Виж само едно мнение
  #19  
Стар 7th June 2011, 23:22
varna varna не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 1
По подразбиране

И аз да споделя мнение... Относно толкова препръчваната клиника "Света Петка" искам да кажа, че вече не е това, което беше! Проблемът ми е астегматизъм с далекогледство. За първи път я посетих през 2001. по препоръка от доволни познати. След като бях обиколила додта лекари от какви ли не градове и села, се надявах, че тук ще има добри спецалисти. Естествено часовете се записваха няколко месеца по-рано, та така, записах час и търпеливо изчках датата. Естествено часът ми беше за доц.Митов. В клиниката много народ, дойде и моя ред пое ме една докторка - Борисова, да ме "подготви" за доцента. Това е първото, което ми направи впечатление, какво толкова ще ми подготвя та нали е само преглед не операция. И така, след като тя ме прегледа и даде записките си на доцента, той ги погледна видя ме и той на един апарат, колкото да не е без хич и ме отпратиха с препоръка след известно време да дойда на контролен преглед. И тъй като вече бях свикнала с какви ли не лекари и си мислех, че всеки следващ няма да е с нищо по-добър реших да посещавам Митов от време на време колкото да си следя състоянието. Започнаха да ми говорят за лазерна корекция и всеки път като ходих на преглед все ме агитираха. Защо не си направих корекцията?!
1. Съвсем невинно ми поискаха по 800 евро на око, пр положение, че раб.заплата беше 200лв
2. Операцията има рискове,минимални, но все пак...
3. Корекцията е докато станеш на 40-45г., след това от старост и се налага отново да сложиш очила (това ми каза доцента)
4. Следкато е толкова хубава и ефективна тази лазерна корекция, защо доцента не си я е направил все още, ами си ходи с очилата? А, сигурно парите са му проблем? Всичките му лекари и те се разхождат с очила, а те тръгнали да убеждават нас!

Та така, след поредното посещение, вече в новата им клиника, която е зад църквата Св.Петка (Тогава вече не преглеждаше Митов, той правеше само операции) имах час при д-р Борисова. (Само да отбележа, че междувременно д-р Борисова си бее открила оптика с кабинет и последните ми прегледи ме викаше в частния й кабинет вместо в клиниката) Можете да си представите изражението ми като ме извика един младеж(който имах чувството, че е стажант) и ми каза: "Елате да ви прегледам" Обясних му, че имам час при д-р Борисова, но той настоя. ОК, отидох, той започна да ме гледа и по едно време минава Борисова и казва: "А това е моя пациентка!" и ме извика със себе си. (Този път бях решила да не ходя в частния й кабинет, където ме претупваше, тъй като беше по-важно да вземе парите на германците и руснаците.)
ОТ този момент 2006 спрях да спонсорирам доц.Митов, но и без моя помощ е събрал пари за хиляди лазерни корекции.
Обръщам се към потребителите писали по-горе:
Как така ви "махнаха" очилата без операция, с редовни посещения. Мен в самото начало ми казаха, че заболването ми е такова, че и чудо да стане ако няма лазерна корекция цял живот ще си нося очила.
Прочетох мнение, че след лазерната корекция са им обяснили, че никога не се налага носене на очила, което противоречи с моята информация, която имам пак от доц. Митов.
Към момичето, което имае проблем с кривенето на окото - аз също имам такъв проблем, до преди година никой не ми беше споменавал за оперативното му премахване. Странно, какви лекари! Та преди година бях при доц. Групчева (която ми препоръчаха за контактни лещи) тя ме "светназа тази операция", обясни, че се скъсяват няколко мускулчета. Напоследък се замисля за нея дали да си направя, така, че ще се радвам ако има мнения по въпроса.
Поста ми стана прекалено дълъг, но като последно, ако знаете някой наистина, ама наистина добър лекар във Варна, при който мога да ходя на контролни прегледи и който да е заинтересован, предимно от работата си, а не от финансовата й страна, моля дайте координати. Трябва да си сменям очилата а не знам при кого да отида?!
Изкючвам Георгиев(не съм доволна) и Хубанов(предубедена съм, защото е възпитаник на Митов).
kovacheva@start.bg
Отговори с цитат