Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Мамопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Въпроси към оперираните 3 (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13010)

DiliMili 25th January 2017 20:58

Здравей Сонита, аз съм оперирана при Стоянов преди почти година и половина.Чаках два месеца за консултация, после след две седмици ми даде час за операцията.

DiliMili 25th January 2017 21:10

Момичета, много моля да ми помогнете с мнение.Днес паднах по едни стъпала и странично си ударих в едното стъпало ребрата и сякаш импланта отстрани.Чак утре съм на преглед на ехограф при Дойчева в Токуда, мисля да си снимам и ребрата и белите дробове, въпреки че болката не е чак непоносима като при счупване или пукване.Притеснява ме много това, че гърдата ми в горния полюс почна много да ме боли и това при положение, че удара беше страничен и ако е имало натиск в импланта е било само отстрани.Имате ли представа дали е нещо сериозно, просто не знам как ще издържа да стане утре.Много благодаря за отговорите предварително.

Sonita 26th January 2017 12:28

Много благодаря за отговора DiliMili, надявам се да имам и аз късмет, защото си представям как ще изчета форума още няколко пъти, ще попадна на всички случай на усложнения, КК, реоперации и избщо...в какъв филм ще се вкарам. Стикам палци да няма нищо на ребрата и дробовете, и мисля, че те боли от натъртването и ако импланта е подмускулно поставен, би трябвало мускула да "обере" удара и импланта да не е засегнат. Успех! :)

DiliMili 26th January 2017 16:19

Благодаря ти Сонита.Слава Богу се оказа,че всичко е ок, няма проблеми с имплантите, но солидно съм си натъртила ребрата и сега ще стискам зъби докато мине, няма как.

DiliMili 26th January 2017 16:25

По отношение на твоята операция искам да ти вдъхна кураж.И аз бях много наплашена и напълно те разбирам как се чувстваш. Изчетох доста мнения и препоръки и съм много благодарна на момичетата от форума.Сигурна съм, че доктора ще се справи както трябва и ти пожелавам късмет.

paolisha 27th January 2017 13:19

Цитирай:

Първоначално написано от Sonita (Публикация 810870)
Здравейте, дами! От известно време чета форума и ми е много полезен, получих доста информация и си отговорих на много въпроси. Спрях се на Д-р Ильо Стоянов и имам уговорена консултация след един месец. Искам да помоля за информация жените, които са се оперирали при него. Колко време след консултацията горе-долу може да се осъществи самата операция. Аз вече горя от нетърпение, представям си ако трябва да чакам още 2-3 месеца за операцията...Предварително благодаря на тези, които ще отделят време да ми отговорят.

Здрасти. Аз също бях на консултация при Стоянов преди два дни и ми каза, че записва дати за операции най-рано от март месец. Аз също нямам търпение. Аз мисля, че ще си запиша час за средата на април, тъй като тогава ще ми е свършил цикъла. На какво се спрях те- като големина, форма и марка на имплантите?

Sonita 27th January 2017 16:18

Цитирай:

Първоначално написано от paolisha (Публикация 810889)
Здрасти. Аз също бях на консултация при Стоянов преди два дни и ми каза, че записва дати за операции най-рано от март месец. Аз също нямам търпение. Аз мисля, че ще си запиша час за средата на април, тъй като тогава ще ми е свършил цикъла. На какво се спрях те- като големина, форма и марка на имплантите?

