Тема: цензура !
Виж само едно мнение
  #1  
Стар 2nd November 2011, 00:31
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране цензура !

Последните безумни прояви във форума ме накараха за пореден път да се замисля над една дилема: дали да спра да влизам и да чета глупости и арогантни постове с простотии ( което съм сигурна,че не е само моя лична дилема , а и на всеки нормално интелигентен потребител, държащ на форума), или да вземем да направим нещо по въпроса занапред, съвместно с администраторите......И тк точно този форум е единственото място с толкова пишещи хора по темата и толкова много информация, и на практика е единственото място, на което човек може да обмени опит по темата в интернет на български, то считам,че абдикацията от него за сметка на нечии неврастении и безчинства би била най-глупавата постъпка на всеки, който би могъл да даде нещо ценно на форума и другите потребители.....Да не споменавам факта, че когато аз бях нова тук, навсякъде имаше и снимки, нещо ценно, разглеждаш спокойно, без да искаш на всеки на лични поотделно.....което сега е вече мираж, и то точно благодарение на недоброжелателни лица, влизащи тук да се забавляват , и нямащи общо с тематиката на форума.....
По този повод имам следното предложение:
1 Четенето да остане свободно за всички, това няма как да се контролира, а не е и нужно
2. Писането - с регистрация, както досега, НО да се уреди от админите да има 1 или 2-ма тип администратори , които да имат право да трият или да забраняват на определен потребител да пише в подфорума, което е различно от общ бан, за който са необходими други провинения....тоест, да не се смесва писането в този подфорум с другите за даден потребител.....в крайна сметка над тях ще си съществуват админите, които ще могат да променят каквото искат, ако сметнат,че има несправедливост по отношение на даден потребител....

Имах и идея за общ блог на оперираните с парола, но не ми идва наум как можем наистина да избегнем недоброжелатели, ако някой има идея, и това би било добре...

Не знам вие как възприемате пространството, в което споделяме неща, които и близките на някои не знаят, но аз го определям като една обща маса, с разговори на обща тема, и не бих желала някой непознат да седне от вратата на масата и да му се дава правото да обижда и ръси каквото му дойде....или само защото някой е попрекалил с алкохола и се лигави и обижда , да има правото да продължава да стои на масата, докато не изтрезнее.....това много образно наистина, но дано съм успяла да обясня по този начин смисъла на целия ми пост.....

Ако имате пък други предложения- давайте !
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!

Последно редактирано от te_dda : 2nd November 2011 на 00:34
Отговори с цитат