Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Въпроси към оперираните (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9215)

cvetiii18 28th March 2011 18:46

ДОЦ.ДЖАМБАЗОВ ? РИНОПЛАСТИКА?
 
Здравейте на всички :1207: :) Четох ли четох.. изчетох се на 36 страници хахаха изчетох се :) След толкова много положителни коментари ( + снимките, които доказаха, разбира се ) работата на доц.Джамбазов.. вземам да се ориантирвам към него. Но .. да си призная адски ме е страх :( за първи път ще лягам под ножа. Като гледам момичетата тук на снимките със какви отоци са.. леле .. :| страшна работа,но пък после резултатите са . . очевидно по-добри. На 17 години съм, април месец правя 18 год. и обмисляме юли месец ринопластика. По прочетеново тук.. до началото на новата и последна учебна година, май всичко ще е наред, с изкючение на неудобството ( което е нормално ) Исками се за бала да съм с хубаво носле. Имам лека гърбичка която се забелязва в профил. В анфас, нослето ми е хубаво. Свито,прибрано, но в профил се вижда гърбичката. (:evil::evil: която подяволите ми изкарва всичките дяволи и ангели и много ме дразни :x ) Търпя я и я мисля от 5-ти клас. Понеже в 4-ти си счупих нослето :D Добре.. май се впуснах в прекалено много обяснения. Надявам се не съм ви доскучала с дългият си пост.. и очаквам ( и се надявам ) на всякакъв вид съвети и всичко, което си върви подир тях :) :2015::2015:

Хайде поздраави на всички мацки. Хубава вечер :)

cvetiii18 28th March 2011 18:48

ех.. чак сега видях, че пиша в темата " въпроси към оперираните" надявам се няма проблем :(

sibi 28th March 2011 19:07

cvetiii18, при доц. Джамбазов по-рано от септември-октомври няма да можеш да се оперираш - доколкото знам, всичко е заето.

Нелка 28th March 2011 19:18

Цитирай:

Първоначално написано от sibi (Публикация 729928)
cvetiii18, при доц. Джамбазов по-рано от септември-октомври няма да можеш да се оперираш - доколкото знам, всичко е заето.

о_0
На мен Джамбазов ми каза, в имейл, че има дати за юли и септември?

cvetiii18 28th March 2011 20:58

Леле :( а аз се надявах.. до септември вече да съм с ново носле :|
Задължително ще звънна да питам, продължавам да чета за доц. Джамбазов и все по-вече се навивам,че всичко ще ми се получи. :) И че за бала,ще съм със сладко носле. Сигурно ще го санувам този доцент.. от толкова хвалене.. ( е, то си има и защо) силно се надявам " магическата му " пръчица все още да е в сила и да успее и моето носле да докосне :s

Нелка 28th March 2011 21:08

Цитирай:

Първоначално написано от cvetiii18 (Публикация 729939)
Леле :( а аз се надявах.. до септември вече да съм с ново носле :|
Задължително ще звънна да питам, продължавам да чета за доц. Джамбазов и все по-вече се навивам,че всичко ще ми се получи. :) И че за бала,ще съм със сладко носле. Сигурно ще го санувам този доцент.. от толкова хвалене.. ( е, то си има и защо) силно се надявам " магическата му " пръчица все още да е в сила и да успее и моето носле да докосне :s

Ти се майтапиш, ама аз го сънувам доцента от три седмици всяка вечер! Един и същи сън се повтаря - тръгвам за консултацията и я закъснявам, я не съм взела мои снимки на фотошоп.. а снощи сънувам, че тъкмо да тръгна за Пловдив и почва якото земетресение и почват да падат сгради, а на мен в главата ми само мисълта, че съм си изтървала часа... :D
Изкрейзах направо вече...

cvetiii18 28th March 2011 21:48

Ох милата големи екшани сънуваш :1246::1246: А ти имаш ли насрочен час? Консултация ? нещо ?:2020:

