Виж само едно мнение
  #10  
Стар 30th December 2017, 11:39
mumG mumG не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 25
По подразбиране

Аз съм вече без импланти, но съм рязана тип котва. Зърната ми не са на едно ниво и първия и втория път, като в момента едното е с 1 см по-ниско от другото. Единият вертикален шев ми остана релефен и хоризонталния също де на едната гърда, на другата са по-добре. Около ареолите белезите са удебелени и широки може би 2-3 мм / не като конец, а като прежда такава дебелина/, причината може и да е рязането 2-път при махането на имплантите. При мен единият имплант беше поставен високо- на ключицата, вторият беше една идея по-ниско, но в никакъв случай женска гърда не започва от такава висока позиция. За 3 години не слязоха надолу, даже докторът / Заякова Варна/ ми каза, че няма да слязат надолу ако искам промяна трябва реоперация като ще платя само труда на анестезиолога / около 600 лв /. Аз взех радикално решение и махнах имплантите като си ме таксува като нормален пациент / 6000 лв /операция. При мен си имаше болки и трите години докато бях с импалнтите като на втората едната гърда се възпали много / аз бях може би чашка F с имплантите, стана ми двойна/. Пих 2 седмици антибиотик и възпалението премина, но посетих няколко ехографиста тогава и тяхното мнение като на лекари беше да махна имплантите, др. Заякова сметна че това не се налага, но аз реших да не рискувам. Никога не свикнах с импалнтите като част от тялото ми, винаги ме боляха гърдите ако спортувам / дори обикновено бявно бягане / да не говорим при плуване, плюс възпалението направо си се уплаших, че тялото ми след като за 3 години не започна да ги чувства като свои е по-добре да ги махна.
Бях много ядосана и разочарована и от Заякова все си мислех че не ги е поставила както трябва, но истината е, че не знам дали съм имала основание затова / нито съм хирург, нито има как да погледна в тялото си/. Както и не знам друг как би се справил в моя случай.... Стискам ти палци, при мен само единият имплант беше долу горе така както са твоите / продълговата форма, която ме дразнеше и мен/. Много ми тежеше събличането по бански, а аз живея във Варна и лятото рядко пропускам ден без да плувам, тогава личеше най-много че не са поставени добре имплантите ми и се чувствах самата аз дискомфортно. Един път ме попитаха, хирурга мъж или жена е и някога виждал ли е женски гърди на голо. Чисто емоционално минах през много аз самата, на този етап си повтарям, че е по-важно да съм здрава, защото болки имам и без имплантите / а нямах такива преди да се реша на операция /
Отговори с цитат