Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Въпроси към оперираните (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9215)

rossi_spi 10th June 2010 12:22

Да ви питам и аз сега...на вас надува ли ви се носа като пиете алкохол? Защото при мен като се понапия ;) и се подува, направо си тупти милия хихиххи

emiko 10th June 2010 12:56

Хм, от собствен опит не мога да отговоря, не ми се е случвало, но аз не пия концентрат, а и каквото и да пия е в разумни количества, но приципно алкохолът разширява съдовете и предизвиква приток на кръв към лицето и може би затова при теб се получава този ефект.

Мариса 10th June 2010 13:13

Цитирай:

Първоначално написано от emiko
Трябва много да го пазиш от удар, също така избягвай натоварвания, които водят до прилив на кръв към носа, тичането също ми се струва неподходящо засега. Каквото и да правиш, поне до третия месец включително, трябва да е щадящо за носа.


Каза ми,че мога да си спортувам стига да не се напъвам много:)
Но вечер ще си спа с това металното!

Liona 22nd June 2010 15:54

Нормално ли е вече пети ден да ми е напълно запушен носа само заради плаките? Очаквах след като се поизчисти след свалянето на тампоните и лигавица се успокои да минава малко въздух.

emiko 22nd June 2010 16:07

Явно е нормално:

Цитирай:

Първоначално написано от entersandman
единственото дразнещо е дишането през носа-не минава въдухът и това е. Диша се само през устта. Сутрин като станех от сън и ми беше супер пресъхнала устата. Така е докато на 14тия ден не се извадят пластините отвтътре.


Мариса 22nd June 2010 17:22

Цитирай:

Първоначално написано от Liona
Нормално ли е вече пети ден да ми е напълно запушен носа само заради плаките? Очаквах след като се поизчисти след свалянето на тампоните и лигавица се успокои да минава малко въздух.

Нищо ли не ти предписаха като спрей или мазило :roll:

Аз дишам от първата секунда от изваждането на тампоните,но ти щом имаш плаки сигурно е нормално.Какво представляват?

Liona 22nd June 2010 18:13

Благодаря emiko! Пропуснала съм този пост. :oops:

marisabela, по цял ден пръскам Стеримар. Ринолекс или нещо подобно не са ми изписвали. Но след като е нормално не ми е проблем да потърпя още няколко дни.
На теб са ти работили само по хрущяла доколкото разбрах и затова нямаш плаки. Мен хубаво ме изпотрошиха и няма как без куфраж. Иначе ми свалиха тампоните още на другия ден, че бях пред пръсване. Много се подух и посинях около очите.
Плаките не мога да ги видя. Може би ако бях с негърски нос щях да имам по-голям видимост навътре :lol: . Като ми ги свалят ще разказвам.

Мариса 22nd June 2010 18:42

все още се чудя как като е работено само с хрущяли ми е изправен носа :roll:

Liona 23rd June 2010 15:50

Сигурно изкривяването не е тръгвало от костта, а от хрущяла. Кой да ти каже, а и няма значение щом всичко е 6.

Аз тази пластмасова лонгета мога ли да я мокря? Косата си още не съм я мила. Сухият шампоан вече не ми върши работа, а не ми се ходи в клюкарника /разбирай фризьорския салон/.

titi1 23rd June 2010 15:52

в никакъв случай не мокри лонгетата, въобще носа не бива да го мокриш.
Помоли някой да ти помогне да си измиеш косата, като я наведеш назад, все едно си на фризьорски салон. Не е проблем това, ако има някой при теб.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:50.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.