Нелка 28th March 2011 22:15

Да, на 5.04 ми е консултацията, но сега изпаднах в депресия, че чак октомври ще ме оперира.. ;(
А ти недей чака, ами звъни да запазваш час, че виж каква навалица е.. ;)

cvetiii18 29th March 2011 06:36

Ох.. определено ще запазя час. Голяма навалица е при доцента,значи:cool_new::cool_new: Единсвеното, което ме притеснява е колко време ще е оздравителният ми процес, в смисъл колко време ще трябва ДА НЕ СЕ показвам пред хора :biggrin: , защото гледката никак няма да бъде една от най-красивите. Дано не ми се наложи да отсъствам от новата и последна учебна година :)

Хайде късмет на мацките, които се оредят по-рано и бързо възтановяване :) и ще чакаме отзиви :2018::cool_new: :*

blackberry11 29th March 2011 11:10

Ден 19
Носа ми видимо започна да изтънява по дължина на хрущяла,но връхчето стои още силно изтръпнало,стегнато и подуто.Кога върховете започват да се отпускат и смаляват,ако можем въобще да говорим за някаква давност във времето ?

cvetiii18 29th March 2011 13:21

СПОКОЙНО. НОРМАЛНО Е ДА ИМАШ ТАКЪВ МОМЕНТ. ЕДНА ПРИЯТЕЛКА СИ НАПРАВИ РИНОПЛАСТИКА И ИМАШЕ ПОДОБЕНО НА ТВОЕТО ПРИТЕСНЕНИЕ. ЩЕ СЕ ОТПУСНЕ С ВРЕМЕТО. ИМАЙ ТЪРПЕНИЕ :) НА МЕН ВСЕ ОЩЕ НЕ МИ Е ПРАВЕНА ТАКАВА ОПЕРАЦИЯ,НО МИСЛЯ ЧЕ СЪМ ДОБРЕ ПОДГОТВЕНА... ИЗЧЕТОХ... ТООООЛКОАВ МНОГО :) ДАНО СЪМ ТЕ УСПОКОИЛА,ПА МАКАР И МАЛКО :)

:* СКОРОШНО ОЗДРАВЯВАНЕ

Noa 8th April 2011 21:31

Здравейте! След 5 дни ми е операцията, но цикълът ми до ден-два трябва да дойде. Някой може ли да ми каже какво болкоуспокояващо мога да пия?

Нелка 9th April 2011 14:03

Аз питах Джамбазов същото, защото се очертава да съм закъсала по време на операцията ми. Той каза, че само аспирин и някакво за сърцето. Аз имам ужасно болезнен цикъл и взимам Волтарен - анални свещички. Първо, че че дразнят стомаха, второ, че дестват много по-бързо. Доцента каза, че Волтарен е ок.

Noa 9th April 2011 14:25

Е нали аспирин не трябвало да се приема 10-15 дни преди операция, поне така съм чела. На мен като ми идва също съм с ужасни болки, направо се дрогирам с аулини и диклак. Ти за този Волтарен сигурна ли си, че мога? А пък сега и друго почна да ме притеснява - ако съм 1-2 ден в цикъл в деня на операцията да не би да ми я отложат...

sibi 9th April 2011 17:33

Няма да ти я отложат, не се тревожи! А Nells искаше да каже, че само аспирин и нещо си за сърцето НЕ можеш да пиеш.

Vera Slovic 9th April 2011 17:54

Аспиринът е антокоагулант, т.е. пречи на кръвта да се съсирва. Коагулацията (съсирването на кръвта) най-общо казано, е процес, който пречи да ви изтече кръвта когато се нараните (порежете, убодете и т.н.). Когато се нараните, колкото е по-бърз процесът на коагулация, толкова по-бързо ще спре да ви тече кръв и съответно ще загубите по-малко от нея. Аспиринът, в този ред на мисли, ще попречи на кръвта да се съсири бързо по време на операция и ще загубите повече кръв, отколкото бихте загубили, ако не пиете аспирин. Същото ще се случи по време на цикъл - кръвта тогава също се съсирва по-бавно и ще загубите повече. Този процес се наблюдава и при редица заболявания, най-популярното от които е диабетът (висока кръвна захар).

Това обаче не трябва да ви стряска. Ако една жена се блъсне в дърво с колата и я сложат спешно на операционната, никой няма да я пита в цикъл ли е, с диабет ли е или колко аспирина е пила преди да се качи в колата. Докторите знаят много добре какво да правят, така че това, което вие трябва да направите преди операцията, е да им предоставите всякаква информация - какво сте пили, дали сте в цикъл и кръвните изследвания (време на съсирване и време на кървене), за да ги улесните по време на операцията и да няма изненади, които да ги стряскат. Те ще си преценят какво да правят с вас по време на операцията във всеки един от случаите.

