Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Въпроси към оперираните (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9215)

tita tita tita 4th February 2012 17:09

Цитирай:

Първоначално написано от sibi (Публикация 766419)
Ако си по отворения метод, тези кончета ги махат на консултацията на седмия ден. Ти не си ли ходила на такава? Можеш да мажеш с нещо, щом е сухо. Аз почиствах мястото с розова вода. Не помня дали съм го мазала с нещо.

Ами не обадих се на док и се разбрахме направо на 10тия ден да отида защото не ми се разкарваше само,и сега вторник ще ходя незнам по кой метод е но тази сутрин видях че си се отлепи едно от кончетата както когато имаш раничка благодаря ти за отговора незнам мисля да пробвам с вазелин или нещо такова предполагам че няма да стане нещо :2005:

Krissstin4enceto 6th February 2012 09:41

Момичета, я кажете този Цинабсин, за изчистване на секретите, колко време след операцията може да почне да се приема ? И за колко време трябва да си взема таблетки?

DimchevaD 6th February 2012 12:40

Крис,Цинабсин е хомеопатично лекарство за лечение на синузит.За разлика от други хомеопатични,в опаковката на Цинапсин има листовка за състава му и как да се приема.Аз съм изхвърлила опаковката,но помня че имаше 4 основни съставки като съчетанието им спомага за дишането и намаляване на отока на лигавицата.Определено спомага и за изчистване на секретите-това забелязах,когато ги взимах първия път.3 пъти по 1 таблетка на ден в продължение на 1 месец.Не зная колко време след операцията може да се приема,най-добре да попиташ фармацевт или някое друго компетентно лице,въпреки че е хомеопатично лекарство.

Krissstin4enceto 6th February 2012 12:47

Цитирай:

Първоначално написано от DimchevaD (Публикация 766618)
Крис,Цинабсин е хомеопатично лекарство за лечение на синузит.За разлика от други хомеопатични,в опаковката на Цинапсин има листовка за състава му и как да се приема.Аз съм изхвърлила опаковката,но помня че имаше 4 основни съставки като съчетанието им спомага за дишането и намаляване на отока на лигавицата.Определено спомага и за изчистване на секретите-това забелязах,когато ги взимах първия път.3 пъти по 1 таблетка на ден в продължение на 1 месец.Не зная колко време след операцията може да се приема,най-добре да попиташ фармацевт или някое друго компетентно лице,въпреки че е хомеопатично лекарство.

Мерси, мила :2035:

etaniel 7th February 2012 17:24

е аз мисля, че няма проблем да се ползва Цинабсин скоро след ОП, ако не помогне няма да навреди...но с хомеопатията трябва търпение да се приема по-дългичко понякога...

tita tita tita 8th February 2012 06:07

Вчера ходих да ми махат лонгетата понеже ми е 10ден.Чаках док един час и 40мин след което най-накрая си вдигна телефона и каза че тръгнал спешно към София!Естествено се размрънках все пак не съм от пловдив а вчера в този сняг едвам стигнах и той супер несериозно дори не се обади да предупреди!Както и да е една от сестрите мисля че беше ми свали лонгетата това което видях никак не ми хареса първо носът ми е още много подут от едната страна няма оток от другата има подуто и стои криво върхът е доста подут и стои голям и топчест изпаднах в някакъв УЖАС сестрата каза че това щяло да се оправи просто още бил много подут сложи ми пак лонгета и след 1 седмица пак трябва да ходя. :!: :girl_hysteric: Незнам много съм притеснена ще се оправи ли тази разлика от двете страни на носа и защо още 1 седмица с лонгета ! Просто съм в шок. :girl_cry2:

keery 8th February 2012 08:09

Цитирай:

Първоначално написано от tita tita tita (Публикация 766877)
Вчера ходих да ми махат лонгетата понеже ми е 10ден.Чаках док един час и 40мин след което най-накрая си вдигна телефона и каза че тръгнал спешно към София!Естествено се размрънках все пак не съм от пловдив а вчера в този сняг едвам стигнах и той супер несериозно дори не се обади да предупреди!Както и да е една от сестрите мисля че беше ми свали лонгетата това което видях никак не ми хареса първо носът ми е още много подут от едната страна няма оток от другата има подуто и стои криво върхът е доста подут и стои голям и топчест изпаднах в някакъв УЖАС сестрата каза че това щяло да се оправи просто още бил много подут сложи ми пак лонгета и след 1 седмица пак трябва да ходя. :!: :girl_hysteric: Незнам много съм притеснена ще се оправи ли тази разлика от двете страни на носа и защо още 1 седмица с лонгета ! Просто съм в шок. :girl_cry2:

Найстина звучи не сериозно , особено в този студ така да те разкарват. Преди от подутата страна имала ли си проблем , по който док вероятно да е работил ? Защото ако там е повече работено е възможно да имаш по-голям отток. Успокой се и се въоръжи с търпение ...

tita tita tita 8th February 2012 09:09

ами не поне аз не знам стесняваха ми носът от двете страни незнам от това ли да е направо се побарквам дано всичките нерви и това притеснение да се оправдаят накрая че като видях как едната страна е по прибрана а другата изпъкнала и направо откачих:girl_cry2::1302: а за търпението ще търпя то и без това друг избор нямам :2022:

Лудите клавиши 8th February 2012 13:20

Tita, ти нали се оперира някъде в Габрово или някъде там в този регион? Или нещо се бъркам...

tita tita tita 9th February 2012 05:09

не в Пловдив се оперирах при доц.Трайков мисля че е от екипа на Джамбазов но не съм сигурна знам че работят в една клиника

keery 9th February 2012 07:23

Цитирай:

Първоначално написано от tita tita tita (Публикация 766881)
ами не поне аз не знам стесняваха ми носът от двете страни незнам от това ли да е направо се побарквам дано всичките нерви и това притеснение да се оправдаят накрая че като видях как едната страна е по прибрана а другата изпъкнала и направо откачих:girl_cry2::1302: а за търпението ще търпя то и без това друг избор нямам :2022:

При мен като ми свалиха лонгетата , анфаса изглеждаше перфектен и като отлит. Но с времето и спадането на отоците се появиха кривините и ставаше по-зле, обратното на твърдението , че с времето се подобрява . И сега едната страна е по-хлътнала от другата + калциране. Но все още се надявам по-изпъкналата да послегне поне малко - да има загатване за симетрия. Ако не отново съм на ринга - нямам избор :( Минавам през някакъв кошмар. Понякога си мисля, че като се събудя това няма да е истина , но уви ...

tita tita tita 9th February 2012 08:22

Наистина ти съчувствам Кeery все пак всички отиваме за да подобрим нещо и след това да се чувстваме по добре,а не обратното.Незнам и аз се надявам че нещата ще се оправят все пак ми е 14ден иам още доста отоци а и го видях само за малко сега пак съм с лонгета още 1 седмица но просто незнам защо изглеждат двете страни различни.При теб колко време е минало и говорила ли си с док той какво казва :sad:

etaniel 9th February 2012 13:23

[QUOTE=tita tita tita;766960]Наистина ти съчувствам Кeery все пак всички отиваме за да подобрим нещо и след това да се чувстваме по добре,а не обратното.Незнам и аз се надявам че нещата ще се оправят все пак ми е 14ден иам още доста отоци а и го видях само за малко сега пак съм с лонгета още 1 седмица но просто незнам защо изглеждат двете страни различни.При теб колко време е минало и говорила ли си с док той какво казва :sad:[/QUOTE
Tita, много ти е рано да изпадаш в паника и да мислиш, че така ще остане...но те разбирам напълно, при мен също бяха много кошмарни първите дни след лонгетата (даже първите 1-2 седмици), не че сега се харесвам много, но все пак носът ми придобива нормална форма (3 месеца) и има още да се дооправя и връх и други неща...само дето при мен ноздрите са много широки и ще се наложи може би стесняване (ако не слегне още носът и не се позакрият малко)...при някои хора си трябват поне 6 месеца докато се добие нормална форма и спаднат всички отоци...аз имам още оток на върха, който като изляза на студа стои като бяло петно, а не се зачервява...
Keery, ами мила и аз имам калциране, но при мен не се вижда много (засега), то може да се оправи с малко изпилване, което не е травмиращо физически като самата операция (за психологически ефект не говорим)

tita tita tita 9th February 2012 13:36

Благодаря etaniel вдъхна ми малко кураж :2020: и аз на това разчитам че още е прекалено рано и може би е от отоците които са наистина доста големи все още макар че минаха 14дена,панирам се защото виждам на други хора как не на 14тия а още на 7ми ден им махат лонгетата и нослетата им изглеждат много добре и не си личи но...при всеки е различно

keery 9th February 2012 19:10

[QUOTE=etaniel;766993]
Цитирай:

