Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

Rabiosa 19th May 2013 00:10

Цитирай:

Първоначално написано от Нелка (Публикация 787590)
Бе човек, кой нормален ще каже, че изглеждаш по-зле? Става въпрос, че никой не е припаднал от възторг колко невероятно красиви сме станали изведнъж... :lol:
Мен лично супер странно ме гледаха , питаха ме какво ми е на лицето.. Като им кажех рино, всички до един!!! ме питаха "И как е? Доволна ли си?" В смисъл изобщо не могат да преценят дали е успешна операцията и ги е страх да дадат мнение.. Това съвсем сериозно го казвам! Предполагам и при останалите момичета се е случило, което ме радва - спокойна съм, че не само моите близки нещо не са в ред...

Нелка, веднага ще ти кажа защо е така. И мен ме питат същото. Хората не могат да разберат защо въобще се подлагаме на тези операции и съм сигурна, че са ти казвали, че си си екстра с всеки един от носовете ти преди. Но отговора ти (както и моя) е бил, че ти не се харесваш и ТОЧКА!!! Станало им е ясно, че докато не се харесаш ти, няма да спреш да се оперираш. Затова под въпроса "И как е? Доволна ли си?", всъщност имат предвид "Миряса ли най-накрая?". :1228:

Нелка 19th May 2013 00:14

Цитирай:

Първоначално написано от Rabiosa (Публикация 787593)
Затова под въпроса "И как е? Доволна ли си?", всъщност имат предвид "Миряса ли най-накрая?". :1228:

хахахах съмнявам се! Малко хора знаят колко оп имам зад гърба си.
По-скоро въобще не им пука за такива подробностти. Аз съм получавала приятелски съвет от мъж, ако ми се ляга под ножа да си сложа цици(тогава нямах), и да си забравя за носа, че мъжете не гледали носовете а други работи... :1228:

Rabiosa 19th May 2013 00:24

Цитирай:

Първоначално написано от Нелка (Публикация 787594)
Аз съм получавала приятелски съвет от мъж, ако ми се ляга под ножа да си сложа цици(тогава нямах), и да си забравя за носа, че мъжете не гледали носовете а други работи... :1228:

Не ми пали фитила, че са ми слаби ангелите, знаеш...:roll:

Pufpaf 19th May 2013 01:12

Цитирай:

Първоначално написано от Нелка (Публикация 787594)
Аз съм получавала приятелски съвет от мъж, ако ми се ляга под ножа да си сложа цици(тогава нямах), и да си забравя за носа, че мъжете не гледали носовете а други работи... :1228:

Не слагай всички мъже на една везна, тоо много ясно, че ако се разбушуват мъжките хормони, тогава вярвайте ми и с носове като рапани, мъжете пак ще лаят, като кученца по вас или по скоро, като разгонени вълци :1301:

Ринопластиката на носа е най значимата корекция, която дава най голяма промяна на лицето на хората в положителна насока. Тук вече става въпрос за симетрия, а тя е определяща за добрата визия и красота. Веднъж бях чел една статия, че жените, когато дойде момента да избират своят мъж от който биха искали да имат деца, те подсъзнателно избират такъв "екземпляр", които има симетрични черти, тъй като за една майка е важно да получи най добрите гени за детето си. Ринопластиката ако е успешна прави такава голяма промяна, която си струва риска и в това няма никакъв спор.

По въпроса за - "как хората ви възприемат", сигурно може да се напише една книжка по психология, но ето аз не ви познавам и когато ви казвам, че сте красиви и излгеждате много по добре след корекциите и ви го казвам искрено (и съм голям перфекционист), а моето мнение не струва ли или само това на близките ви. Мога да ви кажа и много други неща, за това, кое, какво и как се харесва или не харесва на мъжете, защото освен моето виждане, знам как гледат и другите, повечето. Ако има нещо, за което не смеете да питате някой мъж, то аз не ви познавам и нямам притеснения да ви кажа откровено какво мисля, докато други мъже в реалния живот, рядко ще си кажат всичко както си е :2043:

Аз съм още далеч от моята корекция, но ако стане и всичко е успешно си слагам снимката в джоба от преди операцията или на телефона и само чакам някой да каже нещо опаки и му я лепя в челото и само един въпрос ще им задавам, кое е по добре това от снимката или сега и ги правя тапа, хич няма да им цепя басма, направо ще ги направя на салата :1207:

Аз ви го казах преди и повярвайте то е самата истина, че повечето хора, като цяло гледат странно на другите, които си правят корекции и за това се получава този първичен шок и те не знаят как да реагират !

Dii 19th May 2013 03:15

Пуфпаф, ти избра ли си вече хирург?

titi1 19th May 2013 08:05

Леле, момичета - Раби, Нели..
Чета ви и искам да ви кажа, че почвате да изкукуригвате..
И другото момиче, където говори, че очите и станали кръгли...не ми се вярва това нещо, като паднат отоците, всичко ще си дойде на мястото.

Много се надявам да се видя с Нели скоро, че да погледна на живо какво още не му харесва на носа, аз от последните снимки, които видях изпаднах във възторг, честно!
А също съм перфекционист, имам страшно набито око, нищо не ми убягва..ех, това не е никак добро, но какво да се прави, природа :((

Oompa Loompa 19th May 2013 08:41

Aз пък честно не разбирам какво толкова ви пука какво мислела Пена или Мара за операциите ви :) Повечето хора казват, че сме нямали нужда просто от куртоазия ;)

Elly Stefanov 19th May 2013 09:28

Аз пък съм решила, че ако след операцията някой ми каже, че в счупения нос ми е бил чара ще му счупя и неговия, да види какво е!

Нелка 19th May 2013 11:02

Цитирай:

Първоначално написано от Elly Stefanov (Публикация 787603)
Аз пък съм решила, че ако след операцията някой ми каже, че в счупения нос ми е бил чара ще му счупя и неговия, да види какво е!

Оф, Ели, много ме захили! :1242:

Хора, пряви сте, аз знам, че съм си куку. За Раби имам някакви подозрения, че и тя е. ;)
Обаче ви гарантирам, че първоначалната реакция на промяната е шок. Независимо дали е позитивна или не. За това сега всички минаваме през този период. Не, че ние не сме в ред, ами е нормален психологичен момент. Смятам, че до 2-3 месеца ще е в историята. :)
Но е хобаво тези, на които им предстои, да са подготвени.
Ние с Раби се чудихме на тези хора, които още със свалянето на лонгетата изпадат във възторг и твърдят, че се влюбват от пръв поглед в носа си.... Той първо е толкова безформен, подут, посърнал и посинял... Освен това те гледа различно лице в огледалото.. Не знам.
Бъдете готови за всичко и постоянно си повтаряйте, че всичко странно в случая е нормално. ;)

Oompa Loompa 19th May 2013 12:37

Не бе в час си просто трябва да си ампутираш някои чуства и ще си ок :)
Никога не съм имала проблем с това как са ме възприемали хората след операцията ми. След първата ме беше срам да се покажа и тогава ми пукаше защото ме беше срам, че вместо да изглеждам по добре, аз бях обезобразена. Още помня една позната като ми каза ''Аууу приличаш на Майкъл Джаксън''.... След втората операция вече бях повече от щастлива и с радост си вирех резултата от операцията в въздуха хахахах


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:14.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.