Факт е обаче, че по-щадящият вариант за вашето тяло по време на операция би бил без аспирин и без цикъл. Пробвайте аулин/нимезил, бусколизин, но-шпа, спазмалгон, волтарен доло (или свещички). Повечето обаче са с рецепта.

Noa 9th April 2011 18:55

Благодаря на всички за инфото, аз си мислех, че нищо не мога да приемам и чак вече се подготвих за адски мъки. То току-виж от притеснение вземе та ми закъснее.

Oompa Loompa 9th April 2011 19:42

Цитирай:

Първоначално написано от Noa (Публикация 732102)
Е нали аспирин не трябвало да се приема 10-15 дни преди операция, поне така съм чела. На мен като ми идва също съм с ужасни болки, направо се дрогирам с аулини и диклак. Ти за този Волтарен сигурна ли си, че мога? А пък сега и друго почна да ме притеснява - ако съм 1-2 ден в цикъл в деня на операцията да не би да ми я отложат...

Хахаха Диклак и Волтарен са едно и също :) По принцип това е противозъпалително лекарство с много малко болкоуспокояващо действие :)Най много да си докараш стомашни проблеми с него :)

Oompa Loompa 9th April 2011 19:46

Цитирай:

Първоначално написано от Noa (Публикация 732141)
Благодаря на всички за инфото, аз си мислех, че нищо не мога да приемам и чак вече се подготвих за адски мъки. То току-виж от притеснение вземе та ми закъснее.

Вземи спазмалгон и няма да имаш никакви проблеми!
Също така седмица преди да ти дойде не яж шоколад и не пий кафета, алкохол и не яж сладко! А в момента в който усетиш че ще ти дойде вземи спазмалгона моментално!
Аулина е толкова вреден че по добре да се придържаш на страни от него!

mishelle1607 9th April 2011 20:00

Цитирай:

Първоначално написано от susan (Публикация 732149)
Хахаха Диклак и Волтарен са едно и също :) По принцип това е противозъпалително лекарство с много малко болкоуспокояващо действие :)Най много да си докараш стомашни проблеми с него :)

Абсолютно права!!Волтарен(Диклак и всички други на тази основа)предизвикват сериозни проблеми на стомаха!Нека всички да го имат предвид,когато имат нужда от обезболяващо.

Noa 9th April 2011 20:08

:D Не знаех, че диклака и волтарена са едно и също. В интерес на истината имам гастрит и когато пия диклак страшно много ми го обостря. А пък този спазмалгон изоообщо не ми помага, когато имах бъбречни кризи си вършеше чудесно работата, но при цикъла... никакъв го няма.

Oompa Loompa 9th April 2011 20:18

Можеш да си докараш много сериозни проблеми с него! Аз също го пия но като противовъзпалително и то в продължение на месец.Ако мислиш че ти помага вземай го но задължително с храна за да не ти дразни стомаха!
Колкото за спазмалгона ако го вземеш на време няма да имаш никакъв проблем!Просто го вземи преди да се е появила каквато и да било болка!

Нелка 9th April 2011 21:00

Az za tova preporuchah Voltarena na sveshtichki - ne drazni stomaha. I e 50 ml aktivno veshtestvo, za razlika ot oralnite, koito mogat da dostignat do 350 ml aktivno vehtestvo, zashtoto stomashnite sokove go razgrajdat do goliama stepen. Spazmalhona i na men ne mi pomaga. Doc kaza Voltaren e OK. :) I cikula e ok, prosto shte sa naqsno, che shte kurvia poveche. Ne se pritesnqvaj, vsichko shte e ok! :)

(Sorry za latinicata, ne sum na moq komp)

Нелка 9th April 2011 21:01

Цитирай:

Първоначално написано от susan (Публикация 732155)
Можеш да си докараш много сериозни проблеми с него! Аз също го пия но като противовъзпалително и то в продължение на месец.Ако мислиш че ти помага вземай го но задължително с храна за да не ти дразни стомаха!
Колкото за спазмалгона ако го вземеш на време няма да имаш никакъв проблем!Просто го вземи преди да се е появила каквато и да било болка!

