Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Общи приказки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Последната книга която прочетох ? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=4510)

SexyPlaygirl 3rd September 2007 11:25

Последните две които прочетох са :

"Ванга, живот за хората" - Бойка Цветкова

"Inconnu a cette adresse" - Kressmann Taylor

PetyaV 6th September 2007 17:51

"Захир" на Паулу Коелю

estrella 7th September 2007 09:18

9,99 на Бегбеде - няма такъв, тоя е ненормален:) Работи в рекламния бизнес, има извратено виждане за живота и пише така, все едно седите двамата в бар, пиете уиски и той ти разправя как му е минал деня.

Научават се и разни интересни неща като това колко сме подвластни на рекламите (не че е тайна за някого) и че тъпите рекламни клипове са по вина на клиентите, а не на рекламната агенция, измислила клипа.

В момента чета "Габриела, карамфил и канела" на Амаду. Приятна и лека за четене, а португалските имена направо къртят:)

desitta 7th September 2007 10:14

Вещицата от Портобело - Паулу Куелю

mallina 7th September 2007 21:53

аз съм малко на друга вълна, чета Създайте сами бъдещето си (как да овладеем 12-те най-важни фактора за успеха) на Брайън Трейси; много надъхващо ми действа. Сега шъ взема да стана една преуспяла :roll: :roll:

darimai 9th September 2007 00:07

Последно прочетох "Закуска в "Тифани"". Не съм срещала друга книга, която така да бледнее пред филма!
Сега чета "Нежна е нощта" и чакам да ме отвее...

diastemma 9th September 2007 15:49

"Изкуство на войната" Сун Цзъ - след което се почувствах мнооого умна!

darimai 10th September 2007 02:23

Готово, прочетох и "Нежна е нощтта". Остави ме с много тъжно чувство за безвъзвратна и непредтвратима загуба, като всички книги на Фицджералд...

Gavr1 10th September 2007 09:25

Последната която прочетох е "Тютюн" на Димитър Димов, сега приключвам и "Железният светилник" на ДИмитър Талев! :P

valhalla 10th September 2007 14:08

Цитирай:

Първоначално написано от darimai
Готово, прочетох и "Нежна е нощтта". Остави ме с много тъжно чувство за безвъзвратна и непредтвратима загуба, като всички книги на Фицджералд...

така е... специално Tender is the Night остави отпечатък в съзнанието ми, който продължава да ми влияе всеки път когато чуя заглавието и години наред... :roll:

Witchblade 11th September 2007 16:16

Tender is the night наистина е страхотна, препрочитала съм я 4 пъти :oops: , както и The Great Gatsby. Сега тъкмо свърших ''Жената в бяло'' на Уилки Колинс и започвам Sense and Sensibility на Джейн Остин.

valhalla 11th September 2007 16:23

Witchblade, в оригинал ли ги четеш?
На мен Sense and Sensibility не ми харесва, ама аз по принцип не си падам по Джейн Остин :)

Rusalka 11th September 2007 17:26

ЧУЧУЛИГАТА - тази книга е страхотна!

Witchblade 11th September 2007 19:40

valhalla, в оригинал ги чета. И мерси за поправката :D
Аз съм още в началото на книгата и не мога да преценя до колко е добра.

valhalla 12th September 2007 12:06

Цитирай:

Първоначално написано от Witchblade
valhalla, в оригинал ги чета.

само така! :wink:
Вземи си Martin Eden - Jack London или A Farewell to Arms - Ernest Hemingway, ако не си ги чела! ще ти харесат... :D

HATE 12th September 2007 21:04

Последното прочетено; Art of Drawing The Human Body както и Organic Modeling

alfa 13th September 2007 07:41

"Ремсови години" на Живко Живков

Stella32 13th September 2007 15:33

Бел -ами Мопасан Хубава е

adyonas 13th September 2007 21:18

"Пътеки към утрото" на Салваторе. Тя е част от тройна трилогия (нямам идея дали изобщо има такъв термин) за един мрачен елф, който е много добър, за разлика от всички други мрачни елфи, които са зли... абе фентъзи. :wink:

dara 15th September 2007 11:04

.....

darimai 15th September 2007 19:01

Прочетох и новелите, писмата и "Последният магнат". Направо ми се дорева, задето не е довършена. Това е щял да бъде искинският шедьовър на Фицджералд. Вече приключих с него и си търся друг писател за "кратък любовен романс". Мисля да подхвана Джеймс Джойс. Ама тоя 'Одисей" много ме плаши...

valhalla 15th September 2007 19:07

Джойс? Аз немога да го понасям, а пък и след Фитцджералд, мисля че няма да ти хареса... :wink:

darimai 15th September 2007 19:14

Е, какво тогава... Пак нещо от този тип ми се чете нежно, тъжно... гениално. :)

valhalla 15th September 2007 21:12

В момента се сещам за The Red Badge of Courage - Stephen Crane. Незнам дали е превеждана. И също Томас Харди... Tess of the D'Urbervilles...