Първоначално написано от tita tita tita (Публикация 766960)
Наистина ти съчувствам Кeery все пак всички отиваме за да подобрим нещо и след това да се чувстваме по добре,а не обратното.Незнам и аз се надявам че нещата ще се оправят все пак ми е 14ден иам още доста отоци а и го видях само за малко сега пак съм с лонгета още 1 седмица но просто незнам защо изглеждат двете страни различни.При теб колко време е минало и говорила ли си с док той какво казва :sad:[/QUOTE
Tita, много ти е рано да изпадаш в паника и да мислиш, че така ще остане...но те разбирам напълно, при мен също бяха много кошмарни първите дни след лонгетата (даже първите 1-2 седмици), не че сега се харесвам много, но все пак носът ми придобива нормална форма (3 месеца) и има още да се дооправя и връх и други неща...само дето при мен ноздрите са много широки и ще се наложи може би стесняване (ако не слегне още носът и не се позакрият малко)...при някои хора си трябват поне 6 месеца докато се добие нормална форма и спаднат всички отоци...аз имам още оток на върха, който като изляза на студа стои като бяло петно, а не се зачервява...
Keery, ами мила и аз имам калциране, но при мен не се вижда много (засега), то може да се оправи с малко изпилване, което не е травмиращо физически като самата операция (за психологически ефект не говорим)

Ами калцирането е видимо при мен. В анфас има удебеляване от едната страна заради него и все едно е леко счупен . В профил по -забележимо е от левия профил. Иначе и аз си мисля ако не поспадне малко - ще се виждаме с док отново за да го изпили това калциране. Но не е приятно аз съм 10 месец и се уговорихме за 1.5г - а ми писва да ходя така и ме дразни разбира се.

keery 9th February 2012 19:11

Цитирай:

Първоначално написано от tita tita tita (Публикация 766999)
Благодаря etaniel вдъхна ми малко кураж :2020: и аз на това разчитам че още е прекалено рано и може би е от отоците които са наистина доста големи все още макар че минаха 14дена,панирам се защото виждам на други хора как не на 14тия а още на 7ми ден им махат лонгетата и нослетата им изглеждат много добре и не си личи но...при всеки е различно

Още ти е рано да се тревожиш, не го мисли сега носа. 6 месеца поне му дай .

etaniel 10th February 2012 17:06

Keery, и при мен има нещо такова...като удебеляване в анфас и леко крив (в профил не се вижда)...при теб кога започна да се вижда това нещо? При мен като че ли отскоро...т.е. след 2-ри месец...да очаквам ли още да се калцира? Докога може да се удебелява костта? Ти при кой си се оперирала (не помня)? А ти за пиленето говорила ли си? лесно ли става, няма ли рискове да стане по-зле или пак да натрупа? Гадости....

keery 10th February 2012 19:02

Цитирай:

Първоначално написано от etaniel (Публикация 767061)
Keery, и при мен има нещо такова...като удебеляване в анфас и леко крив (в профил не се вижда)...при теб кога започна да се вижда това нещо? При мен като че ли отскоро...т.е. след 2-ри месец...да очаквам ли още да се калцира? Докога може да се удебелява костта? Ти при кой си се оперирала (не помня)? А ти за пиленето говорила ли си? лесно ли става, няма ли рискове да стане по-зле или пак да натрупа? Гадости....

Ами след 2/3 месец си проличаваше повече и все повече. Мисля си че при спадането на отоците вече се вижда калцирането, а то иначе си е било натрупано до 1 месец. Доколкото знам коста в 1-те 3 седмици натрупва маса за да компенсира счупеното място. След това няма натрупване. Относно пиленето , честно да ти кажа не знам дали може пак да се получи калциране. Логично е да има леко калциране , но да е доста по-малко и да не се забелязва. Това е реакция на коста - когато се чупи, и отнеме - тя да се възстанови, но при по-малки травми - би трябвало и компенсирането да е по-малко.
Но ако скоро си се опирарала не си вади грешни изводи , а изчакай да видиш дали при теб не е отток.

