Виж само едно мнение
  #8  
Стар 17th March 2014, 09:54
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dietologmarinova Виж мнението
2. Задължително закусвайте - метаболизма ни през нощта намалява скорост и една хубава закуска веднага го предизвиква да влезе в нормален ритъм и да гори повече калории, докато дойде време за следващото хранене. Хора, които не приемат сутришна закуска имат по-голям апетит през целия ден и вероятността да качат килограми е по- висока във връзка с онези които закусват

9. Пийте много вода - много често чувството на глад и жажда се преплитат, в резулт на което приемаме по- голямо количество храна, от колкото ни е нужна. Също - водата създава изключително благоприятна атмосфера в организма, спомагайки умерената и съществена обмяна на веществата
Бих казала, че е доста индивидуално. Всички, които са постоянно около мен, избягват закуската, защото после непрекъснато са гладни и все нещо мелят. И аз съм така. Ако не закуся, до обяд нямам проблеми с глада.
Колкото до водата, всеки пие и трябва да пие, колкото му е нужно. Приемането на по-големи количества вода от необходимото на практика води до обезводняване. Иначе е вярно, че тялото бърка сигналите за глад и жажда - защото някога си в природните и диви времена в храната се е съдържала много повече вода. И между другото, когато бях малка (мнооого отдавна), старите хора казваха, че човек основно трябва да си набавя вода с храната, а не да се налива.
Отговори с цитат