на ок, 2 см от шева. :2003: Обяснявам и защо - първият път пробвах да е във вътрешните ъгли, НО като махнах банелите, самият сутиен отдолу 'увисна' някакси и при навеждане (и не само) дупчиците бяха видими (за мен), което ме дразнеше. :girl_flirt:

simona_80 9th March 2013 19:03

Днес ходих по магазините да си търся сутиена на Триумф.
Док ми каза, че след операцията ще съм чашка Д, но спортния на Триумф да си го взема Е чашка, заради отоците, да не ми стягал много.

Позагледах се по магазините, и чашка Д ми се видя направо огромна.
Направо съм отчаяна....А и имаше само едни бабешки модели ....Ужас просто.
Вие с какви чашки сте след операцията и къде си намирате хубави сутиени ?

eliii 9th March 2013 20:21

Ако толкова се страхуваш,отиди пак до доктора за размера! Колко консултаций направи?

simona_80 9th March 2013 20:52

1 консултация съм направила със Стоянов. Преди това ходих и при други доктори, но в крайна сметка се спрях на него

Silikonka1980 9th March 2013 22:26

Симона, аз бях след операцията с Триумф чашка Д. Сега съм чашка С пълна, дори леко ми малее! Не се плаши от размерът, много лесно се свиква с него! Аз вече имам чувството, че цял живот съм си била с тези гърди и дори ми се искат по-големи:1252:
Кажете от къде си пазарувате сутиени, момичета? На мен все нещо не ми е най- удобно!

lidiya 10th March 2013 23:08

Онзи ден гледах, че в Мол Сердика е отворен нов магазин - Bra Clinic. На първо четене нищо не ми хвана окото, но аз и бързах, та не гледах обстойно. Там обаче предлагат безплатна bra fitting диагноза, с която определяли точния размер сутиен. Тези дни ще ходя да видя, как ще ме определят :girl_haha:
Само да ви кажа, че и на мен все нещо не ми беше удобно на сутиените първите месеци след операцията.
Сутиени си купувам предимно от Seven Seconds.


babyface79 11th March 2013 07:52

Момичета, имам спешен въпрос, място не мога да си намеря... В четвъртък ми е операцията при Стоянов. На кръвните изследвания, hellicobacteri pylori ми да даде положителен резултат. Заключението на кардиолога е, че няма никакви причини операцията да ми се отлага, всичко друго ми е идеално. Каза ми, че всеки втори човек има тази бактерия и тя няма никакво отношение към операцията. Дори не е сигурно, че е активна в момента. Някой да е имал сходен проблем? Много съм притеснена, днес ще звънна на Стоянов... Толкова ми беше трудно да си отганизирам операцията като отпуска, майка ми си идва от чужбина, за да ми помага първите дни... Сега ако я отложат... Реве ми се...

lidiya 11th March 2013 09:13

Не мисля, че ще ти отменят операцията заради Хеликобактер пилори. Спокойно! :2003:

Нелка 11th March 2013 11:03

Цитирай:

Първоначално написано от babyface79 (Публикация 783789)
Момичета, имам спешен въпрос, място не мога да си намеря... В четвъртък ми е операцията при Стоянов. На кръвните изследвания, hellicobacteri pylori ми да даде положителен резултат. Заключението на кардиолога е, че няма никакви причини операцията да ми се отлага, всичко друго ми е идеално. Каза ми, че всеки втори човек има тази бактерия и тя няма никакво отношение към операцията. Дори не е сигурно, че е активна в момента. Някой да е имал сходен проблем? Много съм притеснена, днес ще звънна на Стоянов... Толкова ми беше трудно да си отганизирам операцията като отпуска, майка ми си идва от чужбина, за да ми помага първите дни... Сега ако я отложат... Реве ми се...


Есте Клиник са единствените, които правят изследване на Хеликобактерис. Аз даже изпаднах в тих потрес. Доста от нещата, коиот пускат, нямат пряко отношение към развоя на операцията, по-скоро целят ограничаване на вътрешноболнична зараза ли, не знам.. На изуст пиша! :p
На мен, за други операции, не са ми искали и половината от тези изследвания..

