Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Въпроси към оперираните (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9215)

lorchetoo 19th February 2013 18:28

Здравейте. Оперирах се на 14-ти февруари и имам един въпрос. Нормално ли е едната ноздра да изглежда по-голяма от другата.. в смисъл, че сякаш ми е подут хрущяла в едната... дали ще се оправи? Като цяло нямам подутини.

кукумицинка 28th February 2013 21:38

Цитирай:

Първоначално написано от lorchetoo (Публикация 782873)
Здравейте. Оперирах се на 14-ти февруари и имам един въпрос. Нормално ли е едната ноздра да изглежда по-голяма от другата.. в смисъл, че сякаш ми е подут хрущяла в едната... дали ще се оправи? Като цяло нямам подутини.

Не сме врачки, за да кажем дали ще ти останат различни двете ноздри, трябва да минат месеци преди да се разбере окончателният резултат. Но по принцип дори и при хора с перфектни ноздри като окончателен резултат в началото - месец-два, са различни, защото все още има големи отоци.

Bibimibi 17th March 2013 21:21

Здравейте, мацки!

Оперирах се и аз, та сега си кисна с гипса у дома - 5ти ден е. Спя си прекрасно, но за съжаление забелязах един странен тик, който имам през нощта - сбръчквам си носа един път, което е достатъчно да се събудя защото ме заболява. Не знам защо го правя това чудо :D Според вас мога ли да разместя нещо?...Въпреки, че съм с лонгета и върху нея бая количество гипс.

Поздрави!

Dii 17th March 2013 21:38

Гипс върху лонгета?

Bibimibi 17th March 2013 21:53

Да, докторът при когото се оперирах така ги прави вече, понеже една негова пациентка си е махнала лонгетата на 3тия ден и е отишла на дискотека. После имала претенции, че й е крив носа.
Затова сега за по-сигурно си прави стабилна конструкция, върви я махай ;)

klarisina 17th March 2013 22:08

И кой е този специалист, то за по-сигурно направо да ги слага в гипсово корито :2005:

Bibimibi 17th March 2013 22:14

В интерес на истината е по-стабилно така и аз го предпочитам, защото съм си непохватна. Но нещо се отклонихме от въпроса ми :) Явно ще си разбера в сряда като отида да махнат всичко :)

klarisina 17th March 2013 22:22

Лично аз не съм имала тикове с носа, да не кажа, че той доста дълго време беше, като чужд, парализиран и вдървен.

sibi 17th March 2013 22:31

Цитирай:

Първоначално написано от Bibimibi (Публикация 784129)
за съжаление забелязах един странен тик, който имам през нощта - сбръчквам си носа един път, което е достатъчно да се събудя защото ме заболява. Не знам защо го правя това чудо :D Според вас мога ли да разместя нещо?...Въпреки, че съм с лонгета и върху нея бая количество гипс.

Нищо не може да ти стане, спокойно! :)

linda_44 19th March 2013 12:17

Да питам, на мен след операцията ми излезнаха черни точки по носа и като цяло кожата е една такава груба, на някой случвало ли му се е?

klarisina 19th March 2013 15:19

При мен имаше по-силно омазняване, но с времето се оправи! Черните точки в ранен етап само с лепенки.

synthia 20th March 2013 10:06

Аз искам да ви попитам дали има някой, който си е правил ДВЕ операции при някого и е доволен след повторната намеса?

Dii 20th March 2013 14:59

И аз искам да знам същото!

Dii 20th March 2013 20:35

Също така, знаете ли колко време след ринопластика мога да използвам капки за отпушване на носа, че съм настинала и се запуши...

кукумицинка 20th March 2013 21:07

Цитирай:

Първоначално написано от Dii (Публикация 784312)
Също така, знаете ли колко време след ринопластика мога да използвам капки за отпушване на носа, че съм настинала и се запуши...

Dii, опитай със Стеримар. Ако не става, питай Асенов, да ти каже и какви точно капки да използваш.
Между другото носът ти супер естествено ми изглежда на тази снимка :)

Dii 20th March 2013 22:21

:p ...това е защото не си видяла как изглежда от другия край..

