Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Въпроси към оперираните (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9215)

Dreamer.x 18th July 2011 11:32

Цитирай:

Първоначално написано от Tytik (Публикация 749371)
Благодаря за отговора:)Интересува ме още придружителя при теб ли спа?Колко дни преди интервенцията трябва да звънна до клиниката,за да запазя легло и за придружителя?А на Джамбазов трябва ли да се обадя,за да потвърдя?

да,при мен спа,но си платихме за самостоятелна стая и легло на придружителя,
ако си през здравната каса ти дават стая,но може и да не е самостоятелна (в зависимост от това дали има много пациенти) Аз не съм звъняла предварително нито на доктора нито в клиниката,настаниха ни в същия ден на операцията...

Miss_ME 18th July 2011 14:06

Радвам се за теб, че всичко е минало ОК! :) А ти по здравна каса ли беше? И ако си по здравна каса не може ли пак да си доплатиш за самостоятелна стая и придружител?

Dreamer.x 18th July 2011 17:32

Цитирай:

Първоначално написано от Inspiration (Публикация 749417)
Радвам се за теб, че всичко е минало ОК! :) А ти по здравна каса ли беше? И ако си по здравна каса не може ли пак да си доплатиш за самостоятелна стая и придружител?

Мерси,
Ами аз минах чрез здравната каса и да ,може да си доплатиш за самостоятелна,именно това направих :)

Dreamer.x 18th July 2011 19:53

Цитирай:

Първоначално написано от Dreamer.x (Публикация 749343)
да,мина операцията добре,лекарите са доста учтиви и като цяло съм доволна,имам един въпрос,днес е 4 ден,лявата ноздра е леко отпушена,но когато преглъщам ме боли адски много и носа и гърлото,с какво може да се облекчи :(
Питах доктора и той каза ,че може да е заседнала пластината,смъркам ,за да я изместя,но нищо не става ......



моля виии Helpp :2014::-|
тия пластини могат ли да се разместват,побърквам се,че ще зарастне накриво :1252:

Oompa Loompa 18th July 2011 20:00

Кажи на доктора да погледне и да я намести :)

ИЗТ 18th July 2011 21:35

Цитирай:

Първоначално написано от Dreamer.x (Публикация 749431)
моля виии Helpp :2014::-|
тия пластини могат ли да се разместват,побърквам се,че ще зарастне накриво :1252:

Как разбра,че са изместени пластините?Не ги ли махат на 3-тия ден след операцията?!

Dreamer.x 18th July 2011 21:53

Цитирай:

Първоначално написано от Tytik (Публикация 749437)
Как разбра,че са изместени пластините?Не ги ли махат на 3-тия ден след операцията?!

усещам режеща болка като преглъщам,но само от лявата страна..доктора ми каза,че е възможно да се е изместила
.. не са ми ги махнали,днес е 5ти ден :(

Oompa Loompa 18th July 2011 22:08

Оххх ама кво си седнала да искаш хелп от форума! Само доктора ти може да ти каже какво ти има .И кви са тия приказки че май не знам си кво било изместено ...той изобщо погледна ли те ! Ако не те е погледнал - настоявай !

ИЗТ 19th July 2011 07:53

Цитирай:

Първоначално написано от Dreamer.x (Публикация 749442)
усещам режеща болка като преглъщам,но само от лявата страна..доктора ми каза,че е възможно да се е изместила
.. не са ми ги махнали,днес е 5ти ден :(

Обаждай се на доцента да те види.Обясни му всичко,но задължително трябва да те види.Ако съм аз така бих постъпила.Хайде миличка,успех ти пожелавам и дано после качиш снимки:))

Miss_ME 19th July 2011 08:32

Dreamer.x - единственото правилно решение в случая, действително е да се обадиш на док и той да те види! Форумът и хората тук, могат да ти помогнат за много неща, но не и за това! Толкова време си чакала това рино, недей да рискуваш!

Аз се присетих да питам - има ли разлика дали ще те оперират по отворения или по затворения метод, от гледна точка на възстановяването?

titi1 19th July 2011 10:33

Съмнявам се да са разместени пластините.
Болка в гърлото може да имаш от получила се херпангина.
При мен така се получи, цялото гърло ме болеше адски, имаше ситни бели точици, като херпеси. УНГ ми каза, че е от тръбата, която се поставя при упойката.