Но определено точно тази бактерия няма да ти създаде проблеми. Щом специалистите казават, че е ок, довери им се!

Успех в четвъртък и се успокой! Струва ми се, че си притеснена повече от самата операция, от колкото от бактерията и просто ти избива на някъде стреса! Нама страшно, всичко минава доста бързо! :)

babyface79 11th March 2013 21:28

Благодаря ви за подкрепата :) Оказа се, че сутринта съм се тръшкала напразно. Няма да ми отменят операцията заради гадния хеликобактер. Нелс, честно да ти кажа чак сега започна леко да ме хваща шубето. Толкова много работа имам, че изобщо не ми остава време да мисля за операцията и по-добре. Само се надявам всичко да мине нормално, а с болката после все някак ще се справя, аз съм корава :)))
Имам един малко тъп въпрос, който обаче ми се оказа проблем. Тъй като по принцип спя гола и нямам нито една пижама, сега трябва да си купя за операцията. Търся нещо с горнище с цип или което се връзва отпред, ама нътц. Та... Вие с какви пижами бяхте?

Нелка 11th March 2013 21:44

Задължително си вземи горница с цип или копчета! Просто няяма да можеш да я обличаш през главата!

И от тук нататък до живот ще спиш със сутиен! Честито! :) :) :)

(Свиква се ;) )

Oompa Loompa 11th March 2013 21:51

Това означава ли че в разгара на една бурна нощ ставаш да си слагаш сутиена ? :)

Нелка 11th March 2013 21:56

Цитирай:

Първоначално написано от Bunny boiler (Публикация 783820)
Това означава ли че в разгара на една бурна нощ ставаш да си слагаш сутиена ? :)

Не знам. :-D
Нямала съм бурни нощи след като се тунинговах! Прдполагам, че ще почна да си го слагам (сутиена) след като си станем близки. Една, две нощи без сутиен едва ли биха навредили..

Даже в петък бях на ASOT 600 без сутиен и яко денс и скачане имаше ама ги гледам - стоят си на място! :2034:

Oompa Loompa 11th March 2013 22:01

Ох ма Нелке до кога ща уча :) ако имха такива цици до ся да бях изтрепала рибата в Черно море :)

Нелка 11th March 2013 22:11

Цитирай:

Първоначално написано от Bunny boiler (Публикация 783824)
Ох ма Нелке до кога ща уча :) ако имха такива цици до ся да бях изтрепала рибата в Черно море :)

Само с цици не става! Трябва и акъл! :-D:-D:-D

Който ви казва, че циците няма да ви оправят живота, е прав! :biggrin:

Oompa Loompa 11th March 2013 22:33

Иска се акъл но много малко Нелке :)а при теб явно е в повече ;)

viv_pl 11th March 2013 22:35

Момичета, минаха 3 месеца и половина от моята операция, но гърдите продължават да ме болят :sad:. По-точно в долната част и ареолите, най-вече при допир. Незнам дали да се притеснявам или е нормално, защото се връща чувствителноста на моите тъкани ?

Нелка 11th March 2013 22:48

Цитирай:

Първоначално написано от Bunny boiler (Публикация 783830)
Иска се акъл но много малко Нелке :)а при теб явно е в повече ;)

:2008::girl_in_love:

viv_pl, малко са 3 месеца! Мен ме боляха поне 5-6 месеца. Да не кажа, че до 7-8 месец си ги чувствах като чужди.

viv_pl 11th March 2013 22:59

Благодаря за отговора :2008: и аз така си мислих, но реших да попитам :)

Dessislava 12th March 2013 02:30

Явно е нормално и мен ме наболяват,ама по-скоро в горната част:wink:,но пък чужди никак не ги усещам...МОИ СА СИ!!!:girl_flirt:

Нелка 12th March 2013 05:13

Цитирай:

Първоначално написано от desislavaangelova9910 (Публикация 783850)
Явно е нормално и мен ме наболяват,ама по-скоро в горната част:wink:,но пък чужди никак не ги усещам...МОИ СА СИ!!!:girl_flirt:

Със сигурност са си твои! Най-вероятно и касова бележка имаш! :2003:

Dessislava 12th March 2013 08:33

Цитирай:

Първоначално написано от Nells (Публикация 783852)
Със сигурност са си твои! Най-вероятно и касова бележка имаш! :2003:

Да,след като съм си платила са си МОИ:p,точно това имах впредвид,Нелка!
Но като оставим майтапа на страна не усещам чуждо тяло в мен,а все едно са си моя плът,а не гуми!!!Да по-твърди и статични,но са си цици,откъдето и да го погледнеш...:girl_haha:Ух,като се замисля и изтръпвам...