Kitty cat 21st March 2013 10:05

Dii, да не обмисляш ре-операция?

Dii 21st March 2013 10:38

Да

milkacaramel 21st March 2013 20:42

За да не отварям нова тема ще питам тук. Има ли проблем ринопластиката да се прави през лятото? Тъй като ми казаха, че не било хубаво да се правят операции през това време от годината, а пък до момента не съм прочела нищо подобно в интернет...

Нелка 21st March 2013 22:34

Последната ми беше през лятото в големите жеги. Много е неприятно с лонгетата - много запарва. Ааз се будих посред нощ и се чесах под лонгетата, благодарение на което в момента имам белег на върха на носа.

milkacaramel 21st March 2013 22:41

но от чисто, здравна гледна точка няма проблеми, нали?

Нелка 21st March 2013 23:06

Цитирай:

Първоначално написано от milkacaramel (Публикация 784391)
но от чисто, здравна гледна точка няма проблеми, нали?

Принципно се избягват операции през лятото. Отока спада по-бавно, по сме податливи на инфекции..
Но аз съм имала две през лятото и съм нямала проблем.

J.J 23rd March 2013 10:04

след риното
 
Дойде и моят ред да пиша :) Вече 8ми ден след операцията, за разлика от първите 3-4 дни, сега се чувствам прекрасно. Едно от най-ужасните неща беше, махането на тампоните. Беше ме страх какво ще видя, като махнат гипса. Въпреки, че избирах и проучвах близо 2 години, при кой да се оперирам, винаги има риска нещо да се обърка. Сега обаче съм много щастлива, а резултата е по-добър от колкото очаквах. Все още имам отток, но пак много се харесвам хихи. Това което правих беше, изправяне на изкривена преграда, повдигане на връхчето, стесняване, изправяне на гърбичката и стесняване на ноздрите.

Paffalot 23rd March 2013 13:01

Цитирай:

Първоначално написано от J.J (Публикация 784472)
Дойде и моят ред да пиша :) Вече 8ми ден след операцията, за разлика от първите 3-4 дни, сега се чувствам прекрасно. Едно от най-ужасните неща беше, махането на тампоните. Беше ме страх какво ще видя, като махнат гипса. Въпреки, че избирах и проучвах близо 2 години, при кой да се оперирам, винаги има риска нещо да се обърка. Сега обаче съм много щастлива, а резултата е по-добър от колкото очаквах. Все още имам отток, но пак много се харесвам хихи. Това което правих беше, изправяне на изкривена преграда, повдигане на връхчето, стесняване, изправяне на гърбичката и стесняване на ноздрите.

Еваталата, радвам се за добрия резултат :) Интересно ми е дишането ти доколко се е подобрило. Може би е все още рано, за окончателни резултат, но сподели когато той доиде, дали дишаш оптимално :)
Успех

milkacaramel 23rd March 2013 13:07

Някой, ако може да сподели повече за възстановителния период..

Bibimibi 23rd March 2013 13:11

Аз се интересувам конкретно кога горе-долу ви паднаха коричките? Оперирана съм по отворения метод, днес ми е 11 ден и още имам между и в ноздрите. Понеже наближава да се връщам на работа...не ми се иска да ги насилвам да падат :):)

J.J 23rd March 2013 14:11

Моята операция е по затворения метод. Първите 3-4 дни ми бяха кошмарни. След като излязох от упойката бях в еуфория и умирах от жажда, постоянно имаше хора които да се грижат за мен тези ужасни първи часове. После ме свалиха в стаята, през 90% от времето спях. Моето гърло е много чувствително и това беше много голям дискомфорт за мен. На следващия ден си бях в къщи. В интерес на истината не бях чак толкова ужасно изглеждаща, виждала съм снимки на къде къде, по-подути и сини.Ако някой ви каже, че няма болка не знам, може да е до човек при мен имаше, но не беше непоносима, но си имаше. На 4тия ден ми махнаха тампоните, това вече си беше много гадно. на 7мия ден (вчера) ми махнаха гипса и конците. Имам такива които сами ще паднат. Още ми е леко изтръпнало нослето, но съм наистина много щастлива. Почти нямам и синини, малко съм жълта и съвсем леки червенички петна в ъглите на очите. Много ме беше страх, какъв ще е резултата. Все пак колкото и да е добър един доктор, риск винаги има, да не кажем че риска за неуспех е при 1 от 5. Някой беше казал, че сме склонни да идеализираме в съзнанието си, затова аз се опитвах да не си представям нищо, за да не съм разочарована после. Някой ако иска мога да покажа снимки :)

