Виж само едно мнение
  #156  
Стар 10th May 2006, 17:28
Truth Truth не е на линия
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 104
По подразбиране

Тая тема като я гледах вчера накъде върви...

Но днес реших все пак да добавя няколко думи за заключение.

Преди всичко, както бях писала, вече съм споменавала нещо за това каква операция предложиха от Малинов и ако се подхожда към случая с научен интерес ми се вижда малковероятно да се изпусне такъв важен детайл. Така или иначе, ето самото споменаване, от което е ясно какво са щяли да ми правят:
"Последната ми операция...при нея не се е оказало нужно да се прибягва до такива сложнотии като рязане на мускули от гърба, слагане на биологични платна и др. подобни, без каквито от Малинов казваха, че е невъзможно. "
Но факт е, че сега нямам в себе си нито ужасното биологично платно, нито пък ми липсват мускули от гърба, чувствам се отлично и гърдите ми не са мръднали от идеалното си състояние вече девет месеца.

Дори и ако всичко останало беше перфектно, каквото то не е било, и дори ако предложената операция се беше оказала успешна, каквато аз зная, че тя нямаше да окаже, самото предприемане на много пъти по-тежка операция от необходимата вече нарушава основното правило на медицината да не се вреди.

Друго, което има нужда от уточнение, е за разликата между силиконовия гел и хидрогела, защото виждам, че те понякога се подразбират като едва ли не едно и също. Макар и едното и другото да са "гел" и не са полезни разбира се, това са две абсолютно различни субстанции, с различни свойства и с различно поведение в тялото. От двете, силиконовият гел е несравнимо по-опасният и по-трудният за отстраняване, инжектиран където и да било. Хидрогелът не е силиконов гел и не е нито толкова опасен, нито толкова труден за отстраняване колкото него.

В моя случай хидрогелът сигурно е направил нещата по-трудни, но аз имам всички основания да смятам, че при мен в Малинов не е било направено нито най-правилното, нито максималното, което е могло да бъде направено. Не мога да не мисля, че ако от самото начало бях попаднала другаде нещата нямаше да се развият по-благоприятно.

Успешен ден на всички и много усмивки
Отговори с цитат