Виж само едно мнение
  #187  
Стар 12th January 2009, 11:39
go_crazy_ go_crazy_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2
По подразбиране

ellenrives, по принцип при лечението на булимията се препоръчва комбинирано лечение на диетолог и психолог.. Ти дали се консултира със специалист за теглото? Особено щом е причинено от хормонално лечение?
Нормално е да нямаш сили във фитнеса, организмът ти е обезводнен и стресиран от повръщането. По-добре експериментирай със самата храна и тренировки, търси храните, които ти действат добре - и тренировките, които ти действат добре, пред това да стигаш до тоалетната..

Ако искаш - пиши ми на ЛС, за абсолютно всичко, което те притеснява - насреща съм за всякаква помощ, която мога да окажа. И винаги може да ме изкараш на едно разтоварващо кафе (ако си от София) ако ти се говори по проблема с някой - и не искаш да се обръщаш към специалист. Ако не друго поне мога да изслушвам..

И знаеш ли - била съм с поднормени килограми, докарах си ги точно с глад и повръщане. Това не ме направи по-щастлива, не ме направи по-доволна от живота. Да - можех да се напъхам в най-тесните дънки - и какво от това? Като не можех и едни стълби да изкача без да се задъхам, или да избягам 10 минути на стадиона? Със спрял цикъл.. И това младо момиче на 22-23.. Това не е щастие - това е трагедия, миличка.. Само ние можем да си причиняваме толкова болка в името на някаква илюзия. Теглото не е решението на никакви проблеми, а в името на това тегло си създаваме с пъти повече негативи. Да - в едни нормални граници е здравословно да се поддържат някакви нива на мазнини и килограми, но не и на всяка цена. За съжаление това го разбираме едва след като вече сме прекрачили границата. Ти имаш шанса да го разбереш много преди това - потърсила си съвет и помощ, значи знаеш, че има някакъв проблем.. Имаш шанса да си изживееш следващите години пълноценно, а не в примката на една ужасяваща болест.

Пиши, мила. Ако искаш на мен, ако искаш във форумчето, за което ти казах. Няма да получиш неразбиране, но трябва и да потърсиш силата в себе си, за да преодолееш най-страшното - самата теб.
Отговори с цитат