Виж само едно мнение
  #37  
Стар 18th February 2013, 15:25
merilin13 merilin13 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2012
Мнения: 95
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gwendoline Виж мнението
Всъщност имах предвид, че се повдига импланта, а не гърдата, сори , изрязва се цялата капсула и се зашива директно под нея. И около него се образува нова капсула.
А не е ли по-добре да се смени импланта с подходящ вместо да се реже и шие допълнително? Все пак е лекарска грешка и пациентите не сме "опитни зайчета"!
Аз сам с този проблем и утре ще видя какво ще ми каже Тонев. Иска да ми направи липофилинг, за да запълни празнотата, но след всичко, което прочетох категорично отказвам това, а и при положение, че лично той преди това го е отричал!

кореспонденция в периода, когато се интересувах от липофилинг. Бях му задала тъпия въпрос, възможно ли е да се инжектира в гърдите определено колическтво и той ме увери, че няма проблеми и незабавно мога да го строя.
След това получих отговор от Тонев, който съвсем искрено ми беше отговорил, че количеството може да се резорбира и ефекта може да е неудовлетворителен.


лекарка практикуваща във Франция, която категорично отхвърляше липофилинг на гърди, защото според нея колкото по- малко се рови из гърдите

Освен това липофилинга в млечните жлези може и да доведе и до проблеми- асиметрии, фиброзни образувания...

Трябва да кажем, че нашето мнение и мнението на водещи хирурзи в света е че този метод не оправда очакванията като цяло. От 1997 до 2000 г. ние работехме по този метод, но се оказа че рисковете и усложненията са много повече от успехите. Най-честото усложнение е получаването на олеоми - може да се каже че това е мастна тъкан в течно състояние. Тези олеоми пораждат сериозен проблем. Също така нерядко се получават и неравности, а след определен период голяма част от мастната тъкан инжектирана в областта на гърдите се резорбира.


Дабъл бабъл(Double bubble) - Състояние на бюста в следствие усложнение от неговото увеличаване с импланти, когато единият или и двата импалнта изпадат под жлезата вследствие на слабата тъкан на гърдата на това място и по форма прилича на двоен, слепен сапунен мехур. Друга причина за дабъл бабъл може да е неправилно напасване на импланта спрямо собствената жлеза, при което те се разминават и жлезата увисва над импланта, което причинява двойна гънка. Причина за дабъл бабъл може да е и ниско направен джоб, вследтвие на което гърдата отново надвисва над импланта. При лек дабъл бабъл може да се приложи и неоперативен метод чрез серия от инжектиране на собствена мастна тъкан или филъри на основата на хиалуронова киселина. При по-изразен случай надабъл бабъл се прави ре-операция и в повечето случаи се налага подмяна на имплантите с по-подходяща основа.

Отидох при него без никакви претенции и лиготии - поисках бюст, който да отговаря на тялото ми, а какво получих - огромен дабъл бабъл на едната гърда и лек на другата! Ще си настоявам за смяна на импланта с подходящ за съответно оризилените от него джобове, а не да ме "кърпи и наставя" спрямо негова грешка.
Отговори с цитат