Шоки 12th March 2013 09:39

Цитирай:

Първоначално написано от babyface79 (Публикация 783816)
Благодаря ви за подкрепата :) Оказа се, че сутринта съм се тръшкала напразно. Няма да ми отменят операцията заради гадния хеликобактер. Нелс, честно да ти кажа чак сега започна леко да ме хваща шубето. Толкова много работа имам, че изобщо не ми остава време да мисля за операцията и по-добре. Само се надявам всичко да мине нормално, а с болката после все някак ще се справя, аз съм корава :)))
Имам един малко тъп въпрос, който обаче ми се оказа проблем. Тъй като по принцип спя гола и нямам нито една пижама, сега трябва да си купя за операцията. Търся нещо с горнище с цип или което се връзва отпред, ама нътц. Та... Вие с какви пижами бяхте?

Горнището трябва да е и с къси и широки ръкави. Аз си бях понесла неподходящо горнище, но такова така и не ми потрябва. Събудих се след операцията по долнището и спортния сутиен и беше доста топло и нямах нужда от нищо връхно. Оперирах се края на ноември, студено беше навън, но вътре си има климатик и е доста топло. Важното е да си понесеш връхна дреха с цип или копчета за изписването, че абсурд да си вдигнеш ръцете за обличане на друго.

ina.ina 12th March 2013 09:44

Цитирай:

Първоначално написано от Bunny boiler (Публикация 783830)
Иска се акъл но много малко Нелке :)а при теб явно е в повече ;)

И като е в повече - пречи. :biggrin: Такова е - нито да имаш, нито да нямаш. :biggrin:

em_goko 14th March 2013 12:46

Здравейте момичета,
аз от една седмица и аз имам нови придобивки. Въпросът ми е, наложи се на 6-тият ден да се върна на работа - работя основно с компютър/то и това се оказа трудно/, та въпросът ми е, може ли заради натоварването да ми се разместят имплантите. Това много ме притеснява, през половин час тичам до тоалетната да проверя дали са си на мястото, но то така е отекло, че не мога да преценя.

Мерси предварително за отговора!

lily.ana 14th March 2013 13:12

Цитирай:

Първоначално написано от em_goko (Публикация 783968)
Здравейте момичета,
аз от една седмица и аз имам нови придобивки. Въпросът ми е, наложи се на 6-тият ден да се върна на работа - работя основно с компютър/то и това се оказа трудно/, та въпросът ми е, може ли заради натоварването да ми се разместят имплантите. Това много ме притеснява, през половин час тичам до тоалетната да проверя дали са си на мястото, но то така е отекло, че не мога да преценя.

Мерси предварително за отговора!

Да не би да го разнасяш тоз компютър нагоре надолу из офиса? И как по-точно се натоварваш? :lol:

Хайде честито и не се втИлясвай толкова!

ina.ina 14th March 2013 17:19

Определено повече те е страх, отколкото да те боли - нали така?
А отока - ще премине, но колко бързо - никой не може да каже.