Dreamer.x 19th July 2011 14:11

Цитирай:

Първоначално написано от titi1 (Публикация 749467)
Съмнявам се да са разместени пластините.
Болка в гърлото може да имаш от получила се херпангина.
При мен така се получи, цялото гърло ме болеше адски, имаше ситни бели точици, като херпеси. УНГ ми каза, че е от тръбата, която се поставя при упойката.


Наистина беше разместена лявата пластина,днес бях при доктора и всичко се оправи :)
а иначе и аз се съмнявах,че може да ме боли гърлото заради въпросната тръба,но нямам такъв проблем ;)
Сега се надявам да не се размести пак,след 2 дена съм отново на преглед.

Miss_ME 19th July 2011 15:33

Dreamer.x - добре, че си отишла! Имаш лично съобщение :)

Dreamer.x 23rd July 2011 17:02

Хора,днес ми е 9 ден от операцията,има ли лошо да седя без лонгета? Доктора ми я смени миналия ден,но лепенката пада и не се задържа върху носа,вчера пак я намести,но пак падна и като я слагам постоянно все пак трябва да натискам носа,за да се закрепи,но ме боли още този участък,махнах я засега,дали е добре??? : ?

Нелка 23rd July 2011 18:52

Цитирай:

Първоначално написано от Dreamer.x (Публикация 749852)
Хора,днес ми е 9 ден от операцията,има ли лошо да седя без лонгета? Доктора ми я смени миналия ден,но лепенката пада и не се задържа върху носа,вчера пак я намести,но пак падна и като я слагам постоянно все пак трябва да натискам носа,за да се закрепи,но ме боли още този участък,махнах я засега,дали е добре??? : ?

На мен ми я махна напълно на 9-ти ден, защото имах ранички по кожата на носа от спарване. Каза само да я слагам, когато спя. Гладай обаче да го пазиш от слънце. Как е? За сега какво мислиш за него?

Dreamer.x 23rd July 2011 19:04

Цитирай:

Първоначално написано от Nells (Публикация 749855)
На мен ми я махна напълно на 9-ти ден, защото имах ранички по кожата на носа от спарване. Каза само да я слагам, когато спя. Гладай обаче да го пазиш от слънце. Как е? За сега какво мислиш за него?


Да,обаче лошото е,че точно през нощта най-много ми пада :D Ще я слагам все пак,де.
Доволна съм от резултата,стана точно както исках, и даже не ми е подут много. Върха си е същия,има извивка,но мисля,че ще се изправи малко с времето.

Нелка 23rd July 2011 20:09

Цитирай:

Първоначално написано от Dreamer.x (Публикация 749857)
Да,обаче лошото е,че точно през нощта най-много ми пада :D Ще я слагам все пак,де.
Доволна съм от резултата,стана точно както исках, и даже не ми е подут много. Върха си е същия,има извивка,но мисля,че ще се изправи малко с времето.

Браво!!! Да ти е честито нослето! Ако го харесваш от сега, по-нататъка направо ще се влюбиш в него!:)
Вечер я закрепяй с лентичка лекопласт. Аз поне така правих. Спи с нея поне месец.

Dreamer.x 23rd July 2011 20:30

Цитирай:

Първоначално написано от Nells (Публикация 749865)
Браво!!! Да ти е честито нослето! Ако го харесваш от сега, по-нататъка направо ще се влюбиш в него!:)
Вечер я закрепяй с лентичка лекопласт. Аз поне така правих. Спи с нея поне месец.



добра идея,не бях се сетила,опитвах да придържам със старата лепенка,но не върши работа.
Ще кача снимки като ми махнат всичко на 28 ми :))

ИЗТ 23rd July 2011 21:05

Цитирай:

Първоначално написано от Dreamer.x (Публикация 749866)
добра идея,не бях се сетила,опитвах да придържам със старата лепенка,но не върши работа.
Ще кача снимки като ми махнат всичко на 28 ми :))

Честито и от мен!Радвам се,че си доволна от резултата.С нетърпение очаквам снимките ти преди и след.

