Виж само едно мнение
  #4  
Стар 1st March 2010, 18:12
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Здравей , аз не съм от най-знаещите във форума, но специално за мазнините - трябва да ядеш храни с нисък гликемичен индекс (съдържанието на захар в различните храни, която се превръща в енерия, която от своя страна ако не се изразходва се превръща в мазнини). Освен това съм съгласна с написаното от Jaynee. А конкретно за това какво да ядеш - мисля, че храната, която си написала е много некачествена - в смисъл на хранителност. За да поддържаш едно хубаво и здраво тяло трябва да се храниш природосъобразно и здравословно. Не може да се обобщи всичко с 1 пост. Всеки ден тялото има нужда от въглехидрати - плодове и зеленчуци, пълнозърнести храни като овесени ядки и пълнозърнест хляб, както и от сложни въглехидрати - картофи, ориз (те са препоръчителни в дни с висока физическа активност) и като цяло е добре за хапваш въглехидратите сутрин, а плодовете като междинни хранения; белтъчините - бяло месо, риба, сирене, кашкавал, яйца - те са идеални за обяд със салатка - сама по себе си салатата не ти дава достатъчно калории, за да може тялото ти да я усвои, а пък какво остава да те нахрани; мазнините - те са много важни за функционирането на органите и жлезите - винаги слагай зехтин на салатата и хапвай ядки, но сурови - така запазват полезните си вещества - те са идеални за 2ро междинно хранене. Ето едно примерно меню, което според мен е оптимално:
Закуска: микс от овесени ядки (накиснати във вода), овесени трици, ленено семе, сусам с лъжичка мед + плод;
Междинно: плод/ове (важно е плодовете да са от 1 вид,а не да си правиш плодова салата например)
Обяд: салата (според сезона) със зехтин + 1-2 яйца/сирене/кашкавал
Междинно: шепа ядки/плод/кисело мляко (яж млякото отделно от други храни)
Вечеря: салата със зехтин + пържолка (на скара или на тиган или пък на фурна, но без мазнина)/риба (пак приготвена по този начин)
Преди лягане: можеш да хапнеш някакъв белтък - около 50-60г сирене или кашкавал (не е хубаво между последното хранене за деня и закуската да има повече от 8часа време).
И още нещо - ако си почитателка на сладките неща хапвай ги сутрин, ако наистина не можеш да им устоиш; и не забравяай да намалиш или ограничиш солта в храните до минимум; почти последно - на всеки 20кг тегло е добре да се изпива по 1л вода, т.е. ако си 53кг хубаво е да пиеш по 2.5л вода на ден.
Мисля, че това са някои важни неща, които трябва да знаеш, но със сигурност не е всичко. Има и други хора във форума, които могат да ти помогнат много. Надявам се да съм ти била полезна и успех
Отговори с цитат