Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

DanKem 10th February 2015 22:12

Anichka, да, юни консултация, а операция мисля, че може след минимум 6 месеца след първото рино, аз си мисля да си направя устата за септември още. Не ми се стои и ден така, поне да можех да дишам :(

yoube 10th February 2015 23:44

Надали някой доктор ще се съгласи да те оперира за втори път, ако не е минала година. Може да се наложи да чакаш година и половина дори, ако доктора прецини. Може след толкова време още да имаш отоци, вътре да не е заздравяло и основата да не е толкова добра все още за друга операция. Ако операцията се провали в най-добрия случай ще ти трябва трета операция с която шансовете ти за успех рязко намалят. Изтърпи каквото и да ти струва 12 месеца поне, за да не станеш като едно момче което гледах от толкова операции не му беше останал материал за правене вече и имаше само 2 дупки вместо нос, плачеше на камерата. 6 месеца те делят от това да си носиш един красив нос цял живот, или това да си натрупаш невероятни проблеми. Естествено доктора най-добре може да ти каже, ако наистина не можеш въобще да дишаш, може и да се наложи преждевременна, но тогава по-добре се консултирай с няколко доктора.

DanKem 11th February 2015 08:38

Yoube, със сигурност няма да правя каквото и да е самоинициативно, докторът ще прецени. В момента чета доста по въпроса и водещите ревизионисти са на мнение, че всичко е индивидуално и някои проблеми като например кривене на носа е добре да се оперират преди годината, защото ако се чака много, може да се засили проблема и да стане дори невъзможен за оправяне. По късно ще пусна линка тук (на англ е), ако е интересно на някой да прочете. Ако Илхан се съгласи изобщо да пипа, ще говоря за септември (8 месеца след операцията), но все пак той ще прецени ;) Иначе да, не дишам, не спя, уморявам се, имам чувството, че по-малко кислород се поема през устата и все се задъхвам. Много малко време е минало от операцията и имам някаква надежда, че ще продишам все пак...

yoube 11th February 2015 11:55

Цитирай:

Първоначално написано от DanKem (Публикация 802503)
Yoube, със сигурност няма да правя каквото и да е самоинициативно, докторът ще прецени. В момента чета доста по въпроса и водещите ревизионисти са на мнение, че всичко е индивидуално и някои проблеми като например кривене на носа е добре да се оперират преди годината, защото ако се чака много, може да се засили проблема и да стане дори невъзможен за оправяне. По късно ще пусна линка тук (на англ е), ако е интересно на някой да прочете. Ако Илхан се съгласи изобщо да пипа, ще говоря за септември (8 месеца след операцията), но все пак той ще прецени ;) Иначе да, не дишам, не спя, уморявам се, имам чувството, че по-малко кислород се поема през устата и все се задъхвам. Много малко време е минало от операцията и имам някаква надежда, че ще продишам все пак...

Нямам търпение да прочета линка. Аз обиколих доста специалисти в Европа-Италия и Германия и навсякъде ме отрязаха, докато не минело поне година, да не се пипа, защото хрущялите били още много меки и пак щял да кривне на някоя страна най-малкото. Явно съм попаднал на много некомпетентни доктори. Както и да е, дано проблема се оправи при теб, или поне дишането за сега, аз с тия тампони едва преживях 3 дена със запушен нос, представям си при теб как е толкова време :(

DanKem 11th February 2015 13:49

http://www.davisrhinoplasty.com/rhinoplasty-faq.html

Мнението е на Дейвис горе, но има и много подобни статии в нета. Както той казва, изкривяванията и пропадането на хрущяли (както е в моя случай) не се оправят с времето и само могат да се влошат, както и да направят повторната интервенция трудна или невъзможна (особено ако се образува твърде много съединителна тъкан).
Той препоръчва 6 месеца, но е правил и по-ранни ревизии. Мисля, че наистина е индивидуално и зависи от съответния пациент и проблем. Много ми се иска да отида при този човек точно, но уви не ми е по джоба.

DanKem 13th February 2015 22:57

Жалко, че никой от опериралите се при Илхан не влиза вече. Днес търсих хотели в района и още се чудя къде е най-удобно и изгодно. Докторът е в азиатската част, точно около офиса му няма никакви хотели, доста далече ми изглеждат на картата в букинга.
Иначе при мен се влошават нещата :( явно спада отока и другата страна на носа също хлътна. Вече си имам две почти симетрични дупки на хрущялите на ноздрите. Продължавам да дишам през устата и не се наспивам. Не знам дали е нормално да имам такива последствия, но имам постоянно главоболие и се разделих с почти 1/3 от косата си. Капе на кичури :(

Мечта 14th February 2015 10:34

Цитирай:

Първоначално написано от anich4ka (Публикация 802497)
Ти си доволна от нослето, нали :)

Да, доволна съм!

DenKem, много съжалявам да прочета, че ти пада косата.

valq 14th February 2015 13:38

DanKem,

аз също имам операция след която да дишам през носа ми стана почти невъзможно. От тогава до сега (повече от 6 години) мога да кажа, че около 50% от косата ми изчезна, и вече самия косъм не живее дълго, ами капе на около година и косата ми трудно може да стои добре с дължина под брадата (а преди беше до кръста- не най-прекрасната коса на света, но прилична). Мислих че е от стреса, шока, депресията и всичко което следва след подобен резултат. Говорила съм с разни хора, всички казват, че не може да е от това, че дишам трудно през носа. И аз самата не виждам причина. Обаче косата капе :( Ходих на лекари, пия витамини, старая се да ям здравословно, но нищо не помага. А и първоначалния ми стрес от резултата от операцията поотмина, така че изключвам и това като причина.
Някой друг имал ли е подобен проблем? Възможно ли е да се получава наистина заради намалената функционалност или е страничен ефект от шока и разочарованието?

Моргана 14th February 2015 13:51

Цитирай:

Първоначално написано от valq (Публикация 802586)
DanKem,


Някой друг имал ли е подобен проблем? Възможно ли е да се получава наистина заради намалената функционалност или е страничен ефект от шока и разочарованието?

Момичета, аз също се сдобих с ужасен косопад след ринопластиката. В началото си мислех, че е възможно да е заради упойката, но вече мина почти година, а подобрение няма.
Иначе и аз съм се насочила втора ринопластика към Турция, но ужасно много се притеснявам, че може да се получи отново някоя грешка.

yoube 14th February 2015 14:42

при мен също падна доста коса след първата ринопластика, даже се уплаших, но ми казаха, че било от упойката, заради някакви химикали. И май бяха прави за моя случай, защото ми се възстанови след време напълно.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:06.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.