Консултацията предстои, не знам какво ще ми предложи като спецификации на имплантите, но смятам да му се доверя на преценката, а не да настоявам за нещо, което аз съм решила, защото смятам, че затова са специалистите, все пак това му е работата на човека. Ние по форумите каквото и да си говорим, колкото и да сме информирани и запознати с продуктовата гама на производителите, смятам, че това трябва да е решение на лекаря, не на пациента. Може би това е и основното, на което човек трябва да обърне внимание при избор на хирург-опитът и точната преценка, които предопределят половината от задоволителния краен резултат, другото е точна ръка и концентрация по време на самата операция. Това, което ти е предложил, отговаря ли на очакванията и желанията ти?

paolisha 27th January 2017 16:49

Цитирай:

Първоначално написано от Sonita (Публикация 810892)
Консултацията предстои, не знам какво ще ми предложи като спецификации на имплантите, но смятам да му се доверя на преценката, а не да настоявам за нещо, което аз съм решила, защото смятам, че затова са специалистите, все пак това му е работата на човека. Ние по форумите каквото и да си говорим, колкото и да сме информирани и запознати с продуктовата гама на производителите, смятам, че това трябва да е решение на лекаря, не на пациента. Може би това е и основното, на което човек трябва да обърне внимание при избор на хирург-опитът и точната преценка, които предопределят половината от задоволителния краен резултат, другото е точна ръка и концентрация по време на самата операция. Това, което ти е предложил, отговаря ли на очакванията и желанията ти?

Да, първото, което ме попита е : Какво искаш като резултат и какъв размер? Казах му, че искам максимално естествени и може би чашка С. След измерванията ми предложи 325 или 375СС, аз си избрах 375СС, капковидни, а за марката - той ме запозна с различните марки и аз си избрах. Среден профил, като ме попита - дали искам висок или среден, но не ми препоръча в никакъв случай нисък. Нямам търпение, честно казано. Но и това ще стане. Показа ми и снимки на оперирали се, за за ме даде ориентир за крайния резултат. Успех на консултацията.

paolisha 6th February 2017 19:47

Здравейте, дами. Най-накрая си записах дата за операцията за 18-ти април. Но тъй като живея в чужбина и не разполагам с време и трябва седмица след самата операция да се прибера, ще ми сложат лепило вместо конци. Някоя от вас имала ли е опит с това и това повлияло ли е по някакъв начин на зарастването и на белезите? Докторът ми каза, че може да остане като ръбче върху кожата. Ще съм благодарна, ако споделите мнения също.

paolisha 6th February 2017 19:48

Цитирай:

Първоначално написано от DiliMili (Публикация 810878)
Здравей Сонита, аз съм оперирана при Стоянов преди почти година и половина.Чаках два месеца за консултация, после след две седмици ми даде час за операцията.

Здравей ДилиМили, можеш ли да ми кажеш къде си направи всичките изследвания преди операцията?

ina.ina 9th February 2017 09:30

Цитирай:

Първоначално написано от paolisha (Публикация 810932)
Здравейте, дами. Най-накрая си записах дата за операцията за 18-ти април. Но тъй като живея в чужбина и не разполагам с време и трябва седмица след самата операция да се прибера, ще ми сложат лепило вместо конци. Някоя от вас имала ли е опит с това и това повлияло ли е по някакъв начин на зарастването и на белезите? Докторът ми каза, че може да остане като ръбче върху кожата. Ще съм благодарна, ако споделите мнения също.

Много от момичетата тук са лепени. Даже мисля е по-добрия вариант. А ръбче може да остане винаги. Ако е надигнато тогава се маже с кремовете против белези. Ако не е надигнато не се маже, защото може да хлътне (така да се каже) в сравнение с останалата кожа. Слушай си доктора, не се притеснявай и успех! :D

kiarra_81 11th February 2017 13:03

Здравейте момичета :) Оперирана съм през 2010 г. при д-р Тонев. Сложих 360 кубика подмускулно. Гърдите ми станаха много добре, но след операцията лявата ми гърда така и не се успокои напълно. Остана някак по-чувствителна от другата, усещам дразнене от определени сутиени, затова през повечето време съм със спортни такива. И така вече седма година. Ходила съм само два пъти на ехограф, уж всичко е наред, сега ми предстои отново посещение при мамолог. Но напоследък нещо станах много притеснена за лявата гърда, вече постоянно усещам дискомфорт, дори понякога и лека болка. Има ли момичета тук с импланти на повече от 5 години имали ли сте някакви подобни притеснения? И смятате ли, че наистина на всеки 10 години трябва да се подменят?

lily.ana 13th February 2017 09:46

Може би има някакви сраствания... сподели опасенията си с мамолога. При КК има такива оплаквания и ако е в начален стадий е поправимо и без реоперация (със специални масажи), но не бива да се изоставя.