J.J 23rd March 2013 14:14

Пропуснах да напиша, дишането вече ми е ок. Бях малко сополива и не можех да преценя след махането на тампоните, но сега е добре. Това което съм чела и съм гледала, дори учебник по пластична четох хаха, няма как да не се изправи стената, защото тя се изрязва, самия хрущял се дели някак си на 3. А като отидох на консултация, мина много бързо, показах какво искам горе-долу (носех учебника дето бях чела, там имаше снимки), записах час за операция и това беше.

Dii 24th March 2013 18:46

Много пъти се е дискутирал въпроса относно солариума след ринопластика, когато съм го чела обаче не ми е и минавало през ума да ходя на солариуми за това не съм си наложила да го запомня..та....според вас дали мога да ходя на солариум, вече минаха 2 месеца от операцията ми?

linda_44 25th March 2013 11:45

Dii, Аз смятам да ходя вече на солариум, не мисля че има проблем.

Dii 25th March 2013 11:57

Мда доста време мина а и аз си усещам тъканите зарастнали..

_strawberry 2nd April 2013 15:35

Възможно/нормално ли е да виждам тъмни кръгове, около очите си 6 месеца след ринопластика?Ще се махнат ли според вас от само себе си или да пробвам с някакво мазило или...и аз не знам...друго ? Знаете ли нещо което наистина помага?

_strawberry 2nd April 2013 15:42

кога да ходим на солариум
 
...относно солариума, на мен ми казаха да изчакам минимум 3 месеца :2003:

Dii 2nd April 2013 20:17

..тези тъмни кръгове сега ли се появиха или си бяха от самото начало? Някъде по темите съм чела, че някои имат тъмни кръгове мноооого време след ринопластиката..

_strawberry 3rd April 2013 13:59

тъмни кръгове
 
Ами не, не са се махали сякаш... Но са ми много неприятни, въпреки, че околните ми твърдят, че не се забелязва нищо аз си ги виждам. :-( Колко дълго може да стоят? Какво мога да направя ?

linda_44 4th April 2013 08:27

Strawberry ти при кого се оперира?

_strawberry 4th April 2013 09:06

при др. Якуп Авшар в Истанбул

Ачелия 6th April 2013 19:01

Съжалявам,ако въпроса се повтаря,но може ли някой да ми отговори,дали трябва да си махна гела от ноктите,тъй като разбрах 4е анестезиолога те кара да си изтриеш дори ако имаш лак,а наскоро си правих подръжка и ще е жалко ако трябва да го махам??? :2045:

lapiovra 6th April 2013 19:35

Аз бях с гел лак и нямаше проблем, но беше френски. Имаше и други момичета, които бяха писа, че са били с гел и не са им отказали операция заради това :). Успех, знам, че всякакви въпроси ти се въртят в главата и за всичко се притеснява човек в такъв момент

Ачелия 7th April 2013 11:18

Цитирай:

Първоначално написано от lapiovra (Публикация 785318)
Аз бях с гел лак и нямаше проблем, но беше френски. Имаше и други момичета, които бяха писа, че са били с гел и не са им отказали операция заради това :). Успех, знам, че всякакви въпроси ти се въртят в главата и за всичко се притеснява човек в такъв момент

Благодаря за отговора,Лапиовра!Аз също съм с гел и Ши лак,който се изпича и аз съм с френски,дано да не ми направят проблем! :2003:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:18.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.