Sus, ti na diclac li si?? Maika mi go pi mnogo vreme, i si dokara problemi s chernia drob.. :/

Oompa Loompa 9th April 2011 21:40

Цитирай:

Първоначално написано от Nells (Публикация 732157)
Sus, ti na diclac li si?? Maika mi go pi mnogo vreme, i si dokara problemi s chernia drob.. :/

Да ,3 пъти на ден по 50мг ! и то вече от месец :) и без никакъв ефект !
Загубила съм апетит но гледам да се тъпча за да мога да си изпия лекарствата:)

Vera Slovic 10th April 2011 06:41

Цитирай:

Първоначално написано от Noa (Публикация 732154)
:D Не знаех, че диклака и волтарена са едно и също. В интерес на истината имам гастрит и когато пия диклак страшно много ми го обостря. А пък този спазмалгон изоообщо не ми помага, когато имах бъбречни кризи си вършеше чудесно работата, но при цикъла... никакъв го няма.

Много лекарства са едни и същи, в смисъл че активната съставка е една и съща и имат едно и също действие. Болката при цикъл е много индивидуална.
Ако се дължи на спазъм на гладката мускулатура (контракции на матката, за да се отлепи яйцеклетката) спазмалгонът и но-шпа са ОК. Има случай обаче когато е резултат от възпаление на мястото и тогава всички противовъзпалителни са по-ефикасни - аулин/нимезил, нурофен/ибупром, парацетамол, волтарен. Свещичките волтарен са най-щадящи, но човек трябва да си е вкъщи, че имат разни екстри като изтичат.
Всеки трябва индивидулано да определи какво му действа и да не си мисли, че същото лекарство ще му помогне при главоболие например. А с обезболяващите, без значение какви и за какво, не трябва да се прекалява. В този ред на мисли, аз не бих ви препоръчала да пиете каквото и да било и след операцията. Когато болката не е кой знае каква, по-добре да отмине сама. Стомахът далеч не е най-големият потърпевш от химията. Най-тежтата работа се пада на черния дроб и бъбреците и макар да не усещаме - там когато стане белята, става страшно.

Noa 10th April 2011 11:29

Veraaa, така написано звучи ужасно. Аз съм на 23, от 15-16-годишна всеки месец си пия аулин, диклак… То като ти дойде онази кошмарна болка не се питаш колко ти вредят хапчетата. Действително много по-леко минава всичко ако приемам противозачатъчни, май трябва пак да почна.
А като спомена след операцията една моя позната когато си правеше ринопластика при Джамбазов ми каза, че за болката след това са й били нещо венозно, от което се чувствала доста свежа, но не си спомня как се казва лекарството. Посъветва ме и аз да си искам от него. Някой сеща ли се за какво говоря? Май само него го биели венозно.

Oompa Loompa 10th April 2011 12:02

Хайде стига си се вманячвала :) Болка при ринопластика няма!
Аз съм с две и никога не съм вземала болкоуспокояващи !

Oompa Loompa 10th April 2011 12:06

Цитирай:

Първоначално написано от Vera Slovic (Публикация 732173)
Има случай обаче когато е резултат от възпаление на мястото и тогава всички противовъзпалителни са по-ефикасни - аулин/нимезил, нурофен/ибупром, парацетамол, волтарен. Свещичките волтарен са най-щадящи, но човек трябва да си е вкъщи, че имат разни екстри като изтичат.

Ако има възпаление на пикочно-половата система едва ли ще ти предпишат Волтарен :)
Знаеш от какво се получава възпаление при пикочно половите пътища нали :)
Така че това по скоро ми прилича на автосугестия :)

Vera Slovic 10th April 2011 17:58

Цитирай:

Първоначално написано от Noa (Публикация 732179)
Veraaa, така написано звучи ужасно. Аз съм на 23, от 15-16-годишна всеки месец си пия аулин, диклак… То като ти дойде онази кошмарна болка не се питаш колко ти вредят хапчетата. Действително много по-леко минава всичко ако приемам противозачатъчни, май трябва пак да почна.
А като спомена след операцията една моя позната когато си правеше ринопластика при Джамбазов ми каза, че за болката след това са й били нещо венозно, от което се чувствала доста свежа, но не си спомня как се казва лекарството. Посъветва ме и аз да си искам от него. Някой сеща ли се за какво говоря? Май само него го биели венозно.

