Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Въпроси към оперираните (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=9215)

kamkata 3rd March 2011 18:30

Искам да ви попитам относно носенето на очила .Ринопластиката ми беше Юли месеца. От днес трябва да нося очила постоянно . Сложих ги и започна да ме боли носа там където се опират очилата. Нормално ли е това или ???

kamkata 3rd March 2011 18:30

Искам да ви попитам относно носенето на очила .Ринопластиката ми беше Юли месеца. От днес трябва да нося очила постоянно . Сложих ги и започна да ме боли носа там където се опират очилата. Нормално ли е това или ???

Vera Slovic 4th March 2011 21:16

Цитирай:

Първоначално написано от kamkata
Искам да ви попитам относно носенето на очила .Ринопластиката ми беше Юли месеца. От днес трябва да нося очила постоянно . Сложих ги и започна да ме боли носа там където се опират очилата. Нормално ли е това или ???

Не мисля, че е нормално. Минало е доста време. Как по-точно те боли? Усещаш мястото или е някаква по-сериозна болка? Ако са ти пилили гърбичка, е нормално да имаш някаква чувствителност, но чак пък болка...

kamkata 4th March 2011 21:25

"Тъпа", постоянна болка ,която изчезва след като ги махна очилата . Ако беше само чувствителност нямаше да се притеснявам. Пилила са ми гърбицата.
Вчера като ги сложих за първи път усетих първо изтръпване и след това и болка . Очилата не са тежки умишлено ги избрах леки .

Vera Slovic 4th March 2011 22:01

Аз бих те посъветвала да се обадиш на доктора. Все пак са минали 8 месеца от операцията и не е в реда на нещата да има чак такива усещания. Знам, че принципно очила може да се носят след втория месец. Аз носех слънчеви още на месец и половина без никакъв проблем (а и те са доста по-големи и тежки от обикновените очила). През тези осем месеца появяваше ли се болка, т.е. без да слагаш очила? Как е мястото на пипане (без да си с очила)?

Vera Slovic 4th March 2011 22:06

А тази болка дали си я имала и преди риното? Какво каза доктора на 6-тия месец след риното (предполагам е имало консултация)?

Мариса 5th March 2011 07:14

Цитирай:

Първоначално написано от kamkata
Искам да ви попитам относно носенето на очила .Ринопластиката ми беше Юли месеца. От днес трябва да нося очила постоянно . Сложих ги и започна да ме боли носа там където се опират очилата. Нормално ли е това или ???

ако са тежки,впиват ти се...не би трябвало след толкова време :roll:

Stunning 5th March 2011 19:51

аз шофирам с очила и не съм имала проблеми. отиди на консултация най-добре

avva 5th March 2011 21:55

Аз съм чувала, че известно време след корекцията ефектът може да се върне, че дори и да стане по-зле и от преди. Ако това е вярно значи няма никакви гаранции, че след като се оперираме ефектът ще е добър и траен? Поправете ме, ако имате точна информация.

sibi 6th March 2011 01:13

Кой е този ефект, който може да се върне? :roll: Гърбицата не може например.

Vera Slovic 6th March 2011 01:41

Ами няма нещо, което е изрязано да се върне. Гърбица, хрущяли и т.н. Принципно, носът на човека расте цял живот и със сигурност 20 години след риното ще имаш доста различен нос, но това е много бавен процес. Очкава се резултатът да се запази доста дълго време и със сигурност няма да се върне първоначалния вариант, тъй като формата ще е вече различна.
Ние не сме паяци или гущери, че да ни растат крака и опашки (че и някой нос)
:D

Мариса 7th March 2011 08:26

Цитирай:

Първоначално написано от Vera Slovic
Очкава се резултатът да се запази доста дълго време и със сигурност няма да се върне първоначалния вариант, тъй като формата ще е вече различна.
Ние не сме паяци или гущери, че да ни растат крака и опашки (че и някой нос)
:D

:yako: :dizzy: :lachen: :biggrin:

avva 7th March 2011 23:33

Ами питам, защото съм чувала такива мнения, че известно време след операзцията може да се промени ако не било направено както трябва, но очевидно тези мнения не са верни.

Нелка 7th March 2011 23:40

Цитирай:

Първоначално написано от avva
Ами питам, защото съм чувала такива мнения, че известно време след операзцията може да се промени ако не било направено както трябва, но очевидно тези мнения не са верни.

Ако не е бил направн както трябва - ДА. Като спадне отока се виждат поразиите.

Vera Slovic 8th March 2011 08:33

Цитирай:

Първоначално написано от avva
Ами питам, защото съм чувала такива мнения, че известно време след операзцията може да се промени ако не било направено както трябва, но очевидно тези мнения не са верни.