Puppito 15th September 2007 22:00

Цитирай:

Първоначално написано от valhalla
И също Томас Харди... Tess of the D'Urbervilles...

:1203:
аз приключвам с 'Майстора и Маргарита"....все още ми е странна...таз руска литература

Cristiano 15th September 2007 22:09

Преди няколко часа завърших Шестото Клеймо (Angels and Demons).
Бива, не-много, ама бива :)

darimai 17th September 2007 03:03

Мерси за препоръките, ориентирах се към Томас Харди. А днес прочетх "Майтрей" на Мирча Елиаде, много впечатляващ румънски философ и писател. Много добър роман за любовта. Как може да започне с презрение, да премине към интерес, обожание и да завърши със страдание и отчуждение. Препоръчвам я на всички.
Иначе от години се боря с "Параграф 22" и не мога да са престраша да я дочета. По-странна книга не съм чела в живота си. Умирам си от смях докато чета, а после цял ден ми се реве. И със дни ми е кофти...

Sit 17th September 2007 08:09

Последно прочетох "Кръстникът" на Пузо (после изгледах филма, който не ми хареса чак толкова), а сега съм подхванала "Сицилианецът" отново на същия автор. :)

valhalla 17th September 2007 08:28

Цитирай:

Първоначално написано от darimai
Иначе от години се боря с "Параграф 22" и не мога да са престраша да я дочета. По-странна книга не съм чела в живота си. Умирам си от смях докато чета, а после цял ден ми се реве. И със дни ми е кофти...

хаха, много добре те разбирам... но на мен ми се стори много по-странна "Портокал с часовников механизъм"... :roll:

mitte 17th September 2007 17:44

"Тайните послания на водата" от Масару Ямото.
"Селестинското пророчество".
"1984 Големия брат те наблюдава".

Артур Поничката 18th September 2007 08:30

"Ще ме обичаш ли и утре?" - на една австралийка.
За това доколко са решаващи разликите между двама, които са в двойка. Много е безпощадна авторката, пише си направо с проценти и всичко, какво се случва ако са различна раса, религия или образование и кои от сходствата по-късно докарват скука, а кои - са решаващи и водят до раздяла.
Много съм доволна. Винаги съм смятала, че ако оженим инжинер за домакиня, ще имаме добре подредена маса и никаква комуникация. (ясно, ясно...има и изключения!) Човек трябва да познава деня от сутринта.

Puppito 18th September 2007 14:17

Цитирай:

Първоначално написано от Sit
а сега съм подхванала "Сицилианецът" отново на същия автор. :)

много хубава!

Jenny^^^ 30th September 2007 13:56

В момента чета "The witch of Portobello" - Paulo Coelho. Откакто прочетох Алхимикът, чета само книги на Пауло Коелю и всички,които съм прочела до сега ужасно много ми харесват. Определено мога да кажа,че неговата литература въздейства ужасно много на съзнанието и мислите на човека, книгите му те карат не само да се замислиш, но и да погледнеш от по-друг ъгъл над нещата.

darimai 30th September 2007 14:52

Да, любимеца на манекенките...

Izabo 30th September 2007 19:43

Цитирай:

Първоначално написано от darimai
Да, любимеца на манекенките...

Е как да не им е любим, като им е единствен ?!? :lol:


П.П. Ама и на мен ми харесва...Заради тая му слава.., чак ме е срам да си призная... :D ...

Jenny^^^ 1st October 2007 01:32

Кой е лубимеца на манекените? :?:

Jenny^^^ 1st October 2007 01:33

любимеца*

Renkata 1st October 2007 08:58

:lol: Пауло Коелю

tina 1st October 2007 23:21

"Стражите стражите" на Тери Пратчет

djudistka 3rd October 2007 12:53

"Колела", на Хейли.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:39.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.