Не мисля, че е необходима подмяна на всеки 10 години, ако няма промяна и оплаквания.

ivast 4th March 2017 17:54

Здравейте момичета ! Нова съм в форума . Операцията ми беше преди седмица подмускулно 440 СС мотива под гърдата висок профил . Лекаря ме уверява , че всичко е наред и мои приятелки също , но според вас нормално ли е едната ми гърда вече да е без оток и да се заформи , а другата все още да е леко по различна и с оток ? Доктора ми каза да ги придърпвам една към друга с леки движения и тази с оток да и правя отгоре лек масаж .

lily.ana 6th March 2017 10:36

Нормално е... 2 зизи 2 операции..

NoImage 6th March 2017 15:41

най накрая и аз да се включа.......
 
здравейте момичета, прочела съм всичко почти по темата във форума и реших и аз да си изплача болката. Реших да си сложа силикон след две раждания и кърмене две години общо. Резултата е малки и виснали гърди ако може така да се нарекат изобщо..... едната ми е по малка а другата е по голяма и по увиснала. ще кача снимка . Започнах да ходя на консултации наред.....Първо при Заякова , която толкова ме разочарова че нямам думи. Жената ме пита мен : незнам еднакви импланти ли да сложа различни ли??? Да не ги разваля повече.....това й бяха думите. Естествено отпадна като вариант. После ходих при Енчев , той каза че имам минимална разлика и ще отреже малко от кожата и ще сложи еднакви импланти около 350. След него бях при Н. Георгиев, той каза почти същото , че трябва импланта да не е прекалено малък за да напълни кожата отново с еднакви импланти но без рязане . .
След това бях и при Милко Ковачев, за него аз имам две различни гърди, асиметрия , и съответно иска да сложим два различни импланта. един 335 в голямата и 375 в малката. Притеснява ме различното мнение на всички . Забравих да кажа аз съм 165см и 50 кг . Имплантите са анатомични Nagor.
XM3-335 12.0 11.5 5.6
XM3-375 12.5 12.0 5.9
Така ....... малко дълго стана извинявам се но главата ми е компот даже незнам от къде да започна и нахвърлям набързо всичко.
Ясно ми е че това не са най добрите импланти но ги избрах заради съотношението цена качество, 10 000 при Георгиев не мога да отделя а ми е наложително вече не мога да се гледам.
Доктор Ковачев,..... да кажа че лошо мнение за него не съм прочела но и като цяло мненията не са много. До тук съм му звъннала към 200 пъти и не знам как всеки път е любезен и ме търпи .За мен видимо гърдите ми са различни но дали това не е голяма разлика в имплантите и дали няма да ми станат още по различни .? :) ужас !
Тресе ме нервата пия хапченца за да не мисля но все не спирам да чета и да си мътя главата. Моля по компетентните да си кажат мнението. Благодаря много и се извинявам пак за дългия пост :2044:

NoImage 6th March 2017 15:51

ето и красотата.......
 
http://prikachi.com/images.php?images/780/9058780d.jpg ето и снимки.

lily.ana 6th March 2017 17:25

За мен са различни... на снимката е доста видимо. Колкото до това каква трябва да е разликата между двата импланта е най-добре да се довериш на хирурга, когото си избрала.