Известно време след операцията, носът се променя задължително, но това е поради простата причина, че той е орган, който расте и се изменя цял живот. Растежът и измененията са незначителни, дори бих казала, в повечето случаи - незабележими. Все пак това става в течение на много години.
А иначе веднага след операцията могат да си проличат само поразиите, направени от някой некадърник. Изкривени прегради, несъразрмерно срязани кости или хрущяли, които изпъкват или стърчат на една страна, неправилно направен връх - клюмнал или сочещ на една страна. Но това не е връщане към старото положение, а "творение" на някой "специалист". Т.е. това, което ще получиш след операцията ще е това, което са ти направили, а не нещо, което после ще се върне към положението си преди операцията.
Друг е момента, че има някои доктори, които хем не могат да направят нищо, хем не смеят да пипат и да режат много (което си е похвално, отколкото да те обезобразят). Тогава след спадането на отока, наистина си оставаш със стария нос, но той не се е "върнал", ами просто не е бил пипан.

blackberry11 15th March 2011 22:24

Въпрос :
Болезнено ли е махането на гипса/шината и по какъв точно начин става това?

Vera Slovic 16th March 2011 08:00

Цитирай:

Първоначално написано от blackberry11
Въпрос :
Болезнено ли е махането на гипса/шината и по какъв точно начин става това?

Ти какво имаш? Е. Георгиев обикновено слага гипс.

blackberry11 16th March 2011 08:27

Гипс и някаква железария отгоре на самия нос,за да го крепи.

Vera Slovic 16th March 2011 08:36

Цитирай:

Първоначално написано от blackberry11
Гипс и някаква железария отгоре на самия нос,за да го крепи.

Аз нямах желязно. Имах лепенки на самия нос, върху тях марля и гипс. С всеки изминал ден носът ми спадаше и гипсът накрая изглеждаше така, като че ще падне сам (което си е нормално).
Когато трябваше да ми го маха, просто захвана лепенките, които се подаваха изпод гипса, надигна рязко нагоре и ги отлепи, а върху тях си остана и гипса. Не болеше изобщо, не беше кой знае колко неприятно, аз се стреснах малко, защото ми се стори доста брутално. Очаквах да е по-внимателен.

blackberry11 16th March 2011 08:56

Всеки спрей за почистване на нос ли става при рино?

Благодаря и хубав ден.

Vera Slovic 16th March 2011 10:32

Цитирай:

Първоначално написано от blackberry11
А аз имам една желязна шина,по дължината на носа.Уж 10 дни пазим нос от мокрене,удряне,дори пипане,а изведнъж с такава бруталност да махат каста.:roll:

Днес едната ми ноздра се запуши и вкуса ми частично изчезна.Бях си запланувала и днес цял ден ядене,ама друг път.Всеки спрей за почистване на нос ли става при рино?

Благодаря и хубав ден.

Честно да ти кажа и аз това си помислих. Все пак толкова трябваше да се пази този нос, дори с пръсти не го пипах, но изведнъж - храс! Все едно ще ти отлепи кожата от костта. Затова казах, че се стреснах доста.
Иначе и при мен се запушиха ноздрите известно време след махането на тампоните. Това е защото те са събирали секретите и веднага след махането, носът ти е бил чист, но с дните се натрупват допълнителни секрети, които ти не може да почистваш, защото нито може да си бъркаш в носа, нито да го духаш.
Спрей за почистване на носа е Стеримар. Но Георгиев не го изписва. Той изписва Олинт, което е за отбъбване на лигавицата (съдържа ксилометазолин, който свива съдовете, намалява отока и така спомага за по-лесното изтичане на секретите.). Олинт е много добро решение, само не го ползвай повече от 2-3 пъти дневно и за повече от седмица до 10 дни. Хубаво е да имаш и дни, в които да не го ползваш, защото води до атрофия на носната лигавица. Ако се ползва разумно, до нищо сериозно не може да доведе, а е много хубаво лекарство за нашия случай.

Мариса 16th March 2011 11:39

Цитирай:

Първоначално написано от Vera Slovic
надигна рязко нагоре и ги отлепи, а върху тях си остана и гипса. Не болеше изобщо, не беше кой знае колко неприятно, аз се стреснах малко, защото ми се стори доста брутално. Очаквах да е по-внимателен.

То не трябва да е рязко,ама иди го учи :twisted:

titi1 16th March 2011 11:53

а защо не трябва да е рязко?

Мариса 16th March 2011 12:32

Цитирай:

Първоначално написано от titi1
а защо не трябва да е рязко?

