Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Женски Фитнес (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Как да стегнем коремчето или по-точно, долната част на коремчето? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=12884)

paolina13 12th September 2012 07:56

Как да стегнем коремчето или по-точно, долната част на коремчето?
 
Здравейте, аз съм момиче на 13 години и искам да сваля коремчето си! Тежа 44кг и съм висока 152см - но имам коремче от мазнинки и искам да го няма - да го стопя и стегна! Кажете някакви упражнения, каквото и да е! :2019: :2019: :2019: :2019:

paolina13 12th September 2012 12:54

моля ви! Помогнете ми!

paolina13 12th September 2012 16:01

никой ли няма да ми помогне ;( ;( ;( ;(

dezire_d 15th September 2012 15:30

С кардио се горят мазнини, а с коремни преси се стягат мускулите. Храненето е много важно. При тези години на които си бързо ще постигнеш резултати. Ако нямаш кардио уреди бягай 15–20 мин. Скоро четох, че ако се бяга 1 мин. максимално бързо и след това почивка 1 мин. /вървене/ и така 10 –15 мин. имало много добър ефект. Във фитнеса аз загрявам 5 мин. после тренирам с тежести. След това завършвам с кардио 10 или 15 мин. За финал освен между тренировките и след кардиото правя коремни преси. Успех !

dima84 17th September 2012 12:54

Здравей, Paolina
Само с едно упражнение няма как да направиш плоско коремче, по простата причина, че имаш няколко различни мускулни групи и всяка от тях изисква различно натоварване чрез различни упражнения. Ето тук има една програма, която аз правя и засега съм много доволна - има си и подробни видео инструкции, така че всичко е шест. Ако пък си съвсем начинаеща, за да не си пренатовариш изведнъж коремните мускули, може да започнеш с ето този програма, която е малко по-лекичка, но също много ефективна. Успех!

Emma83 18th September 2012 15:43

За долната част на корема са ефективни упражненията с повдигане на краката от легнало положение. Има разбира и други упражнение и е важно да не правиш само едно, ако ще и по 100 повторения, защото коремните мускули много бързо привикват с еднообразните упражнения. Пробвай примерно първата програма, която дима предложи по-горе. Не забравяй да си даваш и време за почивка.

fifinkata 19th September 2012 18:48

Здрявей,ако си начинаеща не пренаоварвай мускулите си,както са казали по горе.В ютуба има доста полезни упражнения и има подробно описано всичко,от начинаеща и т.н.Ника му е fitnesinstruktor.com Много мотивирана и много вдъхновяваща инструкторка.

Teya11 21st September 2012 21:04

И от мен запомни едно- никога не се мъчи да сваляш с глад!!!!

bentaly 23rd September 2012 19:51

Цитирай:

Първоначално написано от Emma83 (Публикация 777884)
За долната част на корема са ефективни упражненията с повдигане на краката от легнало положение. Има разбира и други упражнение и е важно да не правиш само едно, ако ще и по 100 повторения, защото коремните мускули много бързо привикват с еднообразните упражнения. Пробвай примерно първата програма, която дима предложи по-горе. Не забравяй да си даваш и време за почивка.

Това много помага, но ако смениш поне едно хранене с нискокалоричен шейк, но захранващ, ако пиеш и алое с гарциния, ефектът ще е по-бърз и безопасен.

Franchising
http://prevodachite.com/balgaro/италиански
Самолетни билети
Субтитри

Paula D 25th October 2012 10:01

Аз коремните ги правя на празен корем сутрин, на стол, с повдигане на краката. Лятото особено като хванеш загар, пресата лъсва :)

Мариса 23rd May 2013 11:17

Цитирай:

Първоначално написано от Paula D (Публикация 778981)
Аз коремните ги правя на празен корем сутрин, на стол, с повдигане на краката. Лятото особено като хванеш загар, пресата лъсва :)

Хахаахах,пресата си лъсва нон-стоп,ако я има.Не е й е нужен един загар ;)

Lidiq91 25th January 2014 18:11

Цитирай:

Първоначално написано от Teya11 (Публикация 777965)
И от мен запомни едно- никога не се мъчи да сваляш с глад!!!!

