Виж само едно мнение
  #1  
Стар 25th January 2011, 16:45
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране Демографският взрив

Нека за момент забравим, че сме българи и забравим "демографския срив", с който ни пълнят главите от две десетилетия.
Нека си представим, че сме жители на Земята и си поговорим за демографския взрив. Само една малка статистика - годишно населението на земята се увеличва с 80 милиона и прогресията расте.

Смятате ли, че трябва да се стимулира раждаемостта, имам предвид многодетството, в развитите страни и че демографския взрив е проблем само на така наречения "трети свят"?
И изобщо раждайки деца, задава ли си някой въпроса, защо това дете се ражда - защото трябва да се възпроизвеждаме, защото това е в природата ни, защото така ни учат от деня в който започнем да проявяваме разум, защото така осмисляме живота си, така осигуряваме старините си, заздравяваме връзката си и т.н. и т.н.?! Защо??? Или защото смятаме, че света има нужда точно от това дете, че точно то ще стане гений, ще спаси човечеството или и аз не знам защо
Трябва ли задължително всяка жена да роди дете, единствено и само защото го може? Колко деца трябва да се раждат? Света е пълен с примери за лоши родители, макар че едва ли някой би се признал за такъв, а някои дори не го осъзнават, но те продължават да се възпроизвеждат и никой не може да упражни котрол върху този процес А света се пръска по шевовете...
Отговори с цитат