Е как защо,нали е пресен носа.Как ще се дърпа рязко и третира така.По тази логика защо да се пази след това?

Моят доктор с едва,едва нежни движения пипаше и сменяше лепенки,никакъв натиск и дърпане не бива да се използва.Човекът трябва да гледа на носа като произведение на изкуството,за да се задържи максимално хубав за максимално дълго време:)

Oompa Loompa 16th March 2011 20:38

На мен ми махаха гипса много внимателно ! Сестрата топеше едно като клечки за уши в спирт и леко по леко отлепяше милиметър по милиметър! и без никакви дърпания и резки движения!

Мариса 17th March 2011 01:53

Сюз,кой ти оправи носа?

Oompa Loompa 17th March 2011 02:29

Цитирай:

Първоначално написано от marisabela
Сюз,кой ти оправи носа?

Oooo първия път беше емилчо касапина :) при него няма много нежности както сама знаеш :)
Втория път при този :
http://www.150harleyst.com/charleseast.htm

Мариса 17th March 2011 13:51

Цитирай:

Първоначално написано от susan
Цитирай:

Първоначално написано от marisabela
Сюз,кой ти оправи носа?

Oooo първия път беше емилчо касапина :) при него няма много нежности както сама знаеш :)
Втория път при този :
http://www.150harleyst.com/charleseast.htm

ЗА ПЪРВИЯТ ЗНАМ И СЪМ ТЕ ЗАПОМНИЛА С НАЙ-ФРАПАНТНИЯТ СЛУЧАЙ В РИНОПЛАСТИКАТА. :shock: :?

Предположих,че е англичанин:) :2003: :2020:

Oompa Loompa 17th March 2011 13:58

Погледни му биографията ! Занимава се само и изцяло само с носове и лицева хирургия а не като ''някой'' които хем носове правят хем цици слагат , че и липосукция могат да ти спретнат :)

Мариса 17th March 2011 14:08

Цитирай:

Първоначално написано от susan
Погледни му биографията ! Занимава се само и изцяло само с носове и лицева хирургия а не като ''някой'' които хем носове правят хем цици слагат , че и липосукция могат да ти спретнат :)

Ти,знаеш ли,че Йорданов също тва прави в Лондон.Април ще го питам в коя болница.

mapedbg 18th March 2011 14:38

Marisabela благодаря за съвета .

А сега към въпроса:

Следващия месец имам час за коркция на носа при др.Кабакчиев, какво ще кажете за него? Той работи в болница Лозенец и е УНГ специалист. Всъщност имам малък проблем с дишането, което той ще коригира, но разбира се ще бъде направена и външна корекция. Досега маи не съм чела коментари за него. Само на едно единствено място и имаше положителен отзив, но бих искала да чуя повече мнения..

Мариса 20th March 2011 18:12

аз лично никога не съм чувала за него.

frambuesa 26th March 2011 22:29

Привет на всички във форума, едно въпросче - нямам усещане от горната устна до върха на носа, предполагам нормално, минали са само 10 дни от операцията. Та това усещане на "изтръпналост" имаше ли го и при вас и след колко време изчезна?
Предварително благодаря :)

emka 27th March 2011 10:41

Искам да попитам опериралите се нормално ли е след като е направено скъсяване на носа върха и ноздрите да се разширят?
Наистина при мен са минали само месец и нещо от операцията в профил е супер обаче в анфас наистина ми се разшири нослето стана едно месесто.
Някой на който са му правили скъсяване може ли да сподели и дали още е просто разтегната кожата или това е винаги последващ ефект от скъсяването на носа понеже в крайна сметка кожа не се изрязва ?

Vera Slovic 27th March 2011 12:00

Цитирай:

Първоначално написано от frambuesa (Публикация 729674)
Привет на всички във форума, едно въпросче - нямам усещане от горната устна до върха на носа, предполагам нормално, минали са само 10 дни от операцията. Та това усещане на "изтръпналост" имаше ли го и при вас и след колко време изчезна?
Предварително благодаря :)

Здравей!
Нормално е, не се притеснявай. Зависи кой те е оперирал и по кой метод - отворен/затворен. При мен дори имаше разрези под горната устна и това влоши положението. Доколкото можах да установя - тези разрези се правят при затворения метод, за да улеснят операцията. До месец - два (ако имаш разрези) би трябвало нещата да изглеждат както преди и да не изпитваш голямо неудобство. Ако нямаш разрези - и по-рано.
Аз примерно, 8 месеца след операцията, все още чувствам известно придърпване и нечувствителност на част от устната, което много бавно отшумчва като интензитет. Надявам се да се махне изцяло, но още по време на консултацията ме предупредиха, че пълното възстановяване на чувстителността е след около 2 години.