Miss_ME 25th July 2011 09:45

Цитирай:

Първоначално написано от Dreamer.x (Публикация 749857)
Да,обаче лошото е,че точно през нощта най-много ми пада :D Ще я слагам все пак,де.
Доволна съм от резултата,стана точно както исках, и даже не ми е подут много. Върха си е същия,има извивка,но мисля,че ще се изправи малко с времето.

Много ме зарадва, че пишеш за извивката, значи все пак док ги прави още тези извивки :):):) Прекрасно е, че ти харесва резултата, много се радвам за теб!:1241: И аз да кажа, че ще чакаме снимкииии :)

резервна модераторка 23rd August 2011 00:27

Някоя от жените с ринопластика имат ли проблем с омазняването на кожата след определен период от операцията? А проблем с черните точки? Мисля, че бях чела подобно оплакване някъде. От вчера взех да чета темите в раздел "Ринопластика", доста неща са ми интересни. Едва ли някога ще се осмеля на такава стъпка, но все пак събирам информация.

Rabiosa 23rd August 2011 00:40

Да, аз имам такъв проблем. Носа ми се омазнява адски много и адски бързо. Преди това не съм имала такъв проблем и не знам защо се получава. Иначе с черните точки няма промяна- всичко си е по старому.

Нелка 23rd August 2011 10:06

Цитирай:

Първоначално написано от ALEXATA (Публикация 752590)
Някоя от жените с ринопластика имат ли проблем с омазняването на кожата след определен период от операцията? А проблем с черните точки? Мисля, че бях чела подобно оплакване някъде. От вчера взех да чета темите в раздел "Ринопластика", доста неща са ми интересни. Едва ли някога ще се осмеля на такава стъпка, но все пак събирам информация.

Непосредствено след операцията кожата на лицето ти се омазнява адски много, това е свързано с отока. Колкото пъти съм имала отоци в областа на лицето, било заради зъби или филъри, винаги няколко дни след това лъщя като месечина. После се нормализират нещата.
За носа в частност - черните точки също се увеличават, но с месеците пак всичко се нормализира.

petiarad 25th August 2011 11:31

Здравейте момичета! Ето,че вече мина месец от моята операция / изкривена носна преграда/ Все още имам вътре в нослето конци,които се виждат и понякога ме боцкат и смъдят. Кажете ,моля ви знаете ли кога падат тези конци? Единственото ,което знам е, че са резорбируеми, но ми се вижда странно все още да си стоят там ....

titi1 25th August 2011 11:56

и аз имах същия проблем, много е неприятно, боцкат и са като месина. Последните ми паднаха след 6-я месец. Накрая вече се бях отчаяла, че ще си остана с тях.
Не се безпокой, това да ти е проблема:-)

petiarad 26th August 2011 12:32

Благодаря за бързия отговор! Сега вече се успокоих и ще си ги чакам да си паднат сами...

Нелка 26th August 2011 18:28

И аз все още вадя конци, операцията ми беше май месец. Организма винаги се стреми да се отърве от чуждото тяло, така че не се притеснавай.

Dreamer.x 29th August 2011 13:14

имам проблемче :( нещо се случва с дясната част на носа ми,като че ли се изкриви леко ..и при падане на конците ме наболява леко отвътре,а също така и вечерно време към 9-10 започва лек дискомфорт свързан с болки в главата в дясната част,от какво може да е? Притеснявам се,дали е нормално или е сериозно ,да звъня на лекаря?!

Oompa Loompa 29th August 2011 18:22

Болки при падането на конците ??? хахахах сори ама не можах да се сдържа :)Според мен просто се втеляваш :)

ИЗТ 29th August 2011 18:49

Цитирай:

Първоначално написано от Dreamer.x (Публикация 752909)
имам проблемче :( нещо се случва с дясната част на носа ми,като че ли се изкриви леко ..и при падане на конците ме наболява леко отвътре,а също така и вечерно време към 9-10 започва лек дискомфорт свързан с болки в главата в дясната част,от какво може да е? Притеснявам се,дали е нормално или е сериозно ,да звъня на лекаря?!

