Виж само едно мнение
  #11  
Стар 21st July 2005, 10:43
BB™ BB™ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: София
Мнения: 5
По подразбиране

С две думи: използвай тампона само когато имаш крайна необходимост от ДИСКРЕТНОСТ и то като спазваш стриктна хигиена! Времето на подмяна се определя в зависимост от интензивността на течението, от 2-3 часа(при обилна менструация) и мах. на 6 часа (въпреки че по инструкциите пише до 8 часа мах, според мен е твърде дълго). Също така трябва да използваш подходящия размер, защото не е добре да се слага тампон с по-голяма абсорбенция без това да е необходимо! Как се разбира дали изплзваш точния размер - след 4 часа по тампона не трябва да има бели петна (в противен случай избери такъв с по-малък капацитет на попиване). Конецът НЕ може да се скъса. И според мен особена разлика между различните марки тампони НЯМА - само в цената и рекламата. Дали са със спираловидни каналчета, копринено покритие и ли не, за вашата менструация няма абсолютно никакво значение ... Има такива с апликатори - за улеснение при поставянето им. Това вече е въпрос на личен избор и възможности (доста по-скъпи са).
Лично аз ползвам тампони. Не може да се отрече най-голямото им предимство НЕ СЕ ВИЖДАТ!!!
И малко история: не се знае, кога точно са създадени тампоните. По римско време жените използвали вълнени тампони, намазани с мазнина или восък, а пък египтянките използвали папирусови ролки със същата цел....
И все пак добре е да четете текстовете по и в опаковките!!!! Не само на тампоните!!!!
ПС. Не съм сигурна, но мисля, че тампоните поемат не само менструалната кръв, но и желязото от женския организъм....Това заедно със Синдрома на Токсичния Шок (инзвъредно рядко явление) и все пак задържането на мръсна кръв в тялото, не прави тампоните особено препоръчвано хигиенно средство. Но спортуването и...... суетата си казват думата!
Айде - това бяха мойте ДВЕ думи....
Отговори с цитат