Vera Slovic 27th March 2011 12:05

Цитирай:

Първоначално написано от emka (Публикация 729708)
Искам да попитам опериралите се нормално ли е след като е направено скъсяване на носа върха и ноздрите да се разширят?
Наистина при мен са минали само месец и нещо от операцията в профил е супер обаче в анфас наистина ми се разшири нослето стана едно месесто.
Някой на който са му правили скъсяване може ли да сподели и дали още е просто разтегната кожата или това е винаги последващ ефект от скъсяването на носа понеже в крайна сметка кожа не се изрязва ?

emka, зависи как са ги зашили, но принципно след операцията винаги изглеждат по-кръгли и връхчето по-месесто, заради отока. Постепенно връхчето ще се изфини, а ноздрите ще придобият формата, в която са ги зашили (няма да са кръгли).
А какво е било скъсяването? Прибиране към лицето или повдигане?

emka 27th March 2011 12:21

Цитирай:

Първоначално написано от Vera Slovic (Публикация 729722)
emka, зависи как са ги зашили, но принципно след операцията винаги изглеждат по-кръгли и връхчето по-месесто, заради отока. Постепенно връхчето ще се изфини, а ноздрите ще придобият формата, в която са ги зашили (няма да са кръгли).
А какво е било скъсяването? Прибиране към лицето или повдигане?

Повдигане понеже носа ми беше дълъг за лицето.
Повечето казват че със спадането на отоците нослетата им стават по-хубави и т.н а аз като гледам все повече не се харесвам все повече личи че връхчето ми сочи наляво ноздрите са ми много различни не знам дали се вманиачавам обаче много ми притеснено дано се оправи положението :(
Трябва да си наложа вето май в крайна сметка да не си изследвам носа поне една седмица :) наистина почвам да се вманиачавам

Vera Slovic 27th March 2011 13:04

Цитирай:

Първоначално написано от emka (Публикация 729726)
Повдигане понеже носа ми беше дълъг за лицето.
Повечето казват че със спадането на отоците нослетата им стават по-хубави и т.н а аз като гледам все повече не се харесвам все повече личи че връхчето ми сочи наляво ноздрите са ми много различни не знам дали се вманиачавам обаче много ми притеснено дано се оправи положението :(
Трябва да си наложа вето май в крайна сметка да не си изследвам носа поне една седмица :) наистина почвам да се вманиачавам

emka, не мога да те успокоя или обратното - да те наплаша. Истината е, че просто трябва да изчакаш. След като мине определено време, ще си проличи работата на хирурга. Има много мацки, които твърдят, че след свалянето на гипса всичко е 6, но това не е сериозно както бях писала в един предишен пост. Носът предстои да се променя. Ако се промени към по-добро - супер, ако не - ще се мислят варианти. Много е рано да се психираш, права си - наложи си ветото и то за повече от седмица.
Нормално е при спадането на тъканите, едни да спадат по-бързо, а други - по-бавно. Така нослето се криви насам-натам първите 1-2 месеца (разбира се, не драстично). Важното е накрая да застане правилно, а който ти каже, че 1 месец след операцията може да се види какъв ще е резултата - ще те излъже най-нагло (макар че допускам при някои да е така).
При мен също имаше повдигане, а не скъсяване чрез прибиране към лицето и носът ми заемаше какви ли не позиции през първите 2-3 месеца. По едно време бях изпаднала в дива истерия. Но това е абсолютно излишно. Опитай се да осмислиш факта, че ти предстои още дълъг път докато ти се оформи нослето. Мисли за нещо друго, намери си някакво занимание, защото на този етап можеш само да чакаш. Хората са различни, организмите им реагират различно на травмата. Ще ти стискаме палци, всичко да е наред. Пиши и споделяй всичко, което те вълнува, не се затваряй и не си въобразявай, че си обезобразена или каквото и да е било в този дух.

emka 27th March 2011 13:38

Vera много ти благодаря вдъхваш ми кураж, а аз наистина имам нужда от това.
Благодаря ти :*****

Vera Slovic 27th March 2011 13:45

Цитирай:

Първоначално написано от emka (Публикация 729736)
Vera много ти благодаря вдъхваш ми кураж, а аз наистина имам нужда от това.
Благодаря ти :*****

:-)
Стискам ти палци, нослето да стане такова, каквото си го искала. Пред един млад и здрав човек има само предизвикателства, няма невъзможни неща :-)


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:37.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.