Villi777 14th March 2013 18:08

Здравейте момичета,
много отдавна ви чета и сте ми много полезни. Скоро, надявам се ще бъда една от вас. Изчетох всички теми с въпроси и обща информация и съм наясно/поне така си мисля/ какво ми предстои. Но естествено колкото по-малко време остава , толкова повече ме обземат различни смесени чувства на страх и едновременно еуфория. Отдавна обмислям това решение, есента дори имах дата за операция, подготвих си всички изледвания и ..се отказах, защото ме хвана страх.
Сега твърдо съм убедена , че ще го направя. И така имам дата за 18.08 при д-р Стоянов. Първоначално говорехме за 295 анатомични на Макган, но последно се спряхме на 325 МХ анатомични. Търся естествена визия и тъй като съм дребничка и слаба- 157 см и 45кг. мисля, че ще са добре за мен. Начален старт почти нямам, след две бременности и кърмения гърдите ми са далеч от това което иска да бъда. Имам лека птоза и затова доктора прецени , че ще се опитаме да коригираме с вида импланти/ МХ/ , ако не , може да се наложи и повдигане по-късно, но се надявам да не се.
И така вече съм готова със всичко, опитвам се да не мисля много много, но това от което ме е страх е болката и тези отоци.

Имам два въпроса, на които май не открих отговори:
Всичко при кръвните ми изследвания е в норми с изключение нивата на общия и директния билирубин, които са малко по-високи от нормата. Личният ми лекар каза, че не мисли ,че е притеснително и може да се дължи на аминокиселините или глуатамина, които пия като добавки преди тренировка, не приемам никакви лекарства. Някои имал ли е такъв проблем?
И другото, което ме притеснява е, че от вчера се чувствам леко отпаднала като при настина и леко ме дразни гърлото. Пия от вчера Нурофен и смуча таблетки, не се влошавам, но и не се подобрявам. Дали е възможно да се отложи операцията, ако не се подобря. , естествено не става въпрос ако се тръшна болна, а ако имам тези симптоми. Старшно много ме е яд, ако тряба да я отлагам, настроих се, разпределих си всичко, толкова гледах да се пазя и какво...Слуявало ли се е на някои?

nesli 14th March 2013 18:15

И аз съм като теб,наближава операцията и едни страхове,постоянно гушкам децата като чели няма да ги видя повече.
Ако е нов грип отлагат операцията.Аз имам задна хрема от 1 месец,док каза че не е проблем освен ако не е нов грип.

eliii 14th March 2013 18:29

Vili,писала си 18.08..дотогава мисля,че ще ти мине..:)))

babyface79 14th March 2013 18:32

Момичета, да се отчета. Моята операция при д-р Стоянов мина днес. Засега се чувствам прекрасно. Излизането от упойката беше като събуждане от сън, без никакъв дискомфорт. Нямам никакви болки, ставам и се движа свободно абсолютно сама. Мак ми се струва нереално. Мъките ще започнат като се прибера утре вкъщи, предполагам? Иначе цицките изглеждат супер поне през сутиена :))))

eliii 14th March 2013 18:41

:wellcome: Честито и със Здраве!!!Разказвай,колко и какво сложи! Не всички умират от болка споко,щом сега не те боли толкова,едва ли ще се случи после...

nesli 14th March 2013 18:51

Мисля,че vili има предвид 18.03.
babyface,Честито и от мен.

babyface79 14th March 2013 18:54

Inspira 410 mf 295cc. Аз съм 164, 44 кг, с много фина структура и повече едва ли щяха да са ми ок. Тези ми се струват екстра, но тепърва ще става ясно :)

lily.ana 14th March 2013 19:00

Честито Бебефейс! Аз също не съм изпоприпадвала от болка. По-неприятна е болката в гърба, която ще усетиш много скоро, но и това преминава!

lily.ana 14th March 2013 19:03

Вили, ако операцията ти е на 18/3 и си все още болна може да я отложат, но подозирам ще те вмъкнат някакси в графика за следващите дни. Най-добре попитай доктора какво и как да пиеш. В никакъв случай не приемай лекарства, които съдържат аспирин или други медикаменти, които разреждат кръвта.

lidiya 14th March 2013 19:20

babyface79, честито! :cool_new:
И аз нямах болки нито в болницата, нито после у дома. Вярвам, че и при теб ще е така! Пожелавам ти, да бъдеш мноооого щастлива с новите си "другарки"!!!

На всички, които им предстои операция, не се плашете от болката! Няма да ви оставят да ви боли! Отоците са малко неприятни, защото се чувстваш подут, но и това минава! Смело напред и стискам палци на всички!!! :girl_kiss2:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:55.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.