Blue_ 11th February 2012 13:41

Здравейте момичета,

Отдавна следя форума, но чак сега реших и аз да споделя притесненията си. След няколко месеца ще бъде и моята операция (при доц. Джамазов), а 3 месеца след това ще се омъжвам. При мен проблемът е само в профил, т.е. имам гърбица. В анфас всичко е наред и си се харесвам. Като гледам последните коментари и още повече ме хваща страх, че няма да се харесам в анфас след това. Момичета при вас голяма ли беше разлликата в анфас преди и след оперцията? И според вас ще успея ли да се възстановя за 3 месеца за сватбата.. Доктора каза, че бързо щяло да е възстановяването, но като гледам коментарите и започнах сериозно да се притеснявам :(

keery 11th February 2012 16:30

Цитирай:

Първоначално написано от Blue_ (Публикация 767134)
Здравейте момичета,

Отдавна следя форума, но чак сега реших и аз да споделя притесненията си. След няколко месеца ще бъде и моята операция (при доц. Джамазов), а 3 месеца след това ще се омъжвам. При мен проблемът е само в профил, т.е. имам гърбица. В анфас всичко е наред и си се харесвам. Като гледам последните коментари и още повече ме хваща страх, че няма да се харесам в анфас след това. Момичета при вас голяма ли беше разлликата в анфас преди и след оперцията? И според вас ще успея ли да се възстановя за 3 месеца за сватбата.. Доктора каза, че бързо щяло да е възстановяването, но като гледам коментарите и започнах сериозно да се притеснявам :(

Ще ти дам безплатно един съвет - не се пипай преди сватбата! Възстановяването никой не може да каже колко време ще продължи, защото зависи от организма ти и разбира се травмата....

etaniel 11th February 2012 18:52

Да и аз съм на мнение, че 3 месеца е малко време, вярно някои организми по-лесно регенерират и зависи и каква ще е интервенцията, но щом ще ти пипа костите след 3 месеца няма да ти се е оформил носа финално (не казвам, че ще ти е грозен) и може да те притеснява, още повече, че до 3-ти месец се мени много състоянията на носа от климат, алкохол, плач и други такива, може да ти подпухва и да ти спада, да ти се втвърдява и омеква (при мен е нон стоп това а съм след 3 месеца), по всички чужди сайтове за рино дават мин 6 месеца (на някои 9, дори и година) за някакъв постоянен резултат)....гаранция дали ще се харесаш в анфас няма, но нали все за по-добро лягаме под ножа...тук е мястото май да кажа една притча:

Каква е разликата между успеха и провала? - В очакванията :)
Така, че зависи какво очакваш....не можеш ли да изтеглиш по-рано ОП? То май доста трудно...размени се с някой :)...но все хубави неща ти предстоят така че действай :)

Успех!

etaniel 11th February 2012 18:57

Keery, ами на 3 месеца съм...оток при мен едва ли е...направо са си ръбове...ама като ходих на контролен Гоергиев ми каза, че правен нос нямало как да няма ръбове, така че това е полжението Минке :)....
Аз имам гадна пигментация на кожата и май ще трябва да я мажа с некви кремове щото сега без "китосване" с пудри и др не става :(.....
Абе хора, кажете за стесняване на ноздри (или за леко коригиране на връх, знам ли какво се казва)...трябва ли да чакам да мине много време и може ли да се прави с местна упойка? Не ми се гълта пак маркуч, въпреки, че май е по-готино да си спинкаш докато те режат.....

Blue_ 12th February 2012 12:03

Благодаря за съветите.. не знам и аз вече какво да правя. Искаше ми се да съм оперирана за сватбата, защото знаете булката всеки я зяпа, снима и т.н., но пък от друга страна си го има риска и да не изглеждам добре 3 месеца след операцията... :(

topitka 12th February 2012 15:46

Цитирай:

Първоначално написано от keery (Публикация 767149)
Ще ти дам безплатно един съвет - не се пипай преди сватбата! Възстановяването никой не може да каже колко време ще продължи, защото зависи от организма ти и разбира се травмата....

Напълно съм съгласна с keery :2003:, може и много да се харесаш, но може и да изпаднеш в истерия в следващите няколко месеца (особено първите 2 след риното) от вида на носа си ...

etaniel 12th February 2012 17:00

Blue, не можеш ли да изтеглиш по-рано ОП? Много е вероятно да си в истерия наистина след ОП и ще си скапеш организацията на сватбата....а и ти казах за метаморфозите с носа...но от друга страна пък ще си погълната от приготовления и няма да мислиш за носа...знам ли...то ние можем много да те съветваме де...ти най-добре си знаеш....

