Виж само едно мнение
  #8  
Стар 22nd January 2010, 09:51
Narcis Narcis не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от HealthStore
Здравей,

по-принцип закуската е най-важното ядене за деня и като такова, трябва да е и най-обилно.Сутрин, задължително белтъчини, яйцата са най-добрия вариант тъй като са по-бързоусвояеми от другите източници.Не е проблем да включиш и храна богата на мазнини, а в какво количество зависи от диетата.Ако си на умереновъглехидратна или ниско вългехидратна диета, може да е в по-големи количества, ако си на високовъглехидратна диета, в по-малки.И разбира се не на последно място са и въглехидратите.Специално сутринта може да си позволиш и бързи или прости въглехидрати, плодове, мед, натурален шоколад, но задължително ги комбинирай с въглехидрати с нисък гликемичен индекс, тоест по-бавно усвояеми.Такива са всякакви пълнозърнести продукти и овесените ядки.


Вече на какви храни ще се спреш е личен избор.На мен една от любимите ми закуски беше кофичка пълномаслено кисело мляко с 100 грама овесени ядки, 1 сл мед и 3 яйца.За мъж това е добре, за жена количествата трябва да са мааалко по-малки :P

Здравей, не съм на Диета ! Това са си глупости всички диети
Ти как би съчетал простите въглехидрати - плодове, мед, шоколад с пълнозърнестите продукти ? Не звучи вкусно , май
Отговори с цитат