Не казвам да не се вземат лекарства, а да не се прекалява. При непоносима болка е нормално човек да иска облекчение и да си позволи нещо по-силно. Но аз познавам хора, които пият обезболяващи за щяло и нещяло, което е голяма грешка. Аз също пия всеки месец, като се опитвам да ги сменям, но има някои които избягвам на всяка цена. Болка сред риното няма. Има тежест/дискомфорт в главата, което се дължи на отока (кръвонапълването). Това не отшумява с никакви обезболяващи, така е абсолютно безпредметно да се пият. След рино просто няма обективна причина да изпитвате болка, освен ако не е настъпило някакво усложнение, което се случва рядко.
За противозачатъчните забрави. Това е тема, по която не искам да говоря. По-добре 1-2 аулина на месец.

Vera Slovic 10th April 2011 18:20

Цитирай:

Първоначално написано от susan (Публикация 732186)
Ако има възпаление на пикочно-половата система едва ли ще ти предпишат Волтарен :)
Знаеш от какво се получава възпаление при пикочно половите пътища нали :)
Така че това по скоро ми прилича на автосугестия :)

Възпалението на пикочо-половата система (ако говориш за цистит), се предизвиква от бактерия. Затова и се лекува с антибиотик (циппрофлоксацин, най-често). Това си е направо инфекция.
Възпалението може обаче и да не се дължи на инфекция. Ако си притиснеш пръста, без да го нараниш, той ще отече и ще се подуе. Мястото ще е възпалено, без да има бактерия, инфекция и т.н. При коремната болка, за която говорим, е сходно и затова действат противовъзпалителни.
На мен например лекарствата против спазми не ми действат (спазмалгон, но-шпа), но волтарен, аулин, нурофен и др. ме оправят идеално, както и много други хора. Няма как да е автосугестия при всички. Просто механизма на болката или протичането е различно при всеки.
Пак искам да кажа, че прекаляването с обезболяващи е вредно за организма и то до степен, до която не можем да си представим.
Преди около 30 години са били изнесени много тежки данни за метамизолът (при нас се продва под названията аналгин, спазмалгон, алгозон, беналгин, проалгин). Оказа се, че нанася тежки поражения на сърдечно-съдовата система и че е токсично. Оттогава тази съставка е забранена в САЩ, Япония, Австралия и в половината ЕС. Ние тези лекарства ги пием за добро утро и дори широко си ги рекламираме.
Напоследък бяха изнесени и тежки данни за нимезулида, който се съдържа в аулина и нимезила. Оказа се, че в големи количества и продължително приемане, нанася тежки увреждания на черния дроб. Затова забраниха свободната му продажба преди няколко години. Тъй като е сравнително нов медикамент, няма толкова ясни данни както при метамизола.
Надявам се с горенаписаното да съм ви помогнала, а не уплашила.

Нелка 10th April 2011 18:25

Цитирай:

Първоначално написано от susan (Публикация 732186)
Ако има възпаление на пикочно-половата система едва ли ще ти предпишат Волтарен :)
Знаеш от какво се получава възпаление при пикочно половите пътища нали :)
Така че това по скоро ми прилича на автосугестия :)

На мен Волтарена ми го изписа точно уролог, защото имах една остатъчна болка в пикочния мехур от недобре лекуван цистит. Помогна ми доста и реших да го опитам по време на цикъла, защото тогава принципно се друсам яко. Изненадах се, че действа. И то много по-добре от конска доза спазмалгон. 2-3 свещички ме оправят на цикъл. Деиствието на 1 е около 8 часа. не преувеличавам. Принципно оралните ме държат 4, макс 5 часа.
Аулина е много тежък медикамент. А знам много добре какво е да не ти се живее за един ден всеки месец, така че понякога е неизбежно да взимаме хапчета, просто аз отдавна търся най-щадящия вариант.
А противозачатъчните изобщо не ми тушират болката.