Скъпа,звънни на доцента.Той най-добре ще ти каже как да постъпиш:)

sibi 29th August 2011 21:12

Болки при падане на конците, хмм - ако ги дърпаш, може и да боли... Иначе принципно през първите месеци не са изключени болежки в носа. Ако не са силни или пък продължителни, едва ли е нещо сериозно. Ама ако ще се притесняваш, по-добре звънни на доктора. ;)

Dreamer.x 29th August 2011 22:09

Цитирай:

Първоначално написано от Susan (Публикация 752948)
Болки при падането на конците ??? хахахах сори ама не можах да се сдържа :)Според мен просто се втеляваш :)



по скоро от това се тревожа, Quote "лек дискомфорт свързан с болки в главата в дясната част "
по-добре да звъня,наистина,притеснявам се,въпреки,че не е често и не е нещо тежко,но се усеща като тежест в главата :( аз ли си въобразявам,че е от синусите,не знам..
Какви усложнения могат да се появят след операцията,някой знае ли?

Petia8804 30th August 2011 09:18

Цитирай:

Какви усложнения могат да се появят след операцията,някой знае ли?
Mоже би има нещо... по добре звънни на доцента- нема ти отнеме повече от 10мин.
Това е мн важно,може да има нещо и колкото по рано се разбере-толкова е по добре за теб!!

Ilianka93 2nd September 2011 16:01

Има ли връзка колко дълго се възстановява човек с това колко е била голяма корекцията...?Или за организма е едно и също колко материал е отнет...

Dreamer.x 4th September 2011 22:29

Цитирай:

Първоначално написано от cherita (Публикация 753438)
Момичета, много се притесних. Аз съм 3ти ден след операция и без да искам си ударих носа преди малко, заболя ме, но вече 5 мин. след това не ме боли. Дали е възможно да съм си изкривила носа и да зарастне накриво. Ще се побъркам ако съм направила някоя поразия. Утре ще звънна и на доктора да го питам, че вече стана късно.


хммм мисля,че едва ли може чак да зарастне накриво,щом имаш лонгета,която ти придържа носа в изправена позиция,не се притеснявай,ако ти е нужно му звънни за всеки случай


Цитирай:

Първоначално написано от Petia8804 (Публикация 752986)
Mоже би има нещо... по добре звънни на доцента- нема ти отнеме повече от 10мин.
Това е мн важно,може да има нещо и колкото по рано се разбере-толкова е по добре за теб!!

бях на преглед,каза ,че ми няма нищо и все пак не спира този дискомфорт,ще се побъркам! :/

marrinella 12th September 2011 11:34

Здравейте!Ще се оперирам при доц.Джамбазов януари месец.Бях чела ,че една от форумките прави фотошоп, ще мога ли да се възползвам?:)

JEIDI 12th September 2011 12:40

Чери,най-вероятно е конец,или засъхнали секрети,правиш ли промивки със Стеримар май се казваше

ИЗТ 12th September 2011 12:57

Цитирай:

Първоначално написано от marrinella (Публикация 754083)
Здравейте!Ще се оперирам при доц.Джамбазов януари месец.Бях чела ,че една от форумките прави фотошоп, ще мога ли да се възползвам?:)

Имаш време до тогава-успокой топката:)))Сю прави най-страхотните носове,които някога си виждала,но както обича да се изразява тя -те са в зоната на научната фантастика:))

Miss_ME 12th September 2011 13:21

Момичета, някой бил ли е втора операция за деня при Джамбазов? Интересно ми е ако първите започват къв 19.30-20.00ч, кога ще започне и завърши втората :(

ИЗТ 12th September 2011 13:25

Цитирай:

Първоначално написано от Miss_ME (Публикация 754095)
Момичета, някой бил ли е втора операция за деня при Джамбазов? Интересно ми е ако първите започват къв 19.30-20.00ч, кога ще започне и завърши втората :(

Аз съм втора.Първата е само преграда и по думите на Димитров те са по-придвидими.Ще ти разкажа по-подробно утре:)))


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:02.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.