Виж само едно мнение
  #14  
Стар 25th June 2008, 08:45
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от matilda
За да не качвате мускулна маса при тичане на пътека,трябва тренировката да е поне 45 минути,без спиране.А усилието да е най-много на 85% от вашите възможности!Следете и пулса!

Това е така,защото в първата фаза-30-35 мин организма използва готовите захари в кръвта и вие реално не топите мазнини,а същевременно от лактата който се трупа в мускулите,те хипертрофират и нарастват.Затова и повечето от гореоплакалите се,имат този проблем-вместо да отслабват,те качват!

Моята тренировка е около 60-70 минути!
Ако единият път съм тичала 70 мин,на следващата тренировка мога да тичам само 50!
В началото ми се виждаше невъзможно да тичам по толкова време,но всъщност след около 45-тата минута,тичането става много леко.Това е така,защото в началото на тренировката,мозъкът изпраща отделни импулси (нареждания) до всички участващи мускули.След това обаче,той си "казва"-абе аз що съм толкова тъп,я да ги групирам тези сигнали!
И го прави!Праща обединени сигнали,групирани за мускулните ни групи,и това води до отпадане на голяма част от напрежението,което ние чувстваме в главата си(така наречената "психическа умора")!
Но за целта,трябва да не се спира тренировката.Неща от сорта на минутка почивка на всеки 10 минуте,са си направо пагубни!

И за последно ще дам един прост пример-спринтьорите(къси разстояния) имат огромни,но къси мускули,особено квадрицепсите.Те на тренировка тичат спринт 100метра и почиват 5 минути,и така около 200.А лекоатлетите,които тичат на дълги разстояния,приличат на умрели от глад,но пък с дълги,хубави чисти мускули!
Това е от една тема... Според мен това е истината за кардиото... Ако не можете по толкова време да бягате в началото - почнете с бързо ходене и така постепенно ще успеете. Аз лично не бягам, смятам, че се натоварват много ставите, затова си купих кростренажор. На него си издържам 45 мин без проблем. Но само зимата го карам.
Отговори с цитат