Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Въпроси към оперираните (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9215)

galausa 21st November 2011 19:30

Благодаря ти
Четири месеца -четири месеца
ще ги чакам тези месеци, но дано да е така!
Леле, що ми трябваше...
Не е лош носа, на този етап, мисля, че се е получило, но цялата физиономия, очите, увеличеното разстояние между тях, смалените и закръглени очи...теле...плъх...онази, от Аватар. Ей на таквоз приличам :(((((


Имам въпрос до теб. Защо си правила след това друга операция?
Аз си представях, че с тази ще приключа това чудо завинаги....

Rabiosa 21st November 2011 19:51

Аз си направих друга, защото не се харесах след първата- носа ми увисна много и имах хрущялня гърбица, която още имам. Ти обаче не си мисли сега за такива неща. Щом от самото начало ти се вижда, че не е лош носа, след 3 месеца ще се харесаш. А това за очите не го мисли! Няма да останеш като плъх със сигурност

galausa 21st November 2011 22:17

Цитирай:

Първоначално написано от susan_88 (Публикация 762821)
Аз си направих друга, защото не се харесах след първата- носа ми увисна много и имах хрущялня гърбица, която още имам. Ти обаче не си мисли сега за такива неща. Щом от самото начало ти се вижда, че не е лош носа, след 3 месеца ще се харесаш. А това за очите не го мисли! Няма да останеш като плъх със сигурност

Ако верно се оправя, обещавам ти, че ще те намеря и ще те черпя до откат :)))))
Само да си върна предишното личице, че сега очите ми са отврат...едни такива...в роговицата са се врезли в най-горната част на носа ...все едно...отекла...но пък отоци нямам...та...плаша се да не остана така за в бъдеще :((((

ще черпя, ако се оправя :drinking_more:

Rabiosa 21st November 2011 22:52

Хахаха ако аз трябваше да черпя хората от форума, които ми даваха кураж и ме успокояваха след втората операция трябваше да направя направо едно голямо парти (не че е лоша идеята де :P).

sibi 22nd November 2011 19:16

Цитирай:

Първоначално написано от galausa (Публикация 762860)
Ако верно се оправя, обещавам ти, че ще те намеря и ще те черпя до откат :)))))
Само да си върна предишното личице, че сега очите ми са отврат...едни такива...в роговицата са се врезли в най-горната част на носа ...все едно...отекла...но пък отоци нямам...та...плаша се да не остана така за в бъдеще :((((

ще черпя, ако се оправя :drinking_more:

Няма как да нямаш отоци толкова скоро след операцията, повярвай ми, просто не си даваш сметка, че са отоци. Ще мине време, преди лицето ти да се възстанови, поне няколко месеца, пък тогава си прави преценките.
Има обаче и друг момент - ако преди операцията гърбът на носа ти е бил по-масивен, а след операцията е доста по-тесен, наистина е възможно очите да изглеждат по-раздалечени. Но според мен най-вероятно в момента имаш оток между очите и от това идва всичко. Цветков малко грубичко действа ;)

galausa 22nd November 2011 21:18

Цитирай:

Първоначално написано от sibi (Публикация 762921)
Няма как да нямаш отоци толкова скоро след операцията, повярвай ми, просто не си даваш сметка, че са отоци. Ще мине време, преди лицето ти да се възстанови, поне няколко месеца, пък тогава си прави преценките.
Има обаче и друг момент - ако преди операцията гърбът на носа ти е бил по-масивен, а след операцията е доста по-тесен, наистина е възможно очите да изглеждат по-раздалечени. Но според мен най-вероятно в момента имаш оток между очите и от това идва всичко. Цветков малко грубичко действа ;)

"проблемът" е, че те стоят раздалечени и оттам идва и смаляване на големината им и тотална промяна на формата им. Преди бяха такива - долната линия на окото стоеше почти права, а горната се извиваше като дъга над нея. Беше красиво око. И стоеше голямо, хубаво. Сега е малко, кръгло и едно сивто. Като на плъх точно. А пък сенките си стоят чак до бузите. Лилавото днес тотално изчезна. Тъпите сенки стоят :((((((((((
Очите и те си стоят с грозната форма.
Като пипна носа в най-горната част - точно между очите - боли. Докторът е разрушил основата на носа - най-широката част, че беше широка. Мислех, че разрушените кости се изкарват навън, но той каза, че нищо не е изкарано. Ако ги е натъпкал навътре, нагоре към носа...край. Оставам така завинаги.
Нещо ме задушава от няколко дни и се чувствам ужасно зле. Не искам да остана с тези очи. Верно ви казвам, като плъх съм.