NoImage 6th March 2017 17:39

Ами той ппредложи тези импланти като най подходящи . Това са двата поредни размера от 335 скачат на 375 ..... разликата в размерите е 0.5 . Което всеки казва че не е много но знам ли.......... Веднъж си казвам да не са ми големи после пък да не са ми малки и да ми остане висяща кожа .........и аз не знам . Трудно се доверявам на доктори по принцип , а и Ковачев ме пита мен казва ти кажи. Ами как да кажа аз не съм доктор , вярно е че си смених мнението сто пъти , но в крайна сметка няма как да знам кое ще е по добре за мен .

lily.ana 6th March 2017 20:08

Аз нямам поглед над работата на Ковачев и не мога да кажа колко добър хирург е. Съдейки по снимката, която си приложила няма много кожа за обиране и ако имплантите са с висока проекция (т.е. да изпъкват повече) би следвало да запълнят това, което е поувиснало. Така или иначе ако има нужда от обиране е по-добре това да се случи в нова операция няколко месеца след поставянето на имплантите. Ти си ниска и слаба... едни 350 сс на твоят ръст може да изглеждат и като на секс бомба.

NoImage 6th March 2017 20:46

Цитирай:

Първоначално написано от lily.ana (Публикация 811098)
Аз нямам поглед над работата на Ковачев и не мога да кажа колко добър хирург е. Съдейки по снимката, която си приложила няма много кожа за обиране и ако имплантите са с висока проекция (т.е. да изпъкват повече) би следвало да запълнят това, което е поувиснало. Така или иначе ако има нужда от обиране е по-добре това да се случи в нова операция няколко месеца след поставянето на имплантите. Ти си ниска и слаба... едни 350 сс на твоят ръст може да изглеждат и като на секс бомба.

Ужас!!! От това ме е страх. Ти си запозната тази проекция на имплантите никък не е малка но пък са модел MF които са средните по височина. Той ще ми слага в по малката 375 а в по голямата 335. Операцията ми е след седмица направо съм в паника . Той казва че нямали да са големи дори напротив защото аз сто пъти му казах че не искам да имам агресивна визия. Дали ще са много???? Какво да правя

lily.ana 6th March 2017 20:52

Няма да са много... не се филмирай

NoImage 6th March 2017 21:25

Първо си викам няма да са много ..... после пък се чудя 335 дали ще ми опънат добре тази кожа. Абе изобщо грам не мога да се зарадвам за това , което съм искала толкова време а само се тормозя с размисли. Имаше няколко момичета тук оперирани от Ковачев , ще се радвам да напишат мнение за разботата му. Някой с такава провкция и подобни размери ако има ще съм благодарна за снимки

MartaSanchez 6th March 2017 23:00

по мой размисли с тия кубици 375 в едната ще удариш 75Д сутиен:grin:

NoImage 7th March 2017 07:48

Цитирай:

Първоначално написано от MartaSanchez (Публикация 811104)
по мой размисли с тия кубици 375 в едната ще удариш 75Д сутиен:grin:

Аз сега съм 75 Б но в едната ми гърда стои празен..... моля ви пратете ми снимки на подобен размер .

ina.ina 8th March 2017 09:04

Цитирай:

Първоначално написано от lily.ana (Публикация 811100)
Няма да са много... не се филмирай

Подкрепям Лил, не се филмирай! Не са големи, но не са и малки. Освен това са и анатомични (по-добрия вариант според мен). По-важното е да се оформят добре джобовете. Но докторът си знае работата. Намери си някаква важна, спешна и обхващаща времето ти работа за да не мислиш постоянно и така тази 1 седмица да мине по-бързо. :D Успех!

MartaSanchez 9th March 2017 18:06

ааа аз не разбрах ,че става въпрос за анатомични импланти..... от тях нищо не разбирам.Няма да се притесняваш и аз ги имах тези дерзания :2020: съвсем нормално е да мислиш само за това,но по-добре се разсей с нещо и успех !