И за да замажа целия този спам, да попитам - защо се препоръчва да се спрат противозачатъчните месец преди операция?

mishelle1607 10th April 2011 18:30

Цитирай:

Първоначално написано от Vera Slovic (Публикация 732229)
Възпалението на пикочо-половата система (ако говориш за цистит), се предизвиква от бактерия. Затова и се лекува с антибиотик (циппрофлоксацин, най-често). Това си е направо инфекция.
Възпалението може обаче и да не се дължи на инфекция. Ако си притиснеш пръста, без да го нараниш, той ще отече и ще се подуе. Мястото ще е възпалено, без да има бактерия, инфекция и т.н. При коремната болка, за която говорим, е сходно и затова действат противовъзпалителни.
На мен например лекарствата против спазми не ми действат (спазмалгон, но-шпа), но волтарен, аулин, нурофен и др. ме оправят идеално, както и много други хора. Няма как да е автосугестия при всички. Просто механизма на болката или протичането е различно при всеки.
Пак искам да кажа, че прекаляването с обезболяващи е вредно за организма и то до степен, до която не можем да си представим.
Преди около 30 години са били изнесени много тежки данни за метамизолът (при нас се продва под названията аналгин, спазмалгон, алгозон, беналгин, проалгин). Оказа се, че нанася тежки поражения на сърдечно-съдовата система и че е токсично. Оттогава тази съставка е забранена в САЩ, Япония, Австралия и в половината ЕС. Ние тези лекарства ги пием за добро утро и дори широко си ги рекламираме.
Напоследък бяха изнесени и тежки данни за нимезулида, който се съдържа в аулина и нимезила. Оказа се, че в големи количества и продължително приемане, нанася тежки увреждания на черния дроб. Затова забраниха свободната му продажба преди няколко години. Тъй като е сравнително нов медикамент, няма толкова ясни данни както при метамизола.
Надявам се с горенаписаното да съм ви помогнала, а не уплашила.

Само да вметна,че Spasmagon i Benalgin,са комбинирани препарати с Меtamizole,но съдържат и други лекарствени вещества.За обезболяващите принципно си права-пораженията върху черния дроб са сериозни при прекомерно и неконтролирано приемане.

milena69 10th April 2011 18:46

Цитирай:

Първоначално написано от Nells (Публикация 732231)
На мен Волтарена ми го изписа точно уролог, защото имах една остатъчна болка в пикочния мехур от недобре лекуван цистит. Помогна ми доста и реших да го опитам по време на цикъла, защото тогава принципно се друсам яко. Изненадах се, че действа. И то много по-добре от конска доза спазмалгон. 2-3 свещички ме оправят на цикъл. Деиствието на 1 е около 8 часа. не преувеличавам. Принципно оралните ме държат 4, макс 5 часа.
Аулина е много тежък медикамент. А знам много добре какво е да не ти се живее за един ден всеки месец, така че понякога е неизбежно да взимаме хапчета, просто аз отдавна търся най-щадящия вариант.
А противозачатъчните изобщо не ми тушират болката.

И за да замажа целия този спам, да попитам - защо се препоръчва да се спрат противозачатъчните месец преди операция?

За да се избегнат нарушения в кръвосъсирването-контрацептивите водят до повишен риск от образуване на тромби(съсиреци) Освен това са токсични за черния дроб.

Vera Slovic 10th April 2011 21:38

Цитирай:

Първоначално написано от Nells (Публикация 732231)
На мен Волтарена ми го изписа точно уролог, защото имах една остатъчна болка в пикочния мехур от недобре лекуван цистит. Помогна ми доста и реших да го опитам по време на цикъла, защото тогава принципно се друсам яко. Изненадах се, че действа. И то много по-добре от конска доза спазмалгон. 2-3 свещички ме оправят на цикъл. Деиствието на 1 е около 8 часа. не преувеличавам. Принципно оралните ме държат 4, макс 5 часа.
Аулина е много тежък медикамент. А знам много добре какво е да не ти се живее за един ден всеки месец, така че понякога е неизбежно да взимаме хапчета, просто аз отдавна търся най-щадящия вариант.
А противозачатъчните изобщо не ми тушират болката.