Ако някой иска да се оперира, да помисли добре какво точно желае. Тия операции май не са препоръчителни. Аз определено не се разкрасих, да ви кажа. Поне не и на тоя етап.

Утре се връщам на работа. Не издържам у нас. Дет' викаше Сюзън'88 - иде ми верно да скрия огледалата :(

sibi 22nd November 2011 22:01

Цитирай:

Първоначално написано от galausa (Публикация 762929)
Като пипна носа в най-горната част - точно между очите - боли.

Значи имаш оток там, обикновено след ринопластика с премахване на гърбица е така. Ще спадне, спокойно, но си трябва време. Колкото и да не ти се вярва, в момента цялото ти лице е оточно.
А това с "натъпкването на костите нагоре" няма как да стане... Разбира се, че изрязаните части от костите се вадят, нещо не сте се разбрали с доктора.
Хубаво е, че си решила да тръгнеш на работа. Така или иначе трябва да мине време - и за възстановяването, и за оценка на крайния резултат.
Ако се решиш, може да пуснеш и снимки, така няма да говорим наизуст.

galausa 23rd November 2011 00:06

:2015:
Ми аз нямам нито една нормална снимка
или съм снимала само носа
или само очите
ще пробвам да се щракна утре, на работата, но не обещавам че ще успея, че от утре съм сама с децата - мъжът ми изчезва командировка :(

Има и още едно нещо, което исках да ви питам:
раните в носа...
имам едни като рани, така ги есущам, като втвърдени засъхнали малки ранички по стените на носа. Като направя гримаса, ги усещам вътре как болят. Имам и конци - две кончета ги виждам от двете ноздри, но са къси, дотолкова, че не могат да се отрежат. Като ми пресъхне носа, и ги пипна с ръка, тези кончета боцкат на пръста. Твърди са, а аз мислех, че са нежни (нали се очаква сами да се разградят и да паднат; и доктора потвърди, че ще паднат). Но...не падат.

Кога ви паднаха конците?
Кога изчезнаха раните?
Носа отвътре го усещам сух. Изписаха ми ринолекс. Като се мажа с него, потича над горната устна, пък не мога и с кърпичка да натисна, че боли. Само попивам. Като не мажа с него, става сух носа отвътре и тези "рани" почват да теглят и болят.
Промих със Стеримар, но само си изплакнах носа - нито ми овлажни отвътре стените на носа, нито раните нещо минават....


И най-важното - проблем, ама голям проблем: Момичета, навън, на студа, умирам от болка. Умирам. Носа не го усещам точно къде е - само една невероятна лютяща болка вътре в него. Имам чувството, че студа се концентрира на торнадо-фуния и влиза право в ноздрите ми. Леле, как боли това. Не е истина. При това носа е опакован с шал. Така и шофирам - със шала на носа, че да си задържам влагата от дишането и да ми"влиза" в носа и да топли... Мале, ма го обясних ...

Как е (било) при вас?

sibi 23rd November 2011 15:00

Всичко това, което описваш, е нормално - и засилената чувствителност от студ, и раничките в носа (все пак там лигавицата е рязана), и кончетата, и всичко. Мажи се с ринолекс, това е важно. Кончетата ще паднат все някога, другото също ще отшуми. Просто за всичко си трябва време. Намирай си други занимания и не го мисли толкова. ;)

Krissstin4enceto 27th November 2011 10:25

Цитирай:

Първоначално написано от galausa (Публикация 762939)
:2015:
Имам и конци Но...не падат.
Кога ви паднаха конците?
Кога изчезнаха раните?
Носа отвътре го усещам сух. Изписаха ми ринолекс. Като се мажа с него, потича над горната устна, пък не мога и с кърпичка да натисна, че боли. Само попивам. Като не мажа с него, става сух носа отвътре и тези "рани" почват да теглят и болят.
Промих със Стеримар, но само си изплакнах носа - нито ми овлажни отвътре стените на носа, нито раните нещо минават....
Как е (било) при вас?

galausa разрових се в темите /тъй като аз все още не съм оперирана/ и виждам, че при всеки е различно падането на конците, зависи от организма, от това, какво е правено и т.н. При някои започват да падат 2 седмици след махането на лонгетата /т.е през първия месец/, при други падат чак след втория месец...всички казват, че е много важен крема за омекването на коричките в носа /и те така са ги чувствали/...Просто -търпение и сила :2021: Бързо възстановяване :)


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:51.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.