Лесно е да се каже ,но не за всеки :( Аз примерно явно отслабвам само с глад:(

nanko 6th February 2014 10:25

Хубаво е да прегледаш храните който консумираш. Според мен на тези години с малко по-здравословно хранене и повече движение (каране на колело, тичане, разходни, коремни преси) ще влезнеш във форма. Трябва постоянство и ще стане.

DaKing 10th February 2014 18:10

Цитирай:

Първоначално написано от Lidiq91 (Публикация 796008)
Лесно е да се каже ,но не за всеки :( Аз примерно явно отслабвам само с глад:(


Да, ти си чудо на биологията... Хора защо продължавате да се заблуждавате, че като губите килограми, губите и мазнини. Това не е вярно. Поне 3/4 от загубените килограми при гладуване са под формата на вода и мускулна маса. И запомни едно - колкото повече мускулна маса имаш, толкова по-лесно ще ти бъде да изгаряш мазнини.

choki_moki 10th February 2014 19:55

извинявай ама на 13 години не ти трябва нито глад, нито добавки както някой ти беше написал. Вие деца нямате ама никаква физическа активност и като станете по на 20 години и почвате да се чудите как да махате паласки и тумбаци. Корем не се маха с преси, а с кардио и правилно хранене. Свикнахте да ядете боклуците по лафките и ето го резултата. Вместо да седиш пред компютъра и да се чудиш как да стане, хвани някоя приятелка и ходете из парковете и градините или тичайте, карайте колелета, ролери и т.н

Maria_Vass 12th February 2014 08:59

Има един лаф, който много харесвам: "Най-лошата тренировка е тази, която не си направил"... :) Действайте, важното е да ви носи удоволствие и усмивка...

Krasavicata94 2nd March 2014 23:28

http://braclinic.bg/izvivki/galeria/36.html

Aris 13th March 2014 11:22

Цитирай:

Първоначално написано от Maria_Vass (Публикация 796511)
Има един лаф, който много харесвам: "Най-лошата тренировка е тази, която не си направил"... :) Действайте, важното е да ви носи удоволствие и усмивка...

Напълно съм съгласна! :-)

kamelia_ivanov 11th April 2014 02:42

Повдигането на крака най-помага в тази област !

pepi_simeonova 11th April 2014 08:24

Тестените изделия много се лепят на коремчето.