И за да замажа целия този спам, да попитам - защо се препоръчва да се спрат противозачатъчните месец преди операция?

Потвърждавам. И аз бих ги препоръчала на всеки, при който болката се влияе от противовъзпалителни. Един от най-добрите варианти. Лошото е, че свещичката има слабително действие и понякога изтича неприятно, затова аз ползвам този вариант предимно когато съм вкъщи. Ако някой реши да пробва, нека първия път да е вкъщи, за да не стане инцидент.

Vera Slovic 10th April 2011 21:42

Цитирай:

Първоначално написано от mishel1607 (Публикация 732232)
Само да вметна,че Spasmagon i Benalgin,са комбинирани препарати с Меtamizole,но съдържат и други лекарствени вещества.За обезболяващите принципно си права-пораженията върху черния дроб са сериозни при прекомерно и неконтролирано приемане.

Те всички съдържат и други съставки освен метамизол, затова са и с различни имена. Но основната активна съставка е матамизола, който освен бъбреци и черен дроб, удря и сърцето и кръвта. Затова е забранен.

Vera Slovic 10th April 2011 21:59

Цитирай:

Първоначално написано от milena69 (Публикация 732233)
За да се избегнат нарушения в кръвосъсирването-контрацептивите водят до повишен риск от образуване на тромби(съсиреци) Освен това са токсични за черния дроб.

Лошото е, че за хормоналните препарати има някои вече много сериозни съмнения. Предполагам, че до няколко години ще може със сигурност да се потвърди, че увеличават риска от поява на кисти, мастопатии и за съжаление са сериозна предпоставка за рак на гърдата. Големите колебания в цикъла също не са за подценяване, така че трябва доктора да прецени съотношението полза/риск. Да се пият обаче, за да не е болезнен цикълът или за предпазване от бременност (при положение, че има други методи), не е много удачно. Но всеки решава сам за себе си. Колкот по-малко химия, толкова по-здрави.
За да върна темата към риното - няма нужда от обезболяващи след операцията. Няма нетърпима болка, а се замислете за бъбреците и черния дроб - тепърва им предстои да поработят, за да чистят пълната упойка. А да не говорим, че ще ги атакувате и с антибиотик.

Oompa Loompa 10th April 2011 22:50

Цитирай:

Първоначално написано от Vera Slovic (Публикация 732246)
Потвърждавам. И аз бих ги препоръчала на всеки, при който болката се влияе от противовъзпалителни...

Болката се повилиява от Волтарена не защото е противовъзпалително а защото е установено че точно Волтарена има и лек болкоуспокояващ ефект :)
С хронични болки съм от години , и мога да напиша дисертация на тази тема :) за жалост Волтарена при мен е без абсолютно безполезен при болка, вземам го само като противовъзпалително, а за болки съм на Трамадол или Бутранс :)
Между другото тези които са решили в скоро време да забременяват да имат в предвид че Волтарена пречи за забременяването!

Нелка 10th April 2011 22:56

Цитирай:

Първоначално написано от susan (Публикация 732271)
Болката се повилиява от Волтарена не защото е противовъзпалително а защото е установено че точно Волтарена има и лек болкоуспокояващ ефект :)
С хронични болки съм от години , и мога да напиша дисертация на тази тема :) за жалост Волтарена при мен е без абсолютно безполезен при болка, вземам го само като противовъзпалително, а за болки съм на Трамадол или Бутранс :)
Между другото тези които са решили в скоро време да забременяват да имат в предвид че Волтарена пречи за забременяването!

ВЪЙ!
Не че имам намерение скоро да забременявам, но колко време преди да се почнат опити, трябва да се спре? И защо пречи? Или е нещо вреден за плода??

Oompa Loompa 10th April 2011 23:01

Цитирай:

Първоначално написано от Nells (Публикация 732272)
ВЪЙ!
Не че имам намерение скоро да забременявам, но колко време преди да се почнат опити, трябва да се спре? И защо пречи? Или е нещо вреден за плода??

Не знам колко предварително но намалят фертилността ! така че ориентирай се към някакви други по малко вредни обезболяващи :)
Не знаех че имаш планове да забременяваш :) гледам и тема за флирта си пуснала ...май е нещо сериозно :)


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:12.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.