Виж само едно мнение
  #17  
Стар 26th June 2008, 10:27
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Moга да ви кажа само какво съм чела по въпроса, но не съм компетентна. Мнението на Матилда, което ви постнах, за мен е меродавно. От всички източници на информация, като цяло тази е най-ясната, конкретна и правдоподобна теория, която съм чела.
Значи изпробвала съм го въху себе си - първия месец, когато си купих кростренажорчето, го карах по 20 мин (даже 15 първите пъти), повече не можех.. и нямаше почти никакъв ефект. После постепенно увеличих до 45, а тази зима като почна имам намерение да го карам поне 60 мин. То всичко си го пише:
Цитирай:
Това е така,защото в първата фаза-30-35 мин организма използва готовите захари в кръвта и вие реално не топите мазнини,а същевременно от лактата който се трупа в мускулите,те хипертрофират и нарастват.Затова и повечето от гореоплакалите се,имат този проблем-вместо да отслабват,те качват!
И това не ви ли убеди:
Цитирай:
И за последно ще дам един прост пример-спринтьорите(къси разстояния) имат огромни,но къси мускули,особено квадрицепсите.Те на тренировка тичат спринт 100метра и почиват 5 минути,и така около 200.А лекоатлетите,които тичат на дълги разстояния,приличат на умрели от глад,но пък с дълги,хубави чисти мускули!
Ако искате да топите мазнини тогава не правете смесени режими - определете си дни за кардио и други - за силови тренировки. Ако някой има повечко за сваляне - поне 1 , 2 месеца само кардио, после вече и дни само за упражнения. И в дните за кардио - само бягане - по 60 мин и коремни преси може.. Аз в момента тренирам 3 пъти в седмицата само упражнения на уредите. В началото се качвам заз 10-15-20 мин на пътеката за загряване и в края на тренировката по 10 мин за разоварване. Според мен, няма никакъв смисъл да си губите времето и да правите 3 пъти по 20 мин на кардио-уредите, като от това само се изтощавате и не може да направите ефективна тренировка. Докато в ден, определен, само за кардио - тогава като карате по 60 мин ще имат и резултат усилията Надявам се де
Аз на ден ходя по 5-6 км, и 3 пъти в седмицата тренирам във фитнеса и по 1 път на седмица се отитвам - я колело в морската, я кънки... и това е...
Отговори с цитат