Виж само едно мнение
  #548  
Стар 6th October 2012, 22:25
figo figo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте! И аз бих искала да споделя моето преживяване с един мъдрец. Преди 3 дена ми извадиха един много труден мъдрец - долен, десен, растящ хоризонтално към корена на 7-мия зъб и доста дълбок, под коста, като съвсем малко от него се беше показал (май "полуретиниран" беше термина). Операцията продължи 45 мин. - с рязяне на коста, ръчкане, зашиване...От упойката не усетих почти никаква болка, след което хирургът ми направи физиотерапия с червена светлина, за да ми зарастне по-бързо раната. Днес е трети ден, а аз имам все още оток от дясната страна. Дали до понеделник (тогава ще е 5-ти ден след операцията) отокът ще спадне, т.к. не ми се иска в този вид да се явя на работа и евентуално, ако си направя някакви топли компреси дали ще спадне от това? Освен това имам болки в гърлото като цяло и отдясно лимфния възел ме боли ужасно, не мога да преглъщам почти. Болката прилича на тази при гнойна ангина и това ме притеснява. Другото, което ме интересува е това, кога да започна да си мия зъбите с четка и паста, понеже хирургът ми беше казал поне 2 дена да не си мия зъбите (до сега само си плакнех устата с вода). В понеделник ще отида на преглед и отново ще ми направи физиотерапия с лазер, а в сряда (на 7-мия ден) ще ми вади конците. Дали е болезнена процедурата с ваденето на конците?
Пропуснах да кажа, че пия антибиотик Дуомокс 1000 мг, който го почнах 1 ден преди операцията и хирургът каза да го пия 5 дена, като аз го попитах дали не е необходимо 7 дена да се пие, той каза - 5 дена е достатъчно, че има вероятност да се получи и колит, ако се пие повече време. Как мислите вие - достатъчен ли е наистина прием от 5 дена?
Ще бъда благодарна на зъболекарите във форума, ако дадат компетентни отговори в моя случай, а също и на всички останали, които са минали по този път и споделят опита си. Благодаря ви предварително !
Отговори с цитат