NoImage 10th March 2017 09:27

Благодаря ви момичета , малко остана ....... започнах да пия Оргаметрил че от притеснение може да ми дойде по рано а не ми се иска да сменям датата заради цикъла . Не ми се искаше много да го пия все пак е хормонално , но док. каза че няма проблем а и чета , че и други момичета са го пили преди операция.
Някой ако се сеща нещо което е хубаво да си нося в болницата освен пижама с копчета да сподели :)

ina.ina 11th March 2017 16:42

Цитирай:

Първоначално написано от NoImage (Публикация 811126)
Благодаря ви момичета , малко остана ....... започнах да пия Оргаметрил че от притеснение може да ми дойде по рано а не ми се иска да сменям датата заради цикъла . Не ми се искаше много да го пия все пак е хормонално , но док. каза че няма проблем а и чета , че и други момичета са го пили преди операция.
Някой ако се сеща нещо което е хубаво да си нося в болницата освен пижама с копчета да сподели :)

Обичайните тоалетни принадлежности и ... ами нещо обезболяващо за всеки случай. Макар, че би трябвало да ти сложат и такава система. Дано не те боли много. И основно - дано не повръщаш след операцията. Гадничко си е, но минава и се забравя. Така че смело, напред! :D

NoImage 15th March 2017 19:23

Момичета мина и моята операция. Искам да пропусна всички отрицателни емоции които ми се насъбраха защото съм много притеснена. Както ви бях обяснила и на снимката ми от предните постове се вижда че на лявата гърда имах провисване. С двата различни импланта според доктора всичко щеше да се оправи, да ама не.......
днес ми е трети ден и направо съм полудяла като се поогледах. Моля ви кажете си мнението , за мен това е непоправимо , на ясно съм че в началото гърдите изглеждат зле .............. но чак пък толкова?? Според мен на лявата ми гърда(която беше малко по голяма и по виснала отново е по голяма и по кофтито е че отново според мен си виси? Моля ви кажете какво мислите. Ще се побъркам . Намирисва ми на втора операция.
http://prikachi.com/images.php?images/79/9068079C.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/80/9068080o.jpg

не съм мислила че ще изглеждат тооооолкова ужасно :((((((
а за отношението и обслужването ще разкажа после че сега това ми е най спешно .....благодаря ви предварително

evi07 15th March 2017 19:47

Здравей, според мен гърдите ти не изглеждат зле, особено като за след операция.
Но наистина за съжаление едната отново виси повече от другата. :mad: Не знам какво правят хирурзи... Но според мен проблемът ще се оправи с операция за повдигане на едната гърда. Все пак стискам палци да не се стига до там и да се оправят. Но не мисли, че изглеждат зле, напротив дори, големи и хубави са.

NoImage 15th March 2017 19:50

незнам за мен това провисване няма как да се оправи , моля ви кажете защото съм готова още утре да тръгвам към болницата поне ако ще търпя още болка да е сега а не когато ми мине всичко........ това висене няма как да се прибере според мен нали така ?' дано да не съм права но ако е така просто не искам да чакам и ден

evi07 15th March 2017 21:43

Най-добрият вариант е да говориш с хирурга, който те е оперирал, и да му кажеш право в лицето, че гърдата отново ти е виснала повече от другата и не си доволна от резултата. Нека той да ти каже какво може да се направи.
Наистина ти съчувствам и ми се иска да те успокоя, но специално аз нямам опит с операция на гърди и не мога да ти дам обективен съвет.
Просто говори с твоя хирург или с някой друг, но не оставяй нещата така, защото все пак си дала една торба с пари. Успех!.

lily.ana 16th March 2017 12:29

При положение, че гърдите ти приличаха на печени чушки преди операцията (не го казвам, за да те обидя) е много малко вероятно да имат добър външен вид 3 дни след операцията. Трябва малко търпение.

Аз виждам много отоци и типичното при прясно оперирани недостатъчно "провисване" на импланта в долната част на гърдите. След спадането на отоците и отпускането на тъканите ще придобият съвсем различна форма.

Това, което по спомени съм писала на/за теб е, че може би ще се наложи леко обиране на кожа от по-голямата, но това така или иначе се прави с втора операция. Хубавото е, че дори да се наложи по това, което виждам от снимките може да е само обиране през ареолата.

