Виж само едно мнение
  #3204  
Стар 5th March 2019, 03:42
Аватара на bubka81
bubka81 bubka81 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2015
Мнения: 16
По подразбиране

Здравей,Джуди. Болка няма никаква,някои момичета изпитват главоболие или лека болка или изтръпване в зъбите,но не е при всеки и толкова често срещано.Други се чувстват леко замаяни за 2-3 дни,но болка след операцията нямаш. Лонгетата я свалят на 7-ми ден от операцията,после си с едни лепенки още 5-6 дена,след което ти свалят лепенките и конците,При някои свалят конците на 7-ми ден заедно с лонгетата,зависи кой как се възстановява.Може да си купиш Арника-Цикабио на Биодерма за отоците от Бг.С нея почваш да се мажеш на следващия ден,като те изпишат,сутрин и вечер.Мажеш по плътно от страни на лонгетата ,под очите и между веждите.След това мажешкъдето са отоците,след сваляне на лепенките от носа почваш да мажеш и него.Ако ще излизаш някъде на разходка или да си пазариш махаш крема с мокра кърпичка ,че е мазен и после почистваш с тампони и мицеларна вода.Няма как да миеш лицето в началото.Хубаво е да вземеш маска за лице,ако излизаш да я слагаш,така няма са се спъват докато се втренчват да те гледат ,по малко внимание привличаш.Можеш да си вземеш от България за промивките в носа 2 броя Стеримар(голям флакон).Повечето момичета си взимат от бг да не казвам всички.Лекарства ще ти ги изпишат и ще ги вземеш от там.Закуска може и да си запазиш,ако си пълно перде и не ти пука да слезеш в ресторанта да хапнеш.Аз бях запазила стая с включена закуска,но не слязох нито веднъж,заради отоците.А няма как да съм с маска,все пак трябва да се храня без маската.Отоците са за около седмица,към 3-тия ден започват да слизат на долу,най забавно е когато заприличаш на булдог след,като паднат най долу в челюатта ,но се преживява,минават бързо.Зле не би трябвало да се чувстваш.Аз още 3 часа след операцията станах до тоалетна и да се разтъпча,чувствах се прекрасно все едно не бях оперирана.Единствения дискомфорт,който ще изпитваш е от отоците,не е приятно,когато изглеждаш,като пребита и ти опъва.Повечето момичета тръгват по магазините още на следващия ден,като ги изпишат.Лично аз излязох на 3-тия с маска,за да не ги плаша ,а и аз се чувствах по добре така.Разходките са препоръчителни,така отоците спадат по бързо.Тампоните им са силиконови тръбички,така че ще можеш да дишаш,стига разбира се да си правиш добре промивките.Ако ще кихаш,а ти ще го правиш,не знам защо но при повечето се отприщва един порив за кихане,та ще кихаш с отворена уста.Като свалят тампоните не боли,леко напрежение се усеща само от това,че ти разширява ноздрата до като го издърпва.Можеш да си вземеш от бг и Арника-Монтана 9,за през устата.Но ги приемай след операцията сутрин и вечер по 5 гранулки под езика.За отоците е.Месец преди операцията не приемай нищо и най вече аспирин и всичко,което съдържа аспирин и витамини също.И ще гледаш да се храниш с меки храни в началото.Без дъвка,сухари,ябълки,жилави храни и прочие.Докато пиеш антибиотика не консумираш цитрусови плодове и никакви фрешове(влияе на антибиотика),както и билкови чайове,шоколад,цигари преди и след операцията ги забравяш поне за седмица,две.Ами това е,което се сещам,ако има нещо питай.Аз съм се оперирала преди месец и 10 дена при д-р Дилбер и съм доволна.А да,когато спиш не лягай,ще спиш седнала,ако искаш да ти спаднат отоците по бързо и гледай да не стоиш на топло,да е по хладничко в стаята и с по хладка вода,като се къпеш.Иначе постоянно ще отичаш.И като си миеш косата,на малка струяпод душа и силно издадена главата назад,за да не намокриш лонгетата.Аз си измих косата,мисля,че беше на 3-ия или 4-тия ден,не помня.

Последно редактирано от bubka81 : 5th March 2019 на 03:57
Отговори с цитат