didka944 11th August 2014 01:48

Значи висока съм 1.63 тежа 50-52 килограма, не съм сигурна точно. На 20 години съм, вече излязла от пубертета. През него имах 5-6 кг отгоре. Тичах в продължение на 2 години почти всеки ден, никога не съм смятала, че съм дебела, но тези 5-6 килограма излишни, ту бяха 2, ту 3 - различно, постоянно варирах преди да започна с тичането между 58 и 50 кг. и разбира се се лепеше на дупето и корема. Корема ми беше на моменти и пред бюста, като се има предвид, че беше чашка D си е трагедия (сега е C, но не ми се иска да намалява повече, иначе обиколката пак ми е 85, но старите сутиени са ми големи) След като станах 56 реших, че е крайно време да предприема нещо и започнах да тичам, за мое голямо учудване от тогава килограм не съм качила. Тичах всеки ден, понякога, ако бях прекалено натоварена през деня съм пропускала, но максимум 1 или в краен случай 2 пъти на седмица. Освен, че исках да подобря фигурата си, без дори да очаквах да се получи, след втория месец определено корема се прибираше. Тичах преди всичко за удоволствие по половин час на ден, някой път един, в зависимост от свободното време. Понеже това беше в средното училище ( преди една година), а и до самото училище имаше огромно място на което човек да може да тича, а и имаше с кой, а сега съм студентка, на никой не му се иска да тича, защото явно хората предпочитат да си седят кой с 10 кой с повече килограми от нормалното, а и на мен не ми се иска да тичам сама - престанах. Сега обаче съм в почти непрекъснато движение докато отида до университета, ту в тая сграда, ту в другата, пък после да се прибера, излизам след това напред назад, адски много обичам да се движа, това е нещото, което ми доставя най - голямо удоволствие. Може би заради това не съм качвала килограми откакто спрях да тичам. Харесвам тялото си повече от всякога. Преди тичането имах и целулит смея да твърдя, че вече нямам и дупето ми е адски стегнато, както и краката. Харесва ми тялото ми, но имам малък проблем - долната част на корема, правих няколко месеца коремни преси, но макар да стигаха по 10000 на серия, не усещах никакво напрежение в корема, имах чувството, че само се клатя.. :D и после имах болки във врата, спрях ги. Храня се по 3 пъти на ден. Като се събудя сутрин първата ми работа е да закуся, така е свикнал организмът ми да търси храна събуждайки се. Сутрин ям по 1 или 2 филии със сирена и яйце, или само сирене, или пък сирене и домат ( ако е топло, в смисъл зимата не ям домати) Обикновено си правя сандвич с нещо, не ям разни колбаси, откакто прочетох в съдържанието на телешки салам, че съдържа пилешко месо и свински кожи..ужас, а уж е телешки :D Понякога сандвичът ми е с кашкавал или някакво пушено месо, обядвам или супа ( с филия хляб) или печено ядене без хляб, не знам защо, но ако ям картоф, ориз или нещо такова, без значение, просто да е сухо ядене просто не ми се яде хляб. Обядвам по различно време, в зависимост от това кога огладнея и вечерям също когато съм гладна, но не след 22 Ям плодове или зеленчуци между храненията понякога, в зависимост от кризата :D Вечерята ми е пак докато съм гладна и или супа или някакво ядене, но хляба ми за деня е между 1 и 3 филии. Храня се в всичко, не като някой хора, който избягват пържено или сладко, обичам да си похапвам домашен кекс или бисквитена торта, купувам си понякога сладолед, вафли, бисквити, шоколад, но да речем един път в месеца. Забрах да спомена, че на сандвича сутрин никога не слагам маргарин, има ужасен вкус. Разходките или общо движението ми през деня варира между 3 и 6 часа, зависи, обаче не знам дали само то е достатъчно, за да се стопят тези леки мазнини в долната част на корема ( сантиметър и половина някъде). Никога не е било по малко, но знам, че ще се чувствам по добре в тялото си просто ако ги няма. Някакви съвети?

barrуwhite 11th August 2014 16:16

Първото, което ми направи впечатление е, че спомена, че правиш по много повторения и не усещаш напрежение, не знам коя част на корема според теб е долна (аз бих визирал разтоянието между триъгълника и пъпа) и какво точно упражнение правиш за да ти дам съвет - но вероятно правиш нещо грешно.
Второто - доста подробно обясни храната, но не спомена колко течности приемаш - основния проблем на хората с наднормено тегло е дехидратацията (не казвам, че теглото ти е наднормено, напротив, илюстрирам ситуацията с друг случай), ако не пиеш вода редовно ще усетиш голяма разлика за кратко време - опитай да си наложиш да пиеш по 2-3 литра на ден за две седмици и съм сигурен, че ще имаш резултат.
Третото, последно :D предполагам ако ще тренираш ще е вкъщи, в тази тема съм пуснал няколко упражнения за домашни условия, ако ще влизаш в зала вече ще е по-лесно :)
Опитай се да не ядеш нищо 3-4 часа преди да си лягаш, т.е. ако лягаш в 10 яж между 6 и 7. В комбинация с повече вода ще имаш резултати - навсякъде, но най-лесно забележими по талията. Тичането е много хубав навик, ако намериш време и за това ще е супер.

didka944 12th August 2014 18:12

Значи, да пропуснах да спомена за течностите, на ден пия между 4 и 5 литра вода, лятото дори 6 :D Възможно е грешно да правя коремните преси, но .. преди 00 часа не си лягам :D и поне 3 часа преди това съм се хранила последно. Знам, че най - добрият вариант е тичането и от от личен опит, обаче вече нямам свободно време за него, за това търся друг вариант :) :D :D


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:52.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.