Blue_ 12th February 2012 17:39

Ми аз моя час за операция го записах още преди нова година, това беше първата свободна дата... нямаше преди това.. тогава още не знаех и че ще се женя.. За самата организация не се притеснявам понеже сватбен агент ще се занимава, аз кажи речи нищо няма да правя. Притеснява ме само дали ще се харесам, но като се има предвид, че сега хич не се харесвам в профил и изпадам в ужас, че хората ще ме зяпат и снимат.. Не мога да преценя кое е по-зле - да съм така на сватбата или да съм оперирана и да не съм се възстановила и пак да не се харесам.. ужас направо

tita tita tita 12th February 2012 17:54

И аз да се запиша вече с малко по положително настроение че последните дни много депресирано и отчаяно гледах на нещата :1211: в петък сама си махнах лонгетата защото вече не издържах а и онова което видях за малко предния път много ме притесни и така махнах си лонгетата и вече 2ри ден се гледам постоянно първия ден нещо не можех да се възприема,но сега много си харесвам профила определено гадната гърбица я няма е още е доста подут и леко зачервен и не е точно това което исках но...е много по добре от преди а и не се забелязва че е правено нещо вчера когато излезнах казах на една приятелка която незнаеше тя изобщо не забеляза но като и казах вече видя че има промяна сега вече съм по спокойна а и като знам че още има да спадат отоци съм още по щастлива :girl_dance:

tanydj 12th February 2012 22:09

Цитирай:

Първоначално написано от tita tita tita (Публикация 767268)
И аз да се запиша вече с малко по положително настроение... сега вече съм по спокойна а и като знам че още има да спадат отоци съм още по щастлива :girl_dance:

Много се радвам за теб :) Дано все по-добре да става!!!

annnna 13th February 2012 00:04

Поздравления титатита! :):2003:

tita tita tita 13th February 2012 13:24

Благодаря ви момичета и весело изкарване утре на празниците :girl_kiss2:

Лудите клавиши 17th February 2012 17:50

Един смотан въпрос - може ли при калциране да се получи по-голяма гърбичка от преди? Или костта горе-долу се "намества" по стар образец?
Аз не мисля, че би могло да стане нещо по-трагично, но все пак да питам.

Krissstin4enceto 18th February 2012 09:42

Цитирай:

Първоначално написано от Лудите клавиши (Публикация 767904)
Един смотан въпрос - може ли при калциране да се получи по-голяма гърбичка от преди? Или костта горе-долу се "намества" по стар образец?
Аз не мисля, че би могло да стане нещо по-трагично, но все пак да питам.

Може, според мен, даже видях такъв случай! Зависи колко калциране ще натрупа организма върху чупеното място.

lola92 25th February 2012 16:48

Здравейте мацки :)) Ето ме и мен най-сетне при оперираните.Операцията ми беше преди 4 дни,вчера ми махнаха тампоните и ми изписаха Стеримар за промивки.Проблема е ,че в дясната ноздра не мога да впръскам,защото има нещо бяло и твърдо ,което при допир с накрайника на Стреримар ме боли...Не знам дали е останал тампон или пластина,която е слезнала по-надолу или просто нещо от конците .. Ако някой е имал този проблем моля да ми отговори,че съм се шашнала,а днес е събота и не ми се иска да притеснявам доктора :)))

annnna 25th February 2012 17:07

И аз го имам това нещо в носа. Според мен това е лигавицата,която заздравява в момента.

lola92 25th February 2012 17:58

Ох,не знам, защо тогава е бяло то си личи ,че е чуждо тяло,но може и да си права ...Понеделник ще се звъни на Димитров :) Теб кой ден след операцията ти е ?

annnna 25th February 2012 18:59

9-ти ден. Имам страшно много съсирена кръв в ноздрите и нямам търпение вече да се махат плаките защото ми е трудно да дишам. Пък и отделям много секрети,което е нещо нормално след ринопластика.

Mim Che 25th February 2012 21:55

Момичета, секретите вероятно не могат да се издухват, какво правите вие? Някой ползвал ли е бебешки помпички за нос, и знае ли дали е ок това след операцията изобщо?

annnna 26th February 2012 08:28

Не съм чувала за помпички за нос и мисля,че не трябва да се ползват,защото малко или много има засмукване и така се издърпва и тъкънта,която зараства все пак. Не съм лекар,но за всяко действие най-добре е да се пита специалист. Иначе секретите ги махам когато издишам навън през носа(не издухвам има разлика).

Oompa Loompa 26th February 2012 12:54

тук съвсем сте психясали :) нормално е да имаш засъхнали секрети ,така че престанете да притеснявате доктора :) Баси вие сякаш са ви правили не ринопластика ами животоспасяваща операция .

anetonkl 27th February 2012 16:15

Ами хората се вълнуват от сополите си,какво толкова
само не ми е ясно ти защо ги нападаш?


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:41.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.