Пий си хапчетата и се успокой :lol:. Не може да изчитате целия форум и да не обръщате внимание на останалите постове на девойки, които се филмират на 2-3 дни от операцията.

Ако беше на 3 месеца с този вид да се притесняваш... ма на 3 дни е много рано.

Дишай дълбоко и не се шашкай!

NoImage 16th March 2017 15:32

Цитирай:

Първоначално написано от lily.ana (Публикация 811153)
При положение, че гърдите ти приличаха на печени чушки преди операцията (не го казвам, за да те обидя) е много малко вероятно да имат добър външен вид 3 дни след операцията. Трябва малко търпение.

Аз виждам много отоци и типичното при прясно оперирани недостатъчно "провисване" на импланта в долната част на гърдите. След спадането на отоците и отпускането на тъканите ще придобият съвсем различна форма.

Това, което по спомени съм писала на/за теб е, че може би ще се наложи леко обиране на кожа от по-голямата, но това така или иначе се прави с втора операция. Хубавото е, че дори да се наложи по това, което виждам от снимките може да е само обиране през ареолата.

Пий си хапчетата и се успокой :lol:. Не може да изчитате целия форум и да не обръщате внимание на останалите постове на девойки, които се филмират на 2-3 дни от операцията.

Ако беше на 3 месеца с този вид да се притесняваш... ма на 3 дни е много рано.

Дишай дълбоко и не се шашкай!

За чушките съм съгласна, но се притесних , защото не очаквах отново да е така виснала, док. ме убеждаваше , че импланта ще запълни тази кожа . Днес говорих с него, каза че до месец ако все още е така ще направи раунд блок. Каза да повдигам гърдата нагоре в сутиена , но аз не мисля че това ще помогне. Не ми се мисли че пак ще мина през операция ,но и не искам да оставя нещата така.

lily.ana 16th March 2017 15:57

Имай предвид, че в момента гръдния мускул е много стегнат.... това притиска импланта допълнително.... трябва си търпение и време... ще станат убави не бой се!

NoImage 16th March 2017 17:08

Цитирай:

Първоначално написано от lily.ana (Публикация 811157)
Имай предвид, че в момента гръдния мускул е много стегнат.... това притиска импланта допълнително.... трябва си търпение и време... ще станат убави не бой се!

Силно се надявам :) Благодаря ви момичета , много ме успокоявате .
А ако случайно има момичета с раунд блок ще се радвам да се включат и да споделят опит.

zozalina 17th March 2017 09:28

Nolmage, пиши ми на e-mail anelka_a_d@abv.bg,че тук не ти е включена опцията за съобщения.

ina.ina 22nd March 2017 08:53

Цитирай:

Първоначално написано от lily.ana (Публикация 811157)
Имай предвид, че в момента гръдния мускул е много стегнат.... това притиска импланта допълнително.... трябва си търпение и време... ще станат убави не бой се!

Напълно подкрепям казаното от Лил!
Ей, ама вие като децата - искам го сега и веднага. Ами не може. Трябва си време, доста време. И на 3-тия ден никой доктор няма да оперира пак. Честно, понякога ги съжалявам докторите - може да направят грешки заради истерясали пациентки.
И съм абсолютно убедена, че после ще си ги харесаш и то много. :D

tanita 29th March 2017 15:47

Доц.Тепавичарова - контакти и д-р Веселин Динев
 
Здравейте, момичета
искам да си сложа импланти за да си коригирам изпразването след двете раждания и кърмения. Мисля да направя консултации с доц.Тепавичарова и с д-р Веселин Динев. Не виждам нови мнения за да се ориентирам кой от двамата е по-добър при поставяне на подмускулни импланти. Ако някой прочете, моля да изкаже мнение. Понеже не зная дали изобщо доцентката все още оперира, може ли някой да даде актуална информация, също и как да се свържа с нея. Благодаря предварително.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:33.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.